Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 24.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано19.02.12 19:09



Азаренка е много по готина от Квитова бе баце, за телце, краченца и физиономия да не говорим, ама поне не свива лакти и не вдига ръце и не крещи победоносно при всяка точица

А и как така ''наследството'' не стана номер едно преди Вика, има нещо гнило тука, не си изчислил правилно



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано19.02.12 19:32



Това, че Азаренка е станала номер преди Квитова не значи, че първата ще има по-успешна кариера :) А и за Азаренка също може да се каже, че познах, прсто не уцелих коя ще е първата. Всъщност аз отдавна познах, защото само ИДИОТСКАТА система за точкване на WTA оставиха Карото номер 1 за 2011 г. Квитова беше абсолютната номер 1 за годината.
На Азаренка пъшкането е отвратително, публиката не може да я понася никъде, даже я подиграват за това. В Мелбърн след като спечели титлата се опита да се мазни на публиката, но се усети колко неловко се получи и стана сконфузна ситуация и съвсем вяли ръкопляскания за нея.



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор alessandron ()
Публикувано19.02.12 19:34



Миналата година в Мадрид Квитова попиля Азаренка - на клей.




Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано19.02.12 19:48



А добре, че си призна, че не си много в час ;)
Абе женския тенис си е зарибявка, не е като мъжете ама пак е шоу.
Ами какво за клея... И двете имат по една титла на клей в историята си, но тази на Петра е от най-високата категория веднага след турнирите от шлема. Именно на клей, миналата година в Мадрид, Петра победи на финала Азаренка с 2-0 сета. Апропо Петра е в серия от 4 поредни победи над Азаренка, а общия баланс е 4-2 за чехкинята, тия неща поне трябва да знаеш :)
Любопитното обаче е, че на хард корт на открито, където е голямата сила на Вика според мен са имали всичко на всичко само един мач в който Петра взеима само три гейма. Иначе Вика има вече 4 титли повече отколкото Петра (11>7), била е и официално номер 1, така че на хартия е по-успешната и добрата, но пък е и с 1 година по-голяма (22 на 21). Квитова обаче има Финалния шампионски турнир при жените + Фед Къп и по-добър показател в преките двубои генерално погледнато.
Специално на клей, лично според мен, Петра има по-добрата постановка, въпреки, че е поне 5 кг. по-тежка ако не и повече. Квитова има изключителни плоски удари, но може и да лифтира, хвата и помага за което, докато Азаренка играе изключително плоско, освен това чехкинята по-добре се приплъзва, докато Вика някак си не се движи толкова добре на клей, поне засега и от това което съм гледал, ама сега Азаренка играе с уникално самочувствие, а видяхме как това помага, справка миналата година Джокович на Уимбълдън спечелвайки го, което за мен беше невъзможно да стане и не само за мен. Това, че Квитова играе с лява ръка също според мен ще и помага на клея и тревата.
И за финал, ето ти ставките на букитата, които въпреки това, че Азаренка не знае какво е загуба тази година определят Квитова за фаворит на Ролан Гарос. Това все пак трябва да ти говори нещо.
Квитова - 4.33 ; Азаренка - 5.50



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано19.02.12 19:49



пъшкането и е гадно, ама аз съм свикнал с това на Маша така че, а и фенове на Рафа да се оплакваме от пъшкане някакси не върви



Аз само правя паралел между Вика и Квитова

Добре де, каква е тая "неясна контузия" дето е извадила Петра от участие в Катар ? не вярвма да се е уплашила от беларуската



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано19.02.12 19:58



Просто твърде много тенис в края на 2011 и началото на 2012 г. И отделно твърде големи очаквания. Сега задължително трябва да спечели Дубай, по някакъв начин да отговори на предизвикателството на Азаренка. Защото както е тръгнало преди сезона на клей и трева ще изостане доста с точките и после ходи гони дивото, както Вожняцки например трупаше ли трупаше точки и после трудно да се стигне.
За да ти отговоря конкретно и нали за това питаш - контузията и е в ахилеса, но не е нещо сериозно (надявам се), ще си проличи в Дубай идната седмица.
Ми глей, Петра: Хопман Къп в Пърт, след това Сидни (1/2 финал - три сета с Ли На) ; после 1/2 финал в Мелбърн с Маша и там три сета, преди това в турнира пак игра три сета забравих срещу коя беше, май третия кръг и веднага след Мелбърн - Фед Къп където игра два луди мача с Гьоргес (победа след спасен мачбол) и Лизики, а миналата година завърши чак декември след Финалната и победа в Истанбул и след това титла и на Фед Къп насред Москва! А боклуците от УТА не и дадоха точки за Фед Къп, иначе ставаше номер 1.


Редактирано от Diavolo на 19.02.12 19:59.



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано19.02.12 20:52



ясно значи няма контузия, явно е решила да почива физически и психически щото така писaха - unspecified injury



Абе тя бая зор имаше и с Ерани доста беше напечен мача, а тая дето е играла три сета с нея е била Наваро и там зор



Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано20.02.12 01:14



Питах само за клей.
На хард са ми ясни нещата. Знаех че са 4-2 в преките и че последните 4 са победи за Петра. На финала на турнира на шампионките можеше и Азаренка да спечели. Помня го мача. Чоукна и Квитова я довърши, ама за няколко месеца мисля че Вика е напреднала доста, което е странно. Как така за толко кратък период от време е възможно, ама ти самия казваш че има много самочувствие. Така е.
Миналата година след Уимбълдън си викам абе ся US Open ако не го вземе Азаренка, няма кога. Петра взе ГШ, време е на другата талантлива и агресивна млада тенисистка да докаже че не е по-малко от чехкинята. Е, не беше в USA, ами в Австралия.
Те и там я слагаха фаворит номер 1 на Петра, ама виж, че не стигна до финал.
На клей не съм наясно, и ще ми са много интересни турнирите преди РГ.
Да видим дали и там ще има успехи. Аз си ги очаквам от нея на всички настилки де, както от Джоката, и той не ме разочарова. Сега е ред на Вика!



П.П.: Да знаеш, че ретур в краката на високата Петра, е нещо като ретур в краката на Рафа!



Тема Re: Азаренканови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано20.02.12 02:46



Ами,,, ако се казваш Наки, много неща не са ти ясни, ако не са написани правилно* на многооо езици




* а понякога и когато са написани правилно :)

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Азаренка - женската версия на Джокович!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано20.02.12 19:25



Отказала е и Дубай.

Относно вашия спор - Азаренка е много по-голяма симпатяга от Квитова (като спортист) - то е ясно :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.