Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 21.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Надал се движи в пъти по-добре от Ноле  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 15:03



Незнам каква е причината, ама когато Ноле вземе инициативата (в 75% от точките) Рафа може да си позволи да отиде в паната и един удар по-късно вече да е близо до основната линия и да се е върнал в разиграването, в същото време, когато испанецът атакува точката не се обръща, единствения шанс за Джокович е грешка на Надал.

И все пак Ноле беше много близо до първия сет благодарение на обективнитие си спортно-технически предимства, по-голямото предимство, което взимаше от сервис и все още не много високото ниво на увереност на Надал в тези мачове, но това последното след днес може изобщо да го няма.

За мен разлика в нивото на Надал от миналата година няма, причините са различните резултати са в Ноле - по-слабо движение по корта и може би по-малко хъс.
За любителите на справедливости, несправедливости и т.н. да кажа, че при 4-5 и 30-30 Надал беше изпаднал в глуха защита, когато единия съдия извика аут на добра топка на Джокович. За мен такава грешка е недопустима. Като не си сигурен, замълчи си, има главен съдия, има Надал, който ако е аут ще спре да играе... От там Ноле не взе гейм първия сет и беше пробит в началото на втория.



Тема А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 15:07



Такива изпълнения до мрежата са пълен срам.




Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 15:17



То да бяха само смачовете, гледай че форхендите и бекхендите и летят в аут или в мрежата. Ако мога да използвам на Орела терминологията, Ноле игра в този мач само откакто беше пробит в първия сет до 5-4 и 30-30



Тези грешки са следствие от много ниска увереност на Ноле в момента, която пък е следствие от там, че усеща, че нещата не зависят от него, а те не зависят заради по-лошото движение по корта. Незнам каква е причината директива отгоре ?! , нарушена подготовка покрай събитията с дядо му или нещо трето. А дано да е изпипана до съвършенство методика, която да му позволи да е на 100% за РГ



Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 15:33



Според мен няма да се промени магически това за РГ и ако има мач с Федерер/Надал, Ноле ще пада. Роджър бая лежерно подходи в събота и играеше на принципа "ако влезе", но в Париж нема да е така. Май-май Милан лаб не могат да направят завръшено за постоянно чудовище






Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: shevchenko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:33



Хайде вземи посмали пък ти малко, то щото видиш ли, нещата винаги трябва да зависят от Ноле-господа

. Директива отгоре, ахаххахаххахха....



Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: joy_r]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 15:35



Ебавам се с такива като тебе, дето миналата година обясняваха, че отгоре му е дадена зелена светлина на Ноле да зоба като луд.
Ако имаш нещо да казваш за мача, заповядай.



Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: shevchenko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:36



Ебаваш се, така ли, ми явно ен го умееш много добре. За мача какво да кажа, гледам го и се наслаждавам





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: joy_r]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 15:38



Забравих, че ти си крайна инстанция за всичко, щом казваш, така е.



Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: joy_r]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:40



Мда, вярно красота, май терминаторът беше развенчан окончателно





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: joy_r]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано21.05.12 15:40



Честита титла!


Предавам се, ще акам!

Тема След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 15:41



която натрупа срещу Надал от миналата година. Рафа пак го бие заради фитнеса - през миналата година по тоя показател имаше най-малкото равенство, сега Джокович изглежда по-близо до тенисиста отпреди две години като фитнес.




Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: shevchenko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:41



Ми или аз, или ти, трябва вариативност да има





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: lchWill]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:41



Благодаря





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: joy_r]  
Автор Christianssen (珠穆)
Публикувано21.05.12 15:44



Чак окончателно няма как да е.Ще си проличи на Ролана.За мен Ноле там е фаворита.Все пак шлема си е шлем,а там той е най-силен от 2 години насам.Точно и заради това не ме топлят тези победи на мастерсите особено.Друго щеше да е ако Рафа бе взел АО





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: Christianssen]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано21.05.12 15:45



Много си песимистичен





Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: Christianssen]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 15:46



Определено не е така и то най-малкото заради факта, че квото кажеш по-генерално за тенис в последните няколко години и то наобратно става

С подобна игра с крака Джокович не може да бие Надал на клей. На хард иди-дойди, макар и там много съмнително.




Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: alessandron]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 15:49



то това беше ясно, че ще стане. Очаквахме го около РГ м.г, явно спортната медицина е отишла доста напред и инфото по нашите земи е оскъдно. Днес видяхме стария Джовак Новевич, очакваме го на Уимби да продължава да ни разсмива с невероятните си смачове и волета. А и с пързалянето = запазена марка.




Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 15:55



Буахаха, а защо великия ГОАТ с перфектно си движение по корта придобито от натурално козе сирене, печена сьомга и марули е падал много по-срамно и позорно отколкото палячото днес, който беше бая близо до сет за него, а от там щеше да е много съмнително дали Надал щеше да обърне ?

Не виждам какво толкова се радваш, Надал няма да има никакъв проблем с Федерер на РГ и Уимби, кур номер едно за Фед





Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 15:57



Е не бива чак толкова да се стряскаш, все пак светът не е само клей и трева.






Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 16:00



изобщо не се радвам, сръбският мамелюк ми скъса нервичките днес. То бива безотговорна игра -бива, но да си номер 1 и защитаващ титлата и да направиш 1001 простотии. еби,заеби




Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: alessandron]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 16:06



не е, ама има едни 4000 точки в тях






Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: alessandron]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано21.05.12 16:07



На Надал му трябваше една победа над Джоко за да си повярва, взе си я на любимия Монте Карло и оттук нататък Джоката няма как вече да му е в главата. като нищо след 6 плескавици, сега може да се получат 4 испански шамара, даже и 5 (РГ, Хале, Уимби). Просто понякога като си падал лошо срещу някой (Маями, Инди, Мадрид, Рим) и се гипсираш и могат да се получат дълги срамни серии дори да не си по слаб (примерно миналата на Уимби или после на УСО и Ао). Примери много, откак Реал счупи каръка с Депро си ги пляска редовно.

Така че Швата да се стяга за 5 поредни испански шамара



Бъзикам се, ама като нищо може и да стане и Х2Х да си върбе набързо старото ниво.



Тема Re: А Ноле кога ше се научи да бие смач?нови [re: Christianssen]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано21.05.12 16:15



браво бе, ти се изказа, знам, че си уникален песимист за Арсенал, ама айде не си вкарвай песимистичните теории и за Рафа. Няма как Джоката да е фаворит срещу 6-я шампион на РГ, няма, може да го бие щото в един мач всичко може да стане, но не е фаворит





Тема Re: След тоя мач Джокович изтърва инерциятанови [re: Balleta]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 16:17



Седем беха шамарите, колега, май сте забравил от многото бой

Иначе не вярвам до голяма серия за Надал да има, най-много още две - на РГ и на трева, на хард Джокович ще се посъвземе.




Тема ВАМОС РАФА!нови [re: shevchenko]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано21.05.12 16:17



беше далеч от красив този мач- много нервен, с повече грешки отколкото уинъри, с много физическа борба, но това е играта на клей особено на високо ниво. Рафа бе една идея по-търпелив и игра в защита както едно време, а Ноле след като изпусна инициативата в края на първия сет, реши да обръща като вкара повече сила в ударите, което си е капитална грешка на тая настилка... последваха множество грешки и малко уинъри, а обикновено който греши по-малко печели на песъка. Рафа сервира доста лошо в началото, но после пооправи нещата, но въпреки това даде доста възможности, които Ноле с увереността и формата от миналата година щеше да накаже. наистина коментирах с Шевата още по-рано през сезона, че Ноле е една стъпка по-бавен от 2011 и не се наглася така перфектно за топката. оттам не удря толкова чисто и няма тази изненада особено в бекхенда му. на какво се дължи това- можем само да гадаем, една моя си идея е,че леко е понамалил интензитета в тренировките след всичките тези успехи, а и ангажиментите му извън корта като Номер 1 не може да не му пречат поне малко. като добавим, че Рафа още в Мелбърн показа признаци на отърсване от комплекса Джокович се получава и резултатът, който видяхме на последните 2 финала на клей. все пак да не избързваме за РГ- Рафа е фаворит, но там топките и настилката са малко по-бързи, а и в 3 от 5 Ноле не е губил точно 1 година, така че... да не слагаме рибата в тигана, преди да е уловена!

ВАМОС Рафа

VAMOS!



