Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 04.07.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Браво, бравонови  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 13:04



Цонга игра по начин по който не съм мислил, че може да се играе... Гледах го за трети път на този турнир и сега вече смело мога да кажа, че такава машина няма. Сега нещата зависят от него, дали ще се развие и дали ще задържи това ниво, ще има ли контузии, това само едни инцидентен турнир ли е или нещо постоянно, защото ако е последното то това ще е новият доминатор в мъжкия тенис. Това не е цунами ами не знам какво.
Съжалявам за Надал, много ми е болно, но той днес нямаше абсолютно никакъв шанс. Рафаел Надал е много добър играч на хард корт, но до там нищо повече. А такива като него има много, а без да притежаваш нещо по специално за тези най-разпространени настилки и оръжия с които да обръщаш подобни съперници значи си изостанал и нямаш особено големи шансове. Сега хейтърите са доволни, но да внимават на кого се натресоха... Надал си остава голям шампион и явление и този мач няма да промени това, но според мен този мач уби искрата у него, че може да спори за титлата в турнир от големия шлем различен от ролан гарос и уимбълдън. Дали това ще повлияе на сезона му или ще го изпълни с много повече злоба и ще заработи още по усърдно предстои да видим, но аз съм песимист. Надал както може да спечели престижна титла на хард корт, така може да загуби от прекалено много тенисисти, а това не е признак за класа с която да си номер 1 в съвременния тенис. Жалко, много жалко.
поздрави



Тема Много точен коментарнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано24.01.08 13:11



Не мога нищо да добавя. А за Уимби - мисля, че и там ако играе с някой Цонга ще има подобни резултати - миналата година се отърва срещу Южни и Джоко поради субективни причини, знаеш, че в оптимално състояние и двамата (особено Миша как го беше претнал) най-малкото ще му се опънат.





Тема Re: Браво, браво [re: Diavolo]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано24.01.08 13:13



Само не мога да разбера как така печели на Уимби и стига 2 финала, като на последния дори НАДИГРА Федерер и само малшанса го лиши от победа. А на хард винаги идва мач, в който изглежда немощен и уязвим. Аз съм на малко по-различно мнение. НЕ знам дали можеше да спечели, но можеше да затрудни Тсонга. По-точен сервис предимно на бекхенд, по-дълбоки топспинове (абе нормалната му игра), а когато се защитава да връща дълбоко. Ако Жо беше започнал да пропуска малко повече, увереността му ще падне, ще се прокраднат и нерви (у всеки е така) и тогава вече ставаше мач. Ама Рафа не му даде възможност дори за секунда да се съмнява в победата... Много зле! Не знам...

САМО ЛЕВСКИ





Тема Re: Браво, бравонови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (мелоФройд)
Публикувано24.01.08 13:15



Когато Надал пада, даже и ти ставаш обективен. :))
Абе Цонга не е показал нещо повече от Гонзо през миналата година или Баги през 2006, ама гледай ги къде са двамата, в никакъв случай не потвърдиха заявката, която бяха дали в Мелбърн. Тялото му е доста податливо на контузии, а и той е играч на настроенията - спомни си как победи авторитетно Хюит на Куинс и после падна от... Чилич. Не мисля, че ще повтори този феноменален резултат, но може да гравитира около топ 10 и да стигне някой Мастърс финал примерно.

If the rule you followed, brought you to this, of what use was the rule?


Тема Re: Браво, бравонови [re: A.Agassi]  
Автор vogelfrei (мелоФройд)
Публикувано24.01.08 13:19



Отговорът е много прост - сегашната трева на Уимби е доста по-удобна за стила на Надал, отколкото хард корта. Причините - по-високият отскок на топката и по-доброто приложение на слайс сервиса му, с който спечели много точки в последните две издания на турнира. На хард топката не отскача с 18 см и сеченият му сервис не може да се плъзга толкова, а това са основни компоненти на играта му. Разбира се, не трябва да пренебрегваме и огромният му късмет в жребия през 2006 и контузиите на Южни и Джоко през 2007 (и двамата щяха да го бият, който отрича това, е пълен лаик). Колкото до Фед, Рафа успява да му се противопостави в Лондон, защото има психологическото преимущество, пък и защото играта на Фед специално извън клея е малко по-удобна за него, отколкото на типичните атакуващи играчи във форма (Блейк, Бердих, Гонзо, сега Цонга..). Сигурен съм, че ако беше играл тук с Фед, щеше отново да го измъчи, въпреки формата си.

