Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 18.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Уникален мач  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 14:09



Нямам думи просто, аз останах без дъх. Няма друг спорт като тениса, няма такава драма и напрежение, респект за тези двама велики играчи.



ГРАНДЕЕЕЕЕ ФЕНЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор naki (Power User)
Публикувано15.08.08 15:52



Къде гледаш тениса? По ТВ или онлайн? Нещо линк?




Тема Re: Уникален мачнови [re: naki]  
АвторRafaFan (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 16:02





На Live09



Тема Re: Уникален мачнови [re: RafaFan]  
Автор naki (Power User)
Публикувано15.08.08 16:08



Мерси много! :)




Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 17:45



Мда, много готин мач беше и двамата на макс бяха, ама Блейк изтърва 0-40, когато не трябва. Сафина - Янкович също бая драма стана, ама Ноле засега го лющят здраво, поне сега върна единия пробив, дано се съвземе и да обърне ...





Тема Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: alessandron]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 18:28



Погром на номер едно във втория - 6:1. Какво ли има да става сега?





Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: alessandron]  
АвторBate Borisov (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 19:13



A do predi towa 6to myl4a





Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Bate Borisov]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 19:17



А ти що не се обади - да не би от Сливен да се пише трудно?







Тема Ебаааааси пропусканови [re: alessandron]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 19:23



Оттам да я сбърка???!!! Е по-лесен смач немаше ...







Тема Уникален мач: Джокович - Надалнови [re: Henman]  
Автор speranza (dreamer)
Публикувано15.08.08 19:25



Много е тъжно да загубиш след такава игра

. Ноле се разплака накрая, никога не съм го виждала в такова състояние.

Това беше уникалният мач като качество на играта. Може и да съм пристрастна, но не виждам в момента тенисист, играещ по чист и красив тенис от Джокович. Много жестока загуба .

What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say

Редактирано от speranza на 15.08.08 19:26.



Тема Re: Уникален мач: Джокович - Надалнови [re: speranza]  
АвторBate borisov (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 19:31



Molq nqkoi koito e gledal da napi6e po-podrobno kak se razvi ma4a





Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: alessandron]  
АвторBate Borisov (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 19:31



Za kakvo da se obajdam kato nikude ne gledam ma4a





Тема Re: Уникален мач: Джокович - Надалнови [re: speranza]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 19:32



Съболезнования







Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Bate Borisov]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 19:32



Мани, 3-1 за Сливен стана, падаме, ама сме с 10 души от 12-тата минута. Е с децата беше ясно, че няма как да сме в серия като миналата година ...





Тема Кратко ревюнови [re: Bate borisov]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 19:39



Първият сет с превъзходство за Рафа, Ноле нестабилен, с малко първи сервис и логични два пробива за испанеца. При 5:2 за него Джоко най-после се събуди и заигра както може на хард - пробив, сервис гейм от асове и невърнати сервиси и 4:5. Рафа, обаче, издържа на натиска и взе сета - 6:4.
Във втория сет Ноле достигна пика в играта си и размаза Надал - два пробива, печелеше дългите разигравания и уверено сервираше. Рафа като че ли дръпна и газта малко и логичното стана - 6:1
Третият сет си беше истинската битка, но след 2:2 Новак взе да издиша като физическо състояние. Надал гонеше всичко и въпреки това имаше едно 0-30 за Ноле, но след това престъпно изблъска три ретура в мрежата и аут. Така се стигна до 5:4 и развръзката. Надал получи мачбол при 30:40, но Ноле го спаси с хубав първи сервис и дълбок форхенд. После взе и адвантидж, но при геймбола нарисувана топка подаде Надал, който го матира, а можеше просто да бие в другия ъгъл и точката беше негова. Вторият мачбол пак хубав първи сервис, два дълбоки форхенда ляво-дясно, Рафа връща балони, смач, който Надал подскочи и върна високо и от по-малко от метър от мрежата Ноле изблъска втория смач някъде си - дори и аз не видях къде. Общо взето това е, да видим какъв ще е сега финала ...





Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.08.08 19:45



Така е гледах го целия, няма такъв луд мач.
Обаче Гонзо много се изложи като не си призна онова очевано закачане на топката в ракетата му. Знаеш много добре за какво говоря. След тази топка Блейк който знаеш какъв джентълмен е не можеше да повярва, погледна няколко пъти към чилиеца ама той гузно гледаше и мълчеше. Всичко се обърна сякаш, Джеймс е много чувствителен към такива неща.
Да не говорим, че Блейк имаше два пъти 0-40 в третия сет и чилиеца имаше късмет, че в два от случаите Блейк прати топката в аут, виж другото сам си го спаси.
Джейми спаси и 3 мачбола с уникални уинъри, за мен Блейк повече заслужаваше финала, но и Гонзо си е Гонзо, луд човек.
луд мач.


Редактирано от Diavolo на 15.08.08 19:47.



Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: alessandron]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.08.08 19:47



безобразно съдийство.


кур за левски деба и рогата деба.



Тема Re: Уникален мачнови [re: naki]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 19:51



По Ринг Тв дават мачовете.

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: Уникален мач: Джокович - Надалнови [re: speranza]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 19:53



Пристрастна си.



So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема аве докоганови [re: Henman]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 19:58



Джокович ще изпуска по този лузърски начин завързани мачове срещу Надал? След Куинс и Хамбург, сега и тук на ултра бързия хард в Китай.

От мача гледах само последните няколко гейма и какво да кажа - разни топки, които просто плачат за завършване, Джокович ги пращаше или в мрежата, или на ракетата на Надал, а тоя смач накрая беше върхът на всичко. Това и някой инвалид щеше да го завърши с лекота ебаси... А доколкото разбирам е имал и шансове по-рано в третия сет, е за убиване е сърбина, а така ми се искаше да го видя в мач срещу Гонзо. :(

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: аве докоганови [re: Henman]  
Автор shevchenkoМодератор (ветеран)
Публикувано15.08.08 20:03



абе, бате, ти сещаш ли се за друг завързан мач, който Надал да е губил освен финала на Уимби 2007, че аз не мога ? ебати животното , тоя не е истински испанец, латиноамериканците обикновено се надупват ... е как да не ти трепне ръката , той Надал го няма на екрана, ама топката се появява след малко ...



Тема Re: Уникален мачнови [re: Diavolo]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 20:11



Дам, и на мен ми се стори, че закачи топката Гонзо, ама ония жълтури така и не дадоха свястно повторение. Е, все пак това беше първата точка в сервис гейма на Феня, така че мисля не може да се каже, че това е решило мача. Иначе Блейк НЕ ИЗПУСНА (това и към Сандро) три мачбола (и още три скрити), а Гонзо ги спаси с брилянтна игра като по учебник. Не знам дали ще се съгласиш, но на мен Феня малко ми прилича на Рихард Крайчек - ако е във форма и играта му върви е способен да прави нечовешки уинъри от всякакви положения без значение дали от бекхенд, форхенд, сморхенд или на мрежата.

Разбира се и Блейк игра уникално и пласира огромен брой печеливши удари, но за мен Гонзо повече заслужаваше победата, защото през цялото време игра по-разнообразно, а и показа невероятна психика във важните моменти. Абе уникален мач, няма никакъв спор.

п.с. Я кажи сега каква ти е прогнозата за финала, как мислиш, че ще се развие? Ама обективно, абстрахирайки се от това, че си фен на Надал. ;)

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: аве докоганови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.08.08 20:11







Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.08.08 20:17



Ами не знам на този хипер бърз корт Рафа е с по малки шансове, но имам някакво предчувствие, че ще спечели финала ако трябва и 6 часа да играят.
Време е Надал да бие и Гонзо на хард корт, защото там баланса досега е 2-0 за Гонзо. Рафа вече победи Блейк (два пъти подред даже), Бердих, Южни и Цонга време е да бие и Гонзалес (без клей де;) ).
вамос!

Рафа трябва да вкарва разнообразен сервис да варира, да играе предимно на бекхенда на Гонзо въпреки (и заради) слайса му от там, да го разиграва по корта за да го поизмори и също така да е вътре в корта и да играе нападателно. Ако направи всичко това би трябвало да победи.