Тема Re: ВАМОС РАФА!нови [re: A.Agassi]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 16:57



За да се отърси окончателно от комплекса Джокович - мач ъп, на Надал му трябва победа на най-високо ниво, т.е. на финала на Ролан Гарос, това е.
Т.е. в генерален план, този път ако се стигне до полуфинал Ноле - Фед, аз ще бъде за сърбина, не само заради номер 1 в ранглистата, а и защото искам, а и вярвам естествено, че Надал именно ще попречи на Джокович да направи това, което никой след Лейвър не е успявал, а именно - пореден кариерен шлем или т.нар. Ноле Шлем. Рафа имаше шанс за Рафа Шлем през 2011 г. но лоша подготовка, много ангажименти като номер 1, много демо мачове, лош вирус, който пипна и изобщо нивото му падна в сравнение с 2010 г. и от там видя какво стана. Няма как да промениш една година в хода и при тези животни в момента и изравнение сили. Сега сякаш Джокович повтаря същите грешки на Надал от миналата година, писах за това още след Монте Карло.
Там Новак Джокович направи генерална грешка да участва, което миналата година не направи. И за това споменах още преди турнира в княжеството.



Тема Re: ВАМОС РАФА!нови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 17:01



Миналата година Рафа се пропукваше в ключите моменти, сега Джокович прави същото. Сякаш не сме в 2011 г. а 2009/2010 г. по отношение нивото на Ноле. Иначе Рафа може да играе много по-добре, не виждам кой знае каква разлика от миналата година освен, че е по-силен психически и е подобрил сервиса. Обаче е далеч от 2008-2010 г. когато играеше най-добрия тенис в кариерата си.



Тема Re: ВАМОС РАФА!нови [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано21.05.12 17:09



така е, а и да не забравяме,че е много по-лесно да си претендент, отколкото да си на върха. колкото и голямо да е желанието за победа при тези хора, не може след като постигнеш големите успехи, поне малко да не свалиш гарда, а и тялото като не е на 100 % и психиката започва да поддава, спестяваш си несъзнателно тези малки неща, които са те отличавали от другите и при този трибой на върха, все ще се намери начин да те бият. Рафа миналата година сам вкара вълка в кошарата и в 4 от 6-те мача, които бяха изиграни не беше дори близо до Ноле. след този пердах обаче нямаше как да остави нещата така и още в Мелбърн бе много близо до победата, но както бях прогнозирал в края на сезона, инерцията помогна на Ноле в ключовия момент накрая, а Рафа не си повярва докрай,че е намерил рецептата. но дойде клеят- Ноле се пусна в МК, далеч от най-добрата си форма и със затормозено от загубата на близък човек съзнание. все пак и в тази си форма бе твърде добър за останалите и стигна финала, но там вече нямаше сили дори да се бори. Рафа взе нужната му глътка въздух и спря серията. оттук-нататък беше ясно,че малко ще понамалее напрежението върху него, но и днешният мач бе много оспорван и се реши от малки детайли (едни от които бе и грешката на лайнсмена, ако трябва да сме честни) това, което си казал за РГ, не го подкрепям- аз не искам вендети и мисии, искам титлата. ако ще финалът да е срещу Пико Монако- все ми е едно. естествено най-сладките титли са срещу директния противник, но Рафа и Ноле имат поне още 3-4 години на съперничество пред тях, така че ще ги гледаме много пъти.

VAMOS!



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 17:58



Надал е кралят на клея, нормално е да се движи по-добре, но най-доброто движение на клей от страна на Рафа остана в миналото, повече няма да го видим.


Съгласен съм написаното от теб, общо взето аз бях настроен за мач, вчера, но пък нямаше да мога да го гледам ако беше вчера, както и да е. Но основната причина за не особено качествения мач е, че и двамата според мен бяха изнервени от това отлагане, а и няма как да не изстинат телата им и настройката да е същата и всичко. Това е най-големия бич за всеки един спортист - да ти отложат мач в момента в който си подготвен за битка на 100%
Надал има още доста дълъг път да извърви, това е само началото, като негов голям фен се надявам да направи дубъл РГ - Уимби и другото, което ми се иска да бие Джокович на финала или на РГ (най-добре там предвид историята пред коята е изправен Джокович) или на Уимбълдън, ама там честно казано не вярвам Ноле да стигне полуфинал, някакво такова предчувствие имам. Както и прогнозирам, че Анди Мъри ще отпадне сега на РГ или 3 кръг или най-късно 4 кръг, да да видим
Предстои ни най-важната и интересната част от сезона - РГ, Уимби и Олимпиадата, а тази година сме изправени пред исторически неща.

