Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема ТМЦ / Лондон - тема за коментаринови  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано16.11.10 14:43



Останаха 5 дена до началото на дългоочакваното шоу на осемте най-заслужили през годината.



Ето как оценявам шансовете на всеки един от тях накратко.

1. Рафаел Надал
Фаворит номер 1 за мен. Някак си не отива на такъв шампион като него да няма нито една титла от финалния мастърс, а по-добър шанс от този досега не е имал. Ако играе както на US Open, титлата е негова, въпросът е дали може да повтори формата си, айде дори и да не е на 100% поне на 80 % да е пак ще е фаворит номер 1. Единствения минус който виждам освен традицията на резултатите му в зала (само една титла) е голямата пауза която направи от повече от месец без игра. Много хора погрешно си мислят, че като не играеш и си почиваш после ще си по-свеж от останалите и ще мачкаш, не е така, всъщност е точно обратното... Надал обаче и щабът му (гениален щаб) знаят какво правят и кой ако не той ще се постарае да е в отлична кондиция за турнира. Никой, най-малкото Рафа иска да повтори резила от миналата година, така че ще е и двойно амбициран и ще подходи като на война, а знаем пределно мобилизирания Надал обикновено постига своето. Първият му мач в групата ще е нак-тежък и има голяма вероятност да го загуби, след това очаквам с всеки следващ мач да става все по-силен и опасен.
ВАМОС, РАФА

2. Роджър Федерер
Според букитата той е големия фаворит, но аз не мисля така. Слагам го на второ място само защото е Федерер и има 4 титли тук + един финал и 1/2 финал. Той също ще е пределено мобилизиран и ще подходи като на ГШ, в това съм сигурен. Освен това е тенисистът в най-добра спортна форма измежду всичките осем. След Уимбълдън има само 4 загуби, като те са от отлични играчи като Мъри (два пъти), Джокович и Монфис, а останалото са три титли - Синсинати, Стокхолм и Базел. Федерер не е играл на финал на ТМЦ от 2007 г. което за него си е даже прекалено множко...

3. Анди Мъри
С доста въпросителни обаче заради проблемите с китката, но това може да е и маскировка... Обаче и чисто кондиционно ми се видя поуморен в мача с Монфис в Берси, така че да видим... Ако говорим за мобилизация и настройка то Мъри ще е поне толкова амбициран колкото и първите двама. Миналата година Анди отпадна злощастно в групата, сега му давам минимум 1/2 финал.

4. Робин Сьодерлинг
Ще дойде по-уверен отвсякога след първата си значима титла в кариерата завоювана преди два дена в Берси. Има отлична постановка за игра в зала, всичко му пасва идеално. Миналата година за една бройка не игра на финал, а там даже щеше да е фаворит срещу Давиденко, според мен, заради баланса им и това, че явно Содата е неудобен на Коля.

5. Новак Джокович
Би трябвало според ранкинга да е фаворит номер 3, но аз имам някои резерви към него... Естествено Ноле ще е трудна хапка за всеки и може да бие всеки един от тези осем, а и печелил вече този турнир. Обаче не знам доколко финалът за купа Дейвис няма да го разсейва психологически, а не си ли напълно наясно със себе си в главата, шансовете ти при тази остра конкуренция спадат драстично. Отделно от това срещу Йодра, Ноле беше видимо бавен и затормозен, явно и на него многото мачове му дойдоха в повече в края на сезона. Това беше един много силен завършек на сезона за Ноле който след Ролан Гарос стига все до полуфинали, спечели титла в Пекин, игра финал в Ню Йорк и Базел, полуфинали на Уимби, Торонто и Шанхай и 1/4 финал в Синсинати. Това са много изиграни мачове и то на най-високо ниво...

- - -

Това за мен са фаворитите.

От останалите аз лично не очаквам минаване на групата и ако някой успее да го стори ще е изненада. Не че нямат играта и възможностте да го направят, напротив, просто формата им и статистиката не предвещава такова нещо точно тук и сега...

И все пак Пикс Ферер го слагам на първо място, той фаворит не е, но ще е костелив орех за всеки и може да подлее водица на всеки, даже ако лично той се класира на 1/2 финал няма да го приема за чак такава изненада. В момента е в отлична форма, нека отпадането му от Мелцер в Париж не ви залъгва, това беше очаквано и логично отпадане... Освен това Пикс играе успешно като цяло на финалния мастърс и никога не се предава.

Томаш Бердих го слагам на седмо място. Значи чеха ако играе в Лондон така както игра на Ролан Гарос, Уимбълдън и Торонто ще е фаворит за минимум 1/2 финал, обаче в момента той е далеч от нивото си и геврека който получи от Давиденко в Берси е показателен за това. Най-много да постигне една победа в групата.

