Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 04.07.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Женският тенис не спира да ме изумява!нови  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано08.09.07 01:27



Първо, да отбележа, че Енен и В.Уилямс направиха доста приличен мач, а някои разигравания си бяха направо феноменални. Особено първата точка при 5-5 първият сет може спокойно да претендира за разиграване на турнира ...

Въпреки това не трябва да се изпуска изумителното развиие на мача м/у двете тенисистки в най-добра форма в света в момента, последните две носителии на титли от ГШ, едната номер едно, другата бивша номер едно с 6 титли от шлема, абе въобще игра елита на новият век в женският тенис.

Та този елит започна нормално първият сет. Ранен пробив за Енен, който се запази до последният възможен момент и белгийката сервира за спечелването на първата част. До този момент Винъс беше спечелила едва 2т. при сервиз на световната номер едно. Тогава от 40/15 последваха 4 точки за посъбудилата се Винъс и резултатът беше изравнен. Тогава дойде и вече споменатото разиграване на турнира, след което вече Винъс имаше тотално психологическо предимство. Въпреки това последваха 2 поредни двойни грешки и 15/30 ... И това обаче не можа да активира силата на Енен, три псоледователни точки за Уилямс и 6-5 за нея. Против всякаква логика обаче Винъс подари леко сервиз гейма на Енен, а след това и белгийката взе повече от лесно тайбрека 7-2 ...

Обикновено след първият сет при жените е време за лекари, физиотерапефти и т.н. , които идват при загубилата. Нищо подобно обаче в този мач, те бяха дошли заради Енен. Белгийката започна ударно вторият сет и поведе с 3-0, Винъс трудно си взе сервиз гейма 3-1, от там 40/15 и две точки за 4-1. Повтаря се обаче сценарият от рибрей в първият сет, 4 последователни точки за Винъс и пробивът е върнат. От там Уилямс си спечелва подаването и израввнява за 3-3. Видимо във възход печели след супер игра и първите три точки на следващият гейм и има 3 точки за втори пробив в своя полза ... Преди това да не забравим, че след като спечели 3 последователни гейма (най-големият и възход в мача) извика и тя физиотерапефта ... При 0-40 Енен направи една хубава точка 15-40. След това обаче последваха 4 поредни непредизвикани на Уилямс и гейм за Енен ... В 3 от лсучаите се игра при вторият сервиз на световната номер едно ... След това веднага нов пробив и 5-3, айде да речем, че заради пропуснатият невероятен шанс този пробив можем да го пишем оправдан. Енен сервира за мача, а Винъс се е сдухала здраво. Това не пречи обаче при възловата точка 30/30 белгийката да направи двойна грешка, от там Уилямс отново връща пробива и 5-4. Винъс сервира за оставане в мача след като се е спасила започва супер, и за енти пореден път против вскякава логика от 30/30 (до което се стигна след един случаен ретур на Енен попаднал в края на линията ... ) направи две смешни непредизвикани и край на мача .... Бахти, да не си треньор в женският тенис ...

от тия мачлета на лайв бетинг могат да се правят изумителни пари

п.с. не гледах кузнецова - чакветадзе, но слушах Сесил. Момичето се е развило много как да го кажа мисловно:) през това време докато е била извън състезателният тенис. Приятно съм изненадан ...



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано08.09.07 01:43



Женския тенис на този турнир и кажи-речи цялата година е смешен, целия турнир е пародия, а сестрите нямат никакво извинение, че подариха титлата на най-безличната номер 1 в историята.

А Сесил е пълен идиот. Не била гледала тенис цяла година?!?! Как може да претендираш за нещо в този спорт и да не гледаш съперничките си как се развиват, коя как играе и т.н. Освен това блещеше както винаги пълни глупости. Била фенка на Роджър Федерер, кефила го как мачка при мъжете (ок, лошо няма в това) и тя щяла да се постарае да направи същото при жените (перафрезирам малко, не каза точно това дословно, но това и бяха мислите). Що за самочувствие без никакво покритие?



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: shevchenko]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано08.09.07 01:43



Можем да си го обясним с това, че и двете са доста опитни и разни моментни падения не им пречат да продължат да играят добре. А и примерно мъжете като успеят да спечелят важни точки или геймове това им дава повече самочувствие и обикновено рефлектира върху сервирането им, докато днес и двете не можеха да разчитат на началните си удари през целия мач. На Винъс първият и сервис хич го нямаше, при Енен горе-долу също беше така. Абе наистина си беше странен мач, но това все пак е женски тенис. :)

Сесил ми харесва много повече като коментатор отколкото Катя Малеева. :)

- Will you marry me?
- How much money do you have?


Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: shevchenko]  
Автор Demandred ()
Публикувано08.09.07 01:47



Най-странното нещо за деня обаче беше, че Чакветадзе успя да спечели първият сет срещу Кузнещова с общо 1 уинър в целия сет. толкова слаб сет на такова ниво на помня да съм гледал.



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: Diavolo]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано08.09.07 01:49



Стига с тия глупости. Най-безличната номер едно ще играе утре за седма титла от Големия Шлем, докато годзилите ще плачкат заедно със злобната им майка, муахахах.

- Will you marry me?
- How much money do you have?


Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: shevchenko]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано08.09.07 02:02



Аз пък не виждам нищо странно в развитието на мача - просто двете са били много равностойни. И накрая едната е надделяла. Иначе резултатът щеше да е 6/2, 6/1



Дяволо: и на мен Енен не ми е много симпатична, но да се твърди, че е безлична в сравнение с истеричните сестри и някои други титулувани номер едно, е нереално. Тенисът, който показва, е уникален! Няма нищо, което да може така да ме отегчи в един жеснки мач от безкрайно млатене, последвано от мощен писък! Ако не бяхя страхотната им воля за победа и хъса за игра, хич нямше и да си пускам мачове на Серенка и Маша....



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: Henman]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 02:05



Енен не играе като номер 1, няма това самочувствие и харизма на истинските легенди. Това и е слабостта, това е мнението и на специалистите. Тя е харизматична само на клей турнирите, а иначе има доста слабости голяма част от които в главата и, за това никога няма да има осанката на една Серина например.



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано08.09.07 02:07



хаах, татуирала си фея, за да прави чудеса на корта :)

абе израстнала е, преди време само ръсеше как ще рита задници, че я бъркали с курникова на външен вид и прочие идиотизми



само не разбрах заради спортният режим ли я освбодиха за вторият мач или да ходи да върти гюбеци в най клуб



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: mauer]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.07 02:07



Тенисът и е уникален? А защо тогава толкова често се пробива сама, прави пълни глупости на корта и изпада твърде често в дупки. Жалко, че сестрите не са това което бяха и особено Серина която е жалка картина в момента(

) иначе щяха да я разпилеят както миналата година Шарапова се изгаври с нея на финала.



Тема Re: Женският тенис не спира да ме изумява!нови [re: mauer]  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано08.09.07 02:10



да ве бате, как пък да виждаш нещо странно в развитието на мача ...

винъс връща пробива след като е спасила 3 сетбола, печели феноменално разиграване. че то друго освен две поредни двойни грешки какво да си помислиш, че може да последва след т'ва ...

а да, играе феноменален тенис, от 0-3 прави 3-3 и 0-40, друго освен 4 ънфорса само аз си мислех, че може да няма, ама вие ги виждате тия неща отдалеч, ок :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.