Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 25.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Азаренканови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано26.02.12 00:17



Това е защото не си махнал глутена от диетата си... :)

Няма лошо да се гледат професионалистите, ама чак да се копират още от самото начало ми се струва прекалено...
Още повече, че дори професионалистите имат различни движения, някои дори доста различни от класическите, отделно и те си имат своите недостатъци... И те са живяли през целия си живот на корта и знаят кога могат да позамажат малко топката, да пуснат по-плосък удар или пък да лифтират повече, имат усета и възможностите да го правят, докато всеки начинаещ няма как да го има...

В крайна сметка, не мисля, че са много хората, които биха имали търпение да играят 100-200 часа (минимум) кошове и топки от тето, докато овладеят техниката добре и чак тогава да се пускат в разигравания, а в началото са прекалено много нещата, които трябва да правиш...
От една страна стремежа да пратиш топката, където искаш винаги е водещ, дори да си се опитал да го игонириращ напълно както казва Хенмана, от друга все още усета ти куца и не заставаш всеки път с краката както трябва (или пък си изпуснал тайминга си и взимаш топката по-късно отколкото трябва), от там не можеш да очакваш да направиш движението по класическия начин, а започва едно вдигане на лакти, свиване на ръката и т.н.

Като добавим, че нещата не са малко, ударите са доста (дори да ги ограничим само до сервис, форхенд, бекхенд и волета пак не е малко) и трябва да се сменят постоянно хватовете, да се влиза с рамената, да се застава с краката и т.н. ми се струва напълно невъзможно да се научи любител на перфектни движения, въпросът е дефектите да са малки и незначителни и да го насърчаваш да използва повече тези неща, които му се отдават, докато работи да оправи останалите.

Още повече, че ако задълбаваш на всеки негов дефект, то просто няма да има никаква игра, инструкторът трябва да кара да прави единични удари с години и не виждам какъв е смисъла, все пак нали човекът е дошъл за кеф и здраве...



Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.02.12 01:50



Тук си 100% прав, водещото е да ти е забавно, иначе аз си имам работа, на която хабя достатъчно време и нерви. От друга страна пък, ако така или иначе играеш, може поне да се опитваш да го правиш 'правилно', а и кефът е по-голям, когато се получават ударите де.

А иначе и моят треньор така казваше, като се ядосвхем там, че не ни се получват сервисите и човекът каза "докато не сервирате минимум по една от тия колички (такава за пазаруване с над 200 топки вътре сигурно) на ден няма никакво основание да се ядосвате, а си гледайте кефа" :)

Абе както и да е, като основеш академията, да не забравиш да се обадиш, а пък останолото ще го наредим :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано27.02.12 18:19



Не става дума за постигане на съвършена техника или копиране на професионалисти. Просто като играят Федерер, Блейк, Налбандиян или някой от тези, не толкова извратените, може да се следи за основните неща - откъде точно минава ръката, къде завършва движението, колко пред тялото се взима топката, позиция на краката и т.н.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: Азаренканови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано28.02.12 15:48



Aбе Ореле, я кажи сега като се знаело всичко за ракетите и можело да стигнеш до информацията кажи какво знаеш и има за ракетата на Багдатис, с която в момента цъка с Цонга ?





Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано28.02.12 21:01



Производителя е Фишер но се продава като Пацифик, т.к. Фишер си продадоха бизнеса с тенис изделия на Пацифик. Синя е защото май има все още действащ договор с Технифайбр, който беше скл#чен След този с Фишер. Ако питаш как е къстъмизирана не знам детайли защото Маркос не ме кефи.




Тема Re: Азаренканови [re: Naki]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано28.02.12 23:44



Давай, кризата ги върна в Европа;

,
ако ще вземаш се обади на л.б. - да си делнем шипинга.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.