Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 26.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема фогеле,  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано06.07.07 22:32



оказва се, че май печелиш баса. по мои сметки дори утре Джокович да загуби от Надал, то сърбина в понеделник ще бъде номер три в ранглистата и така аз практически губя.

Казвам практически, защото за мен от този бас победиля съм аз, въпреки, че една седмица ще нося сигнатурата, която ми избереш. Защо обаче за мен съм победител? Защото, когато се хванахме Джокович беше всичко друго, но не и претендент за третото място и ти не си разчитал на него, за да може Анди да е извън тройката. Ти си мислеше, че Родик ще е зад други тенисисти, които сега ще са зад него в ранглистата, така че моите виждания как ще се развият Родик и другите се потвърдиха на 100%. Освен това беше допълнително подпомогнат и от най-голямата победа в кариерата на Гаске, която дойде меко казано доста изненадващо.

Та с нетърпение очаквам да разбера с какво ще заменя сигата си през другата седмица



Тема Re: фогеле,нови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано07.07.07 01:34



Така, няколко неща.

Първо, можеше да приемеш достойно загубата и да не говориш разни алабализми за "морален победител", блабла. По никакъв начин не заслужаваше да спечелиш баса. Откакто се хванахме на бас, Родик не е записал НИТО ЕДНА авторитетна победа над който и да е силен играч, както и НИТО ЕДНА престижна титла. Единствената му титла дойде в Куинс и беше напълно несправедлива като на финала играч извън топ 100 изпусна лесен пасинг-шот, за да заключи мача. Другият му финал дойде в Мемфис, където беше размазан от Томи Хаас. Освен това Род беше премазан по най-срамния начин от Федерер в Мелбърн, от Надал в Индиан Уелс, от Банди в Шанхай и т.н. и т.н. През този период Анди беше наказан с геврек два пъти - толкова, колкото през цялата си кариера преди това?! А да споменавам ли за огромния късмет на Род с жребия през цялото време - в Шанхай игра с Любо, който едва се движеше по корта, в Мелбърн най-важният мач откъм брой точки го спечели срещу... Марди Фиш, в Куинс и Лондон всичката конкуренция изпопада рано и Род не срещна нито един сериозен играч. И още нещо, осъзнаваш ли, че ако Давиденко беше реализирал мачбола си срещу Хаас на АО, интригата за баса свършваше още след Ролан Гарос? В крайна сметка Родик не беше достоен за третото място в ранглистата и победата ми е напълно заслужена.

Второ, не помня да си се навъртал в мозъка ми, че да знаеш какво съм мислил и т.н. Изобщо не съм се хващал на бас, защото съм мислел, че едикой си ще бъде преди Родик. Разбира се, мислех, че това ще е Давиденко и наистина щеше да е той, ако беше реализирал въпросния мачбол в Мелбърн. Обаче басът беше за Родик и аз се хванах, защото знаех, че Родик не е достоен за третото място и няма да го получи. Оттам тръгна темата, а не от това кой ще бъде трети. Това е, ти сигурно си очаквал Джоко да е трети, разбира се, следиш го от 10-годишен може би.

Трето, мненията ти за Родик и останалите не виждам с какво са се потвърдили? Ти говореше за появата на Конърс като някаква абсолютна панацея и наистина той повдигна нивото на игра на Род, но в онази тема аз ти казах, че Анди скоро няма да спечели престижна титла и няма да задържи третото място, ако изобщо го достигне. Истина ли съм говорил? Да. Точка. По времето на баса Родик се превърна от един атакуващ тенисист в най-обикновен блъскач без мисъл. Знаеш, Анди ми е симпатичен, но от няколко месеца насам забелязвам, че играе УЖАСНО от основна линия и губи поне половината разигравания дори срещу напълно слаби съперници. Самият факт, че Алекс Богданович, който от 6 участия на Уимби няма нито една победа, надигра и смачка от тенис Родик, е доказателство, че таванът на американеца беше достигнат с онзи финал на US Open и няма накъде да върви повече. Нещо, което ти отричаше, но както виждаш, се оказах прав. Чисто като игра, Родик има един форхенд по обратния диагонал и един сервис с груба сила, който го предава във важните моменти. Все неща, с които не би трябвало да е и в топ 20, но просто играта му е ефективна и постоянна.

Четвърто, за самия бас. Както знаеш, сме се хванали на още един бас, който съвсем сигурно отива при теб, така че ти предлагам едно от двете неща:
1. Никой не слага нищо на другия, живеем си в мир и спокойствие и сме квит;
2. Заяждаш се и ми слагаш сигнатура в края на годината, но тогава си задължен през следващата седмица да се киприш със следното:
ФЕДЕРЕР Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ТЕНИСИСТ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА.