Анди Родик
Енигма... Има всички оръжия за игра на бърза настилка в зала, но сегашния Родик с тази си защитна и процентна игра няма никакъв шанс срещу тия животни пред него. Ако не е сервисът му ще бъде опукан много лесно и бързо от всеки един от тях. И на него му давам максимум една победа в групата.

Редактирано от Diavolo на 16.11.10 14:47.



Тема * ГРУПИТЕ *нови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано16.11.10 14:53



Група A
Рафел Надал, Новак Джокович, Томаш Бердих и Анди Родик

Група B
Роджър Федерер, Робин Сьодерлинг, Анди Мъри и Давид Ферер






Тема Re: * ГРУПИТЕ *нови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано16.11.10 14:57



Отличен жребий за Рафа!!!


Очаквам проблеми само срещу Ноле, Бердих е клиент, а Родик не би трябвало да е проблем за тореадора. Ноле също може да почерпи макар че той не може да играе с Анди, абе за второто място ще има известна интрига.
1. Рафа 2. Ноле

А в другата група, мамммма мияя, хахаха :)))

1. Фед 2. Мърльо, ама с мноооого, ама мноооого въпросителни :)

Доста тежък жребий за Содакинг, който е мачкан от Фед, Пикс също доста често го насира, а Мъри си е Мъри... Е, тук ще се избиват просто :))

А така какво са разпределени групите ще има епик 1/2 финали :)

Редактирано от Diavolo на 16.11.10 14:58.



Тема Re: * ГРУПИТЕ *нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано16.11.10 16:15



Е сега вече никога, ама никога не трябва да се оплакваш за жребий. Всичко най-най като късмет дойде при Надал.




Тема Re: * ГРУПИТЕ *нови [re: Diavolo]  
Авторинтepиcт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.10 16:21



Джокович > Сьодерлинг
Бердих < Мъри
Ферер = Родик

Равностоен жребий



Тема Re: * ГРУПИТЕ *нови [re: интepиcт]  
Автор alessandron ()
Публикувано16.11.10 17:53



Като постижения и класа може би, като моментна форма в никакъв случай. Играчите в най-добра форма са Федерер, Сьодерлинг, Мъри и Джокович. Предвид купа Дейвис Ноле доколко ще е съсредоточен можеш да хвърлиш око и на анализа на Дявола, с който се съгласявам напълно. Така че групата на Федерер е по-сложната отвсякъде.




Тема ореле, какво ще кажешнови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано17.11.10 15:13



за тези мнения на Макенроу и Борг?



Биг Мак
"Мисля че най-великите атлети за всички времена са Бьорн Борг и Рафаел Надал. Може Федерер да е най-великият играч като цяло, но отстъпва на тези двамата като спортни възможности," аргументира се още американецът.

Борг
"Ако Надал остане здрав, аз съм сигурен, че той ще спечели повече турнири от Големия Шлем отколкото Федерер. Разбира се трябва да видим и кога ще прекрати кариерата си Роджър, но Рафа има всички шансове да бъде най-великият," коментира Борг



Тема програманови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано17.11.10 15:16



21.11.2010 г. неделя

не преди 16:00 ч.
Анди Мъри - Робин Сьодерлинг

не преди 22:00 ч.
Роджър Федерер - Давид Ферер

22.11.2010 г. понеделник

не преди 16:00 ч.
Новак Джокович - Томаш Бердих

не преди 22:00 ч.
Рафаел Надал - Анди Родик






Тема Re: ореле, какво ще кажешнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано17.11.10 16:40



За Борг особено е ясно, че един голям завистливец, който само търси повод да се подмаже на поредния, задържал се на върха или на някой, дето ще му опази някое си там рекордче. А на Мак изказването го дай в оригинал, щото ако си го взел от някоя нашенска медия, не се доверявам на превода "спортни възможности". Какво значи тоя термин - възможност да тичаш, да издържаш дълги мачове, да удряш възможно най-силно топката, да владееш всички възможни удари в играта и да ги ползваш под голямо напрежение, какво по-точно? Извадени от контекст такива изказвания пък стават пълни пародии, дори да са направени с добро намерение и като обрисуващи ситуация - а след това се маха ситуацията, остават само думите?!




Тема Re: ореле, какво ще кажеш [re: alessandron]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано17.11.10 17:06



Това не е верно изобщо. Чети му и ти отговорите в оригинал и не се вързвай на нашите журналисти. Borg винаги се е изказвал прекалено диоломатично и гледа да не обиди някой и обикновенно интервютата му са прекалено дълги защото го питат по 100 пъти едно и съшо и той върти суче и гледа да не каже нещо не особено приятно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.