Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 17.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пекин/Токио - тема за коментари  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано04.10.11 22:24



Много яки турнири са това, даже мисля, мастърса в Шанхай е малко излишен след тези мини мастърси, а и пак календара е сбъркан. Не може Мастърс турнир да ти почва веднага след такива супер турнири.
Има доста въпросителни. Дали Мъри ще се доближи още повече до третото място, което му е главната цел, дали Азаренка ще се доближи до Вожняцки или последната ще използва отсъствието на Шарапова и отпадането на Квитова още в началото да се доближи до целта номер 1 в света за година, за втора поредна година, което лично за мен ще е гавра с женския тенис, но това е положението, щом до там се докара, такъв скучен робот като Карото да е на 1 място цяла година, значи трагедията е пълна.
Ще спечели ли Надал за първи път в кариерата си турнир в две поредни издания, но да не е клей или Мъри, който е в убийствена форма ще го спре?
В Пекин пък Цонга ще се опита да спечели и почти да се бетонира за Лондон.
А за Лондон ще се борят до последно и Типсаревич и Бердих и Алмагро и Монфис и Фиш.

Настилката в Пекин е бавна, а тази в Токио доста бърза, това също да се има предвид. Което за Шанхай дава малко предимство за тези, които в момента са в Пекин, макар че това са подробности, най-добрите в света подобни неща едва ли го тревожат, би трябвало да са свикнали на всичко това.



Тема Re: Пекин/Токио - Ана Ивановичнови [re: Murray]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано05.10.11 13:28



Завръщането на Ана? Мираж?
Не знам за кой ли път си го помислям това нещо. На няколко турнира прави 2-3 силни мача и после буквално се "осира".
Така че не знам дали да се радвам излишно. В Пекин победи Кузнецова (втори кръг) а днес Звонарьова. Предполагам че следва Радванска, която взе титлата миналата седмица в Токио. Може би това ще е мерило.
Надявам се да се справи





Тема Re: Пекин/Токио - тема за коментаринови [re: Murray]  
АвторKuerten (Нерегистриран)
Публикувано05.10.11 19:13



Murray v ubiisvtena forma?!



Тема Re: Пекин/Токио - тема за коментаринови [re: Kuerten]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано05.10.11 21:12



Да. Мъри е в убийствена форма... в Мики Маус турнирчетата.



Тема Re: Пекин/Токио - тема за коментаринови [re: Kuerten]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.10.11 22:01



Щом Багдатис му взима сет, не е в никаква форма - Типсаревич не даде сет на този същия Багдатис...!!




Редактирано от Naki на 05.10.11 22:14.



Тема Re: Пекин/Токио - тема за коментаринови [re: Naki]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.10.11 22:24



По принцип Багдатис е неудобен на Мъри, както и на Ноле също. Мачовете са тегави по принцип... А в Банкок му гледах мачовете и игра страхотно. Особено мача с Григор беше класика отвсякъде и от страна на двамата. Щом си го запазих този мач и не го изтрих след като го дръпнах от торента, сметай... :)
Иначе Мъри може и да не се натегне много и в Токио и да падне по-рано, за да спеси сили за Шанхай, където има да защитава 1000 точки. Ще видим де.
Изобщо много яки мачове до тук ама гледах единствено Григор - Цонга до тук от Пекин и Токио.



Тема Re: Пекин/Токио - Ана Ивановичнови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.10.11 22:25



Аз съм за Вика. Няма значение кой и как, но Ботняцки не трябва да завършва и тази година като номер 1, това ще е престъпление от масов характер.





Тема И кво стана - Азаренка се отказаланови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано06.10.11 10:22



отново. А ние пак масово заложихме за нейна титла, нема що.




Тема Re: Пекин/Токио - тема за коментаринови [re: Murray]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано06.10.11 12:32



И аз съм съгласен, че календара е сбъркан, имено поради тази причина в последните две години Ноле въпреки добрата си форма не съумя да вземе Шанхай, тъй като беше една идея по-малко свеж след титлите в Пекин...
Надявам се, че тази година съдбата ще му върне отнетото, а и според мен това трябва да бъде турнира до края на годината, в който да хвърли най-много сили... Първо защото, този мастърс не го е печелил за разлика от Базел/Париж/ТМЦ, и второ защото ако направи кота 6 АМС това ще е сериозна заявка този рекорд да остане негов дълго време напред...
От друга страна Мъри ще е трета седмица под ред на турнири, Федерер няма да го има, а Рафа хем ще е играл в Токио, хем ще продължава да е затормозен психически...

Но да се върнем на двата АТП-500 тази седмица. Надявам се на финал Мъри - Надал в Токио, а преди това 1/4 финал Банди - Мъри. Също така е интересно дали Фиш най-накрая ще покаже нещо изключително срещу топ съперник извън северно-американските кортове...
В Пекин след отказа на Ноле е малко постничко, но там ще се чака 1/2 финал между Цонга и Бердих, и евентуално финал, ако Южни или Чилич покажат малко по-добра форма...



Тема Чешанков:нови [re: Murray]  
Автор Banditoo ()
Публикувано06.10.11 17:37



Пенета и Вожниаки имат що-годе еднакъв стил.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.