Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 05.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кралят свърши бензинанови  
Автор alessandron ()
Публикувано14.11.08 17:21



Мачът между Мъри и Федерер поне на мен ми изглеждаше малко като смяна на поколенията. Роджър със сигурност ще играе още, ще печели още, но вече няма да я има невероятната доминация, с която свързваме името му.
За самия мач каквото и да се каже ще е малко. Съвършен двубой и двамата играеха на максимум, красота след красота, но просто малко не стигна на Родж, може би една болка в гърба по-малко. Осем спасени мачбола от Роджър мисля, титаничен гейм при 4-5 в третия сет, продължил над 15 минути. Шест или седем къси печеливши на Федерер за целия мач, безброй уинъри, безброй излизания на мрежата, фантазии и там, безброй пасинги на Мъри - всичко, всичко което се иска от такъв двубой - надявам се, Дяволе, да си гледал, мисля че тоя сблъсък беше достатъчен да изличи недоброто качество на целия турнир досега. Подобен мач не може да се разкаже, трябва да се гледа.
За финал честито на феновете на новия номер две и един коментар от британските коментатори - Murray doesn't want to give it, it's not about qualifying, it's about respect in the locker room. Too easily have Djokovic gave it yesterday in the third set.

п.п. Роджър, заради тази игра съм ти фен и НИКОГА НЯМА ДА ИМА ДРУГ КАТО ТЕБ !!!



Редактирано от alessandron на 14.11.08 17:29.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: alessandron]  
Автор Orelaz() (WW)
Публикувано14.11.08 18:34



Кралят просто има сериозна контузия, иначе Мъри падаше в 2 сета, след което Коля протоколно и Джоко за десерт. Смяната на поколенията започна още с Надал, който се опита да лети близо до слънцето ама му окапаха крилата (колената). Всичките младежи са физически слаби и следващата година имат да защитават много. Ако Фед се концентрира на ГШ турнирите ще ги мачка отново. Това му трябва на него.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: Orelaz()]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.11.08 18:56



Може би си прав, а и днес колко пъти влезе физиотерапевт след втория сет - аз преброих поне три. Дееба и скапания гръб, явно не стигна времето - защото все пак обърна от 0-3 до 4-3 с пробив и не може да поведе 5-3, а имаше два геймбола, но няма първи сервис. Това беше шансът, пък и след тайбрека беше ясно, Фед играеше на максимален риск и гледаше точките да завършват възможно най-бързо, то затова и станаха такива красоти ...





Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (стар клубар)
Публикувано14.11.08 19:15



Значи гледах мача до 5-4 първи сет за Родж и после от 6-5 за Родж втория до края. Наистина много хубав, зрелищен и атрактивен мач! Според мен Анди беше значително по-добрия на корта, но шампионският характер на Родж го задържаха в мача и той дори в много моменти беше по-близо до победният край. Много помогна и начина по който Федерер беше прбит при 4-3 третият сет и сгрешеният смач. Мъри играе много силно, може би в момента действително е най-силният тенисист в тура, но както и Орела казва, ако Родж беше здрав мача си заършваше в два сета за швейцареца и това в не най-добрата форма на Федерер ... Интересно би било да видим дали ще успее да затвърди впечетлнието на фаворит до края на турнира. Предстои му мач с намиращия се в много силна форма Давиденко. А в другата среща се надявам Ноле да победи, защото финал Мъри - Симон би бил много скучен. Джокович поне е напълно здрав и за първи път от много време се вижда удоволствие от играта при него ... А за Родж, почивка, възстанояване и се надявам или не толкова да го видим на 100% в Млебърн. Дано второто място в световната ранглиста вдъхнови Джокович за края на турнира и началото на следващата година !



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: alessandron]  
Автор Orelaz() (WW)
Публикувано14.11.08 19:28



ами поне в моите очи Федерер е човек който никога не допускал да излезе на показност каквато и да е негова слабост и самият факт, че допусна масажист на корта сочи за сериозен проблем. Ако не беше отпускането в началото на 2-рия сет мача си беше 2-0.
П.С. Сега Дав ще омаха Мъри и после ни чака мн.интересен финал в 5 сета с Джоко.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: shevchenko]  
Автор Orelaz() (WW)
Публикувано14.11.08 19:38



Фед започна слабо 2-рият сет и беше пробит още в първото си подаване - от там Мъри се окопити и нямаше как с контузия Фед да бие в 3 сета, (нещо подобно на финала с Налбандиан)

Редактирано от Orelaz() на 14.11.08 19:39.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: alessandron]  
Авторlnterist (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 19:53



Страдайте ве мърши,дет се радвахте на контузийте на Надал и малкото му загуби.Тая година мноо резил за кравара нещо много.10 турнира нито една мастерс купичка.Успех на сърбина за второто място и на Мъри за третото.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: lnterist]  
Автор Orelaz() (WWТW)
Публикувано14.11.08 20:17



Не е радостно щото Надал приключва играта без да деде реванш

. А 2009 г. Федерер става номер 1 на всички времена.



Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: lnterist]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.11.08 20:24



Да ти еба майката тъпа, кой по-точно се е радвал на контузията на Надал? Изразих в няколко теми съжаление за нея, просто защото беше дошъл ред Надал да губи. А ти мри в кофата, боклук скапан, на теб ти пожелавам да постигнеш 1/1000 в живота от това, което има Роджър, за да разбереш за какво става въпрос.





Тема Re: Кралят свърши бензинанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.11.08 20:27



А как мислиш сега, би ли махнал прозвището "леке" на Мъри? Честно казано аз никога не съм бил съгласен с мнението ти за него, но по-скоро индиректно съм го изразявал. Дано финала да е Мъри - Джоко, просто това е ще е мачът с най-голям заряд при оставащите в турнира. А и би било най-справедливо с оглед постиженията им ...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.