Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 02.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема тенисът умиранови  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.04.08 04:20



замерянето със сервиси победи тениса и така любимата игра направи нова крачка към окончателната си смърт.

не вървят на добре нещата - фед постепенно отстъпва, а зад него дебнат само антитенисисти, които са на светлинни години от класата, харизмата и красотата в играта на роджър.

честито на некрофилите... :(

Сръбски кур за Федерер!
Ноле - новият крал на тениса!


Тема Re: тенисът умиранови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (sete gibernau)
Публикувано04.04.08 04:26



Хах, говориш като фен на Левски.



Ами Родик си игра играта и се пребори мъжки за победата. Не заслужаваше ли и той веднъж съдбата да му се усмихне? Вярно, не е най-големият техник, но е голям боец и достоен за уважение спортист. Какво ще кажеш за начина, по който сервира днес във всички важни моменти? Ами за ретурите му в тайбрека? Просто в този мач Родик искаше повече победата и си я взе с неговата си игра и оръжия. Нали точно ти казваше, че в тениса не е чак толкова важен таланта, ами това да успееш да трансформираш наличните си качества в успешна и ефективна игра? Е, не е ли точно Родик пример за това?



Тема Re: тенисът умиранови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (ветеран)
Публикувано04.04.08 04:41



Хенман ти го е написал културно, аз обаче не съм такъв и ще ти го кажа буквално :

не бъди путка, приеми мъжки загубата, ...

знам, че боли, ама тепърва започва Родж да пада. Съжелявам, т'ва е положението ...





Тема Батка,нови [re: vogelfrei]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано04.04.08 08:38



не може все да се печели. Ако Родж е мъж на място (а вярвам, че е), той ще намери формата си отново - все пак е на 26 само. Ако не, животът продължава - Фед си е запазил място в историята.





Тема пак оправданиянови [re: vogelfrei]  
Авторf_torres (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 09:19



а Федерер колко мача е печелил благодарение на сервиса си?

и сега както идва клея, едва ли ще спечели скоро нещо





Тема Re: тенисът умиранови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.04.08 11:07



За Родик не съм казал нищо. За тениса става дума. Когато играч като Налбандиан бие Фед, той заслужава само овации и уважение. Когато играчи като Гаске, Цонга, Блейк и много други започнат да бият Фед, ще се чувствам спокоен за бъдещето. Но когато гледам в топ 6 Надал, Джокович, Давиденко, Ферер и Родик и ми става тъжно за играта. :(

Иначе в тайбрека на първия сет решаващи бяха трите евтини грешки от форхенд на Фед. Ако Фед беше в обичайната си форма, НИКОГА не би подарил три точки на противника и то от най-силния си удар. А там е работата, че това на Родик даже не е и игра, защото 99% от равностойните разигравания бяха спечелени от Федерер.

Сръбски кур за Федерер!
Ноле - новият крал на тениса!


Тема Re: тенисът умиранови [re: vogelfrei]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.04.08 11:42



Хайде, хайде - гроздето е кисело нещо....

Просто Федерер, дали заради болестта, дали заради нещо друго, съвсем не е в най-добрата си форма тоя сезон. Нищо неочаквано, все пак не може 10 години да мачка наред.

А Анди си играе играта и това е - все някога и той щеше да спечели, все пак каквото и да говориш никак не е слаб Родик, особено на хард. Все пак Федерер загуби от Фиш миналата седмица, какво ненормално има да загуби от Родик?

А такива обобщения за играта и не знам си какво... Звучиш като Дяволо номер 2 - само дето той обявява играта за мъртва като печели Федерер, а ти - като губи.

Ще се разиграе Фед по някое време, не е като да е забравил как се държи ракета, всяко нещо с времето си :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: тенисът умиранови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (sete gibernau)
Публикувано04.04.08 11:54



Ами, специално Цонга си е дърварче с лошо придвижване по корта, не виждам него къде го слагаш. :)

По същия начин преди няколко месеца на ЮеСа Родик даде двата тайбрека на Федерер след глупави негови ънфорси. А и вчера Ей Род не взе тайбрека само от грешки на Роджър - спомни си невероятния ретур при 3-1. :)

