Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 01.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сезон 2011 Обзор - анкета  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано13.12.11 19:16



И така, явно на основните анкетьори тази година не са им интересни отговорите, та затова да задам основните точки :

1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?

2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?

3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?

4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.
- кои бяха най-качествени
- кои бяха най-емоционални

5.) Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?

6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ?

7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ?

8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?

9.) Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?
Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано13.12.11 20:32



Нямаш си работа ли бе баце, или искаш да видиш как всички пишат Джокович за най-добър ?



набързо, че не ми се мисли

1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?

ДЖОКОВИЧ Мария/Квитова

2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?

Приятна не знам, неприятна - Джокович

3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?

УСА

4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.
- кои бяха най-качествени - не съм толкова компетентен
- кои бяха най-емоционални - финал УСА

5.) Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?

Григор беше ОК, Пиронкова - не

6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ? - не

7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ? - Надал да бие Джокович

8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?

зависи кой как ще се назоба

9.) Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?

клуба си е ОК

Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?

най-много да играя в Шампион



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.12.11 17:22



1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?
Джокович и Квитова

2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?
Приятните изненади бяха Раонич и Томич, Джоката също, а неприятната беше Надал - за мен поне беше приятно да го гледам как го бъхтят с неговите оръжия, но твърде много загубени финали натрупа за една година - немислимо само допреди 12 месеца. При жените - Квитова беше приятна изненада.

3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?
Хммм, Ю ЕС Оупън бих казал заради мачовете Ноле - Фед и Ноле - Рафа.

4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.
- кои бяха най-качествени
Федерер - Джокович на "Ролан Гарос" - супер качество. Всички помним как коментатора на Европспорт, май Драгиев, каза, че получават куп писма с въпрос как могат двамата да играят с такова темпо, а Надал - Мъри така са се влачили

. Джокович - Федерер в Ню Йорк също беше доста качествен. Отличавам двата финала на Раонич с Вердаско и Родик, изключителни мъжки мачове. Много добър беше и мачът на Гришо с Цонга на Уимбълдън.
- кои бяха най-емоционални
Фед - Ноле в Ню Йорк - няма такава драма.

5.) Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?
Ами от Григор съм по-скоро доволен, но ми се щеше да е в 50-цата. Пиронкова - честно казано не ми пука, женският тенис рядко го гледам

6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ?
Не

7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ?
Да си джиткат хората. Очаквам Фед да земе златния медал на Олимпиадата. А кой ще е номер едно в ранкинга и победителите от ГШ изобщо не се наемам да прогнозирам. Джокович няма да си повтори годината, но мисля, че ще вземе титла от ГШ, Надал също. Може би е крайно време някой, който не е печелил ГШ, да го направи - за Мъри например със сигурност последен шанс, защото отдолу се оформя следващото поколение.

8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?
Хехе - Квитова при жените, при мъжете Ноле.

9.) Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?
Повече хора да организират игрите, за да не се товарите основно ти и Дявола, но едва ли ще стане.

Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?
Ще играя, естествено.




Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано16.12.11 06:27



1.) Кои бяха най-добрият тенисист ...

Роджър Федерер (той беше, е и ще бъде всяка година, докато се състезава, не знам защо питаш изобщо :), иначе в най-добра форма през годината беше Джокович).

и най-добрата тенисистка в света през 2011г?

Нямам идея, ама Квитова имала големи.... очи и не се срамувала да ги показва, беше казал Дявола, значи тя трябва ще да е :)

2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?

Раонич направи приятно вчепетление и после зачезна. Дали беше изненада не знам. Дългополов също разбуни духовете на АО, но после и той малко се сля с фона като че ли. При жените нямам идея, но май леко неприятно ме изненада, че за толкова години така и не се появяви някоя, която да става за.... нали ;)

3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?

Загорка Голд Къп, както винаги :) Или, с други думи, не знам, никой не запомних с нещо специално.

4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.

Ми... не знам. Никога не съм бил особено добре с помненето на мачове. Ще се запомнят плескавиците, които отнесе Рафчо, както и победите на Цонга и на Джоко над Федерер на Уимби и УС съответно. Така се случи, че аз и двата мача не ги гледах....

Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?

Мисля, че Григор се справя прилично, Цветана също. Останалите българи даже не ги знам кои са.

6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ?

Не.

7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ?

Очаквам грандиозен сезон, все пак ще е за последно



8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?

Роджър Федерер и Каролине Вожняки

Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?
Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?


Играл съм, играя и ще играя :) Ако все пак искате да ме убедите - пускайте класирането, преди Наки да се е размрънкал :)))) Тук е мястото да отбележа, че бих помогнал за някой и друг турнир. Хайде някой да пусне календар, че да видим. Някои от тия из УСА-то, че другите ги проспивам :)

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано16.12.11 16:16



1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?

Има си ранглиста, нека питаме нея. :)

2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?

Тук също има една много полезна статистика. Всъщност те са две, от една страна кой е взел най-много точки в сравнение с 2010 - тук Ноле оглавява със 7390, после е ХМДП с 2135 /там е ясно защо/, Цони - 1990, Типсаревич - 1660, Мъри - 1620 и т.н. Другата статистика е кой е скочил с най-много места и там водач е Седрик-Марсел Щебе, който е 81-ви (297 места напредък!!). После е ХМДП с 257, Томич със 166, Турсунов със 157 (внимание, това е важно как на стари година Дима се завърна!) и Чипола със 136.

От тези цифри за мен най-приятни изненади са Ноле (премина на едно цяло ниво отгоре, и то точно след може би най-слабия си сезон), Типсата (пълен посредственик и лузър досега, изведнъж избухна мащабно), а от младоците - Томич, доколкото Раонич изгуби темпо с тия контузии, Харисън и Ебдън са най-скучните и дефанзивни хора на света, а Гришо чоукна в твърде много важни моменти.

Как стоят нещата при неприятните изненади - най-много точки през годината са изгубили Сода (3460), Надал (2855), Южни (1815), Родик (1725) и Вердаско (1690). Нямам статс за изгубени места, но общо взето разочарованията са ясни. Надал не ме разочарова генерално, даже си направи много хубав сезон, но беше поставил летвата високо. Онова, с което Надал изненада неприятно целия свят, е, че се оказа психически лабилен и от най-лъвското сърце остана един плашлив и неспособен да се нагоди към стила на съперника си клиент на Джокович. Пак да спомена, че ХТХ на Фед срещу Надал по никакъв начин не може да се сравнява със срама един човек да те разнася цяла година и на трите настилки, без да можеш да направиш нищо и при положение че допреди година беше доминант над него. Сега вече е истинският шампионски тест на Рафа и дори да не стане н1 през 2012, ако запише важна победа над Ноле, то ще има още примерно две години тенис на високо ниво. Ако затвърди комплекса, догодина е последната му силна година. Други разочарования - Вердаско, който след драмите с Раонич в началото на сезона не е записал и две последователни седмици качествен тенис, както и Южни и Мелцер, които удариха кьоравото през 2010 г. с комбинация от пикова форма, 1-2 важни победи и немалко късмет с жребиите - сега нещата си дойдоха на мястото и се върнаха във втория ешелон, където им е мястото. За Родик далеч не е изненада, а Сода, макар и да изгуби много точки, просто заболя от моно, иначе в началото на годината и в сезона на зала той беше обективно в топ 3 на света.

3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?

Нямаше нито един отличителен на Шлема. Нека само да ви кажа няколко антирекорда, които записа тенисът на ГШ ниво тази година. Изравнен антирекорд за най-малко участници на ГШ финали /4/; нито един дебютант на ГШ финал /за първи път от 1964 г.!/, нито един дебютант на ГШ полуфинал!!! /уникален прецедент/, антирекорд за най-много участници на ГШ полуфинал /6?!/

Да видим и на Мастърсите - нито един нов победител или финалист, като първото се случва едва за четвърти път, а второто - за втори след блестящия иначе сезон'95, когато Агаси, Сампрас, Бекер и Мустер творяха чудеса. Едва четирима победители на Мастърси - отново повторение само на 95-та.

