Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 01.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Кратка история на позорите на Надал  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 22:17



Не пускам темата, за да злобея, просто ми е много любопитно как толкова титулован играч може да запише толкова позорни резултати за толкова малко време, още повече, че го набеждават за "най-голямото сърце", "най-смелият" и прочие клишета, а когато дойде мощта, великото сърце отива на пет метра зад линията с подвита опашка.



Почвам отзад напред и само за последните три години, защото не знам колко време ще имам до мача на Фед и Ноле.

УСО'09 - Дел Пони. Коментирайте вие.

Синси'09 - 1:6, 4:6 от Ноле - тука Шевченко на скайп се чудеше как така Дел Пони му е пуснал да стигне до тайбрек. Хубаво, контузия имал, ама в предните си мачове Надал игра нелошо и не беше за франзела. Симптоматично е обаче, че при най-малкото поднасяне на коленцата и веднага последва такъв резултат. Значи играта на Надал си е едно огромно напъване и останалото е просто украса, която рухва без напъните.

Маями'08 - 4:6, 2:6 от Коля - от единия ъгъл до другия и обратно.... Това беше целият мач и дори при 2-5 Надал отново даваше лифтирани център корт топки и очакваше Давиденко да сбърка. Колко красиво.

Маями'08 - 3:6, 2:6 от Ноле - тук Ноле май срещна Рубен Рамирез Идалго... или пък беше Наваро Пастор? Ааа, Надал Парейра, верно, че така се казваше...

АО'08 - 2:6, 3:6, 2:6 от Жо - тогава Дявола обяви, че ЖО е бъдещето на тениса и т.н., е, той го опроверга още в следващия мач, та и до днес, но явно тази илюзия е нормална - щом някой биг хитър бие с 3-0 Надал, то той става бъдещето на тениса. Всъщност 3-0 е най-нормалният резултат в такъв случай, даже по-нормален от 3-2.

Ченай'08 - 0:6, 1:6 от Полковника - като е бил уморен, да не играе или да не се оплакват феновете му. Освен това за умората си е виновен самият Надал, а не Южни, а освен това ЕДИН ГЕЙМ на финал на турнир от АТП веригата (а не Чалънджърите с участието на кинг Оскар) е срам, независимо от противник, състояние и всичко останало.

Мадрид и Париж'07 - Банди. Няма да забравя гледката как "най-пъргавият" и "най-голямото сърце" не гонеше елементарни топки, защото отчаянието го беше обзело тотално. :) Че Банди беше тотално на върха си тогава, е ясно, но сравнете как загуби Фед и как - "претендентът" му.

Хамбург'07 - 6:2, 2:6, 0:6 от Фед - геврек на любимата настилка е срам, каквото и да си правил преди това.

АО'07 - 2:6, 4:6, 3:6 от Феня - Надал, хард корт, полуфинал....... едно време стигаше до 4 гейма на сет поне, де.

В добавка, откакто е номер две Надал е изял петнадесет (15!!!!! - това е точно колкото титлите от ГШ на Фед) франзели и четири геврека. Не знам някой номер едно, който да е брал толкова срам. Е, днес не бра срам де, нямаше нито франзели, нито гевреци. :))

Та така, за финал ще цитирам Дявола, който казва, че за да си голям играч не е важно само дали побеждаваш, а как го правиш и дали запазваш достойнството си дори и при загубите. Еми, по тая логика Надал все още има да се бори за името си, макар че е направил достатъчно по въпроса в последните години.

Редактирано от vogelfrei на 13.09.09 22:17.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано13.09.09 22:23



Припомни ми моля те хед-ту-хеда между този толкова слаб и излагащ се тенисист, когото осмиваш в пасквила си и провъзгласения наскоро за ГОАТ твой идол? Слаба памет имам, не за друго :) Иначе бая си се постарал- яко сране дори още преди Фед да се е класирал за финала. Та така... като най-добър статистик в клубчето чакам хед-ту-хеда :) И не ми пиши за ГШ титли и т.н (Рафа е 5 години по-млад, времето е пред него) :)

САМО ЛЕВСКИ





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.09.09 22:25



По голяма хейтърска и безпомощна идиотщина в която си вложил цялата си мъка и унижения на която си подлаган през годините като фен на краваря едва ли някой може да сътвори.
Дори не заслужаваш да ти се отговаря на пасквилите които си ги съчинил в някое просветление в банята където обикновено прекарваш времето си когато има мач между Надал и Федерер.
Айде дерзай



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 22:28



Ми виж, "срането" няма общо с класирането на Фед, ако сега Ноле бие, не си прави труда да пускаш специална тема за мен, щото това няма да изчисти кръвта по корта, която пусна Рафиии. :)))

А иначе ти пожелавам още дълги години Рафито да отпада след ШЕСТ СПЕЧЕЛЕНИ ГЕЙМА, но да си държи ХТХ, постигнат на 70 процента заради клея. Аз лично всеки път, когато Надал се класираше на финал на клей, исках Фед да е също там, за да се пробва и за да се изправи срещу по-силния, Надал и феновете му обаче явно мислите различно - ами халал да ви е. :) Мен лично една загуба като онази срещу Фиш ме нарани повече от, да кажем, три загуби от Надал в Монте Карло (или половинка в Париж :P :P), вие какво мислите за тези шест гейма?

И понеже искаш статистика, потърси по-слаб полуфиналист в ГШ турнир в последните десетина години, трудничко ще ти е. :))

Редактирано от vogelfrei на 13.09.09 22:30.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 22:29



Хаха, сравни твоите теми от последните дни и помисли кой хейтва. :)

Всъщност сравни темата ми с твоя псевдо отговор и пак помисли. :)))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 23:04



Досега само веднъж съм писала в иначе приятния ви клуб, но сега просто не мога да се въздържа. Казваш, не била хейтърска тази тема, а би ли ми обяснил с разумен довод каква е? Да, така нареченото любопитство не е такъв, или поне за мен не е, явно съм тъпа и не разбирам по-умните от мен

. и само още няколко думи- ако наистина Надал е такъв колосален некадърник, то защо вече толкова години не спирате да леете помия отгоре му, каква е причината? Гледайте "истинските" тенисисти, радвайте им се,, а на нас оставете правото на лош вкус. Дерзай!!!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 23:10



Да я наречем статистическа, става ли? :) Никой не е казал, че Надал е некадърен, напротив, именно в светлината на неговата "кадърност" е странно защо толкова пъти пада, без да напомни и за минутка за кадърността си. Но феновете му предпочитат да се заяждат, вместо да мислят за тези важни въпроси. :)



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.09.09 23:22



ще ти кажа макар и да не заслужаваш кратко и ясно.
Надал НЕ Е ФЕДЕРЕР, стига си ги сравянвал с това по какъв начин падали от други хора! И Фед има позорни заугуби, но много по-малко и повечето по-далеч в кариерата му, но остави това.
Неговата игра е конструирана така че да разчита на краката си, физиката, психиката и характера. Когато обаче тялото те предава ти само със сърце няма как да си конкурентен. Пак се опитваш, но отсреща човека не греши, като машина е и толкоз. Поне в този мач беше така.
Ако вярваш, че Надал на 100% ще падне така, ок, спираме да коментираме повече.
И не на последно място това е бърз хард корт. Надал няма претенциите да е най-великия и не иска. Както може да победи много от топ 5 на тази настилка, така може и да загуби от не малко тенисисти. Той по друг начин си е харизматичен и си има милиони болни фенове по цял свят, почти колкото Федерер.
Това което винаги съм искал е да е жив и здрав, пожелавам му го с цялото си сърце и ако това е налице ще има достатъчно време да се реваншира в което съм сигурен.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано13.09.09 23:24



Това три пъти го прочетох, че тия дни хич не се беше случвало, ама ей на, най-накрая да кажа и аз - съвсем съм съгласен с това ти мнение



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано13.09.09 23:25



Рафа игра колкото можа - добре се представи, като се има предвид контузиите и липсата на игрова практика. Полуфинал на ГШ не е лошо като завръщане. Ще почакаме да видим какво ще направи в края на годината...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 23:28



Ето това вече е друго, браво. Напълно съгласен.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: mizrahi!]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.09.09 23:31



Е как. Аз съм доволен също от нашият любимец! Впечатляващо завръщане!
Разочарован съм, защото си мечтаех за титла, но нали знаеш ако нямахме тези надежи нямаше да сме фенове на Рафа...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 23:34



Добре, интереса ти е чисто "статистически", да кажем така. Аз пък се интересувам от човешка гледна точка- колко болна трябва да е омразата ти, за да нападаш така злобно и настървено един голям спортист (голям и като постижения, и като отдаденост, и като отклик, който предизвиква сред почитателите на играта) в момент, в който има явни и неоспорими физически проблеми? Трябва ли Надал да рухне на корта, да се разплаче (както твоя фаворит), да се сгърчи от болка, за да бъде оставен на мира? Макар и да не пиша тук, следя клуба ви от доста време, и се сещам, че в черния момент на Федерер, най-големия му противник тук има доблестта да замълчи. Което ти явно не можеш, подтикван от "статистическия" си интерес. може Надал да не е GOAT, но пък феновете поне тук са по-добрата половина





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy]  
Автор alessandron ()
Публикувано13.09.09 23:36



Хохох, значи вече оцени и всички фенове на Роджър. Евала





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 23:38



Относно статистиката- на тази възраст Федрер не си е и мечтал да има успехите на Манго, както го наричаш !!!!!!!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано13.09.09 23:43



Това сме го чували достатъчно много - като под "това" разбирай както приказките за физическите болки, така и за сравнението по години. Относно второто, стой и гледай сега как един 28-годишен баща, признат от всички за най-великия изобщо, играе с желание, хъс и мотивация подобна на тази на 18-годишния надал, а относно първото - нито Надал е в труден момент (ако това е трудност, той е в трудност от самото начало???), нито пък физическите му проблеми са толкова решаващи за загубата днес. И трето, няма да се уморя да повтарям, че контузиите при Надал са свързани с начина му на игра и така както ще се радвате колко много топки може да гони, така и ще свиквате, че когато се опълчиш срещу физиката, тя те наказва. Болните амбиции не са помогнали на никого, няма и на Надал.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: alessandron]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.09 23:46



Извинявай, наистина прозвуча тъпо това, не се чувствай лично засегнат

. Пък и така да е, вярвам бързо ще го преживееш. така или иначе, вече почват да стават банални и дразнещи всички тия коментари за циганин, за бъркането в задника, за липсата на талант и т.н. както , от друга страна, прякори от типа на крава, кравар, ревльо и подобни за Федерер. Не би ли било хубаво да вземаме пример от любимите спортисти и да проявяваме уважението, което те демонстрират един към друг?



