Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 09.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Честито, Дяволенови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано24.04.12 09:39



Най-силния му мач за мен е финалът на УСО от тази година. Още по време на мача писах, че тогава беше най-смазващата разлика между двамата от всички мачове и отделно продължавам да мисля, че Ноле подценяваше ситуацията в третия сет и се лигаваше няколко гейма и затова накрая го загуби. Иначе без него 6-2 6-2 6-1, и не ми говори за лоша форма на Надал, Рафа имаше топки, където жестовете към чичо Тони казваха "добре де, какво повече мога да направя, това не е реално", това дори нашият Мъри тук, който е хейтър номер едно на Джокович го призна.

Иначе като цялостен турнир за мен си остава Мелбърн'08, на Мелбърн'11 не мога да му дам първото място заради слабата игра на Мъри на финала, иначе преди това Ноле беше също толкова впечетляващ, колкото и три години по-рано. Също така миналата година на Ролан Гарос, преди 1/2 финалите имено Ноле беше тенисистът, който играеше най-силен тенис и мачкаше като валяк, но уви тогава не спечели. Обратното на Уимби и УСО в началото не беше толкова убедителен, но на 1/2 финалите и финала изигра велики мачове.



Тема Re: Честито, Дяволенови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано24.04.12 09:43



Ами, да от него зависи. Бяха времена, в които всичко зависеше от Рафа и нямаше настилка и съперник срещу когото той да не е фаворит, а ние му отдавахме заслуженото. Не е толкова трудно и ти сега да го направиш с Ноле, но ти си инат...
Тук всички ти казват, че нещата зависят от Ноле, но ти не и не. И докато повечето можеш да ги наречеш хейтъри на Надал, озлобени фенове на Федерер или такива на Ноле, то това е мнението и на Кристиансен и Агаси от това, което аз съм чел. Дори Джой няма вяра на Рафа, помня че като четох мненията по време на финала на Уимби много хора са писали, че щяло да има пети сет, но тя не вярваше и си мислеше, че Джокович ще затвори по-рано...
Федерер има повече оръжия с които да неутрализира Ноле, отколкото Рафа, но годините вече си казват своето и в 3 от 5 ще му е все по-трудно, ако Джокович задържа близка до моментната си форма.

Редактирано от shevchenko на 24.04.12 09:44.



Тема Re: Честито, Дяволенови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано24.04.12 16:46



Ест, че може много повече, но идеята ми е, че генерално нещата не зависят от него... Тук е големия спор...





Тема Re: Честито, Дяволенови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано24.04.12 16:48



Аха, предстои да видим викаш...



Явно не са ти харесали някои неща... ;) Ами ако е така, то може и да не го видиш повече... :)) Майтапя се, имам предвид, че ти сигурно искаш някакво тотално мачкане тип Рафа Надал над Роджър Федерер на Ролан Гарос. Франзела, геврек, 3-0 сета ако е ГШ, а не всеки път Ноле като сервира за сет/мач и да го пробиват, хаха :P
Амиии това е положението, хох


Редактирано от Diavolo на 24.04.12 16:57.



Тема Re: Честито, Дяволенови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано24.04.12 16:56



чакай бе Шева, защо да съм инат?
аз изхождам от това, че Надал води и по двата основополагащи стата за едно превъзходство на един тенисист/спортист над друг такъв. така пише в дебелите книги... :)
има положителен ХТХ и има повече важни титли. какво друго да се гледа...
да, ок за 2011 г. ама Ноле ще поддържа ли това ниво непрекъснато? и ако не, какво правиме? Най-сложното нещо във всеки един спорт е да поддържаш едно ниво няколко сезона подред. Тук Надал се е доказал повече от Джокович и от там и моята теза. Защото преди 2011 г. имахме доминация на Надал, 2011 г. имаше тотална доминация на Джокович, но сега сме в 2012 г. и нещата са на кантар и тепърва ще се случва всичко. Не може обаче да ми се излиза с аргумента, че Джокович само трябва да повтори играта си от айде това УСО за което говориш ти като негов най-добър мач и Надал не можел да направи нищо. ОК, обаче аз ако напиша, че Надал трябва да повтори мача си от УСО' 10 г. какво правиме? Ще има безсмислен спор и всеки ще е прав за себе си, а и формата на Рафа тогава наистина беше зверска, особено сервисът. То той ако Рафа печелеше всеки път толкова лесни точки на свой сервис отдавна отдавна да има 20 ГШ поне.
За това се гледат генерално нещата, а не се изхожда само от една година и това не касае само този спор/дуел ами касае всеки един друг такъв.



Тема Re: ВАМОООООООС!нови [re: Diavolo]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано24.04.12 22:49



Честито дяволе!
Не съм гледал мача, но резултатът е показателен.

Видно е, че като му се спре дрогата на Джокович си е все същата смешка





Тема Re: Честито, Дяволенови [re: shevchenko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано25.04.12 00:23



Ами Джой не е сляпа все пак, а и не е толкова нищо невдяваща от тенис, колкото си мислиш. Когато Рафа е пътник, не мога да кажа друго. А ти ще повтаряш ли как всичко зависи от Ноле, ако ще от ей това Монте Карло да се влезе в серия от 7 паели?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.