Разбира се, това само по себе си не прави турнирите слаби, но ги правеше безинтересни и лишени от интрига в огромна част. Иначе ако трябва да избирам, от Шлемовете все пак УСО заради големите последни два мача, от Мастърсите - хмм, Мадрид заради това, че имаше поне три качествени мача на кръст, а от останалите - Ротердам.

4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.
- кои бяха най-качествени
- кои бяха най-емоционални


Фед-Ноле на РГ за първото, Фед-Ноле на УСО за второто. Съгласен съм и с всички останали номинации на Сандро. От плескавиците най-емоционална беше в ИУ, защото оттам се почна всичко, а най-качествена - УСО финалът, който си беше и най-изтощаващият мач, който съм гледал от години насам. Абсолютен респект за това болезнено тичане и на двамата и в същото време, без да искам да съм злобен, после и двамата бяха сенки до края на сезона, а едно момче, по-старо с 5-6 години, си приключи със 17 поредни и бълваше свежест.

5.) Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?

За Цура не съм доволен единствено от неоправдано високите очаквания заради един до голяма степен щастлив полуфинал на Уимб през 2010 г. Иначе реалното й ниво е точно това, което показа през годината, като все пак започна да взима малко повече мачове, в които очевидно е по-добра като класа.

За Гришо съм доволен от гледна точка на това, че му беше първа година, счупи всички БГ рекорди и показа, че го може, но съм адски недоволен от чоукинга му, защото е разхищение на талант и защото сега колкото и да работи по играта си, ако го има проблема в главата, никога няма да бъде нещо повече от кръжащ около топ 50. Ако не можеше повече, бих се радвал, но той може и мачът с Цонга на Уимбълдън го доказа - с тази си форма можеше да бие всеки от пето място нататък в света и далеч не хиперболизирам.

За 2012 г. ще следя повече Кутровски и Дия Евтимова, които трябва да вдигнат класата.

6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ?

Квитова е симпатяга и ще се следи и тя, както и завръщането на Ана Чекветадзе. :) При мъжете - Раонич, но той по-скоро на общо основание като свеж полъх от миналото.

7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ?

Вие виждали ли сте балканец да повтаря феноменален успех? Аз щото не съм и не вярвам да го видя някога. Някак си след този мегасезон очаквам да спадне амбицията и сериозността на Ноле, а за куче като Надал това ще бъде чудесна възможност. Предполагам, че в преките сблъсъци Ноле ще има предимство, но ще направи някоя глупост в един от Шлемовете и ще отпадне рано, което заедно с още 2-3 загуби от лигня по Мастърсите ще значи първо място за Надал. Надявам се искрено да не стане, разбира се.

За Шлемовете - АО: Надал; РГ: Ноле; Уимб - Фед; УСО - ХМДП/Сода или някой друг, в краен случай пак Ноле, но не вярвам. Мъри тази година може и три Мастърса да вземе на хард, Надал ще вземе два на клей, Ноле - един на клей и два на хард; Фед - евентуално с едно Синси/Шанхай, иначе ще се лигави + трябва да има пети победител поне веднъж!!
За Олимпиадата не искам да давам прогноза, това е най-важният турнир за 2012 г. за мен и твърде много искам Родж да направи Златния шлем...

8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?

Надал и Квитова. Ега не за първата половина.

9.) Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?
Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?


Със зоба на Ноле ще ме върнете. :)
Клубчето е окей, стига да има повече аналитични и статистически теми, но аз самият липсвах в немалки периоди, така че не ме слушайте. :)



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано16.12.11 16:59



Хмм, абе Матю Ебдън, когато съм го гледал не ми направи впечетление на дефанзивен, вярно че със сигурност го гледах с Мъри и Ферер + още някой друг мач, който вече не помня, ама точно обратното. Помня, че имаше и хубав сервиз. Той не е и много млад де, на 24 май беше.

