Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 21.09.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За истерията на кортанови  
Автор Ferrero (I Hate MONEY.)
Публикувано01.09.07 13:05



Не знам за вас, но аз вече съм тотално отвратена от ужасяващото истерично дране, предсмъртни крясъци и измъчени стонове, които показват "колко много искам тая победа" - толково много повече от тебе и затова ще увеличавам децибелите докато въздушната струя не те смачка в трибуната зад теб.
Отврат.

Нищо не може да оправдае подобно поведение за мен - никакво желание за победа и тем подобни извинения, които може да се дават.
Естествено това с крещенето е традиция от отдавна и винаги са го правели някои, но реших да постна по темата след мача на Серена вчера, щото някъде при 4-4 във втория сет ми прещракна. Такава истерия - буквално при всеки един удар - да не говорим като спечелваше точката...ужасссссссссссссссссссссссссссссссссс. Така ли един истински шампион по ДУША печели - смазвайки другия не с играта, а с ДРАНЕ? Невъзможно! Тук дори не говорим за това как опонента ше реагира, сигурна съм че психолозите отделят време да подготвят именно за блокиране на "свръх-човешки писъци" от съзнанието и всеки успява да го направи в различна степен. Говоря само за това, което идва. Интересно, в първите 2-3 гейма на мача Серена не ръмжеше. Но като разбра, че ще е малко трудничко, започна да ръмжи и не спря до края.
Ако все ище има наивници, които мислят, че неините и на Шарапова крясъци им идват спонтанно, да се ослушат. Не знам дали не може да се измисли някакво наказание - предполагам, че не, но истината е, че това отвращава доста фенове - поне така се надявам. Може би един ден когато в съседните градове започнат да се оплакват от шума ще сложат нещо като сензори да измерват децибелите по време на разиграване, и след някаква граница ще наказват.

Естествено, първо трябва да измислят какво да правят с леко изкривената употреба на "injury timeouts", но за мен лично 3 мин. прекъсване е нищо като тактически приом в сравнение с крясъците.

По принцип не съм от тоя тип хора дето искат на корта да е мъртвило, напротив - драмите от сорта на Джок- Степ вчера са страхотни (Степ понякога прекалява, но поне е СЛЕД разиграване хаха) и винаги много ме радва, когато някой изразява радостта и кефа след важни точки, страхотни разигравания и т.н. - това е живота в играта. Но това няма НИЩО, ама НИЩО общо с грозната демонстрация на свръхамбиция от Серена, Шарапова (други от техния калибър в областта, не се сещам?).

Никога няма да уважавам играчи като тях.



Тема Re: За истерията на кортанови [re: Ferrero]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано01.09.07 13:10



Много си права и напълно те подкрепям - това с квиченето на елитните тенисистки е супер дразнещо. Преди време мисля, че противникът имаше да се оплаче на съдията на стола и той(тя) да направи забележка и квиченето да се спре. Отдавна обаче не съм виждал подобно нещо и се чудя дали вече е отпаднало, или просто са свикнали

с тия дранета ...



Тема Re: За истерията на кортанови [re: Ferrero]  
Автор don Carlos ()
Публикувано01.09.07 18:42



Съгласен съм с теб, наистина особено при Серена е нещо страшно. И особено след края на точката имам чувството, че й режат крака без упойка. По принцип се смята, че шуното изпускане на въздух помага на удара, което донякъде е вярно, обаче всичко си има граници. Например Гуга Кюртен почваше да пъшка още на загрявката, но просто той така играеше, такъв му беше стила. Иначе и аз знам, че можеш да се оплачеш на съдията и ако викането не престане следват накзания, точки геймове и т.н.



Тема Re: За истерията на кортанови [re: don Carlos]  
Автор Ferrero (I Hate MONEY.)
Публикувано01.09.07 19:41



Да, и аз мисля, че има нещо като граници. Именно това е разликата, че при Гуга и някои други това им е постоянен атрибут, винаги са играли така и не го правят за да повлияят на опонента си, има голяма разлика. Всъщност доста играчи пъшкат, охкат в трудни моменти, но при Серена и Шарапова нещата са точно равносилни на истерия. Съвсем целенасочена. Понякога се чудя как не се пръскат по шевовете, и за мен това е израз по-скоро на безсилие отколкото на сила. А за оплакванията, не знам дано някой да е имал полза от това, но повечето си го преглъщат май и това е.



Тема Re: За истерията на кортанови [re: alessandron]  
Автор Ferrero (I Hate MONEY.)
Публикувано01.09.07 19:51



Дано не е отпаднало, вероятно има момичета, които не биха се поколебали да се оплачат.



Тема Re: За истерията на кортанови [re: Ferrero]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано01.09.07 20:30



Добре се завърнала! :)
по темата, подкрепям!



Тема Re: За истерията на корта [re: Ferrero]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано02.09.07 07:30



Квиченето го наложи Моника Селеш.
Не че преди това го е нямало, но беше много по-малко.
По някое време Граф повдигна въпроса, че писъците и пъшкането отсреща са неспортсменски и въпроса даже трябваше да се гледа официално.

Селеш обаче даде интервю, че така дишала по-добре и това и позволявало да нанесе по-силен удар и в крайна сметка я оставиха да си пъшка.
Естествено по едно време всички решиха, че това е някаква панацея и се разпъшкаха масово. Сега гледам нещата са се пооправили, но пък се разпъшкаха мъжете, начело с Моника Надал.

Ad astra per aspera


Тема Re: За истерията на кортанови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано02.09.07 13:51



подкрепяш? И си фен на Сиренка и Надал?





Тема Re: За истерията на кортанови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано02.09.07 14:33



e towa kakwo obshto ima s fenstwoto? :o



Тема Re: За истерията на кортанови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано02.09.07 14:37



ами съгласяваш се с мнението на фереро, която "не уважава пъшкащи тенисисти"
?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.