Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 05.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Азаренка - Новата Световна Номер Едно  
Автор Banditoo ()
Публикувано28.01.12 13:06



Финалът. Финалът на тазгодишния АО може ли да се възприеме като ново начало в женския тенис? Това ли е краят на ерата Вожниаки? Някой мислел ли, че някога, някъде Азаренка би станала едновременно номер едно в света и носителка на трофей от голям шлем? А изобщо някой мислил ли, че Азаренка може да стигне до тук?

Ако тези въпроси ми бяха зададени преди две седмици, отговорът ми би бил категорично - НЕ! Макар победата си в Синди и влизането и в турнира с победна серия, никой не би смятал Азаренка като една от големите фаворити при наличието на Серина, Ким, Квитова и Шарапова. Тя беше просто една от момичетата, които имат шанс за титлата и чакат късмета а повърви за тях. Азаренка.... Това е новото име на женски тенис. Тя е новата звезда. Тя е кандидатката за новото величие ала Серена. Но само времето ще покаже дали самата Азаренка може да издържи на такова високо ниво дълго време. Дали ще продължи да побеждава. Дали името и ще бъде част от величията в женския тенис. Само бъдещето ще покаже отговора на тези въпроси, но едно се знае, Азаренка е шампионка.

Искам да отбележа, че никога не съм бил фен на беларускинята и никога не мисля да бъда, но спечели симпатиите ми след този турнир. Мача за мен беше безинтересен. Не ми пукаше кой ще победи. И двете за мен бяха един дол дренки. Това го пиша само, защото не искам да създам впечатлението, че съм пристрастен. Никой не може да отрече антипатията ми и към двете, но тези две състезателки заслужават едно огромно БРАВО! за начина по който се бореха и продължават да се борят. Те са част от историята на тениса, като две велики шампионки.

Нека кажа нещо малко и за мача. Този мач се очакваше с голямо нетърпение. Щяха да се срещнат две доста агресивни състезателки. За да се повдигне залога за мача, на карта беше и титлата световна номер едно. Очакваше се зрелище, очакваше се кръв, очакваше се битка. До някъде тези очаквания бяха оправдани. Гледахме уникално агресивен мач. Шарапова в по-голямата част от мача играеше всичко или нищо и в по-голямата част от нея тази игра не се получаваше. И ми е чудно защо не промени малко начина си на игра. Можеше да потърси по-дълговати точки, а не да опитва абсолютно всеки удар да бъде уинър. За пореден път доказва, че освен атаката нищо друго не и се отдава.От друга страна Виктория играеше контролиран агресивен тенис. Беше солидна и беше много по-добро в защитата от Мария. А тази защита всъщност изигра най-важната роля в двубоя. Придвижването на Азаренка беше много по-добро от това на рускинята. Трябва да се отбележи и разкошната и разнообразна игра. Доста често излизаше на мрежата, а даже направи и малко къси топки. Но от другата страна Мария разчиташе само и единствено на агресивната игра от основната линия. И всичко тръгна в полза на Виктория. Каквото и да правеше съперничката и, тя имаше отговор на всичко. Азаренка абсорбираше всяка топка и показа уникална контра-игра.

Едно нещо никога няма да отрека за Шарапова в този мач. Тя се бореше, правеше всичко възможно по-силите си, но вече не беше същата. Накрая просто ми стана жал за нея, такава тенисистка не заслужава такава съдба с контузиите. За първи път харесах Мария. Може би защото беше от губещата страна или може би заради трудните четири години за нея. Мария има шампионски дух, никога не се отказва. Поклон!

И накрая искам да кажа, че Азаренка я чака страхотно бъдеще. Има да се бори с Квитова за най-добра на времето си. Дано съм ви бил интересен :)


Редактирано от Banditoo на 28.01.12 13:10.



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано28.01.12 13:23



Явно значи си чел през пръсти какво писах за жените и че Азаренка я сложих като фаворит за Мелбърн на второ място след Квитова. Отделно Дявола преди поне две години каза след една победа на Серина над Вика пак в Мелбърн, че очаква от Азаренка да стане номер едно.




Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: alessandron]  
Автор Banditoo ()
Публикувано28.01.12 13:29



Тези времена от 2009 кога отминаха? Азаренка не беше никакъв фактор в началото на 2010. Почна да се съвзема и да става все по-добра и по-добра. Но никой не би очаквал точно от нея да спечели. Та тя даже не бе стигала до финал на турнир от големия шлем. Азаренка чакаше своя ред... Чакаше момента, в който да спечели. Всички я имат на предвид, но никой от нея не очаква да прави чудеса. Всички знаем, че все някога ще спечели такъв голям турнир, но никой не знае кога. И е голямо тото да кажеш, че Азаренка е фаворит в тунри от ГШ.



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано28.01.12 14:55



Както казах изобщо не четеш какво ти се пише. Писал си, че никой не бил чакал да стане номер 1, да зима ГШ - ми не е вярно, казах ти кой е очаквал. Пък ти си карай на едно си баба знае, едно си бае.






Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: alessandron]  
Автор Banditoo ()
Публикувано28.01.12 15:14



Оффф... Отговорът МИ бил. Моят отговор. Говоря за себе си. както и да е.