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано14.09.09 00:13



Остави на нас да решаваме на какво се радваме, както и с какво да свикваме. Способностите и мотивацията на Фед нямам желание да коментирам, не му ги отричам, би било мега тъпо, както е мега тъпо вашето отричане тези на Надал. А относно личните пристрастия, всеки сам си ги избира, както сам си избира да мрази сляпо и безогледно.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано14.09.09 00:57



Д си жива и здрава и Надал да ти носи още много, много радост!



ВАМОС!

Редактирано от Diavolo на 14.09.09 00:57.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано14.09.09 00:59



Мерси, и на края на годината дано и двамата се радваме на истинския Нумеро Уно

.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.09.09 01:41



Успех на Рафа, дано се върне в старата форма - аз лично не вярвам, щом ни четеш може би знаеш за една моя прогноза (не само моя де) отпреди години, май две-три. Мисля си, че Надал тялото все повече ще го предава, което разбира се е жалко за тениса - такива като него са уникати.





Тема Аз кратка историянови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 03:32



на загубените важни мачове в 5 сета на Фед няма да пускам :)

с тази нагла тема обаче спроед мен допринесе за това което стана :)



Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано15.09.09 03:33



Ако става дума за наглост, твоята е безмерна и не трябваше нито веднъж да видиш успех на Ромители. ;)



Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.09.09 03:34



Поне са в 5, не в 3

Ама хайде, няма смисъл да се дърлим посреднощ

п.п. Взел съм билети за четвъртък, да знаеш





Тема Re: Аз кратка историянови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 03:35



ще изпълниш ли баса сега? ;)
п.с. няма да е нещо срамно, спокс ;) ще е малко шеговито, но и логично... :)



Тема Re: Аз кратка историянови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 03:37



Ако трябва да съм честен вярвах, че Надал ще е победителя, но след толкова много измъквания и преправяне на рекорди не посмях да прасна 3-2 за ХМДП в бет365 и сега съжалявам ама, това е.
знаеш какво ти бях казал на бележки. ХМДП ми е основен фаворит, но преди турнира вярвах в Рафата, просто фенщина, заслепени сме това е няма начин :)



Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано15.09.09 03:44



каква е сигата?





Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.09.09 03:48



Какво трябваше да направя?





Тема Re: Аз кратка историянови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 03:59



сига за седмица считано от утре, ама да пишеш ей :)

Ето какво да пише.

Дори и Федерер не е по-велик от законите и логиката

това удебелено.



Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.09.09 04:04



Ми ако си честен ще признаеш, че не сме се уточнявали нищо за баса в смисъл сига ли е или какво. А тъй като смятам от днес да почна да влизам все по рядко специално тук, щото наистина ми писна, мога да го напиша като тема с големи букви





Тема Re: Аз кратка историянови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 04:07



абе остави ;)
няма значка :)

и как така ще влизаш в клуба по-рядко?


каква е причината? Нали Фед вече е гоат, не разбирам? важното е драми да има, щом твоя човек продължава значи си има цел и щом я гони трябва да си го подкрепяте баси :о

хайде пък ти сега.



Тема Re: Аз кратка историянови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано15.09.09 04:10



Аз ще си го подкрепям и ще си му гледам мачовете, просто няма да споря и да говоря тук вече - това вечно опъване на нерви ми дотяга.





Тема Re: Аз кратка историянови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.09.09 04:21



стига, разбрахме се, точка.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано14.11.09 16:39



Тази тема трябва да се ъпдейтва по-честичко, все пак си има поводи... Да не говорим, че пропуснах позора с Чилич в Пекин, за което си посипвам пепел на главата, но днес.... ДНЕС беше такъв умопомрачителен секс, че на мястото на надалистите бих предпочел любимецът ми да не се беше появявал след контузията изобщо, защото един такъв срам закрива огромна част от иначе нелошия му талант. :))))))

Коментаторите току-що: "He was taken back to school".





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.09 18:08



Не виждам нищо срамно, Ноле е отличен тенисист в невероятна форма и много по-неудобен му отколкото Федерер... :) Аз съм много доволен от Рафа и независимо дали пада или губи се радвам да го гледам. И хубаво, че се завърна, защото може да финишира в тройката на света, най-вероятно на второ място, вместо на първото, което е също много престижно.


А ако не беше се върнал нямаше да е и в четворката.
А загубите му от Джокович не ги приемам чак толкова тежко както от някои други.

КУР ЗА ФЕДЕРЕР!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано14.11.09 18:50



Ключовата дума тук е КРАТКА... Доста други могат да се похвалят с много по дъъълга история...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: mizrahi!]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.11.09 18:52



Ми всъщност има бая време да се удължава, а вече не и толкоз кратка ...




Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: mizrahi!]  
Автор Orel(WWTW) ()
Публикувано14.11.09 19:07



сега почвате, верно няма да продължи много но ше е наситено кървава.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторжyлиeн бeнeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.09 19:23



Не е срамно да паднеш от играч като Джокович.Най-срамно е да те клеца френски тенисист извън знам ли топ 40 сигурно.ЖУЛИЕНЧО ЖУЛИ ЯКО ЖУЛИ.МУУУУУУУУХАХАХА





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано14.11.09 23:38



Хахах, разбира се, доста по-неудобен му е, затова има 14-6 ХТХ, айде не се излагай. Ако Федерер падаше толкова позорно, нямаше да можем да ти затворим устенцата, ама сега нямало разлика, блабла. Много добре знаеш каква разлика има, истинският шампион не пада позорно и БЕЗ ДА СЕ ЗАХВАНЕ изобщо в двубоя. Ти самият дълбоко в себе си страдаш заради такива загуби в по-голяма степен, отколкото от някое 4-6 5-7 от Федерер, сигурен съм, но не си го признавай, като ти е толкова важна тайна. :))))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: mizrahi!]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано14.11.09 23:38



Не знам за кои говориш, но Фед няма изобщо история в тази графа, друг е въпросът дали фетишистите на тема дебели негърски задници могат да го разберат. :))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано15.11.09 03:06



Изобщо не страдам, фогеле. :) Не съм страдал от нито една загуба на Надал по начин по който вие сте страдали. Може би най-болезненана загиба беше 2007 г. на финала на Уимби, но го гледах в компания мача и по-леко го преживях и това е като се замисля.
Яд ме е, но го приемам философски. Загуби в подобни фази и турнири са нормално за цялата кариера на Надал. А и няма срамно да загубиш от Ноле на хард корт.
Надал игра 1/2 финал, а Федерер си замина още в 2 кръг. Това е, Надал хубаво или грозно с болки или без, дрогиран или не си е абониран поне за полуфинал, което на този етап от кариерата му е повече от добре и успокояващо.


Редактирано от Diavolo на 15.11.09 03:08.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано15.11.09 11:39



Долу лапите от дупето на Серена, че ще ти уредя една кеч среща с нея :) Познай на кого ще заложа :)

А иначе Федерер също е падал доста, особено напоследък, пък и търпение - тепърва ще се препъва в първите кръгове, след което ще се откаже...

Предполагам, че има лек проблем с мотивацията - какво му остана да спечели повече ? Има така мечтания Ролан Гарос, както и всичко останало...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано15.11.09 15:56



Ако не страдаш толкова, значи се задоволяваш, че Надал не може да е истински номер едно, защото тези загуби, и то толкова много, доказват именно това. Щом си се примирил с този факт, още по-зле. :))

Да, абониран е, след като изпусна два месеца заради контузия, факт е, че има много за какво да те е яд, защото с болните си амбиции и самозабравянето Надал изпусна сигурно номер едно, вярно, че още има теоретични шансове, за което ще пиша след малко, но да, за разлика от 2005-2007, тази година Надал изпусна много. Не е много успокояващо. :)



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: mizrahi!]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано15.11.09 15:59



Фед не пада позорно като Надал и ако не разбирате разликата, значи... хм, не ме изненадвате, надалисти, не виждате никакви детайли. :)

Спокоен съм, като се откаже, всеки ще го знае като ГОАТ, вие не сте спокойни от този факт. :)

А колкото до последното, Роджи няма проблеми с мотивацията извън първите кръгове, когато го хваща мързелът просто, защото той се радва на играта и защото не всичко на този свят са титли - има и красота и радост за окото, а докато Родж е способен да ги показва, няма да го хване демотивацията. Още повече, че той мрази да губи и всеки път излиза като равен с равен срещу всеки, защото иска да се докаже дори на тази възраст, за което само поклон пред него. Нещо, от което могат да се поучат Мъри и Ноле, примерно. По-скоро чисто физически ще започва да изнемогва, но съм сигурен, че и след пет години, ако е жив и здрав, ще има реален шанс да спечели ГШ титла.