If the rule you followed, brought you to this, of what use was the rule?


Тема Re: Браво, бравонови [re: vogelfrei]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 13:20



Ще ти се нали. ако може изобщо да няма никой, тц, този е по специален, има нещо у него. Твърде е млад, нормално е да има върхове и падения. Не може всички да са като Рафа, още тийнейджър и спечели 11 титли, това са инцидентни случаи, някои даже узряват и почват да мачкат на 21 г. +
Пак ти казвам въпрос на контузии и психика е, иначе оръжията са му уникални. Според мен ако играе по същия начин и не се гътне от напрежението на големия финал то той е фаворит срещу който и да е от втория полуфинал.
Цонга развали мечтания финал на хард корт на турнир от големия шлем между Федерер - Надал // Джоко - Рафа. Дано дори и да загуби поне да е достойно и да има драма и 5 сета, защото иначе ще е много жалко. Дано не се повтори случая с Гонзо миналата година.



Тема Re: Браво, бравонови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (мелоФройд)
Публикувано24.01.08 13:24



Хехе, надценяваш го ужасно много след един мач. Може и така да стане, както го казваш, но нямаш никакви аргументи. Днес победи един посредствен играч на хард

и айде вече голямата звезда. Не ми се ще, напротив, ще се радвам Федерер да доминира над максимален брой тенисисти и глупостите за липсата на конкуренция да не ги чувам. Самият аз симпатизирам на Цонганатора, откакто победи КЗХюит в Куинс, но това, дето го направи засега, го направиха и Баги, и Гонзо. И какъв ти е аргументът - "този е по специален, има нещо у него". Окей, хахаха :)

If the rule you followed, brought you to this, of what use was the rule?

Тема Re: Браво, бравонови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано24.01.08 13:24



Цонга развали мечтания финал на хард корт...

Цонга го развали??? А не е ли Надал? Ебаси и мечтания финал, на който би отишъл играч, дето не може да бие Цонга.

Това е положението - време е да свикнеш, че дългогодишната ти перманентна прогноза за Надал номер едно няма да я бъде и тая година май. Нищо, преди Ролан Гарос 2009 ще да е :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Браво, бравонови [re: A.Agassi]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 13:29



явно харесваш, Рафа не се отчайвай. Феновете трябва да сме с него и в такива моменти. Много ми е болно, ако можех щях да му набия няколко шамара, а после да пийнем и да си поговорим. Баси не вижда ли своите слабости, Тони Надал не ги ли вижда? не е мръднал ама йок. даже става по-зле :/
А отговорът на въпроса ти.
Значи въпросът е в отскока на топката, ако двамата с Цонга се срещнат на клей например то франсето ако ще още повече да се назоба пак няма да може да го бие, защото Рафа си остава феномен, но на бърза хард:
1) топката отскача ниско и невиждания му топспин не върши работа
2) не работи и слайса. не функционира така добре и въртеливия сервис.
3) Обикновено Рафа не се притеснява да дава топката на форехенда на съперника си. прави го по навик, не му пука, не го е страх, защото знае, че ще се защити и контраатакува, това е станало до инстинктивност у него, но на хард корта това е самоубийствено. Надал твърде често е давал, дава и ще дава удобни топки за атака, но малко са тези които се възползват. Лошото е, че тези които го правят и го побеждават.
4) Надал просто не усеща топката/играта на бърз хард корт както на клей или поизтърканата и по бавна трева отпреди години.
5) специално тревата пак си е бърза настилка, даже е по бърза от доста хард корт настилки, но въпросът не е баш там, а пак да се повторя в отскока на топката, в плъзгането.
А и последно, въпрос и на психика е. Най-важното нещо във всеки един спорт. Надал е уверен и нагъл на клей, уверен е според мен и на трева и ще го докаже и тази година, но на хард корт има едно на ум, притеснен е в редица мачове. мудно започва и впоследствие се завръща, а съперниците му знаят, че е победим и изобщо ама изобщо не се притесняват от него.

ами това е ;)



Тема Re: Браво, бравонови [re: vogelfrei]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 13:32



добре пак ще си говорим.

надценявам го след един мач? Ти изобщо гледал ли си мач на Цонга на тазгодишния ози оупън? Или Мъри, Гаске и Южни са некадърници и всеки ще ги бие с лекотата с която Цонга ги премаза без да му мигне окото?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.