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано28.01.12 15:20



Еми уточни бре, отде да знам, че за себе си говориш. Като пишеш "никой не очаквал", не значи "аз не очаквах". Пръстчетата ти по-бързи от мисълта ли са?






Тема Така се прави !нови [re: Banditoo]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано28.01.12 15:50



Така се прави - взимаш титла от шлема и заслужено ставаш № 1, не като недоразуменията Возняцки, Сафина, Янкович и разни други, които стигаха напред в ранглистата само защото играят на къде що има турнирче и трупат точки...

Аз изобщо не съм изненадан от резултата - Азарьонка има играта, която й трябва, за да е № 1 в света и да печели титли от шлема. Единствената причина да не го направи по рано беше, че все срещаше Серена по пътя си към титлата и в Австралия няколко пъти, и в САЩ миналата година и преди 2 години на Уимбълдън... Иначе винаги е била на високо ниво и е можела да се справи, просто лош късмет...

Така че това е новата вълна в тениса. Все още ще кляка пред най-великата, когато Серена естествено е в кондиция да играе, но за съжаление на Уилямс времето им изтича 2-3 години максимум и това ще е... Затова Азарьонка, Квитова, Лисицки, Петкович ще са новите момичета, които ще гледаме...



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Banditoo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано28.01.12 22:11



Добра тема на истински фен на женския тенис и без грам хейтърщина, адмирирам!



Още не съм гледал финала, сега от 00:15 ч. ще го видя по Евроспорта.

Иначе аз отдавна чакам от Вувуренка да стане номер 1 и да печели титли от шлема и нямам нищо против това, кефи ме много, а и е секси
Ноооооо лошото за Вика е, че тук е и Квитова, която ми е много повече на сърцето и няма как да мелиме брашно заедно, хаха ;)
Тъй че нека се радва, пожелавам и още успехи, но Петра е тази която трябва да доминира и да печели повече титли от шлема

Радвам се, че най-голямото недоразумение в женския тенис - Каролинчето от понеделник дори няма да е в топ 3, хахаха
Тя, нямаше и да стане номер 1, 2010 г. когато се възползва от тежката контузия на Серина Уилямс.

За Азаренка отдавна съм писал и тук и в кафето, че чакам нейна първа титла или в Мелбърн или в Ню Йорк, по-скоро Мелбърн. Точно тази настилка най-добре пасва на играта и и мисля, че ще спечели още титли от шлема, докъде ще стигне не знам, защото това е женски тенис все пак, а и да не забравяме за контузиите.

Едно нещо е сигурно обаче - тази година ще има двубой за първото място - Азаренка/Квитова - те двете ще направят едно ново, епично женско съперничество, което ще дърпа женския тенис нагоре. Определено идва добро поколение и ни очакват много интересни неща.
Очаквам доста и от немската вълна (Лисицки, Петкович и Гьоргес, най-вече от Сабине) и от Радванска, да видим.
В никакъв случай не бива да се отписват сестрите, Ким (нейна последна година) и Мария, но бъдещето е на Петра и Вика.


И няколко акцента от мен за финал:

* Азаренка - Шарапова във финални мачове - 3-0 за Вика и 6-0 сетове

* Азаренка е с 12 поредни победи. От началото на годината има 2 титли.
Това е четвърти пореден финал за Вувуренка?! :о

* Любопитно е, че от последните 23 женски финала на ГШ, в 22 от случаите която спечели първия сет, печели и мача?!

* 5 различни победителките в последните 5 ГШ турнира при жените. Общо 7 различни за последните 8 издания?!

* За първи път в историята всички 4 титли от ГШ се държат от различни състезателки, които триумфират в Шлема за първи път!!! :О

* За четвърти пореден път на финал на ГШ при жените спорят дебютантка и бивша шампионка. И в четирите случая дебютантките печелят?! :о


С една дума, да живее разнообразието в женския тенис.
При мъжете е точно обратното и то вече 8 години



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано28.01.12 22:19



женския тенис е пародия на тази игра, особено съвременния женски тенис, при който няма никаква тактика и разнообразие, само блъскане, сила и мощ (някои изключения само затвърждават тенденцията). Общо взето женския тенис се гледа заради атлетичните изпотени мацки, краченца, полички, стойки, юмручета, подскачащи предни части и ей такива нещица



Иначе за вчера, браво на Вика, смаза Маша, която определено се бе бъгнала отвсякъде, по незнайни причини.



Тема Re: Азаренка - Новата Световна Номер Еднонови [re: Diavolo]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано28.01.12 22:30



Съгласен съм съв всичко, освен това дето си писал за Квитова... че трябва да печели повече титли от шлема. Тук така ти се иска, но времето ще покаже. Аз лично мисля че Азаренка е по-... от Квитова.
По-стабилна (прави по-малко грешки от Квитова)
По-добре се движи по корта (не че Петра не се движи добре, но Вика повече)
По-добър ретур.
По-добра психика.

Единственото в което надделява чехкинята е силата. Много по-яко удря, а ако и влизат ударите, със сигурност малко могат да я спрат.
Сервиса също и е по-бърз, но не вкарва кой знае колко висок процент първи.
И друго което е в контра на Квитова е чоукването и в почти всички мачове.

Забрави че досега Квитова е била в последните мачове по между им. Това няма да продължава.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.