В засключение двата смърфа са много над останалите в момента, дори и Гаргамел трябва да го признае, а не да се оплаква и да послъгва, че не им гледа мачовете, а може и наистина да не ги гледа, че като види колко напред са с фитнеса ще му стане лошо, хаха



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор Banditoo ()
Публикувано21.05.12 18:07



За РГ Фед си остава 2 нали? Това означава, че може Мъри да е в неговата половина....



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Banditoo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 18:08



Тц, за РГ, Федерер ще е трети поставен.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор Banditoo ()
Публикувано21.05.12 18:10



Е нали по твои изчисления на Фед му трябваше полуфинал?





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Banditoo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 18:12



Ами и дявола бърка понякога ;)
Вече го писах на Сандро това (защо така се обърках) в темата за коментарите за Рим :)
ама още в средата на седмицата писах, че зависи от това кой ще спечели титлата - специално Надал трябваше да я спечели ако Фед стигне полуфинал в най-лошия случай за него.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано21.05.12 18:21



Остави дали е по-добро или лошо от движението на Надал, неприятното за феновете на сърбина е че е по-лошо от на Ноле през миналата година по това време.
И ако в Монте Карло имаше обективни обстоятелсва, а в Мадрид настилката беше съвсем различна и нова, то тук вече си е обезпокоително.
Другото, което не ми харесва е че всякаш и хъсът почва лека полека да изчезва. В Маями в първия си мач Ноле беше надъхан адски много да се реваншира за загубата в Индиън Уелс, докато тук беше далеч от тази си настройка.
Айде за Ролан Гарос едва ли ще има проблем с мотивацията, но когато нямаш същата мотивация на тренировки и в подготовката, то няма и как на големите турнири да показваш максимума си.

В крайна сметка, както сме отбелязвали, всичко е на цикли и няма вечни неща, ако е дошло време Ноле да сдаде трона (дали временно или за винаги) аз ще привествам наследника му. Докато това обаче стане, на мен не ми остава нищо друго освен да се надявам, че все пак ще бъде избегнато. Да, в момента Надал изглежда фаворит за предстоящите два ГС, но много мачове и по принцип неща са били обръщани в последния момент.

Иначе доста изненадващо поведение от теб, в Монте Карло говореше за лекции и прочие глупости, а сега в мач, който за мен е много по-показателен и определящ някакви насоки за бъдещето действаш доста по-умерено.





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 18:55



Хъс си има момчето, след като взе мача с Фед ревеше все едно е взел Уимби за 2ри път

. Проблемите са му кондиционни, още в първият гейм дишаше тежко. Това се очакваше да стане, Джокович за да го бие на клей требва да е на нивото си от м.г. За това си мисля и че м.г. игра тук по-добре. Условията са отлични за Надал, в Мадрид за Ноле са по-добри. Би го в 2 бързи сета.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 19:59



Хаха, много па бързо отписа Федерер, айде недей - той е Кралят на Големия шлем квото и да си говорим и винаги може да се очаква от него избухване. Много били напред с фитнеса Надал и Джокович - изобщо не е така, а говорим за играч, който е 6 години по-възрастен от тях и пак ги притиска на върха в ранкинга.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: alessandron]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.05.12 22:03



Еее, не може ли 10-15 седмици като номер 2, да се броят за 2 като номер 1, и Федерер да го мине пустия рекорд на Сампрас?


Обаче Федерер беше номер 2 само 1 седмица май.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Naki]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 22:28



Федерер е човек с невяроятен стил и ще стане Н1 на Олимпиадата, както подобри рекорда на Пийт на най-важното възможно място




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 22:58



А рафта с научната фантастика нали знаеш къде стои?





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Naki]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 22:59



Нима искаш и този рекорд да падне??? За Бога!


Ей ненаситни сте това, айде поне да беше Фед фен, а ти не си...
Не е хубаво това, трябва някои неща да си останат неподобрени от него, най-малкото да има там някакво леко равновесие в природата.
А и никой не му е виновен, че губеше в Ещорил от Монтанес...



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано21.05.12 23:04



Знам, при мен е рафт, при теб - библиотека

, по-въодушевен си и от Шевата в събота вечер.
Твоята радост ще трае малко по-дълго.
Я като един НАКИ на статистиката кажи точките отразиха ли ги вече и каква е хавата до Олимпиадата?




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано21.05.12 23:19



Абе пак нещо са дрънкали Нолката, що така?