Както виждаш съм се смилил над теб - нищо кой знае какво, ами една обективна и неоспорима истина, която знаеш не по-зле от мен. :)

Пето, доколкото помня Хенман също се хвана на бас с мен по повод на Анди и също изгуби, така че е длъжен да си поеме последствията. :) Много му се насъбра и покрай Енен, но какво да се прави. Когато има време да поства -> една седмица с горното. :)

Хау!



Тема Re: фогеле,нови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано07.07.07 12:29



Ако почнем така, ако Давиденко бе реализирал мачбола ... И какво щеше да стане? 200 точки в повече, които ако Родик вчера беше победил Гаске - пак аз печеля. До колкото знам третото място в ранглистата се дава за комплексни силни резултати, а не за "престижна" победа над някой тенисист според твоите разбирания. Родик стигна до мач с Федерер в Мелбърн, което си му е максимума на възможностите. Можеше да спечели Маямито, ако не беше тази нелепа контузия, която получи ... На двата малки турнира в щатите - не успя да разгърне потенциалът си, защото точно в края на предишната седмица игра в Чехия на клей за Купа Дейвис, където победи Бердих и на практика класира САЩ на 1/4 финалите. Нещо което на твоя любимец му е леко чудно, той поставя себе си на първо място. И в крайна сметка какво остава - загубите от Надал и Гаске, е много срамни са да. Федерер също губи от Надал на хард, а Гасек игра вчера феноменално. Освен това Родик беше близо до победа над Андреев на Ролан Гароса, която щеше да му отвори пътя до втората седмица на турнира ...

И в крайна сметка какво се оказа? За да не е Родик сред първите 3, трябваше да се появи един нов играч, който доста бързо да покаже на всички постоянството си, шампионският характер и т.н. Това е като цял мач да те мачкам на футбол, и накрая с първата си атака да вкараш гол от засада, която съдията не е видял ...



Ще помисля двата за двата варианта, но въпреки, че за мен това не е сига, която да ме дразни, то не си справедлив. Защото баса няма нищо общо с Федерер. Ако приема да си носим подписи от другия, през ноември аз щях да ти дам нещо свързано с Докович (който ще ми спечели вторият бас), но явно твоите разбирания са различни.



Тема Re: фогеле,нови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано07.07.07 14:02



е какъв подпис искаш да ти сложа бе, "Родик е дърво" ли?:)
ако искаш, ще измисля нещо за родик, ама не виждам какъв смисъл има да носиш сигнатура с обида за любимеца ти?

Ами какво ако почнем, Анди не е изпуснал някакви големи шансове за победи и общо-взето това, което постигна му беше максимумът, докато Новак можеше да стигне по-далеч в Ню Йорк примерно. Точно защото ранглистата е за комплексни резултати Родик не заслужава да е трети - все пак всички знаем какво представлява на клей, докато Ноле и Колхозника са далеч по-равностойни на всички настилки. Това, че е участвал на купа "Дейвис" пък не е никакво оправдание. Иначе загубата от Гаске вчера не е срамна, защото Род игра силно, но срещу Надал той просто не упражни никаква съпротива, както и срещу Фед, Банди, Хаас и т.н. Не просто падна, а беше тотално надигран.



Тема Re: фогеле,нови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (старо куче)
Публикувано10.07.07 21:26





сега нямам много време, но до края на седмицата ще гледам да разпиша едно 20-30 мнения в клуба, колкото ще изисквам от теб през ноември

ФЕДЕРЕР Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ТЕНИСИСТ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА.

Тема Re: фогеле,нови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано11.07.07 03:00



Каква е тая сигнатура веее, аааа???????????





Тема Re: фогеле,нови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (11)
Публикувано11.07.07 07:49



човекът прогледна за истината, време е и ти да го направиш




GOAT

Тема Re: фогеле,нови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано12.07.07 19:10



никога :)



Тема Re: фогеле,нови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано16.07.07 15:16



Абе ти си ебати и късметлията - Джокович премина като през иглени уши до полуфиналите, а Род изпусна спечелен мач срещу Гаске. А колкото до приказките ти, че Анди бил достигнал тавана си, убеден съм, че много скоро ще видиш, че си грешал.

ФЕДЕРЕР Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ТЕНИСИСТ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА


Тема Re: фогеле,нови [re: Henman]  
Автор vogelfrei (11)
Публикувано16.07.07 15:27



обяснил съм по-горе за изпуснатия мачбол на давиденко, с който всичко свършваше :)
а това, че анди е изпуснал да бие гаске, не е късмет, а типична лузърщина на анди, заради която се хванах на бас ;)
а за джоко какви иглени уши? да, дълги мачове изигра, но заслужаваше победата във всеки един от тях. ако не беше толкова уморен накрая, можеше да бие и надал.

сега ти позволявам да ми отговориш :)


GOAT


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.