Редактирано от vogelfrei на 15.11.09 16:00.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано16.11.09 04:17



Понякога си адски недосетлив и пишеш небивалици на които сам не си вярваш :)
Напротив страдал съм, но Надал няма такива драматично и емблематични загуби каквито има бол Федерер за да съм страдал толкова силно :))

Значи било ми е най-кофти като фен на финала на Уимби 2007, финала в Хамбург загубен от Фед с геврека ама не толкова от загубата, защото беше логична заради статистиката а от резултата и двете крушения в Мелбърн от Гонзо и Цонга, това са мачовете които са ми са се запечатали като най-гадните за мен. Като този от Сьодерлинг на РГ не влиза и в Топ 5.
Виж мога да ти дам от раз Топ 10 от велики и епохални победи на Надал.

И аз твърдях, че Надал ще стане номер 1 когато вие всички го бяхте отписали, това беше най-сладката ми победа. За какви простотии ми говориш, че Надал не може да е истински номер 1?! Беше номер 1 през 2008 г. и то повече от заслужен и неоспорим номер 1, има реален шанс ВЪПРЕКИ ВСИЧКО да стане номер 1 и през тази година.
Изпусна много шансове. Загубите от Чилич, Давиденко и Джокович бяха много лоши и тежки, но най-много ме е яд на тази от Коля в Шанхай когато имаше реален шанс за титла. Никой не можеше и да предвиди това което стана на РГ и Уимби. Надал изпусна два месеца и не събра никакви точки от два ГШ, на които Фед взе титлата и въпреки това Надал има шанс за номер 1, това какво ти говори? Ами това, че Надал постави рекорд какъвто и ''гоат'' не е успявал, да си извоюва място на ТМЦ още преди да дойде РГ?! А той го направи и преди Мадрид още, сметай.
Да, не е успокояващо и Надал изпусна сигурно номер 1 което отива в актива на Федерер, но така се е случило. Все пак Надал можеше да не бъде и номер 2, но само заради ината си успя да събере точки като пчеличка и някак си ще устиска поне това място макар в момента Джокович като форма да е най-добрия в света ще си завърши номер 3.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано16.11.09 09:38



Няма такива емблематични загуби, защото при него загубите са нещо по-нормално, това искам да ти кажа. :) Ето, и мен ме боли от загубата от Бенето по-малко, отколкото би ме боляло през 2005 г., когато Фед изгуби само четири мача, разбираемо е...

Не може да е истински номер по същия начин, по който ти говориш за Интер, че не са номер едно, защото не те впечатляват. Нали това е тезата ти. :)

Този "рекорд" се случи, защото имаме ново точкуване, не се залъгвай, не представлява нищо особено. А иначе питаш какво ми говори ли, ами говори ми, че Фед е гарантирано преди Надал до Уимби, ето какво.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано17.11.09 01:49



Ооо много бъркаш ако сравняваш Надал с Интер.
Надал впечатлява и то много. Има някои влудяващи мачове с негово участие в които впечатлява с играта и движението си и още как. Последния беше с Монфис в Ню Йорк. Надал е взривен и енигматичен и неуспорим боец и ти не можеш да го отречеш.
Този рекорд щеше да стане при всякакво точкуване, защото Надал имаше:
Мелбърн, Индиън Уелс, финал в Ротердам, 1/4 финал в Маями, титли в Барселона, Монте Карло и Рим и финал в Мадрид.
Извинявай много, но Федерер за такъв отрязък през годината нямаше такива успехи. Е, вярно, че има много клей турнири през този отрязък, но така си е календара от десетилетия.
хаха да не стане така, че Надал да стане номер 1 още сега в Лондон та ще те питам после. :))
А иначе догодина Рафа пак ще дои кравата.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автортeниc-фeн (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 09:41



Сам не си вярваш - това за номер 1 в Лондон нали?
По-скоро си мисли за номер 3.
Мечтите винаги са замъглявали визията ти, но когато става дума за надал - съвсем се сбъркваш.
Иди гледай полуфинала с Ноле - 6:2 6:3 и ми кажи, кого ще бие в Лондон, освен може би Нандо?



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано17.11.09 13:40



Къде пък намеси Интер сега?



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: тeниc-фeн]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано17.11.09 15:44



Всъщност Надал може да бие абсолютно всеки и да падне от абсолютно всеки. Този турнир ще е голяма пародия, ще видите.


Дел Потро и Родик са под въпрос, а последния не е играл много време. Федерер го боли гърба и е незаинтересован, Надал си е мъка отвсякъде, Джокович ще е уморен, Мъри за съжаление има проблеми с китката и коремните мускули, май най-здрав изглежда Давиденко.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано17.11.09 16:42



Е това е лузърско, слевдащия път ще хванеш периода от ИУ до Вашингтон примерно или каквото още измислиш само и само да трупаш някаква мижава слава, но това няма никакво значение. Фед държи рекорда за най-много точки в рамките на един сезон и Надал няма дори да го доближи някога, а аз се съмнявам, че изобщо в бъдещите сто години ще се появи толкова доминиращ играч в тениса. Толкоз по тази тема с точкуването.

Сам каза, че дори като ви биха с 4-0 Интер, не са го направили с достатъчно шампионско чувство, мачкане, грация и каквото още там разбираш под тези понятия. Именно заради това сравнявам поне частично - Надал по начина, по който губи, го прави без аурата на голям шампион, а като играч, с който можеш да изметеш корта. Това ДОСТА сериозно сваля от класата му.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Murray]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано17.11.09 16:42



Федерер не го боли гърбът и не е незаинтересован.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Murray]  
Автортeниc-фeн (Нерегистриран)
Публикувано17.11.09 16:47



В същност, сега надал не може да бие никой от останалите 7, освен ако не му "позволят" да го направи.
Дори Вердаско - вечния клиент няма да го направи - организаторите ще ги набутат в една група.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: lchWill]  
Автор AndyR (No Compromise)
Публикувано17.11.09 18:01



хахахаха,страшна сига





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (nobody)
Публикувано26.11.09 00:48



Мисля, че тази тема ще стане безкрайна. :)



Тема Аргументите с "кратка" увяхватнови [re: Henman]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.11.09 00:52



Но пък успя да стигне до тайбрек срещу Колята. А иначе както казва Дявола, Рафа се превръща нещо в ... дама на Коля






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Henman]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.11.09 00:53



Е днес няма да е - голяма борба на Рафа във 2рия сет, аи Давиденко игра като звяр. Но по принцип май-май може и да се окажеш прав.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Henman]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 00:56



Безкрайна ви е мизерната и жалка хейтърщина



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 00:56



Точно така, така беше.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.11.09 00:58



муахахахаа, да го беше казал някой друг поне.... Само Мизрахи и Хюит анонимниока щяха да прозвучат по-смешно с такова изказване.

А и не виждам никаква злоба у Хенман или Сандро. А на мен ми е повече жал, все пак това е палачът на Федерер, го бие кой къде го свари... Тъжна работа, дали не му е време да се отказва вече, пенсионерчо Рафа



A man only sees what he wants to see...

Тема А, появи сенови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.11.09 01:01



Мани тая работа с Рафата, ми виж как щяхме да се изложим с Марсилия - за две греди. Положението е сериозно, требе да се стягаме с Цюрих.

И за да не е съвсем офф поста ще има ли премия за прогнозата ми в "Шампион" за познаване на трите загуби на Надал в групата?




Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: naja_haje]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 01:11



В отговор на:

А и не виждам никаква злоба у Хенман или Сандро




ако не виждаш то да ти купя някой супер мощен телескоп :)
Дявола не забравя. Тук доста хота натрупаха доста негативи, един ден всичко ще се върне.
Айде Рафата отпадна, радвайте се. Аз съм горд с играта и борбата му във втория сет, евала. Майка му и баща му въпреки развода бяха тук, радваха се все едно сега хваща ракета за първи път. Чичо Тони и той, нямаше напрежение, просто радост от някои негови разигравания и невероятната му борбеност и хъс. Така трябва, това е тенис спорта, да се бориш дори когато си в трагично състояние. Надал преживява най-трудния момент в кариерата си и феновете никога няма да го изоставят, защото е Надал и е тенис Бог.



Тема Айде стига си се правилнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.11.09 01:19



на ощипана девица. И аз, и Хенман се бъзикаме съвсем културно, за разлика от много от феновете на Надал тука - включително анонимки, които ТИ КАТО МОДЕРАТОР позволяваш да пишат постове само и единствено с псувни за Федерер например. Кой от нас, феновете на Роджър, СИ ПОЗВОЛЯВА ПОДОБНО ДЪРЖАНЕ СПРЯМО НАДАЛ? Единственият е тенис фен, НА КОГОТО ЛИЧНО АЗ МНОГОКРАТНО СЪМ ПРАВИЛ ЗАБЕЛЕЖКИ, ДОКАТО ТИ СЕ КЕФИШ НА ПРОСТОТИИТЕ НА ХЮИТ. Ако искаш да не се гледаме в очите и да не си говорим заради хора, които гледаме само по телевизора, ок - няма проблем, нищо по-лесно да се спре с всякаква дейност около клубчето.