ХЪЛК вече не е супергерой, хахахаха



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано21.05.12 23:22



Дяволе сори, че пак те занимавам, сигурно нямаш много време, ама нали показа отрицателния ХТХ на Джокович. Къде ги намираш тия неща, в нета такъв сайт с подобно инфо просто няма, всичко обърнах


Можеш ли да дадеш и отрицателния ХТХ на Анди ако го имаш? И на Надал и Федерер, ей така да ги имаме всичките топ 4 и да ги съпоставим?



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Murray]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 23:47



Ами не си открил, защото наистина няма такъв сайт...


Големия проблем на виртуалното пространство е, че има всякакво инфо, но то е много разпиляно и не е подредено. Много култови статистики са полд на единични усилия и т.н.
Ае



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано21.05.12 23:59



Ще ти отговоря по-късно, че отивам да вечерям.

Апропо днес гледах ''Игрите на глада'' Препоръчвам горещо!


Много по-добър от ''Отмъстителите'' за който се вдигна толкова шум, че ми се драйфа вече и почупи един милион рекорди. Не че е лош, ама очаквах много повече.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 00:29



не бързам, до следващият

четвъртък има време. Последните 2-3 години гледам по-рядко,




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано22.05.12 00:30



Hunger Games? Тва баш си е от рафта на научната фантастика.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:01



Ами какво е положението

Към днешна дата:

1. Новак Джокович 11 800 точки
2. Рафаел Надал 10 060 точки
3. Роджър Федерер 9790 точки

Има голяма вероятност да имаме нов номер 1 след Уимбълдън или най-късно след ОИ в Лондон, въпросът е кой ще бъде той, Надал или Федерер.
За мое съжаление има много голяма вероятност това да е именно Роджър, което трудно ще го преглътна... :(
Рафа има да защитава най-много точки (баси винаги е така, писна ми)

Точки за защитаване в периода РГ - ОИ' Лондон

Ноле: 2720 точки
Рафа: 3200 точки
Фед: 1560 точки

Така на 02.07 падат точките от Уимбълдън' 2011 г. и за топ 3 след Уимби предстои Олимпиадата за която ще се дават следните точки (това инфо например го няма на официалния сайт: atptennis.com и малко хора го знаят ;) ):
750 точки за златен олимпийски медал
450 точки за сребърен медал
340 точки за бронзов медал
270 точки за полуфинал

за ГШ се дават:
2000 точки за титла
1200 токи за финал
720 точки за полуфинал
360 точки за 1/4 финал

в Хале ще се раздават
250 точки за титла
150 точки за финал
90 точки за полуфинал

п.с. приемаме, че топ 3 няма да отпаднат преди полуфинал в Хале (приемаме, че Ноле ще се пусне именно там, а не на Куинса) и Лондон и преди 1/4 финал на ГШ, ще е шокиращо...


Такааам, нека сега извадим всички тези точки от миналата година и какво ще имаме:

1. Джокович: 9080 точки (легенда: 11 800 - 2720 = 9080)
2. Федерер: 8230 точки
3. Надал: 6860 точки

Оттук-нататък всеки може да си прави сам сметките, постнал съм и колко точки ще се дават за различните фази и така...

Дано съм бил полезен.



Редактирано от Diavolo на 22.05.12 07:16.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:02



защо до следващият четвъртък? :О какво имаш предвид?
п.с. пуснах вече разбивката



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:03



Ами да, супер филмче! Много ме грабна и трогна.
А в най-скоро време ще прочета трилогията на Сюзан Колинс





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:06



за каламбура с първи кръг на РГ






Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано22.05.12 01:09



http://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_at_the_2012_Summer_Olympics

малко ти е неточна информацията за Олимпиадата, но за другото- евала!

VAMOS!



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:12



Благодаря, за ОИ верно няма никъде данни




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:22



Хахахаа, по-голям титлогонец и рекордогонец от теб не познавам. В момента единствения (от пишещите, Фогела не го броим) в тоя клуб, дето трепери над рекорда на Сампрас си ти. Явно обаче това не ти отърва и все ни го тикаш на нас в устите. Чакай да ти заявя в прав текст - на мен ми е през ... за тоя рекорд. Със или без него, със или без още титли от ГШ - все тая. Фед е ГОАТ, колкото и да ти е тъжно. И, което е всъщност най-важното, все още Фед притежава най-кравсивата игра - нещо, в което Рафчо и Ноле и по 20 титли от ГШ да спечелят никога няма да го доближат. Хайде със здраве и да не объркаш сметките някъде, че да не вземе да те изненада швейцарец изотзадзе



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: A.Agassi]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:24



Хах, ''любимата'' ми уикипедия :))
дано им е верно инфото, аз се доверих на един от най-известните форумци от тенисфорумс с който се знам и аз съм му давал статове и той на мен, иначе няма никакво инфо на официалния сайт на атп.цом, ама уикипедията аз обикновено не я проверявам :)
п.с. тия точки дето ги бях пуснал се даваха в Пекин' 2008 г.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано22.05.12 01:27



Е, откъде тогава ги имаш тия неща?





