Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 12.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧ  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано29.01.12 17:31



СЕ СИ МИСЛЕХ, чЕ НАДАЛ ШЕ БИЕ НАКРАЯ.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано29.01.12 17:33



Еми малко теми напуска ти във форума, иначе можеше и да бие :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано30.01.12 07:54



Аз самия съм тенисист, иначе не следим всичко кво става у форума. Бях за Надал, не щото много мразим каръци, щото не се сещам в my lifetime кой друг ще диша във врата на Фед. В никакъв случай не съм Фед хейтър, напротив, той олицетворява играта, която обожавам, но нещата стават стереотипни един вид.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано30.01.12 07:57



И другото, което е, в играта на Джоко видях толкова много слабости, че ако докара до 10 шлема в кариерата си ше е велик успех.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 09:42



До средата на 2013 може и да го "докара до 10 шлема".



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано30.01.12 14:34



Ти не знам препил ли си, що ли... 'докара' до 10 шлема? Че то няма играч, за който 10 шлема да не е велик успех. Това да не е като да изядеш 6 банички... или 7 плескавици, че да сме по-актуални ;)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор Christianssen (珠穆)
Публикувано30.01.12 19:19



Или 18 паели





Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 12:21



Да, препил съм, тебе кво те брига? Надал беше мъртвец на финала и само великия му дух го върна в 5 сета. Убеден бях, че Джоко печели мача. Това обаче, което се опитвам да ти обясня, е, че видях толкова грешки в играта и психиката ма Ноле, че е въпрос на време някой да ги хване. Но ти като симпатизант на Фед можеш да бъдеш спокоен, никой няма да го мине скоро.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Джoko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано31.01.12 12:54



ахаххаххахххаха



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: joy_r]  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано31.01.12 14:34



Иска ми се да вярвам, че това е добронамерено "ахаххаххахххаха", но защо ли ми звучи злонамерено? Да не би да се чувствуваш засегната?



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано31.01.12 15:03



Еми напиши кои са тия грешки, поне да стане интересна темата която си отворил. Явно добре ги прикрива след като никой не го е хванал последната година.




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Джoko]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано31.01.12 15:59



По-скоро е подигравка.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 16:11



Ми на пръв поглед забиваше много често ретурите в мрежата. Това естествно всеки го прави, но последните два мача Ноле го правеше твърде често. Освен това много краква в решителни точки, нещо, което Фед взимаше преди години. И не на последно безкрайното му пъшкане и викане, адски дразнещо мен ако питаш.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Джoko]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 16:39



На десетия шлем на Джоко подарявам бутилка минерална вода "Горна Баня", продукция 2012. Вече я запазвам.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 16:41



Междудругото не се ебавам с водата. Водата е най-великото нещо на света.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Джoko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано31.01.12 17:12



Джоко, мило, ти ли ми говориш за злонамереност

?



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор alessandron ()
Публикувано31.01.12 19:28



Хаха, батка, благодарение на ретурите си Ноле е номер едно и така зверски гази Надал от вече над една година. Не знам какво си гледал в неделя, обаче Джоката точно ретурът му го измъкна - в петия сет, при 2:4 и 30:30 два ретура на линията и Надал не можа да влезе в разиграването.
За важните точки - че те играят номер 1 и номер 2, да не искаш всички важни да ги земе Ноле? То тогава щеше да е 3:0 мачът. А пъшкането да го броиш за слабост в играта е вРъло несериозно :)




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: lchWill]  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано31.01.12 20:34



Е подигравката не може да е добронамерена - нали?



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано31.01.12 20:53



Много дълго ще я съхраняваш




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: alessandron]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 22:17



За пъшкането казах, че е неприятно, НЕ несериозно, нещо друго си чел. Ноле сбърка толкова ретури на тоя мач, колкото Ицо Йовов не е пропускал. И наистина си прав, на Ноле точно ретурити са му му силни, и точно с тях измъкна мача, но направи прекалено много грешшки също. Това само кретен може да го отрече.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: alessandron]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано31.01.12 22:25



И за последно Сандро да ти кажа, не спори с мене на тема тенис, все едно аз да те уча на волейбол.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано01.02.12 03:49



Макар че не ме 'брига' много, мненията ти до тук са меко казано неадекватни. На Джокович слабост му бил... ретура?!?!? 10 титли от шлема са нещо, което всеки едва ли не трябва да спечели? Дай малко по-сериозно и може и да има спор.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано01.02.12 08:20



Добре, неадекватен съм. Направи ме адекватен и ще спорим.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано01.02.12 08:22



Джоко уцели толко топки у мрежата в същия двубой, че не се сещам за друг мач.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано01.02.12 10:19



Фед го задмина в предния мач






Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
АвторДжoko (Нерегистриран)
Публикувано01.02.12 11:44



Не им се връзвай на критиците, пиши си – клуба е за това да има разнообразни, противоречиви и мнения в различни цветове.
Но може би като Exorcist на място, е добре да се бориш и с дявола – например вземи спаси душата на joy_r от хватката му, тя заслужава да бъде спасена, а пък и скоро ще стане PhD, а знаеш какво се е случило с бедния Д-р Фауст – учените са много уязвими за лукавите приоми на злото.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано01.02.12 12:47