Тема Re: Айде стига си се правилнови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 01:24



На ощипана девица в момента се правиш ти, айде стига глупости :)

Аз просто чета, събирам мнения и един ден ще има кървава вендета за някои хейтъри, това е. И никой не е казал, че с псуване се оправят нещата, така културно ама пипнато ще бъде, аз си знам работата.

ВАМОС!



Тема Re: Айде стига си се правилнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.11.09 01:27



Хубаво. Радвам се, щото някак си не приемам приказки от сорта "яжте лайна" от хора, които познавам лично и считам за своего рода приятели. Лека :)




Тема Re: А, появи сенови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 01:27



Цюрих е твърда двойка този мач, спокс. Ако бяхме били швейцарците в Милано всичко отдавна щеше да е приключило.
Големия проблем е ЕГН-то на халфовата линия, от там идват всичките проблеми на сегашния Милан, който иначе ме кефи как играе и се забавлява на терена, но това е, повечето изживяха пикът си и то още преди две години почнаха мъките. Във възходяща са само Пато, Бориело (който обаче не е решаващ фактор за такъв клуб като Милан) и Силва.
Всичко останало е адски кадърно, но тотално изхабено. Като изключим Неста който се е запазил от амортизацията, но и е защитник все пак.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.11.09 01:50



Както отбеляза и Хенман, днес Коля при поредния пробив го хвана яд, че не завърши с разковаващ уинър, ами стана ънфорс на Надал, буахахахахаха. Иначе тая тема верно е безкрайна, добре, че вече големите теми на Дира се отварят по-лесно. А иначе, бате, за наглост и хейтърщина нямаш право да говориш, айде на мен може, но на Хенман и Сандро никак не е на място. Манго играе по-грозно дори от Мъри в момента и е истинско страдание да го гледаш, а всичко това е от заслужено по-заслужено, защото когато тръгнеш да се бориш с физиката, бързо се наместваш в тази тема. :)))))))))))))))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.11.09 03:43



Стига сте го превъзнасяли тоя колхозник. Кога ще спечели Коля могъщия беслайнер ГШ? :)
Докога Дел Потро ще изглежда като мумия на корта и ще се клатушка, верно е като некоя скумрия.
Ноле също все нещо се случва да се преебе ама поне си има ГШ. И той все влиза в ютуб клиповете с некви изпълнения дето си изхвърля ракетата или некви други. И когато е уморен или нервиран от нещо почва да мърмори да троши ракетата и пр. Ти да си виждал някога Надал да си хвърля ракетата? Твоя любимец го е правил, по тая логика кой е по-аристократ и джентълмен по каноните на играта, а? :)
Мъри пък излиза на корта с вид, че ще го изтезават инквизитори.
Надал ако не беше се появил нямаше да има тенис последните 5 години и този клуб нямаше да е същия и изобщо тенис спорта нямаше да е същия.
Това което направи Надал пък според мен мотивира много други млади и наперени таланти като Джокович и Мъри, като Монфис, Гаске и пр. Едни успяха, други не, но са от едно поколение.

Вие май не схващате, че като плюете непрекъснато по Надал само показвате колко сте патили и си показвате само омразата събрана след толкова много бой и ебане.
Хенман ми се репчи дето неговия любимец няма и финал на Уимби, а Надал ги нареди ТРИ поредни. Надал и утре да се откаже остава в топ 10 на всички времена. Той промени много неща, внесе новост с невиждания топ спин и със защитата-контраатака, изнесе атлетизма в играта до нечувани висоти, а за съперничеството между Федерер и Надал ще се говори и след 100 години както и за великите им гладиаторски двубои, е не всички бяха такива, но има няколко легендарни такива.
Вие ми говорите всеки път как Коля направил 20 уинъра повече. Ще направи шматката, такава му е играта. А и такива герои са ми любими дето се правят на много отворени на подобни 2/3 турнирчета.
Ама тениса е най-вече психика мой човек, дори таланта идва след това. Така че Коля и 10 поредни хард корт победи да запише над Надал е никой в сравнение с Рафата.
Така че всичките позорни загуби на Надал от знаеш кои тенисисти не могат да му навредят ама изобщо на имиджа, който е изграден с мачове като тези в Рим срещу Кория още от 2005 г. И хората с това ще го запомнят.
Стига ми, че моя човек е праснал геврек на финал на ГШ на гоат, мухаха. Когато това направят Давиденко, Цонга, Блейк, Бердих, Южни, Дел Потро, Ноле или Мъри може и да говорите така нагло.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано26.11.09 09:50



Мен ме е яд за друго. Такива путки като Давиденко,Сода,Бердих и т.н да не ги изброявам всичките- са много силни на Рафа, когато е явно преуморен, психически изтормозен, дори бих казал немощен след дългия сезон и нелеките контузии. Тоя нещастник Дав (който е като двойник на Ам-Гъл между другото) играе като за последно с некви комбинации от дълбоки удари по ъглите, некви невероятни ретури, чак и асове почна да прави с женския му сервис. Ок- Браво! Невероятен си. Стигне ли се до мач с Федерер обаче- същите тия "герои" се насират толкова страшно, че не организаторите не могат да проветрят месеци наред след това. То бива гъзене, то бива лузърщина, ама тяхното граничи с невероятното. (е са и Рафа има такива пациенти като Алмагро,Боредо и т.н) но пък те се гъзят и на Фед, така че можем да си ги причислим към графата общи курви. А Дав и Сода общо колко победи имат над Фед? 0! А колко загуби- към 25 ако не се лъжа... Еми оставям го без коментар.
Сега няколко думи за Рафа- наистина беше мъчение за мен да го гледам да играе по такъв начин в последните 2 турнира в зала... По-бавен от обикновеното, с поугаснала искра в очите, няма я тази острота и тежест в ударите му- като ранен бик в края на корида, очакващ съдбата си, но твърде горд,за да се откаже... И въпреки всичко- даде 100 % от себе си както винаги, бори се, мъчи се до последно... но някакси не беше редно с тази игра да спечели дори сет срещу съперници във видимо по-добра форма и състояние. Сега му предстои 1 месец пълноценна почивка и възстановяване и подготовка за защита на титлата в Мелбърн. Аз му желая само 1- да си възвърне ако не на 100, поне на 90 % физическата форма. Ако това стане, жалки теми като тази ще бъдат погребани някъде из архивите на хейтърите и пак ще има масово спиране на нета и морета по 2-3 месеца по никое време :). Затова радвайте се сега, злобейте. Но лично аз съм оптимист, че още от следващия януари по кортовете Даун Ъндър ще се чува пронизителното вамос- юмрука ще бъде стиснат, а испанската агитка ще пее песните на победата!

ВАМОС ВАМОС ВАМОССССССССССССС!

САМО ЛЕВСКИ





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.11.09 09:59



Надъхването е похвално, баце. Успех на Рафата и кураж - аз съм казвал какво мисля по въпроса и защо Надал НИКОГА НЯМА ДА Е СЪЩИЯТ вече. Но пък не се и кълна, че ще съм 1000% прав - това само времето ще покаже.






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.11.09 10:17



Много ми е интересно как винаги бягаш от темата, като стане неудобно. :)
Не става дума изобщо за това какво явление е Надал и пр., става дума, че в момента е жалък и тези загуби със сигурност му вредят на имиджа, който за пореден път си описал, макар че не щеш да го признаеш. И не ми го сравнявай с Дел Потро и Коля, нали те са никои и нали Надал бил по-добър от Фед, както кощунствено си заявявал - еми ето така Родж няма да пада, не и докато не стане твърде дърт.

Злобеем, да, ама далеч не е само заради Фед, а защото когато говорех, че Надал играе противоестествено и ще си пати, ти наглееше, така че сега обирай плодовете на антитенис стила му, видя ли кое е антитенис? :)))) И защото феновете на Надал сте почти само Фед хейтъри и си заслужавате храната. :)

И за какви турнирчета в 2 от 3 говориш, това е петият най-важен турнир в тура???



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.11.09 10:22



Бате, стига вече сте предъвквали тая глупост с курвите. ИГРАЕШ, КОЛКОТО ТИ ПОЗВОЛИ СЪПЕРНИКЪТ!!!!!!!! Ти какво искаш - Надал да пуска топки на тето постоянно и Колята да не се възползва и да не атакува??? Нали се видя, че дори вчера като тръгна в офанзива за 2-3 топки и матира Давиденко. Много ми е забавно как хора, дето разбирате от играта, почнете да правите някакви такива изводи - той игра силно срещу А, после игра слабо срещу Б два дни по-късно, значи е ебаси курвата на Б. Няма такова нещо! Освен ако не говорим за някакъв мигновен удар от нищото, няма нищо курвенско и случайно в такива победи. Какво случайно и курвенско има, че утре Фед ще засили форхенда си по линията и Денко ще е безпомощен?? А и най-малкото, в подобни случаи не е потърпевш само Надал, че да говориш за случайност - виж какъв рън направи Содичка на РГ например.

И още нещо - Федерер при почти всичките си загуби от Надал е играл слабо, и то дни, след като е показвал страхотен тенис (справка - АО тази година). И кво ся - да кажем, ебаси незаслужените загуби на Надал, щото Роджър се сдухва и как пък все срещу него става така. Ми става, щото Надал му е мач-ъп. А това, че Роджи е мач-ъп на 99.9 % от тура, докато Надал - не, е ПРОБЛЕМ на ВТОРИЯ!!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано01.12.09 00:59



Евала!
ВАМООООООООООС!