Абе гледай сега, принципно съм съгласен, че Федерер може би игра малко по-добре снощи, но пък в други мачове между двамата Родик играеше по-добре и въпреки това губеше (то и Фед каза нещо подобно след края на мача). Този път обаче Анди сервираше убийствено (в нито един важен момент не му трепна ръката, пробива за Фед дойде на 15 май, след чудесна игра на швейцареца, Родик нямаше вина), а този път, за разлика от други, успя да се възползва от шансовете, които мааалко по-слабия Федерер от обикновено, му даде. Обаче не може да става и дума за сравнение между играта на Фед тук и играта му в Индиън Уелс и Дубай, не мислиш ли? ;)

Само да добавя, че и на мен ми се иска в топ 10 да има играчи като Рафтър, Едберг и Куертен, но за жалост към момента това няма как да стане. :(

Редактирано от Henman на 04.04.08 12:01.



Тема Re: тенисът умира [re: naja_haje]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.04.08 12:01



Хех, ама аз не говоря това, когато Федерер губи, а в случая, когато загуби от играч с един сервис и нон-стоп блъскане (при това дефанзивно блъскане) отзадЕ. Същото го говорех и когато Родик победи Алекс Богданович, дето е извън топ 100 от света, просто сега го приемам по-лично. И махни това, че съм пристрАстен и следователно си предубеден към коментара ми, кажи дали предпочиташ сипане на чували с картофи от сервис и дърводелски форхенди от задно поле, вместо играта на Фед? 150 аса и почти НИТО ЕДИН уинър от задно поле срещу филигранните волета, пасинги, изчистени уинъри и техническото съвършенство на Роджър? Не познавам фен на тениса, който да отговори утвърдително на това, но нали най-великият пада и хейтърите са наизскачали пак от дупките. :)

Иначе Федерер не игра никак слабо, само дето по необясними причини направи три нелепи грешки в тайбрека, които не беше правил цял сет. Не мисля, че това е толкова от болестта, по-скоро липса на концентрация, сгрешено придвижване и от другата страна Родик, който след скорошните загуби на Фед събра повече увереност и затова сервира толкова силно цял мач. Това е според мен. Паралели с мача с Фиш, където Родж играеше като чалънджър играч не мисля, че може да има.

А този сезон на Фед прилича на сезон 85 за Макенроу или сезон 89 за Виландер - тотална доминация през предната година и на следващата нито една голяма титла. Нищо ненормално няма, но когато си свикнал да гледаш нон-стоп победи се свиква трудно. В тениса всичко се решава от това дали в конкретния момент ще намериш играта си, а особено в съвременния тенис целият мач се решава от няколко отделни точки. По този повод да се замислят всички лаици, които плямпат за слабата конкуренция на Фед.

Иначе не се притеснявам аз, ако утре не почне Трета Световна, Федерер минава 14-те ГШ титли и окончателно слиза от сцената като един от най-великите спортисти в историята. Доминацията в периода 2004-07 е сигурно в топ 5 на най-великите спортни постижения изобщо. И така.

Сръбски кур за Федерер!
Ноле - новият крал на тениса!


Тема Re: тенисът умиранови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано04.04.08 12:07



Да, страхотен ретур, но това беше от страна на Род. Другите три минипробива дойдоха ОТ НИЩОТО след грешки на Фед, който с три ?! минипробива на сервиса на Род винаги би го победил. Всеки, който е гледал достатъчно двамата, ще го потвърди.

Цонга има лошо придвижване, но поне има класни волета и атакува често топката, докато Анди вече дори не поема инициативата в равностойно разиграване. Колко уинъра от задно поле видя вчера от него?

За формата на Фед вече писах на naja - Фед определено игра силно и направи максимума на своите сервис геймове, освен последния, НО в тайбрека направи глупости, които никога не е правел срещу класни играчи, камо ли срещу най-голямата си курва Родик. Не мислиш ли? :))

А че Родик се възползвал - хех, еми и на мен да ми подарят три точки в тайбрека и после пробив при 3-4 (който отново стана след ънфорси на Фед), и аз все ще се възползвам. Това, че издържа психически, че не отстъпи от игровия си план (то па голям план) и че пребори кошмара си, аз не го отричам - поздрави, за което. Темата я пуснах повече като потвърждение на последния абзац от постинга ти.

Сръбски кур за Федерер!
Ноле - новият крал на тениса!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.