Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: US Open - тема за коментари - 2 част - 2 седминови [re: speranza]  
Автор alessandron ()
Публикувано08.09.09 14:03



Със самоубийство не съм заплашвал

, само с мълчане за месец след финала на Уимби'08. Пък и сега след като "Ролан Гарос" и рекордът на Сампрас в ГШ паднаха и носът на Дявола бе лекичко протрит съм окончателно спокоен и готов за момента, когато Фед ще се откаже. Не вярвам да е много скоро, но пък и той не е първа младост и е по-близо до края на кариерата си - такъв е животът.





Тема Re: Ето, затова го обичам!!!нови [re: speranza]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.09.09 15:18



аааааахахахахха





Тема Все още липсванови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.09.09 17:24



големия шедьовър на този турнир при мъжете. Да се надяваме, че това ще стане тепърва и няма да е само един мач. Предпоставки дал Господ. Днес поне три мача може да станат епоси. На първо място Гонзо - Цонга, тоя мач откъдето и да го гледам може да се превърне в това което беше Гонзо - Гаске в Мелбърн. Надал и Монфис ако играят еднакво силно и според реалната моментна форма на двамата може да стане също драма голяма. А защо не и комара да направи нещо срещу ХМДП, все пак му води с 2-0 в баланса ама те не са се срещали откакто Дел Потро израстна толкова. Обаче и комара е в супер форма, а тук той играе отлично. Не очаквам кой знае какво само от Мъри - Чилич, ама хмм кой знае, защо пък птичето да не изкочи от там?

Още ме е яд, че Родик отпадна, какъв мач само щеше да се получи ако беше той играл с Нандо, а и това щеше да е вечерна сесия. Нандо разкова от уинъри Иснър, който обаче трябва да призная се държа достойно. Взе сет, а в четвъртия беше абсолютно равностоен, вдигна много нивото си след слабите втори и трети сет и беше много близко поне до тайбрек. Нандо висеше на косъм, но браво на испанеца, показа нерви и игра много стабилно в този четвърти сет, иначе малко да беше поолабил и айде пет сета класика.


Снощи нормално за мен Ноле разкова Секси, дайте му само нощни сесии на Джокера, хаха ;)
Фед - Боредо - бооордъм :))
Коля и Сода не мога да коментирам, че не съм гледал, но колхозника се е отказал, което е кофти, защото щеше да ебне Фед на 1/4 финала :) А сега ще има полегнала Тодорка. :)

От изгледаното от мен до тук след първата седмица на турнира, а аз гледах всичко без много редки изключения бих казал, че силите са много изравнени, но качеството не е много високо при мъжете. Страхотните мачове се броят на пръстите на едната ръка и до тук а вече сме вторник този турнир като качество го слагам на последно място тази година.

От тенисистите фаворити най-много ми хареса като игра и форма Анди Родик, само че ъъъ той взе, че отпадна. Даам, така стана.
След това слагам, Федерер, който много ми се понрави като игра срещу Грьол (там заработих добри парички печалба от 1-4 в третия сет до победа в него, 2.20х60$ за обрат в сета при този резил) и срещу Робредо първия сет, когато испанеца играеше.
Дел Потро, Мъри, Джокович, Надал, Вердаско?
Ами ХМДП играе едно и също срещу всеки, но не е постоянен, на приливи и отливи е. На магия не загуби първия сет срещу Мелцер, игра безобразно срещу Колерер във втория сет, пробиха го към 5, 6 пъти в този мач, но като цяло от тези петимата ми се вижда в най-добра форма. След това слагам Джокович и Вердаско наравно, тук ще е много завързан мач и нямам идея на този етап какво ще стане. Но и двамата са добре подготвени и във форма. Нандо ако не беше играл в Ню Хейвън щеше да е изключително опасен дори и за Роджър, но сега изпада в много продължителни дупки, справка четвъртия сет срещу Хаас и първият срещу Иснър. Добре за него ще е, че и Джокович е същия, а и ще играят на слънце. ;) Само да не стане като в Монте Карло ако не се лъжа когато и двамата направиха над 60 грешки. :))
Мъри го слагам на предпоследно място, но това не бива да подвежда, защото то доказване на противното на хартия той е големия фаворит, а и е официално поне до този момент играча с най-постоянните и силни изяви на хард корт през годината въпреки провала в Мелбърн. Срещу Капдевил игра безобразно ама това може да е и подценяване, беше и много топло също така, гледах го внимателно срещу Дент. Забавялваше се срещу наивния американец, но ми направи впечатление, че тонуса на тялото му не е много добър. Нещо не е доволен и не знам какво го терзае. Ще видим при първото истинско сериозно изпитание как ще се държи. За ХМДП ще е много важно да играят този 1/4 финал на слънце, но да видим.
Рафа Надал? Ами Рафката, ох не ми се говори. Защо така се случи с него не знам, някой го прокле, това е! При тази конкуренция в момента в неговия поток ако беше в най-силната си форма щеше да е финалист със сигурност, но сега може да отпадне още срещу Монфис. Игра отлично срещу Кифер, но ако силите и подготовката му стигат само за един, два силни мача не знам за какво говорим изобщо. Ще се види всичко тази нощ срещу французина, който е в отлична форма в момента, а и няма загубен сет и съхрани сили. Пък и не направи абсолютно нищо съществено след РГ насам и ето го лети като птичка сега, докато много други дишат тежко.
Цонга и Гонзо? Победителя от този мач според мен може да играе финал. Но, първо трябва доста добро стечение на обстоятелствата. Да видим първо как Надал ще се движи и удря топката тази нощ, дали ще продължи или не и как ще продължи. Второ ако Цонга и Гонзо направят един изтощителен маратон в жегата и джиткат над 4 часа то шансовете им се намаляват (но не с много, защото и двамата си личи, че са отлично подготвени физически в момента), а и трябва да стискат палци, Мъри и Дел Потро да направят това което мисля се очаква още от началото след тегленето на жребия, а именно мача на турнира с 4 часа + здрав тенис и много драма (дано, това и мача с Цонга с Гонзо са нещата които най-много щях да очаквам ако бях неутрален наблюдател + Родик - Фед на 1/2 финал, нощна сесия, но не би там за последното).