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Murray]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано22.05.12 01:29



ми има разни сайтове, от които при добро желание, жертване на лично време и усърдие- можеш да си направиш къстъм статистика :) едно време и аз съм се занимавал, даже по БГ сигурно още ми стоят тефтерите с информация...

VAMOS!



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано22.05.12 01:31



абе това пренебрежение към уики е доста остаряло вече и безпочвено. отминаха времената, когато можеха да се постват откровени глупости, без никой да ги махне задълго. сега е много бърз и надежден източник на информация и аз му се доверявам на 90 % поне. интересно само защо при жените точките са по-малко

, да няма вой пак, или те само за кинтите пищят женките

VAMOS!

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:31



тая трева дето ще я сложат на Уимб 3 седмици след Турнира кой знае каква ше е, дано да е като клея в Мадрид,

, гледам и смесени 2ки ще има, ще яко черчевета и пързаляне. Колко беше схемата, че и това ми се губи?




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Murray]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:32



оф, ами човек половината неща сам съм си ги правил (като това с ХТХ), което ми е коствало много изхабени нерви, това е нищо, аз имам изключително интересни неща, които са адски любопитни, но си ги пазя, ако дай Боже почна работа в някой тенис сайт или да си имам нещо мое.
Нещата които не са мои съм ги събирал откъде ли не - официалния сайт, сайтове за статистика, уикипедия, форуми, блогове и т.н. и после всичко това обаче трябва да се ъпдейтва редовно иначе ефектът е НУЛЕВ, а за всичко това се иска адски много време и нерви, а и остър ум, за да не забравиш или пропуснеш нещо.
Аз всеки понеделник, айде не всеки, но след някой по-голям турнир имам яко работа по опресняване на базата данни





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: A.Agassi]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:34



Е то във ВТА точкуването като цяло е различно - агенция 'Дяволо' със сигурност има подробности ;) но, като цяло, помня тук големите ревове срещу системата им, която бе набедена за дългия престой на Каролине на 1вото място.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:36



мухаха 18-10


топката лети ли лети в АУТ, трепва гоатската ръчица!
защо така? мууууухахахахаха :)))



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:38



Да, разбира се, системата им е по-различна и супер смешна, за това и най-големия бот в историята - Ботнячки се застоя толкова дълго време като номер 1, най-жалката и смешна номер 1, мухаха



п.с. Ореле така е при жените, всичко е по-различно. Само дето парите са същите, а на места и по-големи. Кажи ми, че не живеем в еманципиран свят



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:41



дам, ще има и смесени двойки :))

Серинка например ще играе и на трите фронта :))
сингъл, двойки с Винъс и смесени с??? или Родик или Изнър или Боб Брайън, ще видим :)

схемата при мъжете и жените е сингъл от 64, а двойките от 32



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:41



Каза ли нещо? Трепери ли молива, като си обновяваш статистиките? Трепери не, ами трепери, муахахахаха. Що така не е Рафчо тоя, дето гони рекорда, а?

Кога ще има ИСТОРИЯ на син клей, а? Вече е не само 'най-великият на клей', ами 'най-великият на ЧЕРВЕН клей', муахахахах. В Америка, ако го хваната на зеления, ще му скъста гъза на Рафчо, хаха. Скоро очаквам да стане специалист на червен клей от керемиди, докарани специално от някое френско село, муахахаха.

