Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 20.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано24.06.10 19:25



Една тема за може би най-великия мач в историята на тениса.... Скоро ще почна да поствам рекордите, които бяха счупени.



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор AndyR (No Compromise)
Публикувано24.06.10 19:27



Поклон пред двамата!






Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано24.06.10 19:41



И такааа.... Това е, за което се сещам на прима виста, добавяйте и вие и изобщо коментирайте, това беше нещо нечовешко в крайна сметка.

* Най-дългият мач в историята - 11 часа и 5 минути !!!!!!!!!!, което е близо пет часа повече от Санторо-Клеман'04 (6'33'') и неофициалният рекорд на Ийтън - Уорд от 6'40'' в мач за участие за Британия на Дейвис

* Най-дългият сет в историята - 8 часа и 11 минути, който както виждате, бие убедително и рекорда за най-дълъг мач сам по себе си :)

* Най-много геймове в мач - 183 гейма, както и най-много геймове в сет - 138, като тук отново с много се побеждава мача на Панчо Гонзалес и Чарли Пасарел от времето, когато изобщо не е имало тайбрек - ако тия двамата го бяха играли така тоя мач, щеше да е сигурно 30 часа минимум. :)

* Най-много асове в мач - 112 на Иснър, както и второ постижение в историята 103 на Маю. ТОТАЛНО смачкан остана рекордът на Ивака от 78 аса, който ми се струваше недостижим завинаги, но какво да се прави, и двамата го минаха с много. В петия сет 84-77 аса ?!?!?!?!?!?!?!?!

* Общо за мача - 980 точки, повече от всеки друг мач. От тях 490 уинъра, също грамадно постижение и нов световен рекорд. Маю сервира 65 пъти!!!!!!!!!!!!!!!!! за оставане в мача общо, това не е рекорд, ми и аз не знам какво. :) Сервис уинърите пък са близо двойно повече от бройката асове, а ънфорсите са "едва" 62-60 за Иснър. Общо 92-91 спечелени геймове за Джонди, още един рекорд.

Тези двамата не просто счупиха рекордите, а се подиграха с тях, направиха ги на атомчета, размазаха ги. Поклон, абсолютни гладиатори, феномени, някой да ми каже бързо номера на физиотерапевтите им. :)



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: AndyR]  
Автор Wimbledon (Тенис фен)
Публикувано24.06.10 19:43



Това е най-великият мач,игран досега в историята на тениса.Иснър и Маю направиха нещо утопично и нереално,което не влиза в никакви рамки и граници.Поклон е най-малкото,което те заслужават-тенисът премина в нови измерения благодарение на тях.



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано24.06.10 19:59



Иначе някои от най-важните моменти в този епичен мач. Говоря само за петия сет, преди това така и не гледах тази класика, някой ден може да си я изтегля и да гледам от-до, хаха.

Значи общо 5 мачбола за Иснър и два скрити за Маю - двата скрити на франсето бяха отразени със сервис уинъри в момент, когато Джони едва се движеше, но още пласираше бомби, докато тези на Иснър бяха отразени почти само с асове, никакъв шанс до последната точка.

Иснър изкара вчера до самия край на мача с някакви нечовешки крампи, разкъсваше се вътрешно и беше мъка да го гледаш, но не даде никакъв шанс освен това 15-40, а иначе сервираше почти без движение по едно време, а по корта изобщо не мърдаше, само пускаше единични уинъри от центъра на корта. Маю разбира се беше по-добър в разигравания, но така и не стигаше до тях, а при 59-59 именно той поиска прекратяване заради тъмнина и по едно чудо Джони измрънка и каза, че иска да продължи?!?? Нямам обяснение защо, може би защото не искаше да сервира първи след подновяването, но в крайна сметка това беше в негова полза, защото днес беше равностоен физически на Никола и стигна до лелеяния пробив.