Тема Re: аве докоганови [re: shevchenko]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 20:21



Е с Ферер двата какви бяха? А топката се връща, защото Джоко така и не се научи да ги бие тия смачове деба. Един смач НИКОГА не може да бъде върнат, ако е изпълнен както трябва независимо дали отсреща е Надал, Федерер, Макенроу или който искаш. Сампрас защо почти никога не бъркаше смачове? Или пък Рафтър и другите играчи с добра игра от въздуха? Ами защото при смача, освен силата, е важна и точността! Топката трябва да бъде така насочена, че да отскочи високо над главата над противника (разбирай малко по-късо). При това положение абсолютно никой няма шансове! Ама не, Джоко винаги хамали като луд без да мисли, е естествено, че така противникът му ще има много по-големи шансове (ако топката въобще влезе в корта) особено, когато се казва Надал!

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: аве докоганови [re: Henman]  
Автор shevchenkoМодератор (ветеран)
Публикувано15.08.08 20:27



Да, верно е ... И Ферер го би, ама това беше в края на сеозна, когато Надал вече е доста уморен и му свършват батериите, нещо което сега не става ... :(

Да бе, така е. Ама при мачболите немаш възможност да мислиш толкова, а ръката се е втвърдила ... Иначе Джокович е доказал нееднократно, че е изключително интелигентен тенисист и в 95% от случаите знае кое е най-правилното решение. Чат пат се лигави с късите де ...



Тема Re: аве докоганови [re: shevchenko]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 20:43



Да де, ама то принцип, не само в този мач, смачовете на Джокович и въобще играта му на мрежата е доста слабичка и това редовно му изиграва лоша шега и му пречи да си завършва почти спечелени точки. А той е номер три в света все пак, с претенциите да бъде даже номер едно, нали? Спомняш си Надал какво дърво на мрежата беше през 2005, ама ето, подобри си играта там и сега рядко пропуска (не че стойката му не си остава хипер смешна

). Миналата година си спомням, че Ноле беше наел Марк Уудфорд за малко, според мен двамата трябва отново да поработят, защото тенисът, колкото и силов спорт да стана напоследък, не може да се играе само от дъното на корта... А с тия мощни и стабилни граундити от основната линия, при едни точни излизания и добри волета в последствие, Джоко според мен ще може да мачка без проблеми на всякакви настилки, а и ще пести много физически сили.

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Diavolo]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 20:51



А така.



Споко, говедата и Литекс (шева, много тичат май тия израелци ) са смешни, така че нищо не е загубено. :)

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 21:10



Бе че игра Гонзо на мачболите, да, ама не може ШЕСТ шанса да не използваш. ПОНЕ В ЕДИН Блейк можеше да надделее. А освен тая рамка нека припомним и стрелбата на Гонзето в тялото на Блейк, когато можеше просто да насочи в който и да е ъгъл - Джейми беше спрял. Както и да е, Гонзо се пребори, успех на финала







Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Diavolo]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 21:12



На реванша в Борисов, споко, жалко че нема да съм там, иначе щеше да е 100% сигурно. И аз като Кени като ида да гледам Левски и стават едни комедии и хомосекшуъли ...







Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: alessandron]  
Автор Wimbledon (Тенис фен)
Публикувано15.08.08 21:16



Тук само цесекари ли сте се събрали?





Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Wimbledon]  
Автор alessandron (с мъртва душа)
Публикувано15.08.08 21:18



Интелигентни хора







Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (Надалист)
Публикувано15.08.08 21:21



Блейк си свърши работата в предния кръг стига толкова





Тема Re: Уникален мачнови [re: alessandron]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано15.08.08 21:24



Е, как да надделее като Гонзо вкарваше мощен първи сервис и пращаше неспасяемо топката по линиите? Единственият му шанс беше при онова дълго разиграване, в което потърси развръзката и извади в аут, нормално, случва се.

Ами аз поне все още не съм убеден, че Гонзо докосна топката, докато не видя нормално повторение. Тошко Попов каза, че според него контакт е нямало. :) Иначе този изстрел в тялото стана при може би най-доброто разиграване (а и беше много важно, при дюс мисля) в мача, в което Блейк отрази някои невъзможни топки и в крайна сметка Феня просто не пожела да рискува, нормално, няма нищо непозволено, а и веднага след като приключи точката се извини на Джейми. :)

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart...