Фед може да заключи един мач срещутолкова противници, колкото Ноле също за себе си, но трябва да ги раздели на 4.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор alessandron ()
Публикувано01.02.12 14:02



Батка, като дойдеш да поиграем по прогнозите, като напишеш по някое и друго анализче, като го и познаеш или т.н., тогава можеш да ми казваш дали да споря за тенис с теб. Това, че ти играеш и то достатъчно добре, а аз не барвам ракета, нищо общо няма с разбирането и следенето на играта. Иначе Ариго Саки нямаше да стане такъв треньор, след като не е бил велик футболист :)




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: alessandron]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано01.02.12 15:10



Синьор Саки, ще го имам това впредвид!





Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор alessandron ()
Публикувано01.02.12 15:35



Хитрец си ти, Томич






Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано01.02.12 15:45



Ама ти да не се обидиш сега? Нищо лично, просто да се твърди, че на Джокович слабост са му точно ретурите е несериозно. И самият Джокович да го каже пак ще е неадекватно



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано01.02.12 16:18



Аз много трудно се обиждам. Джоко е страхотно парче, но вече за хийлядаиптстин път ше кажа, че видях много слабости в играта му. Един майстор Федедер във форма заключваше играта без да му мигне окото.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор speranza (dreamer)
Публикувано01.02.12 21:05



Не знам колко добър тенисист си, но коментарите ти нямат нищо общо с реалността. Да изтъкваш ретура на Джоко като негова слабост е, меко казано, смешно. Той е известен с може би най-добрия ретурн в тениса в момента. Това, че бил сбъркал доста ретури в един 6-часов мач.. това,че пъшкал.. това, че 'краквал' при важните точки..! Ако това последното беше вярно, той и една титла от Шлема нямаше да има досега. Напълно несъстоятелни твърдения, и това не го казвам, защото харесвам Ноле, а защото е видно за всеки, който се интересува от тенис.

Виж, за водата имаш право





Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: speranza]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано01.02.12 21:31



Не може би най-добрият, а НАЙ-ДОБРИЯТ РЕТУР! :) И вторият най-добър ретур е този на Надал. Ама Джоката просто му я връща в краката на Рафа, където му е най-неудобно.
Ретура, крос-корт-форхенда и плоския бекхенд... са нещата с които той не може де се справи. Трябва да търси решение.
Иначе един Надал със сервис (US Open'10) си е най-опасен. Това му е най-силното оръжие срещу Ноле, според мен.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано01.02.12 22:09



Ноле няма да стане по-велик ако почнеш да превъзнасяш Надал. Ако тоя мач беше на нормален хард и с нормални топки Надал вземаше макс 1 сет и то с късмет. На Надал 2рият сервиз от години е със средна скорост 137 км/ч - точно колкото на Каролина. А при такъв 2ри на Ноле си му е просто фън да играе с Надал. В момента ако изключим Федерер (и Родик донякъде) няма майстор на сервиза и превъзнасянето на ретура на Джоко не е много на място.




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано01.02.12 23:33



Абсолютно, добре че Цонга не е такъв, че ако беше току виж някой път вземал три последователни сета на ГОАТ на Уимбълдън без да го пробият.

Редактирано от shevchenko на 01.02.12 23:40.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано01.02.12 23:37



Сервиз е там където си караш колата като се развали нещо.
Сервис е термин в тениса.

До колкото втория сервис на Фед, Джоката и него го е наказвал не един или два пъти.





Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано02.02.12 00:21



Това пък от къде го измисли за Надал? Че той постоянно връща от паната - на тоя турнир любимата му точка за ретур беше на надписа 'Мелбърн'. На него целта му е да влиза в разигравания, чак да прави някакви кой-знае какви ретури (сега ще дойде някой да ми обясни за _онзи_ сет с Карлович) не е в стила му.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано02.02.12 00:28



E ся, не ми казвай че Надал има слаб ретур...

Това че връща назад (на първи сервис) не означава нищо. На втори е по-напред.
Оп, бех забравил за Мъри, той също е много добър в този аспект!



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано02.02.12 02:07



Чак слаб не знам, ама втори в тура със сигурност не е.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: naja_haje]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано02.02.12 05:08



Нека каже Дявола, ама да пише регистриран





Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано02.02.12 09:13



Батка, Фед от година и нещо на ретур е доста назад от средното си ниво. И по този показател застоя във формата му е очевиден. Това, че му става скучно в определени периоди от сезона изобщо не значи, че изведнъж някой е станал голям майстор. Цонга има добра скорост но като пласиране и вариации си е обикновен блъскач. И писано е "МАЙСТОРИ"

. Кой друг? ЛАЛО - номер 15?. Айде моля!
Е ти да се сетиш:

Джоко като стъпи на основната линия да посреща 1 ви сервиз в зала на Карлович ела и пиши за ретури и сервизи.




