Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 01.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Милош Раоничнови  
Автор RF16 (непознат)
Публикувано03.04.11 16:55



От началото на годината Милош направи скок от около 120 места, спечели един АТП 250 турнир, игра финал на друг и стигна от квалификации до 1/8 финал в Австралия. От новото поколение тенисисти, включващо още Григор, Беранкис, Харисън и Томич - Раонич до момента прави най-голямо впечатление. Гледах го в Сан Хосе - спокойно мога да кажа, че има най-добрия сервис в момента - и като сила, и като вариативност. За мое съжаление, обаче, не играе сервис-мрежа, а се мъчи да завършва от основната линия. Тъй като е доста висок (196 см.), придвижването по корта става малко по-трудничко и той се опитва да скъсява разиграванията колкото може повече. В резултат - повечко непредизвикани (особено от бекхенд страната), но пък понякога доста атрактивни отигравания. Нещо, което забелязах е, че трябва да работи върху волетата си - колеблив е там и прави доста грешки.

Като цяло - аз съм "за". Играта му се се явява някакъв антипод на брутално дефанзивния тенис, който властва в момента и в този смисъл - всяка победа на Милош е добре дошла. Пък и на външен вид много прилича на Сампрас (преди 20 години)...



Чакам го да избухне на Уимбълдън - турнирът е перфектен за неговия стил.

"The more I detest men individually the more ardent becomes my love for humanity.'"

Тема Re: Милош Раоничнови [re: RF16]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.04.11 17:25



И аз така мисля. Раонич ще стигне далеч на Уимби (още на Куинс ако се пусне ще е скрит фаворит, там тревата е по-бърза и не е пипана изобщо), а и на US Open, стига да има сили за там, че според мен ще хвърли много сили в Роджър къп и Синсинати, а е все още доста крехък и се видя как след Сан Хосе и Мемфис я няма тази свежест в него.


Иначе добре дошъл в клуба, май по ника ти си личи, че Фед фен?



Тема Re: Милош Раоничнови [re: Diavolo]  
Автор RF16 (непознат)
Публикувано03.04.11 18:24



Здрасти!

Дам, мачът му срещу Хюит през 2004-та на финала на ЮС Оупън е най-съвършената тенис продукция, която някога съм гледал.

"The more I detest men individually the more ardent becomes my love for humanity.'"


Тема Айде сега да пишеш в класациятанови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.04.11 19:01



+ 1




Тема Re: Милош Раоничнови [re: RF16]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.04.11 19:01



Добре дошъл и от мен - колкото повече фенове на Краля, толкова по-добре.




Тема Re: Милош Раоничнови [re: RF16]  
Автор Henman (in the army)
Публикувано03.04.11 19:14



Според мен пък това е естественото развитие на тениса - очаквам все повече и повече тенисисти като Раонич, Дел Потро, Чилич и т.н., тъй като с тия кордажи може да се млати нечовешки, а и физиката на играчите само ще се подобрява в следващите години. В този ред на мисли Мъри има около 2-3 години да спечели титла от Големия Шлем преди да се превърне във втори Хюит (демек играта му да започне да изглежда мекичка). :)

А Раонич и мен много ме радва, сега се поиздъни малко в ИУ и Маями, но това е нормално предвид жегите и по-бавните настилки на двата турнира. През втората част на сезона ще мачка.





Тема Re: Милош Раоничнови [re: RF16]  
Автор Stefan_Edberg (непознат)
Публикувано03.04.11 19:28



Милош е симпатяга и внася свежа кръв сред баналния ни вече тенис елит. Има качества, макар лично на мен да е леко безличен и играта му да не ми импонира кой знае колко. Принципно обаче всички младоци ми се нравят с изключение на тоя надут пуяк Харисън...

Иначе добре дошъл, батка, радвам се, че последва съвета ми





Тема Re: Милош Раоничнови [re: Henman]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано03.04.11 19:51



Именно тия 3-мата са с дръглива физика и много чупливи, а и тези които идват след тях са подобни акселерати със слаба костна система. Аз очаквам яко млатене и непрестанни контузии, без изразена доминация и непрекъснати смени. Въобще мачовете в Рим 3 от 5 и мастърс на хард в 3 от 5 за новаците ако се върнат ще окапят като презрели круши. Върха в тениса за последните 20 години във всяко отношение беше 2008 до сега.



Тема Re: Милош Раоничнови [re: RF16]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано03.04.11 19:52



Добре дошъл.
По-добре късно отколкото по-късно. Феновете на Фед се увеличават непрекъснато.



Тема Re: Милош Раоничнови [re: Orel(WTW)]  
Автор Henman (in the army)
Публикувано03.04.11 20:00



Не забравяй, че специално Раонич е прекалено млад все още. Предполагам помниш един Мъри как повръщаше през мач в началото на кариерата си и как се промениха нещата в последствие. Не може всеки да е като Надал и да има човек като доктор Фуентес до себе си и да печели Ролан Гарос на 19 години. :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.