Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 28.04.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови  
Автор Banditoo ()
Публикувано05.03.12 18:46



в женския тенис.

Две тенисистки, за които се смята да завладеят и да управляват бъдещето в женския тенис, но коя ще бъде по-властна. Това е въпросът. ;)

Квитова изникна от нищото.Направеното през Уимбли 2010 подсказа за таланта и, но никой никога не очаквал да бъде толкова близо до номер едно и същото време да бъде най-добрата тенисистка за 2011. Постиженията и през този сезон не са от най-добрите, но тя все още изучава играта си. Много е непостоянна, но вече постигна някакъв успех в тази посока. Ако продължава във същия дух, скоро никой няма да може да я победи. Най-силното и оръжие според мен е сервисът. Не е най-добрият, но е един от най-добрите. Има доста добра дълбочина и скорост. Техниката при изпълняване на сервис е доста добра. То може да се превърне в най-силният удар в женския тенис, ако Квитова продължава да работи доста усърдно върху него. Добър ретурн, много добър форхенд, добър бекхенд, средно положение при движението по корта. Най-слабата и страна е, че не е постоянна. Всеки момент от мача може да се очаква да сгреши. През 2011 направи някакви усилия да подобри това, но има още много работа за вършене. Може би трябва поне мъничко да намали свръх-рискованите удари да се опита да е малко по-постоянна. Интересна черта на чешкинята е, че не е напълно мотивирана на малките турнири. Никой не знае какво да очаква от нея, но ако иска да бъде тази, която ще решава събитията в тура, трябва да наблегне не турнирите, а не да ги отказва.

Азаренка - Аз за нея използвам определението агресивна връщачка. Нито една от другите така наречени блъскачки не са толкова добри, колкото в блъскането, толкова и във връщането. Нейната звезда изгря още много рано, но чакаше подходящия момент за своята кулминация. Азаренка е добра във всичко, но няма това отличаващо се оръжие срещу противничките. Най-големия и проблем е този, че не е най-добрата. В своя пик една тенисистка, като Квитова винаги би я била. Както чехкинята, така тя има много път да извърви. Трябва да увеличи скорост. Поне с 5 км/ч. Трябва понякога да се опитва да играе по-агресивно, да търси надмощия, когато играе с по-агресивните съперницки. Силната и страна е постоянството. Каквото и да става, тя може да играе на едно ниво повече от месец. Ретурна и е един от най-добрите, но вече всички тенисистки имат подобрение в изпълнението на ретурн. Има добър бекхедн,форхедн и придвижване.

Overall:
форхенд - Квитова
бекхенд - Азаренка
игра на мрежата - Квитова
ретурн - Азаренка
придвижване - Азаренка
постоянство - Азаренка
психика - Квитова
сервис - Квитова

шансове за успех- Азаренка
Макар да са доста близко до себе си в момента мисля, че Азаренка ще бъде тази, която ще диктува в женския тенис. Тя ми прилича на Серена, а Квитова на Винъс и лесно се вижда разликата.Имайте предвид, че имам по-големи симпатии към Квитова.

П.П. Това е доста обобщена тема и е разказано моята гледна точка по темата така че бъдете дръзки и свободни в размишленията си. ;)

Редактирано от Banditoo на 05.03.12 18:46.



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Banditoo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 19:10



форхенд - Квитова
бекхенд - Азаренка ама с много условности
игра на мрежата - Квитова
ретур - Квитова
придвижване - Азаренка, но и тук с малко
постоянство - Квитова през 2011 г. доказа, че може да е постоянна. Само смешната система на точкуване на УТА не я превърна в заслужена номер 1.
Азаренка пък кога е била пример за постоянство? Освен тази година. И не на последно място, Азаренка беше известна с отказванията си. Женския вариант на Дел Потро в много по-напреднал стадий обаче.
психика - Квитова
сервис - Квитова
разнообразие в играта - Квитова

-

Шансове за успех - Квитова


Азаренка ти прилича на Серина, а Квитова на Винъс?? :О Това не можах да го схвана, честно. Азаренка е изключително далеч от Серина като игра, манталитет и всичко за което да се сетиш. Тя е заслужена номер 1, но е ограничена и ще направи кариера сходна с тази на Шарапова (може и по-зле или малко по-добре), докато Квитова има всичко на хартия за една голяма кариера с поне 7 титли от шлема най-малко, ако не и много повече.





Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Diavolo]  
Автор Banditoo ()
Публикувано05.03.12 19:20



Уникално постоянство показа точно пък Квитова миналата година. 1 добър турнир 5 лоши.



Постоянството е нещо различно от това да се отказваш от турнирите. Слез миналогодишния Маями, Азаренка няма лош турнир.

Не ти говоря за стил на игра или нещо друго. Серена е много по-разнообразна от Винъс, както и при тези двете. Разбирам, че харесваш Квитова, ама в някои неща прекаляваш. Няма просто как да дадеш ретура на Квитова. Това е абсурдно. Плюс това макар да ненавиждам Мария, да я наречеш ограничена.. Ами. 3 шлема и световна номер едно изобщо не е ограниченост, ама изобщо. Ограничена можеш да наричаш Пиронкова например.



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Banditoo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 19:55



Плюс това макар да ненавиждам Мария



ти нали не беше хейтър бе хлапак и цепеше тука някави теории за омразата или си бърборим ей така, когато ни е изгодно и когато нападат Уийлямките го обръщаме на морал и въмущение

Азаренка - Квитова още не е никакво съперничество, чакайте поне един финал на ГШ да изиграят и на няколко мастърса, че тогава.
Иначе Азаренка по ми допада



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Balleta]  
Автор Banditoo ()
Публикувано05.03.12 19:58



Ненавиждам и мразя са две различни неща. Имам и и друго проблеми освен да бъда хейтър на нещо си. Имам си живот. :)



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Banditoo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 20:03



напротив - ненавиждам и мразя - са доста близки неща, иначе няма проблем да ненавиждаш, само не изпадай в морализъм, когато не ти допадат чужди писания



П.П. 'ненавиждам' е много по близко до 'мразя', отколкото до 'не обичам' или 'не харесвам'



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Balleta]  
Автор Banditoo ()
Публикувано05.03.12 21:48



И все пак не е мразя. От мен никога няма да чуеш лоша дума за Шарапова, макар да не я харесвам, аз я уважавам. Нещо, което вие не правите със сестрите. ;)



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Banditoo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 22:25



прогресираш с часове - от 'ненавиждам' през 'не я харесвам' до 'уважавам'.



Скоро ще поискаш и наистина да я уважиш ... ама си малък за нея, а и опашката е голяма



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничеството [re: Balleta]  
Автор Banditoo ()
Публикувано05.03.12 22:26



Никога не съм казвал, че не уважавам Шарапова.



Тема Re: Азаренка - Квитова а.к.а. Новото съперничествотонови [re: Banditoo]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано06.03.12 17:16



+1






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.