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:42



Е то оставаше и всичко да е еднакво... На мен си ми харесва при жените да е различно, особено на някои места



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:44





Men’s Singles

Gold Medal 750
Silver Medal 450
Bronze Medal 340
Loser 3rd/4th 270
Quarterfinals 135
Round of 16 70
Round of 32 35
1st round 5


Мисля, че едни 5 точки ще му се отразят добре на Рафчо

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:44



По света е едно, В Бг - друго. Еманципирани за правата, за задълженията не съсвсем.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:44



Аха, а по едно време се писа, че Федерер искал да играе с Хингис, ама тя май отказа.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:49





чакай, чакай малко... зеления клей е за американците, Надал не е играл на такова чудо, но ако отиде то предвид конкуренцията едва ли ще има какъвто и да било проблем да спечели титлата в Хюстън, хох
Бъди сигурен, че ако догодина (не вярвам синия клей да остане, но айде приемаме, че ще остане) оправят синия клей и последния стане годен за игра, то Надал ще го покори и него. Досега той в Мадрид от 3 участия имаше 3 финала и 1 титла, т.е. проблема не е в бързината, а в това, че не може да се защитава, тази настилка не ставаше за игра в защита, а именно добрата защита е основополагаща за играта на клей. За това е и това разделение на настилките, а не да ми правят преди Ролан Гарос, настилка на която Бердих праска повече уинъри отколкото в Берси, смешно е извинявай.

Федерер няма да стане номер 1, ако беше писано да става щеше да е 2010 г. а тогава той по супер идиотски начин сам се прецака да подобри този рекорд.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:52



да, да и това го видях ама късно вече :))

тук го няма
http://www.atpworldtour.com/Rankings/Rankings-FAQ.aspx
както и тук
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Tournaments/Olympics.aspx

в атп и особено ута са много куци, я тоя женскиа официален сайт и за тоалетна хартия не става, супер зле са





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:52



из накой блог срещнах инфо, че топките на РГ имат някава промяна. Или Пат Кеш или Бекер, някой от големите беше, даже писа че е играл вече във Франция с тях и били още по-бързи. то винаги е субективно това де,




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:53



Да, ами ще му откаже, виж го какъв е сухар, а и с тия космати гърди


такава яка пичка като Мартина си пада по такива като Секси Щепко, а не като Федята

Редактирано от Diavolo на 22.05.12 01:56.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:54



За това признавам си не знам, но ако е истина ще е престъпление. Не стига, че на Филип Шатрие е по-бързо от почти всички хард кортове на открито ами сега и това с топките. Миналата година Роджър праскаше толкова асове все едно в О2 Арена





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 01:55



хехе





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:55



Еми да не стане, много важно. Не е необходимо да се подобрят всички рекорди и да се спечелят всички титли, то е ясно кой е ГОАТ



А иначе щял да бие на зеления, хехе. То той и на синия щеше да бие, ама нещо не би, що така, какво стана с ИСТОРИЯТА, а?

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:56



Ти нещо обърка спорта май, тук говорим за тенис...



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 01:57



тя си го харесва, мисля тя му предложи ама Мирка е грабнала точилката и работата се разпадна. те нали са бивши 2мата. А старата любов ръжда не хваща, дори и между швейцарци




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 01:59



Е не, според инфото Роджър е предложил, ама Мартина отказала, щото не се чувствала конкурентоспособна.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 02:03



Така една бърза сметка

Ако Рафа направи трети дубъл и изравни Борг, то ще има 10 815 точки и това пак може да е недостатъчно за първото място, защото Фед или Ноле с два финала ще го бият по точки, с една дума ако трябва да съм откровен, то Роджър има супер изгоден момент за атака и на този рекорд. Предвид формата му и тази на Ноле, то лошо... Ще стискам палци май на Ноле, ако не друго то поне да играе два финала в Париж и Лондон, но ако играе с Надал там ест. трябва да ги загуби и така. Значи за Роджър е от изключително значение какво ще направи на Уимбълдън.
Абе рано е за сметки, варианти много, уф.



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 02:03



Агаси в книгата си пише, че "зеленият клей е една доста бърза настилка", щом на него му е била такава то тя явно не е подходяща за някои испанци




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 02:04



Да, знам, чел съм я книжката му.
Но и какъв го дири Надал на зеления клей?





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 02:07



за Роджър е важно на РГ каво ще стане, на Уимби и 2 мата герои ще са гроги. Требва да не губи точки там. После вече нема спиране до края на сезона.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 02:13



нали го пратихте с нажа в Хюстън




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 02:44



Абе аз никъде не съм го праща, Нажата нещо и се привиждат някакви неща от Нарния явно...


За това питам за чий уй да ходи да играе не зелено?! Абсурдно просто откъдето и да го погледнеш. Да беше поне някакъв супер турнир и да дават яко точки, а там се пускат само някакви убитаци.
Този зелен клей е изнасилване на традицията, а тя повелява - червен клей и малко по-бавничък такъв :) Това е КЛАСИКАТА!
Ама нали янките винаги трябва да са различни във всичко...



