Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 03.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Снукър - сезон 2010/2011  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано23.09.10 16:04



за да няма офф по разни теми викам тук да се коментира снукъра :)

Този сезон започна с титла в Шанхай на капитан Али Картър, сега е вторият турнир от ранкинг календара за сезона - Глазгоу оупън, който наследи Гран При.



За отбелязване е отпадането на Селби още в 1 кръг с 2-3, след като поведе с 1-0 фрейма.

Преди малко гледах класиката О' Съливан - Джими Уайт - ракетата срещу вихрушката Двамата най-обичани в историята, шампионът на народа срещу най-талантливия играч раждал се някога.
3-1 за Ронката!
И утре ще гледаме най-голямата възможна класика - О' Съливан срещу Хендри!!
Хеннаме готвиш ли се за поредния бой, който ракетата ще хвърли на твоя любимец?

Да питам някой знае ли какво става с казусът Джон Хигинс?
Аз знам, че е наказан до началото на ноември месец и глоба от 75 000 паунда (лично за мен Хигинс трябва да почерпи, това е възможно най-малкото, което можеше да му се случи).

Иначе другата голяма новина е, че Рони в предния кръг срещу Кинг направи своя десети в кариерата максимум от 147 точки и дръпна на Стивън Хендри, който остана с 9 максимум брейка.
Само че неизневерявайки на скандалния си нрав, Рони се заинати и не искаше да вкарва последната черна топка, в знак на протест срещу това, че няма по-специална парична премия за такова историческо постижение. Та трябваше съдията Ян Верхаас едва ли не да му се моли Рони да завърши топката в името на играта и неговите фенове и той като сърдит гений я вкара, изобщо доста напечена ситуация. :) Марк Уилямс обвини Рони, че пак се държи като специална примадона и заяви, че този брейк не трябвало да се зачита за статистиката заради голямата пауза между двата последни удара на Рони. Уилямс бил сигурен, че Рони няма да вкара черната след вкарването на розовата.
А Бари Хърн каза, че ако Рони не бил вкарал тази последна черна топка щял да понесе солидно дисциплинарно наказание (предполагам глоба, какво друго). Рони пък в негов стил заяви, че никой не може да му казва какво да прави и ако се било стигнало до там да бъде наказан щял да се откаже от снукъра...
"Говорих с Бари Хърн вчера и му казах, че ако иска това може да бъде последния фрейм в кариерата ми. Спечелените 4000 паунда пък ще ги дам за благотворителност. Никога не съм играл заради парите," коментира О`Съливън.
В крайна сметка брейкът му беше признат официално, а Рони изглежда се е помирил и днес след нервното начало беше в обичайната си форма за кеф на публиката.

п.с. Хенмане, Спиридонов не е фен нито на Рони, нито на Хигинс, нито на Хендри, нито пък на Уилямс, уважава ги и читиримата. Асен има симпатии към по-старите играчи от едно време, като Алекс Хигинс и Стийв Дейвис, също и Джими Уайт, но няма един най-любим такъв. Общо взето за него старата генерация е била най-добрата, преди появата на Хендри и другите майстори след него, но това си е лично негово виждане на нещата. Иначе за него най-великият в тази игра е Хендри, а най-гениалният играч който той някога е гледал е Рони О' Съливан, това е което мога да кажа. Явно това е истината или просто не желае да я казва дори на четири очи...

Редактирано от Diavolo на 23.09.10 16:07.



Тема Re: Снукър - сезон 2010/2011нови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано23.09.10 16:13



утре мачът между Рони и Хендри е от 14:30 ч. бг време (това за Нажа), пряко по Евроспорт. форматът е 3/5 фрейма.
Аз обаче ще го гледам на запис чак късно вечерта. :/



Тема Re: Снукър - сезон 2010/2011нови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано23.09.10 16:22



Мерси, ама Евроспорт не бачка в Хамериката, все пак е евро....

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Снукър - сезон 2010/2011нови [re: naja_haje]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.10 16:25



еми освен стриймове, уф... :)
иначе доколкото знам в хамериката снукъра не е популярен, там си тачат билярда. :o



Тема Re: Снукър - сезон 2010/2011нови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано23.09.10 16:27



Стриймове, ама трябва да се работи пусто... Нищо де, важното е Рони да бие :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Ууууууууууууууууууууууууууууу!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано23.09.10 20:28



Мисля, че на тази тема мястото й е в клуб "Адам и Адам"...







Тема Re: Ууууууууууууууууууууууууууууу!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано23.09.10 21:10



уф



емии... :0 ;)



Тема Re: Ууууууууууууууууууууууууууууу!!!нови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано23.09.10 22:33



Няма "еми"... В момента съм изпаднал в дълбок потрес и трябват много бири, за да бъда съживен... :((((((((((((((((((((





Тема Re: Снукър - сезон 2010/2011нови [re: Diavolo]  
Автор Henman (nobody)
Публикувано23.09.10 22:47



Ааа, страхотна тема, дай тук да си коментираме целия сезон, и без това не са кой знае колко много турнирите. :)

Гледах О'Съливан и Уайт и не мисля, че Рони игра особено добре. Пот съксеса му беше едва 89 %, което за 4 фрейма е малко, просто Джимарата игра още по-слабо в първите две партии, после се посъвзе, но във фрейм номер 4 имаше малшанс с един кенън, при който разбута добре червените, но завърши така, че имаше само една-единствена топка за среден джоб, която беше под странен ъгъл и логично пропусна. А брейкът му беше 56 точки и му трябваха само още 5-6 удара, за да довърши нещата. Жалко, дано утре Хендри има повече късмет. Гоу, гоу, Стивън!!



За Хигинс си прав, това е наказанието и не мисля, че е незаслужено. В крайна сметка, ако теглим чертата, не е направил нищо чак толкова страшно - обсъждал е да загуби няколко фрейма в турнири, които САМИЯТ ТОЙ организира и които имат за цел единствено популяризирането на снукъра в страни извън Англия и Китай, демек резултатът в мачовете няма никакво значение. Неслучайно половината участници винаги са аматьори от съответната държава. 6 месеца стигат, а и да си го кажем - без който и да е от Хигинс, Ракетата, Уилямс и Хендри няма да е същото.

Иначе преди малко гледах Уилямс - Хоукинс, без съмнение мачът на турнира до този момент. Имаше хем драма, хем много качествена игра и от двамата. Този Уилямс явно се е засилил да гони Хигинс и О'Съливан, двамата му избягаха малко в последните две-три години, но сега май ги настига. Всъщност лично аз смятам, че е доста вероятно в края на сезона тези тримата (гениите набор '75:) да окупират първите три места в ранглистата, което ще е супер за спорта. :)



Тема Re: Ууууууууууууууууууууууууууууу!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор Henman (nobody)
Публикувано23.09.10 22:48



И защо мислиш така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.