Тема Re: Уникален мачнови [re: Henman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.08.08 21:45



абе дадоха повторение, аз го видях още първия път, то и се усети и чу.
А и Блейк не го ли виждаше колко сигурен беше, личи си когато има цирк и когато човек е 100% сигурен, а Блейк никога не би хитрувал. Погледа му казваше всичко, а Гонзо се ската си трайкаше гузно, накрая доста сухо се поздравиха, като Блейк сухо му протегна ръка а Гонзо не го и погледна в очите. Мисля, че между тях двамата беше дотук взаимоуважението ;)
Ако има мач за купа дейвис между САЩ и Чили ще става страшно :))



Тема Re: Айде 1-1 сета на Ноле - Рафанови [re: Wimbledon]  
Автор speranza (dreamer)
Публикувано15.08.08 21:55



Не



What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say

Тема Re: Уникален мачнови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано15.08.08 22:02





A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Уникален мачнови [re: naja_haje]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано15.08.08 22:09



Хайде по почин от клуб Ф1 и за всички, които не знаят английски :)

Пекин 2008 г. - Блейк ядосан след загубата от Gonzo

Eurosport - петък, 15 август 16:02:00 2008

Джеймс Блейк започна withering словесен волейбол на Фернандо Гонсалес, обвини го, действащи срещу духа на Олимпийските игри, след загуба на чилийски в остротата мъжки единични полу-финалите.

28-годишна възраст Американски Гонсалес е убеден, една двойна стая злато medallist в Атина, трябваше robbed му на дадена точка с unsporting поведение до края на конкурса gripping, че продължи почти три часа.

С Блейк 9-8 водещи в decider той хит една ожесточена forehand към Гонсалес (pictured) в мрежата. Топчето, разтоварени, но Блейк беше убеден, че му докосна противниковия racket.

Осми семена Блейк, които все още може да завършат с бронзов медал, имаше дълги разисквания с бразилския председател umpire Карлос Bernardes които е възложена точка за Гонсалес.

"Игра в олимпийски игри, в какво е трябвало да се счита за Пичове на спорта, че е време да го наричат по себе си," Блейк, които загубили 4-6 7-5 11-9, след провеждане три точки съвпадат, каза.

"Фернандо ме погледна площад в окото и не го наречете. Ако се е случило на друг начин, аз никога не биха имали завърши мача, защото баща ми щеше да ме изтеглена от съда.

"Ние знаем, когато тя засяга нас. И той знаеше това. Така че, когато тя влиза в свикване то на себе си. Трябва ли да очакваме от него да направи това? Може би не.

"Това е разочароващо начин за излизане на турнира, когато не само губят мача, но губят малко вяра в своя изследовател състезател."

Гонсалес играе за определяне на инцидента по-късно казва той бе толкова уморени, че той е знаел дали топката е засегнат неговия racket или не, въпреки че телевизията replays предполагат, че Блейк е законен думи.
Ройтерс


A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Уникален мачнови [re: naja_haje]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 19:50



Извинявай много ама какъв е този превод, нищо не мога да схвана, честно.

нещо средно межди български и английски и нещо странно между кирилица и латиница. какво става тука? :))

Иначе ясно де, Гонзо постъпи много грозно и Блейк е ясно, че никога няма да му прости.



Тема Re: Уникален мач: Джокович - Надалнови [re: speranza]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 19:55



Гледа ли му мача днес срещу Блейк?
честит бронзов медал. Ноле беше много, много радостен след мача, имаше и здрава сръбска агитка. :)
Награждаването ще е утре след финала между Надал и Гонзалес.
Изобщо всеки един медал независимо с какъв цвят е остава завинаги в историята, абе просто няма такава тръпка. А спортистите (и психолозите са го казали отдавна още) да ти кажа винаги са се радвали повече на бронза, защото си спечелил последната битка един вид, докато тези със среброто са разбити, защото са били на крачка от златото. :) Това си е стар спортен феномен :)



Тема Re: Уникален мачнови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано17.08.08 14:09



Хаха, това е чарът на Google Translate.

Осемте семки на Блейк, как да не се накефи човек :)

A man only sees what he wants to see...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.