Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 26.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: vogelfrei]  
АвторOrelaz (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 19:23



Включвам се в трудните моменти. Не мога да се регна деба и ДИР-а, нещо не ми познава паролата, както и да е.
Фед игра вчера по зле от мача срещу Мъри м.г. и по чудо се отърва. В добавък и първи слаб финален мач от както е номер 1. Това е доста нехарактерно за него - класата му се показва най-вече във финалните мачове.Това ми идва в повече.
За Борг и Надал паралела е очеваден като физически изходнии данни и психика и не мога да разбра как хора като Дяволо, които познават играта не я видяха досега. Като техника на придвижване и развитие на техниката през самата кариера Борг няма равен засега според мен. Борг след първите си 2 РГ решава, че трябва да спечели Уим и го прави като става от 100% беслайнер -завършен олкорт играч, подобрява волета,сервиза и най-вече ретура. По това време Уим е всичко и значението на тази титла е най-голямо за всеки играч. Това той го прави на 20 години а от гледна точка на физиката е с класи над Надал (така, че аз поне не си представям Надал като номер 1 или с титла от Уимбълдън и РГ). Поради тази причина Борг изпусна и да наниже още някои и друг РГ- именно в периода 76 - 77 година. Можеше да наниже 7 или 8 РГ и тогава не знам как шяха да ги спрягат Вилас и компания. Ако имаш време може да погледнеш къде е играл на клей Вилас когато Борг е учасвал в даден клей турнир. Сменяше континента а не турнира - толко го беше шубе.
За отказването му мога изкажа моето си мнение - всичко което пишеш е вярно но според мен основното е навлизането на медикаментите и технологиите в тениса точно в този момент. Човека отказ да взема стимуланти и мислеше,че с невероятната си физика и старата си дървена ракета ще е непобедим но съдбата го удари жестоко. Финала с ляворъкия на Уим беше доста силен удар под кръста, през целият мач си е мислел че печели мача и че играе по-добре
от хулигана но накрая изпусна шанса. Ако го беше вкарал в 5 сет Роджър щеше да бъде поздравен от Борг догодина. :-).
По склонен съм да мисля че след такъв период от време на върха повечето хора не могат да удържат на психическото натоварване.
За липсата на личен живот (по точно на жени) бомбата гръмва рано или късно при всички вундеркинди, особено тия дето вземат някои производни на стероидите (Бекер, Агаси). Той и Надал затова е контузен в китката (а не в кръста примерно) понеже след тренировки лъска бастуна в тясна тоалетна.

. Но и той няма да бъде отминат от тоя синдром.



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: Orelaz]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано17.08.07 19:52



На мен ми е интересно едно нещо - каква е причината според теб Борг да не спечели нито веднъж ЮС Опън? Този турнир се е провеждал в известен период от време и на клей, настилка, на която е бил тотален доминатор, а и на хард, настилка, която също би трябвало да пасва на олкорт играта му, тъй че не ми е ясно как така е останал без титла оттам.

- Will you marry me?
- How much money do you have?


Тема Re: За каризматанови [re: Henman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано17.08.07 20:08



Абсолютно!

Фед се дискредитира много яко и повече да не съм чувал за джентълмена Федерер, ахахха



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: alessandron]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано17.08.07 20:12



да ама 2005 г. Фед не игра в Канада (тогава пак Монреал). Така че няма никакъв паралел между двете.

отричам! Не може всичко да се печели. Миналата година и Фед беше такъв пример, спечели оронто и след това игра безобразно и загуби от Мъри в 1 кръг в Синси.
По принцип тенисистите са задължени да играят в тези турнири и за това го правят.

е да, така е. Това важи и за двамата. когато Джоко почне да бие Надал и Федерер още веднъж или по постоянно, тогава вече ще могат да се правят генерални изводи, засега все още е малко раничко. Но Джоко ще е най голямата опасност за Фед на US Open.

вамос!



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: Orelaz]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано17.08.07 20:26



За слабия финален мач - да, но ако срещу него не беше някой като Джокович, мачът свършваше в два сета. Всъщност финалът срещу Багдатис в Мелбърн също беше слаб мач и тогава кипърецът водеше със сет и пробив, ето ти разликата с Ноле. :)

Това, което казваш за Борг и Уимбълдън, е факт, аз само искам да напомня, че сходна е и съдбата на Иван Лендъл. Винаги съм се учудвал как той, който е считан за първия силов тенисист в историята, е успявал да настрои играта си от типична бейзлайн към сервис-воле за толкова кратко време. А Борг наистина е станал демоде за нула време, при положение, че той е бащата на съвременния тенис. Направо е смешно това как се появява в началото на 90-те с дървена ракета и очаква да побеждава.





Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано18.08.07 14:51



Лендъл и волета? моля ти се. Лендъл така и не се научи да играе качествено сервис воле. между другото не знам дали знаеш, но именно Лендъл е бил любимеца на Пийт Сампрас. :)



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (26.75)
Публикувано18.08.07 14:55



Ъъ? Не съм казал нищо за качеството на играта на Лендъл, само вмятам, че той, който беше блъскач от класа и не излизаше на мрежа на клей и хард, се пренастройваше за Уимбълдън и играеше сервис-воле. А колкото до любимеца, в грешка си. Сладкият винаги е казвал, че негов най-голям идол, който го е запалил по тениса, е Род Лейвър.



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано18.08.07 15:11



а да Лейвър, да. Но поитересувай се, от играчите от 80-те години Сампрас се възхищаваше и бееш фен на Лендъл, 100% съм сигурен. :)
Е, да Лендъл се опитваше да ихрае сервис воле, но не му беше вродено и си остана само с опитите... :)



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: Henman]  
АвторOrelaz (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 13:34



на US ima загуби дори и на трева - т.е. на всяка възможна настилка?!? По това време за US нямаше как да видиш репортаж, а за някой мач дума да не става. По съшият начин са и нещата за АО. Освен всичко ICEMAN дума не обелваше, много малко интервюта и т.н. Повчето неща са си догадки.Пресата след като се отказа генерира какви ли не истории. Мое мнение е, че Борг беше безнадежно влюбен в Централният корт на Уимбълдън и турнирите извън Европа не го итересуваха достатъчно силно. Такава си му е натурата - отвън Лед, отвътре -Огън. За съжаление не мога да си обоснова мнението с факти. СУпер Парадокса е 77 г.?!! Не играе РГ, печели Уимбълдън и на US се отказва във 3 кръг, като РГ и US са на клей??!!?? Явно освен тревата нищо не го е интересувало?



Тема Re: Добре дошъл в клуба!нови [re: vogelfrei]  
АвторOrelaz (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 13:57



Според мен мача срещу Джоко бе изигран значително по-слабо отколкото финала на АО срещу Багдатис. Без да омаловажавам достойнствата на Джоко, Фед направи 48! непредизвикани грешки за три сета без да е пристиснат дотолкова, че на всяка 3-та точка да прави грешка. Не съм бил свидетел на подобно нещо. Тактически сърбина е по-дисциплиниран и от Надал и следва стратегията си със страхотно постоянство и ще е неудобен и в по-добра кондиция за ФЕД но да пропусне и 6 мачбола му дойде като подарък .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.