Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 11.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: TEHИC_ФEH]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано08.07.08 19:48



Еми бате,напиши ти по-хубав коментар или анализ, ще се радвам...

САМО ЛЕВСКИ





Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: A.Agassi]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано08.07.08 20:05



Чудесно си написал и изразил всичко, поздравления! :) След такъв коментар ми е трудно да добавя каквото и да било, но ще се пробвам.



Така, първо искам да кажа, че този финал спокойно можеше да бъде спечелен от Рафаел Надал и с 3-0 сета. Този Надал вярваше на 100%, че може да победи Федерер и имаше стратегията да го направи. Всъщност той стратегията винаги си я е имал, но този път вече знаеше как да я приложи на настилка извън клея без да му се налага да играе на самия максимум на своите възможности (първите два сета и нещо). Общо взето мачът започна така както поне аз очаквах - Надал използваше до съвършенство своя екстремен лифт и измъчваше непрекъснато Федерер най-вече на бекхенд. За разлика от друг път обаче, сега Рафа и сервираше много по-силно. Показателен е фактът, че за близо петчасов мач Надал допусна един-единствен пробив и то в самото начало на втория сет. Всъщност сервирането му не беше нещо особено като проценти, но успяваше да взима достатъчно и от 1вия и от 2рия сервис, така че да доминира с лекота в почти всички свои геймове. Споменал си онова 0-40 при 3-3 в третия сет - ами според мен именно това обърна нещата в полза на Федерер. Надал беше на точка да си реши нещата още тогава (защото според мен езика на тялото говореше, че Родж няма как да се върне при един евентуален пробив) и именно това го притесни и скова ръката му - и при трите топки Надал направи евтини грешки (една рамка, един сгрешен бекхенд при втория удар в разиграването, плюс още една грешка при ретур). Това даде криле на Федерер, личеше си по камоните, с които се надъхваше и той започна да сервира много по-силно, да използва убийствения си форхенд и да излиза все по-смело на мрежата. Но най-вече сервиса според мен завърза мача и спечели тайбрека на швейцареца - споменал си вече, шест сервиса, четири аса и един неспасяем... Някъде тогава Роджър промени и тактиката си - вместо да се "надблъсква" с Надал от основната линия и да търси единични удари, започна да варира играта си, да използва повече слайс и това обърка Рафа, защото темпото в разиграванията не беше така равномерно както в началото. И въпреки всичко, въпреки ужасяващата загуба на четвъртия сет, испанецът успя да направи това, което никой друг не беше успявал да направи вече шеста година поред. Защо? Ами защото поне според мен Надал е най-големият боец в историята на тениса, който може да обърне мач и от наглед невъзможно положение. Срещу всеки друг Федерер щеше да спечели петия сет с 6-1 например за 20-25 минути. Вместо това Рафа се върна към успешната стратегия, която прилагаше през целия двубой, продължи да вярва, че може да спечели и в крайна сметка при 7-7 гейма вече не изпусна шанса си...

The words mean nothing

Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: Henman]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано08.07.08 20:13



Абе прави си, ама аз пък мога да добавя, че можеше да бъде спечелен и от Федерер в 3 сета :)

Не знам от къде видя, че Рафа е бил супер спокоен и т.н. първите два сета - допусна 12 точки за пробив. За оставащите три сета допусна една...

Така че, поне според мен, Федерер изгуби първите два сета много повече, отколкото Надал ги спечели.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: TEHИC_ФEH]  
АвторHead (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 20:16



ТЕНИС_ФЕН, браво! Точен си!



Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: TEHИC_ФEH]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано08.07.08 20:18



Аве не си прав, какъвто и да е Надал (на мен също не ми е симпатичен), трябва да му отдадем заслуженото, че за разлика от предишни величия на червено, успя да развие играта си така, че да бъде успешен и на бързи настилки. Все пак да биеш Роджър Федерер в такава форма на любимия му Централен корт, не се постига само с "дребни мръсни трикчета". ;)

The words mean nothing


Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: naja_haje]  
Автор Henman (медиум)
Публикувано08.07.08 20:28



Ами именно, Надал беше уверен през цялото време, когато сервираше и повечето точки за пробив ги спаси със стабилна игра (с изключение на една-две леки грешки от бекхенд на Фед), но просто след третия сет и самият той вдигна качеството си на игра (принуден от Родж) и затова се получи така.

