Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Промени в календара от 2012 г.  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.11.10 16:04



Сезонът в мъжкия тенис ще бъде с две седмици по-кратък, като тази промяна в календара ще влезе сила от 2012 г., съобщи президентът на Асоциацията на професионалните тенисисти АТР Адам Хелфант.

По този начин времето за почивка между двата сезона ще бъде увеличено на седем седмици и това ще даде повече време за възстановяване и подготовка на тенисистите.

"Дължината на тази пауза е може би най-големият проблем в света на тениса и намирането на решение бе отговорност и задължение на АТР. Радвам се да споделя, че заедно с тенисистите и представителите на турнирите работихме заедно и достигнахме до значим прогрес", каза Адам Хелфант.

Промяната бе постигната, след като стартът на турнира на осемте най-добри в Лондон се измести с една седмица напред и ще се провежда веднага след края на Мастърса в Париж, като по този начин вече няма да има време за подготовка между двете състезания.


Освен това турнирите във Виена, Монпелие и Санкт Петербург (започващи на 24-ти октомври) ще се провеждат в различно време през годината.

По този начин Мастърсът в Париж ще започва в края на октомври, а този в Лондон ще стартира на 5-ти ноември 2012 г.

Промяната стана факт, след като на практика всички тенисисти се обявиха за съкращаване на сезона, като едни от най-активните бяха Рафаел Надал, Роджър Федерер и Анди Родик.

Техния призив бе подкрепен и от Медицинския комитет към АТР, според който по-дългата пауза между сезоните ще помогне на тенисистите да се възстановят от контузиите и да подобрят физическата си подготовка, което от своя страна ще доведе до по-малко травми през следващата година.

TennisKafe.com




Това е новина от оня ден, но чак сега съм по-свободен, тук не се е коментирало гледам, какво мислите?
Това за мен е безумие, всъщност аз съм съгласен и крайно време беше, евала, но защо така се преебва култовия Берси!! И то след тазгодишните епични мачове. Това е направо убийствено за този турнир който и без това е пренебрегван последните години, а сега съвсем ще замре. БЕЗУМИЕ. Не може ли просто да издърпат Берси по-напред в календара, а преди ТМЦ да сложат някои от безумните турнири 500, я Валенсия, я некой друг. Тъпоооо



Тема Re: Промени в календара от 2012 г.нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.11.10 16:25








Тема Re: Промени в календара от 2012 г.нови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано22.11.10 16:45



Това заслужава нова тема, иначе ти видях коментара ;)
Повече трябва да се пише в клуба...



Тема Re: Промени в календара от 2012 г.нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.11.10 16:51



Еми аз казах каквото имам да казвам - тъпо решение според мен с оглед сливането на два Мастърса един след друг.




Тема Re: Промени в календара от 2012 г.нови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано23.11.10 17:36



А според мен е най-добре ТМЦ-то да се измести в началото на годината ...
Друг интересен вариант е Купа Дейвис да отнема само 1 или 2 седмици, в които да се играят всички мачове на едно място ...
Би било много по-интересно за тв зрителите, разбира се ощетени ще са някои фенове, които няма да могат да присъстват на мачовете на живо ... Но пък домакинството ще се върти и когато дойде при тях ще имат възможност да видят всички най-добри играчи на едно място ...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.