Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 02.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Днес Рафа демонстрира най-добратанови [re: Orelaz]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 22:58



Стига с тези тактики Орелазе :) По принцип съм съгласен с вас и аз така смятам, но не всичко на този свят е тактика. Тя е много важна, но още по-важно е да можеш да приложиш тази тактика в действие, а това е много по-трудно, за това се иска много повече отколкото празни думи начертани на едно табло. Трябват подходящите изпълнители на точното място и време.
Рафаел Надал не може да бъде победен на клей когато е във форма. И твоят любимец няма шанс, никой няма шанс. Тези 81 поредни победи в продължение на 2 години не ти ли стигнаха? 3 поредни победи в Монте Карло, 3 поредни победи в Рим, 3 поредни победи в Барселона, 2 поредни победи на Ролан Гарос и в момента е на 1/2 финал. Веднъж се записа за Хамбург и игра веднага финал, а това му беше дебют там. Баланса му срещу Федерер на клей преди Хамбург беше 5-0, като 4-0 беше резултата само от финални мачове. На Ролан Гарос баланса е 2-0 за Надал. Всички тези цифри не ти ли говорят нещо?

Относно тактиката. Надал се пригажда към всякаква тактика когато става въпрос за клей. Най-близко до победа срещу него беше Давиденко в Рим, но реално руснаха спечели един сет (тайбрек с измъчените 10-8 точки) и изобщо не се доближи дори до мисълта за крайна победа, защото в третия сет Давиденко вече беше гроги, а Надал заигра така все едно това е първи кръг и тепърва започва. Тази тактика за която както казах и аз съм съгласен е много трудно изпълнима в рамките на 3 от 5 сета, освен това Надал те кара да тичаш непрекъснато и да гониш високо отскочилите му спинирани топки. Играеш тенис и знаеш колко изтощително е това. А за да го биеш ще трябва да правиш това нещо в рамките на 5 часа някъде. НЕВЪЗМОЖНО!
Освен това Рафата е подобрил още повече кик сервиса си от адвантидж страната, излиза и все по-уверено на мрежата. В момента е в кондиция и жаден за реванш, а това са две много опасни съставки.
Ти казваш, че Федерер нарочно падал в Индиън Уелс и Маями за да е във форма за Гароса, ами хубаво и аз мога да кажа, че Надал нарочно е паднал на нула за да притъпи вниманието на Фед и последния да излезе с повече самочувствие отколкото му трябва на финала, а това е неминуемо просто (ще видиш).

Относно Хамбург. Онзи ден гледах внимателно още веднъж този финал и да ти кажа, че Федерер не игра нещо кой знае колко особено. Някак си като на шега дойде тази негова победа. Още повече при 1-1 гейма във втория сет имахме 15-40 при сервиса на швейцареца и като нищо мача можеше да приключи и 2-0 за Надал. Надал можеше да го пробие и в началото на третия сет. Или искаш да ми кажеш, че Федерер игра като Бог и за това би с 6-0?? Рафата трябваше да загуби още срещу Хюит, но незнайно как оцеля. Допусна толкова много непредизвикани грешки, колкото за целия клей сезон не беше правил, в целия турнир в Хамбург игра някак си като по задължение и някак си с досада, просто си личеше. Нека сега някой да победи Надал тук в неговото царство и тогава ми пишете всичките тези неща за недоразумения и пр. Ще ви боли много в неделя (или още петък) и ще платите висока цена на вашето високомерие и на вашата сляпа омраза.

ВАМОС!



Тема Re: Недоразумението Надалнови [re: alessandron]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 23:04



Аз проблеми от това естество нямам и всеки знае, че мразя Федерер и не съм го криел последните години. Когато е трябвало обаче съм пускал много смислени и точни коментари относно Федерер. Вие обачете само плюете по Надал без причини и постоянно и в неделя ще ви храня много яко.
Вие кога ще си признаете че мразите Надал и не само вие тук, но и навсякъде по света във всички форуми. Такава помия си изсипва по адрес на Надал, един достоен за уважение и възхищение спортист че направо ми идва да повърна.
Един ден ама не на този свят всичко ще се разбере, вярвам в тези неща и ще видите, че вашият ''бог'' е много по-черен отколкото го представят услужливите медии.

Федерер няма да спечели Ролан Гарос, Сандро, свикни с тази мисъл.





Тема Re: Недоразумението Надалнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано06.06.07 23:13



Значи ние (феновете на Фед) не сме пускали смислени коментари за Надал ? Не го уважаваме за определени негови качества (шампионския му дух, невероятната му защита) и не го казваме ? Заслепен си Дяволо, а прогнози като НИКОГА са смешни - та ние не можем да кажем със сигурност как ще свърши Джокович - Андреев, ти ми говориш за период вбъдеще от 7-8 години ? Събуди се, теорията на конспирацията е за филмите. И според мен Надал НЕ МОЖЕ ДА СПЕЧЕЛИ ДРУГ ТУРНИР ОТ ШЛЕМА, ОСВЕН "РОЛАН ГАРОС", но никога няма да го твърдя със 100%-това увереност, както ти говориш за тенисист, доказал вече, че е топ легенда в този спорт. А ако Фед вземе, че спечели, честно казано на теб ще ти е В ПЪТИ ПО-ГАДНО, отколкото на мен, ако не спечели. Вкопчил си се в клея, защото това ти е последната крепост и надеждица пред гения на Родж - а той е гений, каквото и да плюеш по него.



Тема Полуфиналитенови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (хладнокръвен)
Публикувано06.06.07 23:19



След вчера и днес се получиха два много любопитни полуфинала при мъжете.