Топ 5 на мачовете

1) Таейлър Дент - Иван Наваро.
Тоя мач е безапелационно на първо място. Изключителен тенис, много драма, култова атмосфера като за Дейвис къп и двама играчи сервис воле, ами какво да кажа друго. То резултата и стата говорят за другото.

2) Родик - Иснър. Заради драмата и атмосферата, а и Джони игра великолепно в първите два сета. Петия сет ми мина на един дъх. Дай Боже повече такива мачове

3) Джеймс Блейк - Оливие Рошус
Тук качеството и красотата бяха за второ място ама четвъртия сет беше разочароващ и за това го слагам на трето място. Пък и нямаше такава драма като пети сет, тайбрек както при еър Род и Иснър.
Белгиеца изпусна пет или шест сетбола в третия сет, потресаващо!
Ако правим класация само за размени от задна линия, мисъл, използване на целия корт и динамика този мач ще е на 1 място.

4) Тейлър Дент - Фелисиано Лопес
Само четири сета, но пък какви. Много красив и нападателен тенис със страхотни размени между двамата. Лопес много глупаво изпусна да вкара мача в пети сет след като водеше с пробив в четвъртия.

5) Фернандо Вердаско - Томи Хаас
Няма как да не го включа в петицата макар да имаше твърде много чоук и от страна на двамата. Все пак, пет сета между топ тенисисти си е винаги плюс, а и имаше някои изключително красиви и дълги разигравания.

Надал - Кифер също щеше да попадне в петицата и ми беше на кантар с Нандо и Хаас, но все пак там играха силно само 3 сета, а това 0-6 в първия го оставям без коментар. Даже хмм абе двамата мача ги слагам на едно място, Надал винаги трябва да фигурира във всяка класация. :))






Тема Re: US Open - тема за коментари - 2 част - 2 седминови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.09.09 17:32



Иииии Фед играе отлично, не чоуква, сервис воле дори, разнообразие, красота, надъхан, всичко.
Ииииииии два мачболаааааааааааа, топката летиииииии далеч, далеч в АУТ!





Тема Re: US Open - тема за коментари - 2 част - 2 седминови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано08.09.09 17:37



Ииии, РОЛАН ГАРОСссссссссс







Тема Re: Какво завръщане на Ким!нови [re: Diavolo]  
Автор AndyR (No Compromise)
Публикувано08.09.09 21:02



Наистина невероятно е това което прави Ким Клайстерс след завръщането си.. Това е едва 3-я и турнир след 2-годшино отсъствие и тя достигна 1/2 финал на ГШ..

След като успя да събере общо 310 точки от 1/4 финала в Синсинати (200) и 3 кръг в Торонто (110),с достигането си тук на 1/2 финал ще вземе още 900 което автоматично ще я прати на 51-во място минавайки Мелинда Чинк от Унгария с 3 точки..Дори и да отпадне от победителката в мача Серена/Флавия това постижение на КИм заслужава само и единствено адмирации!

Да е жива и здрава да продължава в същият дух и не се знае докато събере 17-те турнира,които се вземат впредвид при определянето на ранкинга,къде ще стигне



Давай Ким!



Тема Re: Какво завръщане на Ким!нови [re: AndyR]  
Авторus open6 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 21:54



e po izmislen i sme6en vru6ta4 ot murlio nema

ako drugia ne burka nema titla da vidi,no2 egati putkata skapana



Тема Мъри - Чиличнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано08.09.09 22:01



Шотландецът вбесява на 100% всички фенове на нападателния тенис. Да имаш 15-40, два сетбола и да играеш по този начин, само с подсечени удари и от форхенд и от бекхенд - еми сори, ше си носиш псувните. Чилич играе къде-къде по-смело и нападателно, излиза на мрежа след хубав удар, а Мъри само едно си знае - подсичай, връщай и чакай грешка. Сори, аз такъв тенис не мога да аплодирам и два пъти повече го псувам, защото има много качества Анди, а не ги използва и не иска да се развива като разнообразен, атакуващ играч ...





Тема Re: Мъри - Чиличнови [re: alessandron]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 22:05



Уф да не вземе да пдна още тоя мач ''кандидат номер 1'' за титлата?


Всъщност аз не го искам, стискам му палци въпреки, че съм отрватен от тенисът му. Защото искам мач КЛАСИКА на 1/4 финала. Нека там падне, аз съм сигурен, че ХМДП ще го размаже. Но този мач просто трябва да се състои!!!



Тема Re: US Open - тема за коментари - 2 част - 2 седмицанови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.09.09 22:11



Комара явно е комар ама само срещу определен тип тенисисти. В момента е муха.


ХМДП го мачка просто, оо ако ХМДП бие Фереро лесно и бързо, а то точно това ще стане, а Чилич вземе да поднесе сензацията, то пращам ХМДП на финал директно а там феновете на Фед да се готвят за сееееееекс :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.