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: speranza]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано02.02.12 09:52



Аз не мога да разбера защо спорите за нещо, което се опитвам да обясня по прост начин. Никога не съм твърдял, че Ноле има слаб ретур, намери ми го това из темите и ще се поправя. Това, което казах е, че в конкретния мач Ноле кракна прекалено много пъти, нещо нетичпично за него. И ако имаше по-агресивен и техничен играч насреща един сет беше макса, който взимаше. И понеше говорим за ретури, точно ретура го измъкна срещу генерален лузър като Мърльо, който междудругото направи най-добрия си мач, който съм му гледал.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: TheExorsist]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано02.02.12 10:01



С други думи Надал е слаб. Според мене е паст-пика си.



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано02.02.12 22:01



Мерси за това видео, признавам, че не предполагах, че Крайчек и Федерер изобщо са играли някога, звучи като много интересен мач-ъп.

Иначе вярно е, че няма толкова изявени майстори на сервиса, но Джоко се е доказал срещу Фед, Родик, Карлович, така че мисля е ненужно да се съмняваме в качеството на ретурите му.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Henman]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано02.02.12 22:59



Сваляй и гледай, по-добре е от последният ГШ финал.
Джокович има отлични ретури но не бива да се превъзбуждаме покрай 7 мата му поредна победа над Надал и да го сравняваме с Агаси.

. При положение, че няма изявени майстори на сервиза и пълната липса на сер/воле то посрещащият е доста свободен от към вземаме на решение и изпълнение на ретура.
Това само от към тактическа гледна точка, от техническа не мисля, че от форхенд страната Джокович е чак толкова добър на ретур (сега Шевата ще каже за мач-бола на УСО ;-)).




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано03.02.12 00:38



Сервис-воле няма точно заради играчи като Джокович, тенисисти като Йодра и Маю например опитват срещу него и виждаш какъв е резултатът - 6-0 6-1 6-1. :) Проблемът е, че сегашните кордажи на практика правят възможни пасинги от третия ред на трибуните, което означава, че не е достатъчно просто да засечеш първото воле или да го пласираш дълбоко. Т.е искам да кажа, че ретурът на Джокович няма как да е под напрежение дори срещу него да играе тенисист със сервиса на Сампрас и волетата на Рафтър, по-скоро под напрежение ще бъдат минаващите му удари след посрещането, докато едно време въпросът (поне на по-бързи настилки) беше единствено дали ретурниращият ще успее да пласира топката ниско в краката на налитащия на мрежата, ако не стане - game over.

Агаси е от друга планета, неговата кординация между ръцете и очите е без конкуренция, но не мисля, че Джокович отстъпва на който и да е от останалите мистър Ретури. Вярно е, че сега няма такива експерти по началния удар като Сампрас, Руседски, Горан, Филипусис, Артърс, Росе и т.н., които да играят сервис-воле и да се налага всеки ретур да е ниско в крата, но пък вече почти всеки може да сервира с 200 +, а и ол-корт играчите лесно могат да накажат всеки по-къс ретур с мощен лифтиран форхенд.

пп Между другото забелязваш ли, че техниката на изпълнение на сервис на Крайчек доста прилича на тази на Цонга? :О

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.02.12 04:46



Ноле, Мъри, Ферер и Надал имат най-добрите ретури, няма смисъл да се обясняваш, много точно си се изказал, просто някои хора не гледат много тенис през годината и я карат като Тодор Попов на стари лаври и наизустени фрази



Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано03.02.12 08:45



Да, най-вече на последният РГ. Дано се паднат в един поток на Уимби да го видим шампиончето как ще се пързаля по тревата






Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Henman]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано03.02.12 20:19



Това с кордажите и ракетите вече се преекспонира и е по-скоро маркетингов трик. В последните 5+ години нищо съществено с кордажите не е изнамерено. С ракетите срока е още по-голям. В момента болшинството топ играчи играят със същите инструменти с които и преди 5г а някои дори и 7-8 г. Натуралните корди никога не са излизали от употреба и са предпочитана от маса играчи. Единственият писък в последната 1-2 години са хибридните - смес от натурална и някаква полиестер. В целия пъзел обаче най-важният фактор е забавянето на настилките. След като навсякъде става бавно, естествено е сервиза като оръжие да почва да губи стойност, което от своя страна намаля и необходимостта от добри ретури. Новите топ играчи обезсмислят волето с невероятното си покритие на корта много повече отколкото с отлични ретури.
Кортовете станаха бавни и малки за сегашните играчи, това е положението.
Или трябва да ги забързат или да ги разширят


П.С. Джокович има загуба от Йодра в Париж на мастърса като действащ шампион.




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано03.02.12 21:03



a други се правят на Добрият Уил Хънтинг,
готина сига




Тема Re: ЕБАТИ ЗВЕРСКИЯ,МАЧнови [re: OrelaWTW]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано04.02.12 00:16



За последните 5 години може би е така, но аз сравнявам времето на Агаси (демек 90-те и началото на 00) и това на Джокович.

Той Джокович и от Санторо има загуба в Берси, просто е отебал турнира заради ТМЦ, иначе ако се срещнат на ГШ знаеш какво ще стане.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.