КЗФ!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано01.12.09 01:05



Надал не е жалък, ок? Той е феномен и е качвал геврек на гоат на ГШ, хохо.
Роботът от Севернодонецк догодина пак ли ще чака края на сезона когато героите са уморени та да показва великата си игра? :)
Отговорът ще се види в Мелбърн.

Петият най-важен турнир в тура може да е бил преди години, но определено не и сега. Най-престижните за мен турнири след ГШ са Индиън Уелс, Маями, Монте Карло и Рим, това са класиките.

Ако Надал играе противоестествено другите дефанзета какво играят? Но нямат и 5% от успехите му, а пък супермощните блъскачи които се навъдиха като ХМДП е лидера на тия универсални животни съм сигурен, че ще имат проблеми с кондицията и въпреки, че ще постигнат доста успехи пак няма да направят неговата кариера.

Този който ще почне след години да доминира и да чупи рекорди трябва да има най-доброто от Федерер и Надал в едно.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано01.12.09 01:11



В последните седмици е откровено жалък и това го казват всички. Колко сета стигат, буахахахахаха? НУЛА НА ОСЕМ на сета, това, ако не знаеш, са 4 поредни загуби, всичките в стрейт сетс и с поне два погрома, тоест говорим за най-слабото представяне на номер две в историята на тениса.

Петият най-важен турнир е, разбира се, 1500 точки >>>>> 1000, а това каква е нагласата на спортистите изобщо не е от значение, пък и на тоя турнир повечето играчи бяха във форма и станаха страшни мачове, поне драма имаше. Доста по-добре от безличните и смешни ИУ и Маями.

Е, Надал е феномен, затова е много повече от другите дефанзета, но дори и феномените не могат да се борят със законите, така че това е положението, а и ти си този, който богохулства да слага Надал като номер едно на клей за всички времена и едва ли не в топ 5 евър, аз много добре знам какво му е мястото и дали е феномен.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано01.12.09 01:20



Петият най-важен турнир е, разбира се, 1500 точки >>>>> 1000, а това каква е нагласата на спортистите изобщо не е от значение, пък и на тоя турнир повечето играчи бяха във форма и станаха страшни мачове, поне драма имаше. Доста по-добре от безличните и смешни ИУ и Маями.

Прави разлика между традиции и реалност. Ако ще и 5000 точки да дават пародията е налице. Индиън Уелс и Маями не са смешни, това че някои тенисисти не виреят по това време на годината си е техен проблем и нямат извиненията които биха имали много други които са уморени от тежкия сезон преди това.
хаха нагласата на спортистите е именно от първостепенно значение, защото именно те играят и тях ги гледаме.
то на хартия и суперкупата на Европа е на трето място по престиж ама на практика е сигурно на 10 след купата на лигата -)


и ти си този, който богохулства да слага Надал като номер едно на клей за всички времена и едва ли не в топ 5 евър, аз много добре знам какво му е мястото и дали е феномен.

Само аз съм го слагал? Да, добре. Поне 60, 70% от клубарите тук са на моето мнение + световоизвестни капацитети - коментатори и бивши тенисисти.
Борг що няма 81 поредни победи на клей? Надал го постигна в пика на изтискващия, силов и универсален тенис на 21 век и то гарниран с много тежки Мастърс титли и рекорди, където Борг пак издиша. Ако Надал не беше се хабил толкова много в Мелбърн, Ротердам, Индиън Уелс, Маями, МК, Барса и Рим, та и Мадрид нямаше да има тази участ в Париж. Едното за сметка на другото.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано01.12.09 01:25



Не разсъждавай като старомоден английски фен, традиции блабла, парите, точките и тн са важни, а специално на този мастърс само твоята примадона, дето и без това й идваше на няколко пъти през сезона, игра слабо, е и Ноле накрая, ама пак не беше чак толкова зле, а и то след две седмици титли това е най-нормалното нещо, няма значение кой е турнирът. И няма нищо общо със Суперкупата, тук говорим за званието "Шампион на годината" и не за ЕДИН, а за 9 мача между най-добрите осем. Пък и откъде знаеш, че традициите не говорят в полза на ТМС??? Само щото надал не е печелил ли? Ами няма, сори. :)

Стига с тия поредни победи, нямам намерение да споря за Борг срещу Надал, защото е мътна и кървава и истината е по средата (с малко предимство за шведа), само ти казвам, че ти си този с гръмките оценки и затова в тази тема обсъждаме теб, а не мен. :))) Колкото до хабенето, САМ си е виновен Рафа. Е, и тио Тони се постара, няма спор, самозабравянето е лошо нещо, учете се от Роджър.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано02.12.09 14:39



Този който ще почне след години да доминира и да чупи рекорди трябва да има най-доброто от Федерер и Надал в едно

Е то тогава ще чакаме тенис версия на Супермен, демек влизаме в сайънс фикшъна. А след 50 години ( ако не дойде края на света 2012 ) ще имаме тенис на живо смесен в 3 или 4D.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: TheExorcist]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.12.09 20:18



Ами със сигурност според мен след около 10 години, може и доста по-рано ще се появи някакви чудовище без слабо място.
Ако Федерер има някакви слабости то това са бекхенда (хаха ако това е слабост при него...), дългите завързани петсетови мачове и то май друго не се сещам :О А и при дълга атака се пропуква, т.е. по десетобалната система получва 8.5 за защита.
Та да се подобрят неговите рекорди може да направи само някакво такова невиждано животно.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано03.12.09 00:57



Ако Федерер има някакви слабости то това са бекхенда

Ами да, Фед има най-добрия single-handed бекхенд, който съм виждал. Единствено Едберг имаше горе долу подобен добър бекхенд с една ръка ( много точен и при шведа бекхенда беше по-добър от форхенда му ), но Фед го превъзхожда на всички други линии. А викаш по дългите се пропуква, но само срещу Надал и не знам кой още маратонец, иначе има убийствени нерви. Срещу Родик примерно една точка и един час да я играят пак Родж я взима накрая. Сложно е, и в 5 сетовите много трудно пада.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: TheExorcist]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.12.09 02:59



За да не каже някой, че не съм обективен, ето, идвам и казвам, че не си съвсем прав. Фед има феноменален сингъл хендър и е може би в топ 10 или дори топ 5 в историята, но спрямо гения му и спрямо ефективността на този удар безспорно отстъпва, и то с много, на хора като Едберг. Това, което съм гледал от него, е толкова грандиозно както като красота, така и като ефективност, че Роджър няма как да е на същото ниво... Същото се отнася и за Гуга, Щих, че дори и за Гаске, стига да сравняваме върховите форми на всички изброени. А ако подходим към въпроса малко по-цинично и проследим колко е помогнал и колко - попречил бекхенда на Фед, то можем да кажем, че само срещу Надал на клей "слабостта му" е донесла вреда, но там имаме комбинация от убийствения топсплин, отскока и предимството на Рафа да е левичар, така че откъм конкретна полза Роджър вече наистина е на високо ниво.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.12.09 03:02



Честно казано, си представям как някои рекорди падат - примерно мога да си представя как някой завършва сезона без загуба, що не? Само че онова, което според мен ще остане за вековете след Родж, е ПОСТОЯНСТВОТО. Не е възможно да показваш такава форма винаги, а когато случайно не я покажеш и ножът опре до кокала, да я придобиеш от нищото и пак да мачкаш. Тия 22+++ поредни полуфинала, 10 поредни финала и поредните седмици като номер едно ми се виждат наистина недостижими.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано04.12.09 00:54



Мъри също е с по-добър бекхенд от Федерер.



Друга слабост на Фед са къските топки. Не ги владее много, много нито ги обича. Не че не е правил гениални топки и от тази позиция, но аз говоря константно.
Също така слабост и то голяма му е ястребовото око. Почти винаги то излиза победител с него.

Иначе така си е, дявола и ти сте казали май всичко по темата.

Аз лично не вярвам, че рекордите на Федерер ще бъдат подобрени скоро, поне в близките 20 години. Макар много да ми се иска.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Murray]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.12.09 02:36



Говорехме за сингъл хендър, а не за бекхенд изобщо, чети. ;)

Късите не са слаб удар за Фед, напротив, той е правил ювелирни къси топки, но проблемът е, че когато му върже 1-2 пъти поред, понякога почва да ги прилага постоянно и противникът му свиква или пък просто греши по-често. Но да се наричат слабост, не, не съм съгласен.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Murray]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано04.12.09 12:34



Фед направи на ТМЦ-то (на Мъри или Вердаско, ще погледна) къса топка в летежна фаза напред което гаранция няма да го видиш повече дори и в следващия си живот. Подобни немислими къси само,че в движение към топката изпълни на Пони и на АО и РГ.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано04.12.09 13:31



То май отново отиваме на познатата тема за "Идеалният тенисист". :-).
Спец за Едберг бекхенда му бе изосновен удар, той даже на ретур посрещаше от западен хват а и при сервиз даже поради тази причина не варираше изобщо от сечен.
В такъв случай е резонно да се сравни бекхенда на Стефан с форхенда на Фед.



