Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 23.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано24.02.12 18:55



ААА, бях се навил за един мач с теб щото знам, че си мн. добър ама ако играеш като Надал ще пропусна.

. Мисля, че съм между 4 и 4,5, последното като съм във форма. И мен ме налегнаха контузии последната година.




Тема Re: Азаренканови [re: naja_haje]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано24.02.12 19:01



то аз до сега съм имал 2 пъти мачове с непознати хора изнамерени от нета и 2та пъти много се бяха надценили, като в единия случай разликата ни беше 20тина години

, иначе не ми се вярва да си 2,5 и да играеш с ракетата на Фиш, нещо ни баламосваш. Като си дойдеш в БГ се обади да поиграем. Уважавам всеки който ползва тази ракета, играех близо 10 години нон-стоп с нея.




Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 00:52



От две години, напоследък играя м/у 3 и 5 пъти на седмица според зависи от времето. Иначе ракетата си е ОК, особено за бекхенд с една ръка е много готина. Трябваше ми месец да свикна, но сега със старата ми е терсене (тя е 310 грама).

Иначе и аз установих, че не е в ракетата работата, уви :) Все пак сега новият Уилсън дето го пуснаха, ей тоя

изглежда много добр екато параметри (леко по-лек), като се стопли ще го пробвам (а като падне от 200та длолара догодина може и да си го купя :) заедно с някой Баболот, кой ще препоръчаш за начинаещи?

П.С. видях една камара правописни грешки, ама ще ги оставя на Наки ;)

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Азаренканови [re: OrelaWTW]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 00:54



Е аз играя от 2 години само и не съм в 1ва младост вече, уви. Така че 2.5-3 ми е нивото. Като се науча и сервис да бия като хората ще се 'повиша' на м/у 3 и 3.5 :)

А, и БЛХ ми е 16х18, което официално го дават като този на Колшрайбер, на Фиш уж бил 18х20. Ама аз и наполовината като Райберчо да играех нямаше хич да се оплаквам :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Азаренканови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 13:04



Ами аз играя с pure drive, както мизрахи и за мен е най-добър, само че теб те късае за теб коя е най-добрата ракета, а това аз няма как да знам. В щатите дават ли тест ракети да пробваш преди покупка ?
Аз играя със стария модел, има един по-нов от моя, а мисля, че напролет ще излиза и още по-нов модел, така че цените ще падат...
И, ти с учител ли джиткаш или с някой приятел ? Как вървят тарифите там при теб ?



Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 17:16



С приятели, чат-пат ходя на курс, ама не частен , с група. Тук е скъпичко, от 40 до 140 долара на час, зависи къде. Точно до мен има частен клуб, там няй-скъпото е 120 и нагоре - едно на едно с баш шефа, дето уж бил хитинг партньор няколко години на Серина. Иначе има една камара народ по публичните кортове, дава уроци за по 30-40-50 долара на час. Установих обаче, че не всеки става за тая работа, до сега само веднъж попаднах на някого, който ме научи на нещо.

А за ракетата, 3 долара на ден в един магазин до нас, която си хареаш. Ако после я купиш ти опрощават демото. Тенис уерхаус дава до 4 за седмица, плащаш само пощата (20 долара). Като се постопли ще поръчам от там сигурно, че и партнер иска да взима някаква, та за това питам. Иначе за мен аз пробвах Уилсъна, пробвах и Хеда на Анди Мъри, щото е с неутрален баланс, ама не ми допадна нещо. Колкото по-healight, толкова по ми допада, за момента поне. Ама аз съм аматьор така или иначе, ти колко взимаш за уроци? Някой слънчев ден да ти дойда в школата :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Азаренканови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 18:28



Е, а дано, когато дойдеш да е моя вече школата, засега не е. :))
В София, масовата цена е 25 лв/час, естествено и тук си има пазарлък, зависи дали става дума за инцидентен час, някой който ще играе 1 път седмично, 2 пъти на ден, ако искаш от каква кола слиза и т.н. :))

Мисля, през 2009 си говорих с един познат, който даваше уроци в щатите едно лято и каза, че в началото много трудно е пробил, докато намери някъде да се съгласят да дава уроци, но че след като е почнал от 25 долара на час, в края на лятото вече е играел за по 45-50, т.е. като се е разчуло, че са доволни хората от него и е искал по повече пари.

Ама там корта плащаш ли си го и колко струва ? На публичните безплатно ли е ? Естествено, сигурно има много треньори, които не са американци и не е ясно как си комуникирате, защото това не е като да си купиш домати, че да можеш да се оправиш с 1-2 думи. Едно лято играех с една венецуелка, тогава английския ми беше пълна трагедия и нищо не се получаваше...

