Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 30.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Григор Димитров в Орлеаннови  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано19.10.10 01:06



Днес Григор е разбил с 2-0 сета 79-ия в света Лукаш Ляцко, което по мое мнение му е най-престижната победа за годината. Да не му черна котка път българина се е запътил (това е целта) към това директно да участва в жребия за 1 кръг на Аустрелиън Оупън без да играе квалификации. Вече е 131 в света.
Нещата вървят към 1/2 финал с Йодра. Това е и най-силният чаланджър (първа категория с награден фонд над 100 000$ титлите му досега са от по-скромни като парична премия и участие чаланджъри) на който участва Григор. Всъщност и миналата седмица участва на такъв, но падна 6-7 6-7 от Франк Данчевич в 2 кръг.





Тема Re: Григор Димитров в Орлеаннови [re: Diavolo]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано19.10.10 07:13



гледах го в нета, Гришо великан. Имаше уникални разигравания, особено във 2 рия сет



Тема Re: Григор Димитров в Орлеаннови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано19.10.10 09:38



Браво на Григор. Фактът, че е най-добре класирания тийн в света показва за каква епоха в тениса говорим - дано успее да направи качествения скок и да го гледаме напред в големите турнири с големите играчи.

п.п. Първи кръг с Надал на АО и убедителна трисетова победа на българина






Тема Утре от около 14:30/15:00 ч.нови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано20.10.10 00:49



Григор играе с Мартин Фишер от Австрия, като досега имат един мач, победа на Фишер с 7-6 6-4 в Истанбул през миналата година. Фишер е опасен съперник в момента, в много добра форма е този сезон.
Успех на Григор!

Редактирано от Diavolo на 20.10.10 01:05.



Тема Re: Утре от около 14:30/15:00 ч.нови [re: Diavolo]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано20.10.10 16:42



Григор взе сет 1!!! Гледайте във






Тема Победа над Фишер в два сетанови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано20.10.10 17:10



Само един пробив в мача, още в първия гейм на първия сет. Григор почна ударно, можеше и с втори пробив да поведе, но профука пет брейкбола. Постепенно Фишер влезе в мача, обаче нашето момче беше желязно на собствен сервис - една точка за пробив помня на австриеца и то във втория сет, когато след дълго разиграване Фишер направи ънфорс.
Не бях гледал Григор отдавна и ми харесва колко много е подобрил сервиса. Малко повечко непредизвикани прави, ама все пак добре. Иначе опитва хапещ слайс и общо взето работи, но още работа му трябва там. Хубаво е и че не го е страх да излиза на мрежа, където също се справя добре. Дано продължава по възходяща






Тема ГРИШООООООООООООООООооонови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.10.10 16:32



На полуфинал след четири спасени мачбола, три поредни в тайбрека. Григор проби за 5:4 в третия сет, но допусна рибрейк, едвам добара тайбрек, като мина през точка за пробив, а в тайбрека испанецът поведе 6:3, ноооо - 6:8. Големец е Гришата, показа здрави нерви точно като не му вървеше сервиса в края на мача. Сега играе с победителя от Йодра - Фау, дано да е с франсето и да стане як мач. ГРИША ШАМПИОН АЛЕ-АЛЕ-АЛЕ






Тема Re: ГРИШООООООООООООООООооонови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано22.10.10 21:30



Мен пък днес не ми хареса Гришата. Ще прозвучи доста странно, ама имено характера му не ми хареса ... Имаше отново феноменалните разигравания достойни за топ 10 в световната ранглиста, но и първия сет не показа настойчивост и упритост в ключовите моменти и в третия сет толкова шансове изпорти. Накрая при 6-5 в тайбрека дори спря да играе, но ретура му влезна в корта и за негова изненада, а след това испанеца се гътна сам...

Както и да е, важното е че победи. Желая му успех утре, аз най-вероятно няма да имам възможност да гледам ...




Тема Re: ГРИШООООООООООООООООооонови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано22.10.10 21:51



Е какво пък толкоз е изпортил в третия сет - само рибрейка беше капитална грешка, но на всеки се случва. Иначе за 6:6 точката разбира се, че малко късмет трябваше, три поредни мачбола бяха това. На мен пък например много ми хареса разиграването за 4:6, беше дълго на втори сервис и именно Григор търсеше развръзката и натискаше, докато испанецът само се бранеше и се мъчеше да контрира. Факт е, че можеше много по-лесно да станат нещата и че това не е срещата, която да е пример за играта на Григор като качество, но такива успехи са нужни, знаеш - да взимаш мача дори когато не играеш добре калява характера.




Тема Re: ГРИШООООООООООООООООооонови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано22.10.10 22:36



Ами двойни грешки при 5:4 и 5:6, ънфорси също в тези най-важни геймове, много сгрешени ретури (особено от бекхенд) в предишните геймове и т.н.
Не намираше наглед лесни пасинги ....
В тайбрека загуби първите си три сервиз точки без никаква борба. Ако ми кажеш, че така искаш да изглежда (като амбиция) едно 19-годишно момче, което мечтае скоро да е част от най-големите в този спорт, хмм, не бих ти повярвал ...
Не казвам, че не е имал желание, може би напрежението е било голямо, но просто споделям мнението си ...
В същото време след всяка грешка в ключов момент небрежно искаше кърпата като голяма звезда.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.