Няма как да искаме от Фед да е номер 1 по всички атрибути на играта, утре Дявола ще каже, че погледа му е кофти (а Надал как гледаше през 2008 и няма да има такъв) и едната вежда е по-ниско от другата.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Orel(WTW)]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.12.09 14:33



Прав си, аз на Едберг като му видя форхенда и ме напушва смях, много голяма слабост му е, да не казвам, че е може би най-слабият форхенд на световен номер едно. :)

А колкото до Фед, тази година и в двата ГШ финала, които изгуби, бекхендът му беше на ниво, докато сервисът и форхендът го предадоха. Като цяло смятам, че в момента бекхендът му е на нивото от най-славните години, но проблемът е, че вече не завършва всяка по-плитка топка с форхенд... И ако видиш статс на ънфорсите му, тези от форхенд са неприлично много и точно там е белегът на криза.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано04.12.09 19:38



Ami da , то и няма как да имаш форхенд при западен хват освен ако не играеш скуош. :-)). От друга страна Едберг го дават като еталон за волетата, т.ч. пак от хвата идва. Просто така е ориентиран и такава беше играта му.
Ами за форхенда на Фед сме дискутирали с теб и преди и се различаваме във вижданията. Според мен всичко идва от сервиза, освен, че слага топката където и както иска (когато върви серв) тогава знае и къде да я чака и тогава всичко става мн.рано и атаките са неотразими. Нещо като катите в каратето когато ти се струва,че всичко е бавно но всъшност скороста при майсторите е немислима. Плитките топки не ги прави защото атаките след неуверен сервиз не са му по сценария който той иска. Въобще най-вече на ментално ниво Фед винаги търси най-добрия си удар и не понася притискането на собствен сервиз. То затова и на бърз хард Джоко е къде-къде по опасен от Мъри. Джоката има много по-агресивен ретур отколкото Мъри който търси преди всичко сигурност.
И така ако в самото начало не тръгне както той си представя в системата се появяват грешки.
Друг е вече въпроса при ретур, аз даже тогава ти споменах (понеже си спец по статса и разполагш с инфо) да провериш какво е съотношението на ънфорси от форхенд при сервиране/ретур. Е това ще е безценно инфо ама едва ли го има, трябва с писалката и мач по мач.
Според мен на хард грешките от форхенд при подаване са повече отколкото при ретур (чисто субективно).



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Orel(WTW)]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано05.12.09 01:46



Не се различаваме, просто ми се струва, че абсолютизираш, защото хубаво Фед си има стратегията за всяка точка от форхенд, ама тия ънфорси стават и на ретур, а така също и след много силни първи сервиси. Не е само до сервиса, да не говорим, че той като цяло е на ниво при Родж тази година. Просто бързината му не е същата, това води до липса на тайминг, а и има един лек мързел, че едва ли не може да завърши топката, без да рискува със силен уинър, което безспорно му пречи.

За Мъри смятам, че като дълбочина на ударите и гонене не отстъпва изобщо на Ноле, даже го надделява, и затова е мач-ъп на Роджър. Само че и той, и сърбежът са жалки, когато Фед вкара форхенда и затова ме е яд, че става все по-малко. Колкото до статса, абсолютно съм съгласен, просто при ретур търсят умишлено бекхенда ти, за да сбъркаш, и е нормално да успяват в повечето случаи, а и при сервис имаш повече свобода на действие и концентрацията ти спада.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Orel(WTW) ()
Публикувано05.12.09 08:58



Бързина си има и все още е изкл. животно но го има и мързела верно. Но много по-лесно му е да вдигне темпото на придвижване отколкото да поддържа константно неотразимо сервиза си както преси години. направи го и на РГ и на Уимб най-скоро на ТМЦ-то срещу Мъри. Но не и срешу Пони. Сега го вади в тежки ситуации и поддържа ниво което за класата му от преди е спад. Като % вкаран да, като ка1чество според мен спадна константно.Затова сега са му проблемни му играчите с голям обхват (не толко с дълбочина и сила на ударите, щото и Содата има такива) и ако не броим предвесника на това Надал (тук си има и др. причини) най -големия проблем ще му Пони и след това Мъри. Джоката има по-агресивен и ретур и го прави вътре в корта и затова е по-опасен на бърз хард от всики други, Мъри е по-опасен на по-бавен шото е сигурен.
А за концентрацията мисля че на собсвен сервиз е най-висока щото всеки гледа да не го пробият и на подаването на противника се търсят шансове.
За статса имам следното пред вид:
-изклклучваме всички останали грешки и гледаме само тези от форхенд,
-разделяме ги на 2 групи - получени на севиз и на ретур,
-сравняваме.
П.С. Гледаме форхендите в разигравенето след сервиз и ретур, щото ако му сервират на бекхенда и сгреши няма как да се уставанови истината.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано05.12.09 19:51



Коментирай сега поредния позор на Надал.


Гледах мача му с Бердих и да ти кажа не виждам кой ще спре догодина Надал на клей.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано10.12.09 18:38



Аз гледах финала на АО и там кви забивки правеше на Надал от сингъл хендър бекхенд направо откачих от кеф, затова дадох сравнението с Едберг, не за цялостни качества на бекхенда, кефи ме това. А шведа е единствения играч, който съм виждал с по-добър бекхенд отколкото форхенд. За Щих може да се спори, защото често прибягваше до сечен бекхенд, Фед много рядко го прави. На Сампрас в 90% му беше сечен, но пък за сметка на това какви уинъри съм му виждал от бекхенд не е истина.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Murray]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.09 22:53



Май пак ще пускам тема с това колко сета ще загуби Рафа общо за клей годината.



Но да видим Монте Карло как ще се развият нещата и тогава може да се говори по-смело, защото ситуацията за Рафа сега е нова... Никога не е бил толкова застрашен и притиснат и то не толкова от съперници колкото от физически проблеми. Надал винаги е печелил най-лесно Монте Карло, но пък най-силните си мачове е правил в Рим и Ролан Гарос. Странен парадокс...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: TheExorcist]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.09 22:56



Когато Пийт имше ден и му влизаше и острия завършващ бекхенд на практика лично за мен беше непобедим. Все едно БОГ играеше тенис.
Най-добрия сервис в историята + смъртоносна ефективност и комбинации сервис/воле + невероятно придвижване по корта, смъртоносен форхенд и като добавим и дните в които и бекхенда влизаше то на практика както казваше Саймън Рийд - ''Бог днес е решил да слязне на корта.''



Федерер никога няма да има осанката и аурата на ШАМПИОН, каквато имаше Пийт Сампрас! Всичко останало е демагогия.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано10.12.09 23:21



Федерер никога няма да има осанката и аурата на ШАМПИОН, каквато имаше Пийт Сампрас!

Каза ти, но твоето мнение не важи, защото сбърка за редица генерални неща (Фед с РГ например). Роджър Федерер е шампионът на шампионите - когато цифрите говорят (ГШ) и боговете мълчат, за дяволите да не говорим. Сампрас дори няма финал в Париж - край на спора.






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.09 23:24



Не говоря за конкретика в спортните постижения а като величие на корта. Пийт беше и си остава еталон за завършен шампион.




Редактирано от Diavolo на 10.12.09 23:24.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.12.09 02:30



Пардон, това не са думи на Саймън Рийд, а на Фрю МакМилън. Грешчица в бързината.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано11.12.09 10:12



Съгласен, но е точно демагогия да твърдиш, че Фед нямал по-добра аура. Защото е субективно твърдение. Както и да е де, това са лирични отклонения, нека си пожелаем да гледаме още много майстори, които да ни напомнят за любимците ни






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 13:23



Само от началото на годината:

- Геврек от Ляцко - нищо ново под слънцето, но преди поне не ги допускаше от Чалънджър играчи

- Ебан от Коля - също нищо ново, но все пак - шест поредни загуби извън клея, повечето от тях без достатъчно геймове за цял сет, това е доста по-позорен и срамен ХТХ от този на Фед срещу него

- Ебан от братовчедката Пикс - какво ще чуем сега за непобедимата Армада и малките редничета, дето скъпо си продавали кожата, бухахаха

Какво стана с лъвското сърце? Какво стана с непобедимия борец? Къде му беше тореадорското погледче? Какво стана с достойния номер едно, който би трябвало да има поне малко достойнство и да не го разнасят по този срамен начин??

И последно, колко мнения казахте, че трябва да се съберат, за да отворим част втора на същата тема? :)))))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (рекордьор)
Публикувано26.01.11 13:25



батка, няма лек за теб. :)



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
АвторHewitt (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 13:27



Охооо привет,траверс.Беше ми мъчно за теб.До сега де се беше загубил?Пак ли в на майка си шундата.

Вас ще ви чукаме утре или в Неделя.Ще!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано26.01.11 13:28



замириса на умряло и мишоците довтасаха... Скрий се някъде с жалките ти глупости. Федерер е толко насран,че дори и днес не знам дали би победил дори такъв Надал. Дано утре Ноле го ебе бавно и болезнено като на УСО

ВАМОС

САМО ЛЕВСКИ



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автортeниc-фeн (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 13:29



Темата е добра и се надяваме да има още много постинги по нея.
Респект за навременната реакция.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 13:32



Кое от всичкото е глупост? И защо си изнервен (ясно защо де, КУР голям, кур малък, кур всякакъв шлем), аз ти говоря факти, ти заливаш с епитети, при това доста наивни - Федерер нямало да бие днешния Надал, затова ли остави франзела на доста по-силен Надал преди два месеца? :)



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Авторwatch (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 13:39



голям ''позор'' , контузен е още от началото на турнира , от финала на предния турнир дори ..



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.01.11 13:39



Стига бе, не ритай по падналите, докато раната е прясна.




Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано26.01.11 13:40



не съм изнервен от мача, дразни ме, че се правиш на интересен. Къде беше миналата година на РГ,на Уимби и на УСО? Аа забравих ти като Надал печели си или на море,или имаш мн работа. Пускаш само некакви темички за ГОАТ и нз кво... Но не се коси де, идва РГ,идва Уимби, там пак ше даваш заето както обикновено. Радвай се сега,злобей- разбирам те, за 1 път от една година имаш повод за радост. Прасни си една злобарка, иди пред огледалото, повтори си 10 пъти за ГОАТ, за позорите на Надал и си резервирай билети после за морето (от април до към август месец), поне да знаем отсега, че ше ти спре нета!

АЙДЕ

САМО ЛЕВСКИ



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Hewitt]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.01.11 13:40



Ти па специално кого ще чукаш, Емчо? За тая работа КУР требе, с твойта путка няма да я докараш доникъде. Ходи при Дебеланди да те задоволява






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 13:41



Ти си болен !!!!!!!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 13:42



Що бе? Той е истински фен, който обича докрай своя любимец и мрази в същата степен най-големия му противник. Напълно нормално поведение според мен.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Vendome]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 13:43



Нормално за някой с IQ на земен червей и съответстващо му поведение.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 13:44



Може да погледнеш в архивите, писал съм по два екрана постинги за Фед - Сода на РГ и за Фед - Ноле на УСО, интересно ти дали си имал толкова сили след тежка загуба на любимеца ти? И айде да спрем вече с тези детски глупости за нета и пр., коментирай как "контузеният" Надал нямаше никакви проблеми с движението и си печелеше удари от по 23 удара срещу машината Пикс в третия сет... Коментирай изказването на Ферер, който казва, че едва се е концентрирал да играе, тъй като се притеснявал за "генерал" Надал умрялата лисица. Разбирам напълно радостта ви, че Надал не се отказа, всички помним колко долно постъпи срещу Монако в Синси'07, Коля в Париж'08, Мъри на миналото АО....... Само че тогава слушахме рев как не можел да играе горкичкият.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 13:46



Еееее, твърде навътре приемаш нещата. Фогела си е пич и никак не е глупав.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 13:47



Стига вече, само ти знаеш кое как е и само ти не видя колко измъчен беше Рафа през цялото време. Прояви малко нетипична за тебе човещина!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автортeниc-фeн (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 13:48



Тука е важно EQ



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: Vendome]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 13:49



Знам, ама говори глупости.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: тeниc-фeн]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 13:50



Да, и там важна част е да знаеш кога да млъкнеш





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано26.01.11 13:51



Джой не падай под такива психологични атаки на Фогела.

Виж сега първияь ми пост е наистина истина няма какво да го отричаме!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано26.01.11 13:54



нема какво да гледам, чел съм ти буламачите достатъчно много пъти и знам,че колкото разбираш от тенис и си истински фен (за което те уважавам и мн добре знаеш, че си комуникираме и извън форумите), толкова понякога сипеш такава помия, че се чудя дали да не те напсувам каруцарската. Мисля, че сме надрастнали вече тия темички, които сереш след всяка загуба на Рафа, но май не е така. Не сме ли вече достатъчно големи, за да проявим уважение към тези епохални спортисти, които имаме честта да гледаме и подкрепяме? да, нормално е да се радваш на загубата на Надал, напълно те разбирам. И моито фенско сърце си позволява понякога просташки изцепки по адрес на противника, но твоите взеха да додяват. Гледай си там ГОАТ и стига си срал в градината на Надал, каквото и да кажеш е ясно, че ти е трън в очите и че много тежко си изживял всяка нанесена от него загуба.

Пак ти казвам- като го ебат толкова, като му правят гевреци, като е толкова слаб, как така за годините си има повече успехи от Федерер и как така му води 14-8 в ХТХ. Обясни ми (всъшност недей) и тогава си драскай квото искаш. Повече няма да ти отг, ако искаш довечера в скайп можем да говорим.

Айде

САМО ЛЕВСКИ



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 14:05



Много добре ми знаеш мнението за Надал и това, че го уважавам, то няма как да разбираш поне малко и да не го уважаваш. Форумите обаче са заради това, за да има провокации и фенщина, иначе на кого би му пукало да прочете: "Браво на Пикс, добра игра, Рафа игра зле, нищо, следващия път, той е шампион" и т.н.?

И естествено, сега се правите на монаси всичките, но след загуба на Фед се почва с помията, така че това е нормален цикъл. Аз лично нямам нищо против да се псува Федерер, аз живея чрез него, други пък умират от омразата си към него, техен проблем. Имам против лаишки мнения като "Надал е по-добър от Федерер", "Надал е непобедим" и тем подобни, имам против лакомията и самозабравянето ви, заради които пропускате, че Надал играе в ерата на ГОАТ и че постижения като 10 поредни финала на Шлема са нещо епохално, пред което само трябва да се смирите и да млъкнете.

Освен това имам против, че омаловажавате успеха на Пикс, който игра страхотно, а Надал ако беше играл с някой друг в тази форма, щеше да бие и нищо нямаше да говорите за контузии. Научете се малко да уважавате съперника и да спрете хленча за контузии, защото когато Давиденко пада в слаба форма и веднага го гаврите, че е колхозник и го няма в схемата, само че когато Надал е в слаба форма и ревете от контузии, е КУР КОНТУЗИИ, Ферер си заслужи победата и Рафа няма оправдания за пълното премазване.

А на въпросите ти - Борг пък има повече успехи от Надал на неговите години, а Фед на 22 нямаше титла от Шлема, докато Хюит имаше две, е и? Тия "временни" сравнения са глупави, чертата се тегли в края на кариерата, която за Фед нищо чудно да свърши не по-скоро, отколкото за Надал, буааххахаах. А за ХТХ съм изписал колкото дисертация сигурно, мач-ъп (което не значи, че Надал е по-добър, а значи че е по-неудобен), твърде много мачове на клей и т.н., на тая настилка, на която Рафа го шибат постоянно, Фед има положителен ХТХ, факт!



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 14:13



Добре, Фед е най-големия, няма да се роди втори като него, всичко, което Рафа е спечелил, е отпуснато по милост, още какво да кажа, за да си доволен и да спреш да изливаш злоба





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано26.01.11 14:21



има специална тема, в която поздравих Ферер. В тенисманията дадох 3-2 за Рафа и то само, за да не пиша против него. Не ми хареса нито с чилич мача, нито предишните, знаех, че не е в кой знае каква форма, докато Пикс точно обратното, може би играе тениса на живота си. Само че и ти, както всеки, който поне малко разбира от тенис знае,че Рафа много трудно допуска загуба от сънародници и е нужен фактор, който да му пречи малко или много. Колко го боли и колко му е попречила травмата само той си знае, факт е,че загуби категорично. Можем само да гадаем каква би била ситуацията при нормални условия. Много пъти съм казвал, че контузиите не са оправдания, тъй като в спорта е важно да се пазиш от тях и да ги преодолява тялото ти. Факт е,че на хард, когато не е в топ-форма Рафа допуска сериозни загуби, но е и факт, че дори на хард, когато всичко е наред- няма кой да го спре (справка титлите в Мелбърн и УСО) с победи над Ноле,Фед и т.н
На Федерер клея му е по-неудобен и го ебат там наред, на Надал харда. И какво? Федерер не може да бие, когато се изправи срешу топспина на Рафа, Надал не може да бие, когато го боли крака или когато е преуморен и болен.

Това са безмислени ебавки и обиди. Айде да ги надрастнем!

САМО ЛЕВСКИ



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.01.11 14:55



Не съм чел какво са ти отговорили, но много злоба изливаш бе никаква причина. Дано ти помага да се чувстваш по-добре.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано26.01.11 14:55



По въпроса с прекия баланс, може още една дисертация да напишеш, но няма да има ефект: ) Когато претендираш да си най-великият в историята, всеки аргумент, който се опира на "ама", няма да постигне много. "Той е най-великият, АМА..."
Такива изречения не звучат убедително: ) Ако си най-великият, не може да кажеш, той ми е неудобен, тази настилка ми е слаба и да очакваш хората да кимнат, "а да, разбира се"...
И това за края на кариерата на Надал, отново е някакво пожелание, което ако те вълнува историческото място на Федерер, по-добре да не се надяваш да стане: ) Ако Надал се откаже утре и не изиграе повече нито един мач, след 20 години хората ще говорят основно за това, как е могъл да стане безспорно най-добрият тенисист евър, но е нямал късмет с контузии. Справка - МВБ:)

Редактирано от the_fly на 26.01.11 14:57.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: alessandron]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.01.11 14:58



Аз пук си мислех, че и с камъни може да се чука... особено по празни кратуни



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: A.Agassi]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.01.11 14:58



Само една вметка - Федерер може да бие и срещу топспина, 8 пъти го е правил. Ако не можеше, щеше да е нула






Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 15:03



МВБ? Пълни глупости са това, никой не помни един Щих какъв талант е бил, но не се е реализирал заради контузии, не мисля, че някой влага кой знае каква легендарност и в отказа на един Борг, там просто има много мистика, но ето, хората като го сравняват с Надал, гледат успехите, а не кой кога се отказал. Тук може да се включи и Енгърмийнса с примери от други спортове като Крис Уебър, надали се сещаш за него всеки ден. :) От друга страна, тенисисти като Агаси или Конърс печелят само позитиви от историческа гледна точка заради дълголетието си, така че най-искрено му пожелавам на Надал да е жив и здрав и да се откаже още днес. :)

Интересно, ти самият беше писал, че успехите на всеки човек могат да бъдат срутени за две минути, ако припомниш провалите му, какво стана с това мислене? И ако Фед не може да е гоат заради един изкривен ХТХ, кой може? Сампрас, който не можеше да играе на цяла настилка? Надал, който записва гевреци от Лацко? Кой? И да не даваме пак христоматийните примери, Симон е по-добър от Федерер заради ХТХ ли? Или Даввиденко от Надал?

