Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 01.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За каризматанови  
Авторsperanza (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 16:52



В днешно време в тениса, както и в много други спортове, се върти огромно количество пари. И всичко това идва от телевизионните предавания и рекламите. Затова мисля, че е много важно играчите да са не само добри професионалисти, но и да имат излъчване, да носят нещо допълнително на играта.

Толкова хора твърдят, че Федерер е може би най-добрият тенисист за всички времена и че играта му е уникална. Може би е така, но за мен този човек е безличен. Емоция почти не показва, винаги се появява на корта облечен като за модно ревю, инициалите му са "извезани" със златни конци отзад на маратонките...от цялото му поведение лъха снобарство и някаква надменност. Може би си е извоювал правото да се държи така, но това не ми помага да го харесвам повече. Незнам дали знаете, че в началото на кариерата си Федерер беше доста емоционален и избухлив на корта, но всичко се промени откакто започна да печели всеки мач. Изведнъж се превърна в перфектния джентълмен. Не може обаче да скрие как всяка загуба го изяжда отвътре - след мача с Джокович не успя да каже и една похвална дума за противника, заяви, че за него тази загуба нищо не означава и не харесва играта на Джокович. Мисля, че след като във всичко се държи като голям шампион, трява да е такъв и когато губи. За мен другият голям недостатък на Федерер е...Мирка. Незнам за вас но на мен големите очила и стиснатите и' устни започнаха сериозно да ми действат на нервите, понякога се налага да виждаме по-често нея отколкото противника на Федерер, особено ако е някой неизвестен тенисист.

Страшно харесвах Надал още откакто се появи. Според мен той има всичко - излъчване, талант и амбиция. Но сякаш точно тази амбиция започна се набива твърде много на очи. Надал е още толкова млад, а като го гледам имам чувството, че тренира денонощно и сякаш не може да изпита истинско удоволствие от това, което прави. Похвално е, че се бори за всяка точка, но ми се иска да го виждаме по-често да се усмихва на корта и по-рядко да си намества гащите :-)

Гледам тенис много отдавна и Джокович е първият тенисист след Патрик Рафтър, който успя истински да ме "грабне". Някои го обвиняват, че играе скучен тенис, но според мен той е по-талантлив и от Надал и сякаш изпълва корта, има присъствие, има чувство за хумор и отново ме накара да изпитам истинска емоция от играта.

Е, това е от мен. Знам, че всеки си има предпочитания и добре, че е така. Нали казват, че в спора се ражда истината.



Тема Re: За каризматанови [re: speranza]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано15.08.07 19:44



И защо казваш всичко това? Всеки си има свои причини да е фен на някого, които обикновено са напълно субективни, нелогични и инстинктивни. Ако всички бяхме фенове на най-добрия тенисист, тогава трябваше по света да има само федеристи и никакви други. Обективно, няма как да си фен на друг, освен на Федерер, но фенството не е нещо обективно. А иначе милиони хора не мислят като теб и виждат грамадното сърце и емоция, които Роджър излъчва от корта. Съжалявам, че не стиска юмрук след всяка точка и не си вади гащите от задника, но ако го правеше, мисля си, че хората с вкус нямаше да са му фенове.



Тема Re: За каризматанови [re: speranza]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано15.08.07 19:55



Аве Федерер никога не е бил избухлив на корта, такъв му е характера просто. Иначе аз много се очудих от изказванията му за Джокович, по принцип винаги се отнася с уважение към противниците си. Поздрави, че си фен на Пат Рафтър.



- Will you marry me?
- How much money do you have?

Тема Re: За каризматанови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано15.08.07 20:32



Единственото, което Федерер каза, е, че според него това да играеш срещу такъв играч е дразнещо, тъй като той постоянно връща и не тръгва да те атакува първи. Напълно правилен и резонен коментар, а иначе в интервюто поздрави Ноле и призна, че е бил по-добър.

Впрочем, абсолютно по същия начин се изказа и след финала в Рим през 2003, когато Феликс Мантия (блъскач от класа) го победи.



Тема Re: За каризматанови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано15.08.07 20:43



Каза още, че Джокович играел като всички останали играчи, че бил предвидим и че загубата била маловажна и не значела нищо. Чудя се как тогава другите губят с по 2-0 сета, а Новак успява да го победи. Отделно от това се оплака, че духало вятър и това също му било повлияло.
А мачът с Феликс Мантия го гледах и много ме беше яд тогава, защото преди това играеше много добре и май беше бил Фереро, който по-късно спечели РГ. Същата работа като Гаске беше тогава - талантлив, но така и не можеше да реализира потенциала си. До Уимбълдън 2003 де.



- Will you marry me?
- How much money do you have?

Тема Re: За каризматанови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано15.08.07 21:23



Ако се чудиш, аз отговорих вече няколко пъти - ключовата дума е психика. :) Според теб Джоко има ли някакви по-специални удари от мнозинството тенисисти?:) Също така няма нищо странно в маловажността на загубата, добре знаем, че Фед го интересува Големия Шлем и запазването на първото място.



Тема Re: За каризматанови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано15.08.07 21:32



Абе не е само психиката. Много малко са играчите, които могат да удрят толкова силно топката и да правят толкова малко непредизвикани грешки. Както и да е, важно е друго. Дори и приказките на Фед да са верни, някак си не върви и не е спортсментско да ги казва още повече, когато е загубил от същия този играч. За един Хюит може да каже абсолютно същото като за Новак, но не го прави, а винаги твърди, че Лейтън бил голям играч, че било голямо предизвикателство да играе с него и все подобни ласкави приказки. Чудя се защо ли...?



- Will you marry me?
- How much money do you have?

Тема Re: За каризматанови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано15.08.07 21:35



Имаш известно право, наистина Федерер никога не е бил арогантен и не бива да говори чак такива неща, НО в случая съм сигурен, че не го е казал от злоба или нещо подобно, а просто като отговор на въпроса какво мисли за играта на Ноле. Пък и е нормално след подобна загуба (два тайбрека, изпуснати шест сетбола на собствен сервис) да се изпуснеш малко, и Фед е човек.



Тема Re: За каризматанови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано15.08.07 21:44



Опа, забравих да пейстна и друга част от интервюто, да не остават хората с грешни впечатления ;)

"I think that he has played extremely well and he deserved, at the end, certainly to win"



Тема Re: За каризматанови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано15.08.07 21:51



Е да, имаше и добри думи за Джоко, но пък малко по-нататък започна да обяснява как играл много слабо и вятърът му пречел, което малко или много оставя впечатлението, че омаловажава победата на Новак..

- Will you marry me?
- How much money do you have?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.