Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 22.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Енен размазана като хлебарка...!нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.07.07 21:11



Жустин беше тотално размазана от Бартоли. Гледах и не вярвах на очите си, дето има една приказка - че то изглеждаше толкова лесно - Бартоли не удряше много силно, просто удряше ляво-дясно до припадък и много точно и Жустин, колкото и да беше бърза изобщо не успяваше да снигне до топката всеки път...

Не мога да скрия задоволството си, че Жустин се размина тотално с титлата тази година, пък и си мисля, че Винъс вече има сериозни шансове, ако нещо не се отпусне, щото с удари като на Винъс, Бартоли доста ще се озори да прави с топката каквото си иска, но пък знае ли човек - и чудеса стават.



Тема Re: Енен размазана като хлебарка...!нови [re: mizrahi]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано06.07.07 21:17



Не ти ли се стори сякаш Селеш беше на корта???



Go, Amelie!!!

Тема Доста срамнонови [re: mizrahi]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано06.07.07 22:42



За мен е огромна изненада - не съм и очаквал, че Жустин няма да прояви хладнокръвие и няма да може да промени игровата си тактика. Като стана ясно, че Бартоли се нагоди към играта й, да беше почнала да прави повечко къси, дебеланката едвам тичаше при всяка такава. Дори и не толкова добри къси щяха да са много затрудняващи и уморителни за Марион и да разбият ритъма й. Освен това малко повечко опити за излизане на мрежа - говорим за тенисистка с доказано отлични волета. А тя просто се панира ...



Тема Re: Доста срамнонови [re: alessandron]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано06.07.07 22:57



Абе аз гледах малко от третия сет и според мен Жустин играеше отвратително. Много непредизвикани грешки, първият и сервиз липсваше, нямаше почти никаква ефективност при посрещането, а и тоя вятър съвсем усложни нещата. Бартоли главно държеше топката в игра и чакаше Енен да сбърка, само че срещу Винъс тая тактика се съмнявам да проработи. Деба, сега трябва да си сменям хубавата сигнатура, а и Дяволо пак не беше победен в бас. :(



Тема Re: Доста срамнонови [re: Henman]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано06.07.07 23:11



Не е само в Жустин причината - аз гледах целия мач, Бартоли много умно подходи. След първия сет видя, че няма да стане с единични силови отигравания и търсеше точност в ударите си, без сила и ги пласираше много добре по ъглите, като караше Енен да тича. А и на мрежата доста добре играе, на два-три пъти какви драйв волета направи след слаби волета на Жустин - много хубави и трудни. Но и Енен и позволи и не се възползва, не смени тактиката и в решителни моменти не рискува достатъчно ...



Тема Re: Доста срамнонови [re: alessandron]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано06.07.07 23:25



Ами да, пласираше топки по ъглите, но това ставаше, защото Жустин беше твърде мека в ударите си от задна линия, не търсеше развръзката в разигравания и пласираше повечето топки в центъра на полето, тоест играеше играта на Бартоли (говоря само за третия сет, де). Иначе е вярно, че Марион играеше разумно и направи някои хубави топки, но пък от друга страна сервизът и беше прекалено слаб, а ретурите - не особено впечатляващи, абе за мен Енен си изпусна мача и това е.



Тема Re: Енен размазана като хлебарка...!нови [re: mauer]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.07.07 00:38



Мда, имаше нещо такова като че ли... Странно все пак - Енен би трябвало да е борец, ама нещо се беше ошматила, сякаш я бяха ударили с мокър парцал. А може и да има контузия...

Сещам се и за друго обяснения - бащата на Шарапова обвини сестрите Уилямс, че са направили черна магия на Маруся. Може пък сега да са проклетисали и Енен :)))



Тема Re: Доста срамнонови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано07.07.07 01:57



В отговор на:

абе за мен Енен си изпусна мача и това е.




е ти пък, да не би да искаш Бартоли да НАДИГРАЕ Енен?:)))
има две обяснения за загубата - или Енен загуби драстично концентрация, или физически не беше в оптимална форма. А може би и двете. Пълен шок е тази загуба, точно когато беше на крачка от вечността. :О

пп Бартоли може да се превърне в първата изненадваща ГШ победителка от Ива Майоли насам. :)



Тема аз не мога да разберанови [re: mizrahi]  
Автор heops (кой тоз)
Публикувано07.07.07 10:09



какви бяха тия приказки, дето всевъзможни спецове изприказваха по диема, че физически бартоли била зле, човек има чувството като ги слуша, че още малко и ще се разпадне на корта. вчера кирил владимиров постоянно коментираше колко тежко дишала между точките. на мен в нито един момент, когато имах възможност да й гледам мач, не ми изглеждаше да е зле физически, нито пък смятам, че чак толкова зле се движи по корта. иначе като разбрах сега сутринта, че марион е била, ококорих очи, защото снощи излезнах веднага след като жустин взе първия сет с доста доминираща игра, а кирчо почти заспиваше на коментаторския пулт.
в интервюто жустин отчита, че твърде много е играела нейната игра и на моменти не е знаела какво да прави на корта, освен това в третия сет вече не се е чувствала достатъчно свежа, за да се бори с бартоли. казва и, че марион заслужава да играе финал и че е била наясно колко добре може да играе французойката. въобще жустин приема нещата като истински спортсмен, а не тръгва да се оправдава и да си намира извинения примерно във вятъра или нещо друго.
а пък бартоли казва, че победила, защото видяла пиърс броснан в публиката, който е любимият й актьор, и като свършил първият сет си казала, че не може да се излага така пред него и трябва да заиграе по-добре

това е най-уникалното обяснение, което съм чувала за спечелен мач. в заключение - искам винъс да я смачка. пък и пиърс броснан няма да го има днес в ложите:)



Тема Re: аз не мога да разберанови [re: heops]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.07.07 11:17



Абе какво да ти кажа за формата на Бартоли - доста е дебеличка - на късите топки определено закъсняваше и после дишаше наистина тежко като сумо борец... Излишните килограми обаче сами по себе си още не означават нищо - Багдатис също има коремче, както и доста други. Серена на АО беше бая едричка, ама това не й пречеше да тича при добро желание...

Енен наистина трябваше да не й се връзва на играта, а тя сякаш по поръчка - от телевизора просто се виждаше - топката влиза в игра и се почва всеки път едно и също - ляво - дясно до припадък. Можеше да опита къси токпи повече или нещо друго а тя просто смяташе, че ще може да я надтича ама не би...

А Винъс, да смятам, че ще успее да я смачка, макар че кой знае - Енен не е силова състезателка, но Бартоли я победи. Янкович обаче е блъскачка а Бартоли победи и нея...

Все пак си мисля, че по злобният ще спечели, а Винъс е доста напред в тази графа :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.