Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 05.10.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема пореден слаб финалнови  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано03.04.11 23:40



драма- да, оспорван двубой- да, равностойни съперници като цяло, но качеството на самата игра бе отвратително. Слаб Надал, много нервен, много нечисто удряше топката, без необходимата дължина и динамика. спорадични уинъри, немалко ънфорси, неефективен сервис... от другата страна Ноле- вече на прага на изтощението, с малко по-голяма увереност и самочувствие и с по-смела игра във важните моменти заслужено спечели. честито на него и на феновете му, тази година засега той е безспорният Номер 1, Фед и Надал имат своите проблясъци, но не са на нивото на сърбина.
Рафа бе надигран от основната линия, бранеше се на 3 метра зад линията като едно време... не натискае достатъчно на ретур, игра плахо на мрежата. за капак в тайбрека пълно насиране- дабъл фоулт, + некакви неземни балони и чакане на грешка на противника. еми да,ама не... не можеш да чакаш най-увереният и ин-форм играч в момента да изпусне топка от Т-то или да не завърши протоколно воле... просто няма как да стане... при 3-6 точки се сети да натисне малко, да атакува повече ама късно. като цяло съм много разочарован от нивото на Надал и си мисля, че тежестта на 3те загубени финала тук в Маями си каза своето, което не е типично за най-голямото перде в историята... но уви! това е от мен! чакаме клея...

VAMOS!



Тема Re: пореден слаб финал [re: A.Agassi]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.04.11 23:43



Абе не съм съгласен, че толкова слабо било нивото - човек ако не е гледал ще си помисли, че са бъркали всеки втори удар. Реално ънфорсите бяха в нормално количество и от двамата, от сервисът можеше повече да се иска, особено на Надал, но другото беше на ниво. Именно сервисът обаче предаде Рафа, щото в тайбрека се шубеляса от ретурите на Ноле.




Тема Re: пореден слаб финалнови [re: A.Agassi]  
Автор Stefan_Edberg (непознат)
Публикувано03.04.11 23:46



Като ги видех в началото как запукаха топчето с лифтирани по 2 метра над мрежата удари и несмеещи да натиснат, се отказах да гледам. Не е за мен това мъчение за зрителните и слухови органи.



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: A.Agassi]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.04.11 23:50



Виж Надал не е във формата си от US Open, но това не бива да ни топли само, защото е минало-свършено време. Рафа не трябва да живее със спомените а да вдига още нивото си. Не е задоволителна играта му в момента, но какво имаме? Загуби два мача с 1-2 срещу най-добрия в света, дай Боже всеки му такава форма ;)
Не е приятно, болезнена е много тази загуба, много по-болезнена от ИУ, където Рафа беше слабичък като цяло след паузата от Мелбърн насам, а и пустия Маями продължава да му бяга, но кредити за Джокович. Надал и с тази си игра щеше да го бие/излъже/пребори, избери си каквото искаш. Обаче Джокович е железен просто в момента психически и няма нищо общо с Ноле опреди две години примерно.



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: A.Agassi]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано03.04.11 23:58



имаше и вятър и доста нерви но като цяло слаб мач и за двамата.



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано04.04.11 00:02



да,много е далече от УСО. като сервис, като дължина на ударите, като интензитет в разиграването. не знам дали се бе спекъл, дали самите условия на корта не бяха много тежки, но не се получи в нито един момент играта на 100 %... не можах да изпитам удоволствие дори в първия сет, когато уж лесно поведе с 2 пробива... много мъка на собствен сервис, много малко чисти удари, без да натиска по правата, просто Ноле изгуби важните точки, но това не можеше да продължи цял мач... просто Рафа не си промени на йота стратегията, което напомня за миналото, когато губеше от Гонзалез, Цонга, Блейк и т.н без да се опита дори нещо да промени като игрова постановка. къде отиде подобрения сервис? къде отиде ретура на само метър от основната или дори от самата основна на втори сервис? и ако срещу Фед, който се самоуби с 38 ънфорса бе достатъчно да се държи стабилно топката и да се изчаква на контраатака само, срещу този Ноле нямаше как да се получи. просто в края на 3ия сет трябваше да натисне, да използва предимството,че сервира пръв и да форсира малко нещата, имаше 30-30, 15-30, той си знае неговото. тайбрека няма да го коментирам, че така псувах, че сигурно в Мадрид ме чуха. бесен съм,заеби...

VAMOS!



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: A.Agassi]  
Автор Henman (in the army)
Публикувано04.04.11 00:09



Надал игра много дефанзивно този път, затова загуби. Ако не беше тежкото време и Ноле играеше на нивото от финала на УСО миналата година, сигурно щеше да бие с 6-3 6-4 или нещо сорта, но и самият сърбин направи доста грешчици, особено на ретур. Не че нямаше и уникални разигравания, разбира се, но тази игра точка за точка мен поне малко ме поизнерви. Интересно, че Надал уж си беше променил хвата за сервис и биеше плоско, а след УСО-то пак гледаме познатата картинка - лифт и сигурност... Странна работа.



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: A.Agassi]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.04.11 00:14



и аз съм ядосан и изненадан. Много тежка загуба, но няма как, трябва да гледаме напред и горе главата :)
За мен по-тревожното в загубата на сет от абоната Бърдман на 1/4 финала...
Там Рафа (а и аз) в началото на третия сет беше зверски притиснат до стената, но Бърдман е Бърдман и чоукна когато трябваше де :)



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: Henman]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.04.11 00:17



Той много добре знаеше, че трябва да е агресивен, но не сработи плана. То едно е да се прави разбор друго е на корта... Истината ще я видим скоро.
Миналата година Рафа игра два полуфинала в ИУ и Маями и после доминира. Сега два финала, хмм...
Само дето ако си спомняш мога да дам и линкове аз много хвалих Надал за играта му и бях много доволен въпреки болезнената и неочаквана загуба от Любо, а вие тук се чудехте на оптимизма ми. Сега обаче да си призная не съм такъв оптимист и съм притеснен за първи път от много време насам.
Дано да бъда опроверган и Надал да спечели МК, това е от изключителна важност просто.



Тема Re: пореден слаб финалнови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.04.11 00:17



Ееее стига и ти де - никой не може да спечели 21 поредни сета срещу БердиЧ. Никой!



A man only sees what he wants to see...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.