Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Уимбълдън - тема за коментари - 2 частнови [re: Diavolo]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано26.06.10 21:59



тук гледам е настанала голяма драма.


да кажа сега и аз моето мнение.
Аз лично като видях играта на Надал във втория сет и как недоволно клатеше глава си казах, тук се пече нещо, после дойдоха там проблемите, но какви са тия проблеми и има ли ги изобщо знаят само Надал и неговият щаб, та си викам, ооо ще стане сензацията, просто защото отчитах тия индикации и така. Но не очаквах, че Надал така леко ще спечели четвъртия и петия сет, явно съм подценил единия и надценил другия. Според мен Надал не е готов за точно този Уимбълдън и компенсира умората и проблемите с много тичане, надъхване, психика, вамоси, хитрини и тактики. Според мен този таймаут беше взет именно при 2-1, а не след края на третия сет именно за да може да сервира след това съперникът му, хитро и сработи. После и Печнер направи същата цигания, но той не успя. Въпросът е, че Надал го направи, факт. Това в спорта шахмат му се вика - шах и мат, владее я до съвършенство тази тактика, но това няма да го спаси срещу Сьодерлинг, а и Надал знае това. Но и Печнер също опита да хитрува, така че не виждам защо се напада само Надал.
А и не само той, но и много други са ги правили и ще ги правят тези неща.
Относно другия спор за джентълменството - Да в сравнение с много други тенисисти, Надал се отличава рязко с това, че не мята ракетата, че не спори, не си изпуска нервите и това го знаят всички, не случайно и сега коментаторите по Би Би Си бяха искрено изненадани и Боби Бекер, каза: ''За първи път го виждам да прави това.'' Но и Молие прекали. Какво от това ако чичо му Тони му е казал нещо и прав беше Надал да го пита на напълно нормален език знае ли испански и толкова ли е добре със слухът, че е разбрал какво точно му е казал, защото за Надал - това беше нищо, а само давай, продължавай в този дух. Това беше разправията.
В крайна сметка, Надал доказа и в този мач, че е най-големия боец в съвременния (и не само) тенис.
Не е прав дявола да напада така, но явно му е писнало от злобата към любимеца му, така че не са прави някои хора тук които пишат само когато Надал губи, през останалото време пишат глупости за Мъри, а не се радват на самата игра и не коментират самите разигравания, красотата и мъжеството което влагат тези велики гладиатори. Жалко е.
Това е от мен.



Тема Re: Мъри докога ще прави тренировкинови [re: lchWill]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.06.10 22:18



Нямаше да го коментирам, това не са толкова важни неща. Играта е важна.

А относно, Мъри. Харесвах го млад и нахакан в началото. до 2007 г. накъде. виждах потенциала му, вроденият усет към топката, техниката, талант е. Но той е страхливец, освен това така и не се развива с темповете с които трябва с оглед таланта си, прекалено е дефанзивен и това е грозно, с една дума уй за него :))
Е, срещу Сьодерлинг ще съм за него ;)



Тема Re: аааааааааааааааааа, станете и ръкопляскайтенови [re: Henman]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.06.10 22:23



Д, всъщност е вярно. Но то това твоето е по една чаена лъжичка в океан от хейт :))

хаха пак нещо се правите на недоразбрали. НИКЪДЕ не съм писал, че е най-големия джентълмен в историята. Това което е Надал е следното:
велик спортист
феномен
спортсмен
джентълмен
И това е абсолютно така и не подлежи на съмнения заради проявите му на и ивъзн корта през последните 5/6 г.

Единствения му проблем са тези таймаути които са така и няма смисъл да тръгвам да ги оборвам, но според мен на тях им се предава твърде голямо значение, а не е така и не е редно. Защото много хора са го правили и ще го правят, но го няма този ефект. При Надал и с тях и без тях нещата сработват защото е много добре технически и физически. Така че това му спечели мача, а не таймаута, което е абсурдно откъдето и да го погледнеш. Апропо срещу Надал са правени много пъти и много по-фрапантни психологически неща и постъпки, но той така и не позволи това да му повлияе, ами какво е виновен, че другите не са такива пердета като него. Това е истината и много хора са я признали по цял свят. Аз няма какво да признавам.



Тема Re: Уимбълдън - тема за коментари - 2 частнови [re: Murray]  
Автор Henman (nobody)
Публикувано26.06.10 22:26



Напада се Надал, защото при Печнер беше ОЧЕИЗВАДНО, че има физически проблеми, при такова положение няма нищо лошо да викнеш физиотерапевта, той затова е там. Въпросът е, че Надал продължи да тича и да блъска и след 10-минутния масаж и вече като поведе с пробив в четвъртия сет забрави за всякакви болежки и проблеми, до самия край на мача повече не видяхме физиономията на физиото до столчето му. А нека не забравяме, че и във втория сет постоянно разтриваха ръчичката му, ама тогава Рафи имаше проблеми в играта, хехе. Иначе Печнер може би изхитрува да вземе тайм-аута точно в началото на петия сет, а не при 2-5 в четвъртия примерно, но за него никой няма претенции, за Надал се говореше тук, че е най-големият спортсмен в историята и т.н.



Тема Re: Уимбълдън - тема за коментари - 2 частнови [re: Diavolo]  
Автор Henman (nobody)
Публикувано26.06.10 23:08



Браво на Малис, страхотна игра показва и за разлика от друг път, днес е излязъл готов да се бори до последно. Трябва да призная, че повече заслужава да спечели, въпреки че в играта писах 3-2 за Куери.



Тема кой гледа Куери?нови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.06.10 23:09



Аз зяпам САЩ и Гана, ама гледам на лайв-скора американеца се наакал при сервиране за мача... Язък му за 2та метра.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Уимбълдън - тема за коментари - 2 частнови [re: Henman]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.06.10 23:12



Мисля, че написах вече чисто и ясно, че не съм твърдял, че е най-големия спортсмен в историята. Така диалог не може да се води. Личи си колко задълбочено следиш реакците на Надал, представям си как седиш с химикалка и лист в ръка.
Надал имаше проблеми и се възползва, не е било супер серизно, че да не тича, ако беше щеше да се откаже или да загуби с 1-3 набързо.



Тема Куери лузъранови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.06.10 23:13



имаше 1001 възможности за пробив в петия сет за двоен пробив, след това сервираше за спечелване на мача и беше... пробит. красота.....



Тема Re: Уимбълдън - тема за коментари - 2 частнови [re: Henman]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.06.10 23:17



за да бъде разнесен после от Мъри ли? Малис е лигня. а и е уморен от многото мачове на трева през сезона. Бори се, защото Куери го реанимира в поне 10 случая.
сега за да е пълна шотландската идилия очаквам двамата да игряая до припадък и в понеделник....



Тема Re: Куери лузъранови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.06.10 23:18



Явно ще загуби върлината-идиотка







Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.