Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 09.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: Banditoo]  
Автор joy_r (warm kitty)
Публикувано14.04.11 15:03



Хич не ги схващаш тия неща с иронията и сарказма, да не си на 13 случайно





Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: joy_r]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано15.04.11 04:25



Абе сарказъм, ирония как да е, ама на 13 не е ли малко късно да се учим тепърва, че в БГ азбуката се намира буквата 'щ'? Пак късмет, че не го е погнал Наки, че при него няма 6-5 на тема правопис



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: naja_haje]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.04.11 09:22



То по-добре учителите в училище да са такива като Наки, щото ми се вие свят като гледам как пише младото поколение - такива думички като наполовина, откъде, Учудвам се ... дет се вика не знаят вече, че неграмотен е една дума ...






Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: Banditoo]  
Автор joy_r (warm kitty)
Публикувано15.04.11 10:41



Виж, аз като бях на 13 не правех правописни грешки, защото за всяка си имахме специални тетрадки, в които пишехме наказателни фрази от типа "Да мисля, когато пиша!", последвани от съответното правило, я за пълен член, я за запетайки или нещо друго. Повечето ми съученици мразеха въпросната учителка, но скоро на среща на класа се сетихме за нея (за съжаление тя отдавна почина) и колко много от нас успяха да влязат в езикови гимназии с нейна помощ, да не говорим, че и досега всички държим едно прилично ниво на грамотност. На теб ти липсва явно един такъв цербер и вместо да се дразниш на забележките, вземи се възползвай от тях, защото за времето ти тук никак, ама никак не си се научил!

Редактирано от joy_r на 15.04.11 10:43.



Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: alessandron]  
Автор joy_r (warm kitty)
Публикувано15.04.11 10:54



Да бяха само децата, в един друг форум има специална тема, навъртяла вече над 30 издания, за правописни изцепки на съфорумци, повечето на над 20 години. Ето няколко извадки
...за да заявя пурво трябва да вертифициръм паи пала ли?
...с ПИН код е каде каде по сигорно спред мен!
...надуват ли се рацете и краката по време на бременноста
...да ти кажа аз пих и двете и ниааше ефект нито от едното нито от другото,да ти кажа аз направих една диета и се оказа наистина ефикасна 26 дни иаж зеленчуси и несо пий нинерална вода чай и кафе без захар ноже от врене на врне и по едно яйсе,несото ноже да е вьв всакакьв вьриант сано пьржено не,а зеленсуси картофи не желаиа
ти успех





Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: joy_r]  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано15.04.11 12:55



Ми аз съм много по-добре от някои деца, които изобщо не знаят за правилото "Щ" .Правилото го знам, а бързах, но това не е оправдание за да го напиша така. Приемам и това. Има голяма разлика в това как пиша тук и как пиша на конторла работа или др.
Напротив, аз забелязвам в себе си повече грамонтост, след като почнах да пиша във форуми. И това се отразява и в оценките ми, също и на работи със съчинение разсъждение. Винаги съм имал някакви проблеми в писането, а според мен това се дължи на фатка, че мисля по-бързо отколкото пиша. Прави сте за това, че е срамно да съм на 14 и да пиша така. А и това не се дължи на системата, а само на нас -учениците - но съм съвсем сигурен, че аз съм от "грамотните" деца за моята възраст, ако се сравнявам с другите.



Who would have known how bittersweet this would taste?

Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.04.11 13:08



То това е лошото - на теб ти личи, че си умен и съответно не би трябвало да имаш и проблем с правописа. А системата е много важна, не е само до учениците - помниш разговора ни за таланта и тренировките в темата за Григор, нали? Е учениците са "талантът", а системата е "тренировките".

п.п. Колкото повече четеш, толкова по-добре пишеш. Когато четеш форуми, в които хората пишат правилно и ти се учиш. Аз като бях в първи-втори клас учителката ни казваше следното - за да се научите да четете, когато се возите в градския транспорт, ще четете тихичко на глас всички табели, покрай които минавате.




Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: alessandron]  
Автор mopsus (!)
Публикувано15.04.11 13:55



Звучи хубаво, но те и тези учители, за които пишеш ти и Джой, вече са кът. Жалко, но факт!!!
Менкат си горещия картоф (т.е. ситема, родители, ученици и учители) и няма да се учудя ако ромите след години току-виж и ни стигнали.



You can't judge a book by its cover!

Тема Re: Я вижте кой се върна :)нови [re: joy_r]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано15.04.11 16:22



при бай Тошо и малко след това такива неща бяха рядкост

Сега положението е мата хари



Тема Re: Я вижте кой се върна :) [re: joy_r]  
Автор lchWill (зубър)
Публикувано15.04.11 17:02



Не вярвам да са толкова неграмотни. Нарочно го правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.