Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Женският финал: Скиавоне - Линови  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано04.06.11 14:33



Голямото сърце срещу Най-завършената тенисистка в тура.
Чака ни уникален финал между миналогодишната шампионка и единствената тенисистка, която достига до два поредни финала на турнир от Шлема през 2011. Китай чака своята първа шампионка от турнири от ГШ, а може ли това да стане точно на Световното първенство на клей? Предстои ни да видим… Макар и тази държава да няма големи традиции в този спорт там се инвестира много, имат един голям турнир в Пекин, навсякъде се стоят тенис кортове, наемат се специалисти за да помогнат обучението на тенисистките и тенисистите и се очаква Финалния мастърс през 2014 да е точно в Китай. Всичко това вече дава резултати имат две тенисистки в топ 40 Пън и На. Една се завърнала от контузия и гази наред , а другата вече има два финала на турнири от ГШ. Женския тенис в Италия също е в подем. Спечелиха първата си титла от ГШ благодарение на тенисистката с голямото сърце – Франческа Скиавоне. Имат още талантливи тенисистки като Пенета и Винчи – специалистки но играта на мрежата. Финал между две държави, които са в истински подем в играта на тенис. Това може би е един от най-старите финали на Ролан Гарос, но пък за това ще можем да наблюдаваме два завършени, опитни и уникални тенисистки. С неземна техника и вълшебна игра! Скиавоне след Ролан Гарос 2010 определено нивото и спадна. През този година и през този турнир тя показа цели си потенциал и игра на 100% от своите възможности, но когато пак дойде време за този турнир тя възкръсна. Печелеше своите мачове и не се тревожеше от това да загуби, просто се наслаждаваше, че отново има тази възможност да играе на този уникален турнир. На Ли не беше сочена от никой за фаворитка, самата тя не си вярваше, че може да спечели този турнир. А даже нямаше представител на Китай, който да е достигал четвъртфинал на турнира. Макар и да имаше два полуфинала в големите турнири в Рим и Мадрид преди Ролан Гарос нейната игра не беше считана за успешна за игра на клей. Навярно новия треньор и се е отразил добре. На финала на АО тя се ядосваше на неща, които може да контролира. Основното нещо, което и попречи да спечели турнира, беше психиката. Но пък след като нае новият треньор тя изглежда съвсем различно гледа към играта . Тя не се ядосва и приема играта такава, каквато е. Даже да губи това е част от живота. Вече е много по-позитивна тенисистка.
Ето и сега какво можем да очакваме от финала. Нали така стига съм отвъртал със странични неща. Хаха… Китайската тенисистка даже да не обича да се движи на корта, може да се приплъзва и това и дава повече време и така става една от тенисистките, които могат да се движат отлично.Скиавоне може би не играе на върха на своите възможности, но това и беше достатъчно да достигне до финала, първият от една година за нея… Тя има уникални сечени удари и ще затрудни максимално Ли. Трябва да праща топката от едната в другата част на корта, но не винаги това е толкова лесно. А Ли трябва просто да си вярва и да взима топката по-рано, както правеше по време на своите мачове през турнира. Може би тази серия от победи над еднообразни тенисистки Квитова-Азаренка-Шарапова ще и попречи, защото тя на таз годишния Ролан Гарос не е срещала тенисистка, която поне малко наподобява на Скиавоне. Природите условия ще дават малко предимство на едната или на другата, но много малко. Може би, когато е горещо, суха и безветрие предимството ще е за Ли, макар и Скиавоне да не обича толкова бавната настилка.. При противоположна ситуация Скиавоне ще има предимство, но нека да видим какво ще се случи! Финала ще е интересен и между тенисистки, които са завършени по всяко едно отношение и много опитни. В моето сърце везните са наклонени към Ли. Дано да стане интересен финал.



Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Ли [re: Banditoo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.06.11 14:41



Много хубаво мнение



Този финал за мен е изключително труден да се предвиди, всичко може да стане. Ли победи последователно всички фаворитки на букитата, ама миналата година Стоусър направи същото и и свърши горивото баш за финала, от друга страна китайката е перде, а и вече игра един финал на ГШ, така че това няма да е непозната територия за нея. Франческа пък има най-разнообразната и красива игра при жените и има много оръжия с които да нарани Ли, като слайс, къси, игра на мрежата, самата китайка каза, че обича да играе срещу силови тенисистки тип Шарапова (и се видя, че няма проблеми да ги укроти, само Квитова и взе сет от триото бигхитърки), защото не те карат да тичаш напред и знаеш какво да чакаш от тях. Обаче пък ако китайката има тайминг (а се движи чудесно по корта и също така има по-силен сервис отколкото Скиавоне) на ударите си днес за италианката ще е много тежко.
51 на 49% за Скиавоне, но аз на този Ролан Гарос жените тотално ги бъркам :)



Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: Diavolo]  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано04.06.11 14:55



Аз съм за Ли. Както в превюто казах Ли е съвсем различна тенисистка и приема тениса какъвто е. Не се тревожи за загубите. Аз съм сигурен, че ще е доволна даже да падне този мач. Сега има голямата възможност да спечели, защото италианката не играе на върха на своите възможности и прави много грешки. Вижда се, че не е онази тенисистка, която беше толкова съсредоточена и концентрирана от РГ2010... Но пък това за нея е отпускащо. Вече е спечелила турнира, няма да се ядосва ако падне във финала. По-голямата тежест е върхи китайката, защото все още нямат спечелен турнир от Шлема. Тя просто трябва да се представи, че играе на съвсем различен турнир и мача няма такава тежест, но трябва да иска да спечели на сто процента.. Много е трудно да се определи фаворитка, но според мен това е Ли На. Не знам защо. Просто предчувствие. Единственото ми желание е да има един уникален качествен мач. Моята прогноза е Ли да спечели в три сета.





Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: Banditoo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.06.11 16:33



Първи пробив в мача при Ли На. За момента китайката удря много здраво и изобщо не виждам това 2-0 за Скивоне, дето го дадох, как ще се сбъдне.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: naja_haje]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.06.11 16:46



Като мъжки мач върви този финал - след пробива всяка си държи сервиса на нула или максимум на 15. Ли На ще сервира за сета при 5-4.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: naja_haje]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.06.11 16:51



Мдаааа, този път на 30 но.. с един-единствен пробив 6-4 за Ли На. Шевченко ще печели играта за сега



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: naja_haje]  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано04.06.11 16:56



Сет за китайката. Тя следва своя тактически план и завършва точката след малко разиграване без много удари в него. А италианката, както вече казах не е същата. Прави много грешки. Не е показала своя пълен потенциал. Китайката печели убедително. Като машина за уинъри е - 18 печеливши отигравания. Но според мен мече още сега започва. Има какво да ни покаже Франческа, но ако така върви китайката убедително ще вземе титлата. Пу, пу, да не я урочасвам

.



Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: naja_haje]  
Автор J. Thompson (калпазанин)
Публикувано04.06.11 16:56



Този мач трябва да е 3 от 5 сета..



Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: J. Thompson]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.06.11 16:57



Този може, но, като жяло, женските мачове най-добре да с в един сет, ако питаш мен :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Женският финал: Скиавоне - Линови [re: Banditoo]  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано04.06.11 17:30



Много солидна и константна игра на На Ли. Бързо върви към титлата. Сервиса е страхотен, особено този по правата. Прави това, което се очаква от нея, но италианката не го прави. Не разхожда китайката от едната до другата страна на корта и какво стана сега - в дългите разигравания Ли има повече успех, отколкото Ли- Ако продължи да сервира така китайката ще вземе мача в два сета.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.