Иначе много хубаво мнение, доста полезни информации и статистки, въобще вече като видиш нещо интересно пускай смело теми тук, очевидно е че ти се добираш най-много до интересните статистики и т.н. , които не излизат в тенискафе





Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано16.12.11 18:11



1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?
Без съмнение ДЖОКОВИЧ и при жените... ъъъъ Никоя Непостоянки.
2.) Кои бяха приятните и неприятните изненади през сезона ?
Приятни - 6-те плесници.
Неприятни - няма такива.
3.) Кой беше най-силния турнир за 2011?
Като цяло 4-те шлема бяха ОК. US Open малко по-добре от другите.
4.) Кои мачове ще запомните завинаги от 2011г.
- Кои бяха най-качествени?
Полуфиналите на РГ и US Open (Джокович - Федерер)
- Кои бяха най-емоционални? Полуфинала в Рим (Джокович - Мъри). Така изрева накрая Джоката, няма такъв адреналин. Още настръхвам като се сетя. И полуфинала на US Open (Джоко-Федя) беше голяма драма.
5.) Доволни ли сте от представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова? А от това на останалите българи в тура ?
От Гришо съм доволен като цяло, а от Пиронкова... нямам големи очаквания от нея. Не знам дали толко си го може или наистина и трябва треньор.
6.) Появиха ли се нови любимци в сърцата ви като фенове ?
Някой друг младок, но специално ми направи впечатление Слоун Стивънс.
7.) Какви са очакванията ви за сезон 2012 ?
Очаквам Ноле да продължава да играе добре, но не вярвам, че дори ще се доближи до постиженията си от тази година. Очаквам да спечели 1-2 ГШ и 2-3 Мастърса.
От Гришо очаквам да напредва. Не ми пука на кое място е, искам да се говори за него, а ако това се случи, значи става нещо.
8.) Кои двама ще завършат сезон 2012 като номер едно в ранглистите на ATP и WTA ?
Предполагам Ноле ииии .........Квитова?
9.) Какво мислите за клуба и как според вас можем да го променим към по-добро?
За сега съм нов, и всичко ми изглежда ОК. Кефи ме държанието на хората. Яки сте


Ще играете ли в игрите в клуба и през 2012 и ако досега не сте, как можем да ви убедим ?
Надявам се, че ще играя. Макар да съм далече от истината в прогнозирането



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано17.12.11 00:58



хехе, то тия неща са ясни, а и ги има в нета, стига да знаеш къде да търсиш.
Аз имам тонове статистика, просто нямам настроение да пиша. А и някои уникални мои разбработки си ги пазя защото имам планове и да видим първо какво ще излезе с това.
Пускал съм ви много интересни статистики когато трябва в хода на даден голям турнир.



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано17.12.11 01:00



Много хубавмо мнение



Обаче

1.) Кои бяха най-добрият тенисист и най-добрата тенисистка в света през 2011г?

Има си ранглиста, нека питаме нея. :)


Искаш да кажеш, че Вожняцки е най-добрата за годината...???


Ноле щял да вземе Ролан Гарос?
абе вие добре ли сте всичките? Още колкото тенисисти ще станат с кариерен шлем? Преди беше само Агаси (говоря за модерния тенис така да се каже), после изведнъж Фед и Надал го направиха в рамките на година и четири месеца, а сега искаш и Ноле половина година грубо казано след триумфа в Ню Йорк.
АБСУРД!



Тема Re: Сезон 2011 Обзор - анкетанови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано17.12.11 11:55



Ми, батка, за тазгодишният РГ при здрави основни играчи имаме следните най-вероятни сценарии - Надал да земе 7-ма или Ноле да прави Кариерен. И двете постижения ше са убийствени, НО - седмата на Надал никога преди не е правена, Кариерният шлем вече три пъти е правен в модерната епоха. Е кво излиза - че Ноле е по-вероятно да го направим

Все пак и аз не мисля, че Новак ще може така да доминира като тая година, така че ако Надал се съсредоточи върху Париж би трябвало той да е. Това обаче означава недотам добър старт на годината т.е. абсурд АО. А ти се кълнеш, че Надал е фаворит на АО. Ако Рафа земе АО, няма да земе РГ, така смятам аз.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.