Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 12.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Проклет да е Новак  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано27.01.12 16:54



Скъси ми живота за пореден път.
Добре всичко ОК, знам, че е номер 1 и че на Анди му липсва онова малкото от което са замесени най-великите (или топ 3 в момента), но защо като е номер 1, лидер и лицето на мъжкия тенис в момента и най-добър тенисист в света се правеше на интересен и когато играта на Анди вървеше по възходяща втория и третия сет и започна с патентованите от него гримаси и клатушкания, все едно ще колабира всеки момент. Кого се опитва да излъже? Целия свят му знае номерата и то отдавна. Грозна гледка.
Но още по-грозна гледка бяха редовните му нарушения на правилото за 20 сек. между точките. Кога ще бъде предупреден от някой съдия?


Това е грозно и подло и е антифеърплей!
Особено при 5-5 в петия сет, когато вълната беше изцяло на страната на Мъри и беше в подем, Джокович три пъти подред грубо наруши регламента и с бавенето и отделно след това с прословутото си тупкане на топката. По този начин разконцетрира противника, нарушва му ритъмът. 38 сек. 42 сек. и 48 сек. !!! Това са му трите сервиса при скритите мачболи за Анди.
Дано му приседне петата титла в неделя и на него и на наглите му и безпардонни фенове.



Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: Murray]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано27.01.12 17:02



Той го е скъсил и на неговите хора, ама защо за пореден път ? Само тук и в Рим, останалото са рутинни мачове.
Каквото и да напишеш днес, ти е простено...
Тези мачове не са лесни за истинските фенове, а пък когато и ти падне любимеца съвсем...

Интересно ми е, знам, че в момента си афектиран и едва ли ти е до това, ама къде слагаш този мач на Анди Мъри като игра в неговата класация на най-добри мачове ?



Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: Murray]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано27.01.12 17:14



Нолката умрелата лисица си е типичен сръбски измекяр, чийто номера вече идват в повече. не можах да гледам целия мач, но актьорското му майсторство във втория и третия сет като изоставаше си беше достойно за Оскар. да не напомням и 4тия сет на УСО,където сякаш му преляха 2 банки глюкоза изведнъж... но нищо, на финала ще има справедливост най-сетне! Забранил съм на Рафа да пада и знам,че този път няма да има прошка! ВАМОС КАМПЕОН!
3-0 искаме!

VAMOS!



Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: Murray]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано27.01.12 17:30



Дано Анди не види никога титла от шлема и първото място в света!


Предавам се, ще акам!

Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: shevchenko]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано27.01.12 17:32



Аз мисля да си дам една голяма тенис почивка и така, просто не ми се гледа тенис в момента. Женския финал със сигурност го пропускам и без това ще има истерично врякане, а Надал - Ноле не е за изпускане, това е съвременната класика, а и в този мач са поставени адски много неща и за двамата, особено за Надал, но не ми се гледа, не знам ще видя :( След това обаче пауза до Индиън Уелс, това е. Никога не ми е било по-болно досега, имало е много тежки загуби, но тази поне в моята класация е на 1 място.
Колкото до играта на Анди, ще коментирам само за ГШ, защото това са най-важните турнири, а и сега сме на ГШ все пак.
Мисля, че само в един мач е играл по-силно от днешния - 1/2 финала му с Надал в Ню Йорк през 2008 г. Тогава беше като днес агресивен от началото до края, но тук пак се остави на бръмбарите в главата докато там се пропука само за един сет. 2008 г. обаче и самият Мъри не беше чак такъв фактор, беше все още една приятна изненада и загадка и талант за бъдещето, така че мисля му беше и по-лесно някак си чисто психологически, може би и Надал тогава леко подцени мача или беше малко уморен не знам, но Анди правеше каквото си поиска на корта. Сега обаче, 4 години по-късно е всепризнат авторитет и съм горд, че не говорят за топ 3 и Мъри а за топ 4 и това навсякъде. Т.е. и очаванията са повече, а срещу себе си имаше поне толкова силен съперник както през 2008 г. Така че като сложим и психологическия елемент, този мач даже и да му е по-силен от този 2008 г. Не знам и аз.
Мисля, че Мъри сбърка в две неща в този мач.
Не трябваше да изпуска така педала от газта след феноменалния трети сет в който и двамата играха влудяващ тенис и да дава на Ноле толкова лесна поредица от геймове без борба в четвъртия и втората му грешка беше, че при 5-5 и 15-40 се стегна и заигра отново пасивно, докато когато беше 3-5 и нямаше къде да отстъпва повече, защото си заминаваше отпусна ръката и целеше линиите. Т.е. говорим за сериозни психологически проблеми в главата му. Срещу това лек не знам дали има, а годинките и турнирите идват и си отиват.



Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: Murray]  
Автор alessandron ()
Публикувано27.01.12 17:56



Хаха, чудно как Надал като прави същото ти се прехласваш по "невиждания боец"? Ясно, че те боли, но можеш да си горд с играта и показаното като характер от Мъри в този мач.




Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: A.Agassi]  
Автор alessandron ()
Публикувано27.01.12 17:57



И на теб ше ти го кажа - по-леко на завоите

Щото обективно сега вие все едно сте на мястото на Федерер през 2009.




Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: Murray]  
Авторusopen6 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 18:00



abe krivo ti e,nema na4in,no spoko.pogledni go oba4e ot druga strana,muri pak gubi finala i za 3 poredna godina 6e trugne ot 5 a gluha.poglednato v perspektiva ot tazi zaguba 6te vzeme polojitelni ne6ta,kolkoto tolko,no polojitelni.ina4e totalen sriv.iak ma4 za muri i po vedro

da ne trugne6 pa po kurortite



Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: alessandron]  
Авторusopen6 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 18:06



i pri mujete i jenite imame pu6ka6ti ,dali ne e istori4esko subitie.koito znae otgovora, da izpu6ka 2 puti





Тема Re: Проклет да е Новакнови [re: alessandron]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано27.01.12 19:34



трябва провокации да има



VAMOS!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.