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 02:45



Е, ти се изказа


Надал щял да бъде гроги за Уимбълдън?! И как го реши това? :))



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 02:56



Хаха, много ясно, че повелява. Даже повелява да са от точно определено малко селце в китните френски Алпи, с точно определен нюанс на червеното, че иначе всички виждат новите дрехи на кралят на клея



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано22.05.12 04:42



еми той и в Рим не беше кой знае какво, леле как ни друсна. 5,9 по Рихтер




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 05:07



Рафа играе колкото му трябва за да спечели, бъди сигурен, че когато трябва ще вдигне нивото :)
мани мани... не знам в Перник и Брезник какво им е било и на тия по високите етажи, ама аз направо си потънах, бррр



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 05:12



Що не спите бре? И какво е това земетресение, чак земята се разтресе от тая епохална победа в Рим



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 05:17



абе 5.6 по Рихтер не е шега работа...
Мани, мани тука повечето съседи излезнаха навънка, май в София никой не спи в момента :)
трусът е бил на 9 км. от Перник
ей сега преди секудни пак ме разлюля яко, деба и тия вторични трусове няма ли да престанат





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 05:21



Знам, доста е сериозно даже, дано да няма пострадали.

A man only sees what he wants to see...


Тема Аааа, НЕ, БОЛЕН СИ !!!нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 09:43



Игрите на глада е най-бездарното предаване на книга на филм от сума време насам. По-добре да четат книгите хората, които не са го направили - много некадърна операторска работа, няма такова чудо, а гледам кино откак се помня, слаба актьорска игра с изключение донякъде на главната женска роля, а режисьорът не беше уловил НИТО ЕДИН КЛЮЧОВ ЕМОЦИОНАЛЕН МОМЕНТ в целия филм - ама нито един не предаде от книгата. Този филм е пълно безобразие.




Тема Като я прочетешнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 10:04



и ще видиш какъв буламач е филмът.




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 10:13



Бекхенд на 50 санта от мрежата и летииии топката в аут, трепват и двете ръчици на Лъвското сърце, муахаххаха :)))




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 10:15



Затва седи сама, а Федерер си е щастливо женен с две деца :))




Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 10:17



Няма пострадали, спокс, само ми отвори работа тва земетресение.






Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Murray]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано22.05.12 12:16



Време беше и ти да се порадваш на нещо в АТП, честито





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Murray]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано22.05.12 12:17



Търсиш показатели, по които Мъри има нещо по-добро от някой от топ 3 ли ?


Има да търсииииш



Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано22.05.12 12:18



Абе това с наджата в женски род нарочно ли го пишеш винаги, ебаси





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: alessandron]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 14:37



Хаха, написа ли 'Какво да правим при земетресение'? Сигурен съм, че е пълно с такива материали, щото нали то земетресението не мина вече :)

Иначе слава Богу, че няма пострадали, щото бая силничко... Ама така е, след като Злото победи в Рим всичко се очаква :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано22.05.12 14:38



Тайна лИбОФФ питае Дявола към мен :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 14:46



Не съм, таз чест я оставих на зам-главният редактор.






Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: naja_haje]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.05.12 16:12








Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: Naki]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано22.05.12 16:20



Хич не ви завиждам - първо ви друсна здравата, а сега и вали яката

Може и да бъркам, но преди няколко години нямаше ли друго силно земетресение?


Предавам се, ще акам!

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: lchWill]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.05.12 16:42



Имаше едно, но някъде около 4 по Рихтер, не като снощното. Ма кво от това






Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: alessandron]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано22.05.12 17:06



Аз пък съм единствената, която не усети абсолютно нищо. Може би защото почти всички сте софиянци, а вас ви друсна яката. Дано няма повече такива трусове.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 18:34



Всъщност отдавна не бях... Навремето по-често, правя го несъзнателно, наистина не знам защо така се получава...





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: lchWill]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.05.12 18:34



Мани, още малко и жаби ще почнат да падат на София





Тема Re: Надал се движи в пъти по-добре от Ноленови [re: shevchenko]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано22.05.12 20:53



ако не е съзнателно, то да се замисли сериозно, какво се опитва да му каже подсъзнанието



иначе без майтап и аз това щях да реплекирам, ако се бях събудила достатъчно преди работа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.