Иначе 3 долара за ракета на ден си е ОК, тука някъде може и 5 лв/час да ти вземат като избора да е между две три ракети модели на по 7-8 години. :))
Моят съвет е вместо да ходиш 5 пъти седмично с група, да играеш 2 пъти на седмица индивидуално с онзи треньор, с който си установил, че те учи на нещо... Ако пък не ходиш само за тениса, ами и за да полафиш с приятели, да изпиете една бира след играта и т.н. ходи с тях допълнително без треньори, за 2 години сигурно можете да си подавате топката. :))



Тема Re: Азаренканови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 19:48



Хаха, подаваме си я де, понякога даже и уинъри правим, особено с рамката ;) Абе трябва сериозна игра, ама трябва и някой да ти казва тук-там, щото ей сега съм зациклил и на 10 форхенда един удрям като хората, за сервиса да не говорим... ама убий ме, ако знам кое точно не правя както трябва (т.е. почти нищо не правя както трябва, ама все нещо е по-зле от останалите :).

Иначе и 'сериозно' играя и несериозно.... както дойде. Иначе това с по бирата го няма много-много тук освен, ако не джъткаш с някой сънародник, разбира се :)

Иначе на публичните кортове не се плаща за корт. По принцип там не може да се дават уроци, но никой не се хаби да проверява. А и в моето село наприменр има 4ри корта, коит стоят празни 99% от времето, така че на кого му пука? Това през лятото, през зимата има балони, там е м/у $30 и $40 на час да играеш. Ако взимаш уроци плащаш само уроците. Сега ходя на едно държавно, там е 43 на час частен урок, приемрно. Не съм го пробвал още, но обмислям, единият тренжор изглежда свяатен. Иначе на моят човек му загубих дирите, уви. Та така общо взето. А ти дерзай със школата, че ще идвам :)

А, и проблемът с треньорите не е в езика, а в подхода. По принцип моят треньор на времето ми каза, че най-трудно се работи с начинаещи мъже, щото те си мислят, че знаят всичко и не слушат какво им се говори :) Та повечето от тренжорите тук просто подават топки и чат-пат я коментират нещо, я не. Аз това мога и с партенра да го правя, че е и без пари :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Азаренканови [re: naja_haje]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано25.02.12 22:23



В отговор на:

А, и проблемът с треньорите не е в езика, а в подхода. По принцип моят треньор на времето ми каза, че най-трудно се работи с начинаещи мъже, щото те си мислят, че знаят всичко и не слушат какво им се говори :) Та повечето от тренжорите тук просто подават топки и чат-пат я коментират нещо, я не. Аз това мога и с партенра да го правя, че е и без пари :)




Това е много сериозен проблем на начинаещите във всеки спорт - мислят си, че са много добри и талантливи и просто им трябва повече практика, за да станат "мастъри". А истината е, че в спортовете с инструмент техниката е от изключително значение и ако не правиш нещата правилно, и 10 часа на ден да тренираш, файда няма. Затова моят съвет е да слушаш внимателно какво ти казва треньора за движението на ръката при различните удари, да наблюдаваш внимателно играта на някой тенисист със стандартна и опростена техника и просто не мисли за това къде отива топката, няма никакво значение дори да правиш повечко грешки в началото. Просто гледай форхенд, бекхенд да ги изпълняваш правилно и стойката ти да е както трябва, даже може да помолиш някой приятел да те снима и после погледни внимателно дали нещата са ок и направи необходимите корекции, ако има нужда от такива. След известно време техниката ти ще се механизира и ще можеш да мислиш само за пласирането на топката, което ще направи играта ти много по-постоянна. Пробвай и докладвай. :)

Ето, аз например преди години не бях нищо особено на боулинг, но гледах внимателно разни професионални играчи, оправих си техниката и стъпките, забравяйки за резултати, точки и други подобни глупости, и сега всеки път подхождам към хвърлянето по точно един и същ начин, без да се налага да мисля за това. Мога да се концентрирам изцяло върху прицелването и правя без проблем около 170-180 дори на кривашките писти в Скай Сити. Разбира се, в спортовете с по-активно движение е доста по-трудно.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: Азаренканови [re: Henman]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 23:10



Абе професионалисти да се гледат не е много работа - те за това са професионалисти, да играят както си искат :) На мен лично ми изглежда, че при жените по-често се играе подобно на това, което учат като техника начинаещите. При мъжете игратя както си искат общо-взето много китка ползват или пък някаква тяхна си техника, дето никой не може да те научи и т.н. Така ми се струва де, Шевата да каже, той е експерт.

А иначе къде отива топката е много интересен въпрос, ама за сега ще го оставя без отговор - важното е първо да прехвърли мрежата, щото иначе и дърво да сложиш от другата страна пак ще те бие :)

А, и има една много голяма разлика с боулинга: абе много търчане в тоя пусти тенис бе :) Аз около половин час мога почти до ниво 3.25 да го докарам :) ама после свършвам бензина и нивото става 1.25 :)

A man only sees what he wants to see...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.