Кой от двамата заслужаваше повече победата? Доста ми беше трудно да си избера любимец (всъщност исках всеки път сервиращият да си вземе подаването, ахахахах), и двамата ме кефят много, а оттук съм им фен до гроб, но все пак малко аргументи за двамата:

- Маю: далеч по-техничен и разнообразен състезател, тревният сезон е единствената му възможност да взима повече точки, а и е по-стар и едва ли скоро пак ще има кой знае какви успехи. Освен това премина през три квалификационни кръга, като в единия си мач победи Бого с 24-22 (загря за Джони хаха), а после обърна Кубек от 0-2 сета, и въпреки това беше по-издържлив физически, даже и гелът му издържа, което беше истинска изненада. :) Като го гледах накрая след мача, и ми идеше да се разрева, честно казано бих се самоубил на негово място, но дано намери смисъл и продължи, защото все пак участва в най-великия тенис мач евър, което надали би му се случило иначе...

- Иснър: справи се с болките в краката и умората, а начинът, по който се бореше, будеше едновременно съжаление и възхищение. Настоя да доиграят вчера, което беше самоубийствено, но евала. Друг е въпросът, че после в интервюто, което дадоха на корта двамата, Иснър беше по-скоро студен и мрънкаше, докато Никола го нарече абсолютен шампион. Джони за разлика от Маю не правеше гадости да пуска къси топки при 50-50 гейма.

Моментът на мача: Поне според мен дойде при 58-58 15-0 сервис Джони, когато Маю тръгна да гони невъзможно воле, стигна обаче, Иснър с уморено протягане все пак направи ново стоп воле и се обърна веднага, за да тръгне към основната линия за новата точка. И точно тогава Никола направи ПЕТМЕТРОВ ПЛОНЖ и почти върна топката, нищо че тялото му в тоя момент сигурно го е умолявало да спре. Иначе имаше доста красиви волета и няколко прекрасни сингъл хендъри на французина, а и две-три разигравания от по 25 удара след 40-40 някъде. :)

Иначе англичаните пак се изложиха, като таблото им спря на 47-47, хаахахахаха. Оказа се, че до тоя резултат им стигала системата, после я оправиха, но при 50-50 занулиха резултата, с което съвсем се изложиха. :)))))))

После след мача хубаво поканиха Тим Хенман и някакви дядовци и баби от федерацията им да дадат подаръчета на двамата, но беше супер тъпо как накараха Маю да ходи да се снима с таблото, човекът сигурно е на ръба на нервната криза, а те го водят като магаре точно в този момент.

Велики!!!!!!!!!!!!!!!!!! Дали това ще се повтори някога? Не мисля. Няма как.



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано24.06.10 20:04



Не мисля, че е най-великия тенис мач в историята, въпрос на вкус, но като не могат да се пробият и са горе-долу еднотипни ще е така.
До тук беше това правило. Според мен е въпрос на време да въведат тайбрек в петия сет навсякъде.



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано24.06.10 20:28



Е, надали най-великият в смисъл на най-легендарен, но като УНИКАЛНОСТ не вярвам, че някой някога ще се доближи до това да играе 138 гейма във финален сет. :)) А и наистина навярно ще го махнат, прав си, макар че ГШ ще се лиши от една от екзотиките си.



Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор AndyR (No Compromise)
Публикувано24.06.10 20:33



И за първи път виждам да се дават награди на състезателите след 1 кръг.

Зарадвах се че видях Хенман там






Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор mopsus (!)
Публикувано24.06.10 20:48



... и само три(!) пробива за всичките 183 гейма!

You can't judge a book by its cover!


Тема Re: ИСНЪР - МАЮ 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68нови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано24.06.10 20:55



Да, епичен мач, който завинаги ще остане в историята.
Това което двамата направиха е изън всякакви листи, по-скоро е нова страница в историята и всички останали рекорди не бива да се сравняват с този мач, защото други такива няма да има :))
аз днес гледах всичко, но от вчера малко хванах, дето си беше баш голямата класика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.