Освен това тук не става дума за оправдания, а за малко по-профилиран поглед, нещо, което само лаиците не могат да разберат - за лаика всичко е едно 14 на 8, задачата на по-разумните е да обяснят, че има много фактори зад това 14 на 8, защото статистиката не дава смисъла, а само неговото съдържание.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано26.01.11 15:20



Абе какъв Щих, какъв Крис Уебър?: ) И какъв Симон най-вече? Надал има 9 титли от големия шлем. Той вече е в друга категория в тениса, категорията успял тенисист. И там, не може да има само един критерий, както искаш ти, титли от шлема, какво е толкова трудно да разбереш?: ) Да кажеш, че прекият баланс между двама елитни тенисисти няма значение, е просто грешно, да не използвам друга дума: ) Това не значи, че прекият баланс е единственият критерий също, но срещу него нямаш аргумент, просто трябва ту тейк ит он дъ чин, както се казва и да се съгласиш, че това е слабост на Федерер: ) Защото Надал не е Симон, а човек бил Федерер на три от четирите финала от шлема: )

ПП Най-великият боксьор 4 години не се боксира заради наказание, най-великият баскетболист се отказа и върна: )

Редактирано от the_fly на 26.01.11 15:23.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 15:27



Принципът е същият, независимо от "категорията" - като прекъснеш кариерата си заради контузии или нещо друго необичайно, това не води до ореол, а до забрава. :) Това беше по повод не на ХТХ, а на твоето невярно твърдение, че ако се откаже Надал, това би било в негова полза.

А, да, естествено пропусна Борг (той от коя "категория" е?), твой обичаен тертип - взимаш само онова от чуждото мнение, което може да ти свърши работа. :))

Колкото до ХТХ - никога не съм отричал, че е слабост и че няма значение, казвам само, че е изкривен от редица фактори и цифричките не отговарят на реалността (което не значи, че реалният ХТХ е примерно 14 на 8 за Федерер). Забележи, че не аз постоянно повтарям, че ХТХ няма значение, а обратното - хейтърите повтарят само този ХТХ, защото нямат никакъв друг сериозен аргумент и те го знаят. Така че в заключение - мерси, че си съгласен с мен, че не е единственият критерий, свободен си. :)

пп Разбира се, че не са само титлите от Шлема - години/седмици като н1, поредни ГШ финали/полуфинали и т.н. Да не говорим за нещица като това, че Федерер никога не е падал в силните си години на ГШ 1/4финал, взимайки девет гейма.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано26.01.11 15:32



А като падна на финал взимайки 4? Нито ченрото ти е черно, нито бялото ти е чак толкова бяло... Което не променя факта, че Фед е ГОАТ



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: naja_haje]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 15:34



От може би най-силния играч на клей в историята, а не от братовчед и клиент, и да - на финал, не на 1/4финал. :) При това говорим за прецедент, на Надал му се случва да не вземе сет в Мелбърн четвърти път за пет години. :)



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано26.01.11 15:42



Не е същият принципът и ако не го разбираш и не виждаш разликата между Щих и Надал няма какво да направя: ) Надал вече Е в статистиката, в книгите с рекорди, направил е достатъчно за да бъде релевантен по всеки друг избран от теб критерий. И преките двубои са това, в което има предимство спрямо Федерер. Титлите от мастърси - също, нещо, което вероятно ще има повече тежест след 20 години, отколкото сега : )

Борг е от категорията на Джордан или Мохамед Али, мислех, че е повече от очевидно: )

А поредни полуфинали е толкова нердски аргумент, ако ги беше загубил всичките, мислиш ли, че на някой щеше да му пука?: )



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.01.11 15:55



Само да ти кажа, че специално за Мастърсите след 20 години изобщо няма да е така, щото те първо са повече на брой, и второ - при тях тепърва ще има натрупване на статистика, щото са турнири от само 20 години.
А за поредните полуфинали сори - тоя рекорд на Федерер го повтарят ВСИЧКИ тенис коментатори, величия, дори самият Надал. И те, тези които са се занимавали с тоя спорт на най-високо ниво, го поставят даже на първо място сред рекордите на Федерер. И тук няма ако ги бил загубил всичките - това не са 2-3 полуфинала, това показва какво качество и класа в играта има, за да го направи това нещо. А мнението на разбиращите тази игра е много по-важно от мнението на тези, които само си пият ракията пред тв-то :)))




Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: alessandron]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано26.01.11 16:01



Повтаряха го, защото беше случващ се пред очите им рекорд и рекорд, който бе прекъснат преди по-малко от година, затова си чувал много за него, актуално събитие е, хайде да видим след пет години дали някой ще го споменава: ) Какво показва е едно, колко дълго ще бъде помнен, е друго.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 16:02



И какво - като след сто години някой се повълнува от историята на тениса, той ще знае изначално, че онзи с деветте титли се е отказал геройски на 25, а иначе е щял да спечели 30 титли? Сигурно също така този някой ще знае и за епичния му мач с Вердаско или за симулациите му в Хамбург през 2007-ма примерно? В началото имаш факти, после всичко останало. За масовото мнение един отказ на Надал ще значи край на пътя му към вечността, а не обратното. Иначе че фенчетата му ще ни надуват главите, това ми е ясно, но те и днес се оправдават масово с контузия, така че нищо не ме учудва. :)

Защо хората сравняват Серена с Граф, а не със Селеш, не си ли се питал?

Пълни глупости, 22 поредни полуфинали е със сигурност най-непостижимият за всеки следващ тенисист рекорд от тези на Божеството, трябва ли на теб да ти говоря, че най-високото ниво на класата е когато класата е постоянна? Ако ще и всичките да ги беше изгубил, говорим за ЕРА...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор alessandron ()
Публикувано26.01.11 16:04



Ние в момента за рекордите ли говорим или за паметта на хората? Щото ако е за второто подкрепям, но феновете няма да забравят бързо и го знаеш




Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: the_fly]  
Автор bulby (мъждукащ)
Публикувано26.01.11 16:12



Според мен Фогела няма предвид това, че Щих и Надал са еднакви, ами че играят много фактори за успехите и кариерата на един спортист.

Не винаги всичко опира до комбинацията от талант и ментална нагласа (характер/отдаденост/работливост...), има контузии, от които възстановяването е много трудно, почти невъзможно. И да не говорим за късмета. Понякога няколко топки закачащи линията, вместо на 2мм от нея могат да преобърнат развоя на нещата.
Ами влиянието на хората около теб докато се развиваш не само като спортист, но и като личност? Колко спортиста могат да се похвалят с това да имат цял живот опора на рамото на невероятен човек като чичо Тони?

Ако Коби Брайънт не бе искан от Лейкърс и трябваше да играе за Шарлът?

Лесно е да коментираме от страни, но никой от нас няма и най-малката представа какви са разликите между това да имаш заложбите за величие, да си в подножието му и да си на върха, че и да се задържиш там.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автор peti_ta (удивителна)
Публикувано26.01.11 16:32



не е джой, не е, поне не в смисъла, който ти влагаш



ина4е това е то4но същтата словестна .... (не знам коя дума да използвам, за да не обидя някого), която дяволът си позволява след загуби на фед ... мен още ми държи от негови думи след победата на рафа над фед на финала тук ...

разбираемо е, но не мога да го адмирирам то4но сега


фогеле, стига си сипвал сол в раната, а се присъедини към нас във фейса

On ne voit qu'avec le coeur

Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: peti_ta]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 16:46



Тогава след разплакването на Фед дори и Дявола се въздържа, за което му свалям шапка

.



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: joy_r]  
Автор peti_ta (удивителна)
Публикувано26.01.11 16:55



абе, моите спомени са разли4ни, ама не ми се рови в стари теми ... тогава фед беше обвинен дори, 4е наро4но се разревал, за да отнеме радостта на рафа и полагащото му се внимание ... все подобни бисери ... ама още ми гор4ат

On ne voit qu'avec le coeur

Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: peti_ta]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 16:59



Ахахахахаха, вярно, че някой беше написал нещо подобно, ама не помня, дали беше Дявола или друг надалист :)))



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: peti_ta]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано26.01.11 17:01



Това бяха други фенове мисля, но и аз не помня точно, та не искам да споря. Иначе за нарочното, и на мен ми хрумна в един момент след това, но докато го гледах, ми беше много тегаво, както очевидно и на Рафа в същия този момент.
Иначе ето интервюто след мача, ако го прочетем, може и да спрем да ръсим глупости за позор и т.н.





Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано27.01.11 13:23



Абе ти се появи?

Ти само Надал ли гледаш?
Иначе излагаш се и ставаш за смях. Не съм гледал мача, но приятелката ми каза, че Надал е направил знак, че иска физио още при 2-0 гейма за Ферер в първия сет. После връща пробива, става 1-2 и физиото идва.
После Надал доиграл мача, като естествено се е опитал да спечели, но Ферер не е чоукнал. Нали се сещаш, че един здрав Надал аджеба поне сет щеше да вземе...



Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: vogelfrei]  
Автор lex.luthor (опростенчески)
Публикувано02.02.11 13:28







Тема Re: Кратка история на позорите на Надалнови [re: lex.luthor]  
Автор joy_r (пристрастен)
Публикувано02.02.11 13:48



Ахаххах, това ми е любимото човече






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.