The words mean nothing


Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: A.Agassi]  
Автор shevchenkoМодератор (ветеран)
Публикувано08.07.08 20:34



Дам, получи се епохален мач, който Надал спечели, а Федерер заслужаваше само поздравления за играта си. На всеобщата идилия обаче аз ще се опитам да ви я поразваля споменавайки някои неща ... Най-напред за Федерер :

Искрено ви съчувствам за загубата, не им се живеело след загуба на финал на ГС и т.н. и т.н. ама сега с какво ще се оправдаете ? Все се споменаваше за заболяването на Родж, ама вече мина предостатъчно време ... Оправдавахте се в турнир, в който Федерер загуби с 0-3 сета с тази глупост, а само няколко дни по-рано същият този болен Федерер не даде сет на Блейк, който беше във великолепна форма и играеше на любимата си настилка. Още няколко пък се измъкна в епохален мач с Янко Тпсаревич, който показваше нечовешка психика и блъскаше топчето феноменално ...
Много се говореше и за психиката на Федерер. Е точно в този мач, Родж тръгна с два сета пасив имено заради слабост там



Малко за качеството на мача. Аз бих разделил на 3 части играта ... На първо място, първите два сета - доста постничко, да не кажа слабичко. Надал си взе своето, така че е оправдан, но за Федерер - татой загуби всички биг пойнтс до този момент ... Ужас, аз бях толкова разочарован от него, представям си какво са изпитвали милионите му почитатели ... Третият сет беше прилюдия към много качествената такава в последните два сета. Там наистина двамата спретнаха нещо гениално, но нека не разглеждаме медала само от едната му страна. Тайбрека на четвртия сет е едно от най-великите неща, които съм виждал на спортни състезания някога, ако не и най-великото ... Особено двата пасинг шота на Надал за мачбола на собствен серивиз и след това великолепния такъв от бекхенд на Федерер ...

Сега за големият герой Рафа. Такам, еуфорията отмина, дайте да си говорим сериозно ... Рафа има уникално изтощителен стил на игра, така че да доминира през цялото време принципно е невъзможно ... Да доминира над Джокович в онази му форма в Хамбург, да доминира на Федерер след 3 часа игра на същия турнир. После да ги бие като тупани на РГ , да бие и Джокера на Куинс, който игра супер силно и да завърши с тва бляскаво представяне на Уимби ... Ден преди финала си говорих с един медалист от европейско първенство, участник на световно и олимпийски игри. Много голям почитател на Рафа, всеки път в който се видим почва да обяснява колко е велик и т.н. и т.н. Та той самия, който е навътре с материята каза, че говорим за уникално назобване, толкова време да се подържа макисмалната спортно-техническа форма не е виждал и явно става дума за вещества, до които не всеки има достъп. Така, че оправданието - всеки взима почва да става малко несъстоятелно ...
Освен това Надал спечели с/у един много разколебан Федерер, който направо му подари първите два сета. Да, и при толкова много анализи, как пък никой не отбеляза, че Родж започна да играе едва когато вече нямаше какво да губи ... И когато заигра, то Надал загуби два сета ... Рафа вероятно ще е следващия номер едно в ранглистата, а може би и ще завърпи годината на тази позиция. Обаче само за хард сезона успя да регистрира 4 срамни загуби за номер едно : в срещите с Южни, Тсонга, Джокович и Давиденко - Рафа не просто беше тотално надигран, не просто смачкан по всякакви праграфи, та той милия не успя да захапе в нито един момент от срещите ... И сега отново идва сезона на хард, да видим какво ни очаква. Е такъв човек ли трябва да е номер едно бе ?



Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: shevchenko]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано08.07.08 20:56



Шева,тва за зоба е най-голямата глупост,която съм чувал и го знаеш много добре. Ако имаше нещо подобно досега АТП И ИТФ отдавна да са наказали Надал. Знам,че те е яд,че заради Рафа загуби много басове и че надеждите ти за Ноле угаснаха за обозримото бъдеще,но моля те не се опитвай да умаловажиш успеха на най-добрия тенисист в света в момента. Дори феновете на Федерер се държат по-достойно. Стегни се,момче :) Поздрави!

САМО ЛЕВСКИ





Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: shevchenko]  
Автор Orelaz() ()
Публикувано08.07.08 20:58



ами за зобенето французите нали отбелязаха, че в Испания е държавна политика и има агенция към Спортното министерство която тайно бачка по въпроса.. Не знам дали Йозеф Менгеле е жив но може би работи за тях





Тема Re: Как Федерер загуби (анализ)нови [re: A.Agassi]  
Автор shevchenkoМодератор (ветеран)
Публикувано08.07.08 21:04



незнам дали са глупости. тия от ИТФ кого са наказали за толко години бе ? Сесил само

И италианчетата задето залгали по 10 долара на мачове на други състезатели. Пълен смех ... Аз ти казвам думите на човек, чийто живот е минал в спорта и който знае как се тренира за най-важните състезания и как през останалото време . Естествено това е спекулация и не можеш да бъдеш сигурен, ама все пак достатъчно сме писали, за да знаеш, че последното нещо, което ще правя е да си измислям , за да убеждавам некви юзъри в нещо ... Надал както и други са отбелязали е пълен медиен балон ... Кого уважаваш толкова като си измисляш контузии и вимаш медицински тайм аути бе ? Ебахти уважението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.