Въпреки смазващото предимство на Федерер над Давиденко в мачовете им до момента, руснакът е в може би формата на живота си. Аз лично съм доста изненадан и същевремено впечатлен от победите му над Налбандиян и Каняс - и двамата невероятно трудно противници на клей, а Банди попринцип му е доста неубоден. Давиденко обаче допусна да загуби само един сет в двата мача, а в първия и втория сет успя да пребори може би най-големия борец в тура в момента. Всичко това дава основание за един най-малкото равностоен двубой, макар че ако Федерер демонстира формата си от последните два сета срещу Робредо като нищо може да бие бързо, в три сета.

Във втория мач нещата седят горе-долу по същия начин. Джокович успя постепенно да намери формата си и след като спечели трудния петсетов мач срещу Пасианс изглежда повече от убедителен. Чистите му победи над двама от специалистите на клей като Андреев и Вердаско са достойни за възхищение и говорят сами за себе си. И все пак - Надал си е Надал, още повече, че до момента е безапелационен и дори срещу двама негови неудобни съперници като Хюит и Моя не допусна колебания. Под внимание трябва да се вземат и двата мача изиграни от двамата на клей до момента - и в двата Надал нямаше никакви проблеми(вярно е, че в 1/4 финала им миналата година в Париж Новак се отказа, но и преди да се контузи Рафа го мачкаше). Дали обаче това не е най-подходящият момент за сърбина да играе първия си финал на турнир от Големия Шлем? И тук, както при Давиденко - Федерер, мачът може и да се завърже, може и да продължи час и половина.

И така, в заключение - предстоят ни три изключително интересни мача при мъжете до края на турнира, а аз, тъй като нямам предпочитания, се надявам да гледаме хубав тенис и както се казва - нека по-добрият победи.





Тема Re: Недоразумението Надалнови [re: Diavolo]  
Автор Orelaz (4,5NTRP)
Публикувано06.06.07 23:22



Е днес е времето когато окончателно да изясня моята позиция относно Фед, щото от миналата година си говорим разни глупости и май не ме разбираш правилно.
Та така, за тенисист за който мога да кажа, че съм фен, единствено съм посочил в анкетата Бьорн Борг и след това Сампрас но с известни условности.
За Федерер все още чакам, защото с оглед на това което му е дала природата и средатата той дължи още доста велики дела на тениса, така, че тук съм стенд бай. Има всички шансове да измести Борг и това е чрез Ролан Гаро. Пак ти повтарям, че в спора в този форум влязох заради напълно неуместните ви сравнения на Надал с Федерер. Считам, че ФЕД наистина е чудовишно надарен играч, но в крайна сметка тениса е точна игра и са важни единствено и само крайните резултати. Надал с оглед на историята след години ще бъде евентуално най-великият (съмнявам се ) играч на клей и ще е известен колкото сега е известен Вилас - т.е. никой нема да го бръсне щото клея ще замине дори преди тревата. Дори да направи 3 РГ, ще е заедно с Куертен, Лендъл и Виландер (тоя кога научи български та ми цитира постовете от форума по Евроспорт )

.
За финала съм готов на бас, само, че съм със сигурност на линия до утре, петък сутрин отивам да откривам морския сезон в Туркиш и няма да гледам 1/2 мачовете.
П.С. Пак почваш за феновете, щом като ФЕД е най-известният спортист в Китай няма какво да говорим повече!



Тема Re: Днес Рафа демонстрира най-добратанови [re: Diavolo]  
Автор Orelaz (4,5NTRP)
Публикувано06.06.07 23:51



Дълго стана, но:
- за тактиката визирам испанската школа която изтъква всички плюсове на НАДАЛ и прикрива недостатъците и че никой тях не може да ги провокира, отгоре на това не се и опитват и играят еднакво тъпо и безидейно. То за да се получи поне трябва да опитват смени;
- не съм казал, че Фед е паднал тактически в ИУ и Маями, игра колкото да се отчете присъствие, т.е. докъдето стигне. Мисля от догодина ,че ще играе в 8-10 турнира годишно както Сампрас към края си и ще се съсредоточи върху ГШ. Рекорда за пореден номер едно няма кой да го мине в тази ГАЛАКТИКА;
- още след финала в ХАмбург казах, че не съм в "еуфория" от играта на Фед, по принцип имам резерви към клей играта му и ги споменах още миналата година. Тогава даже и ти и Фогела ме объркахте, че съм фен на Надал (опазил ме Бог). Лошото е че бяха загубени може би най-удобните за РГ години от кариерата на ФЕД с козела Роуч.
Никого не мразя (дори Пожарникаря-Кмет), Надал дори никак, дразнещи са хората които казват, че краят на Фед дойде, ето го новият номер 1 и разни такива претенциозни изказвания.
Убеден съм, че Фед ще спечели РГ (дори с или без Надал на финала пак ме устройва), щото и слепият вижда, че единият от двамата ше има значително по-дълга кариера.

П.С. За хеда естествено имам пред вид финалите извън клея естествено

Редактирано от Orelaz на 07.06.07 00:19.



Тема Re: Днес Рафа демонстрира най-добратанови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано07.06.07 00:01



"Рафа е непобедим на клей..."
"Рафа ще надмине Фед до 2006-07-08....."
"Фед няма да бие Рафа след загубата в Рим..."

Обективната действителност е опровергавала твоите ГЛУПОСТИ много пъти. Колкото и да разбираш от тенис, отношението ти към Федерер е нелепо и жалко, така че единственото, което ми остава да ти пожелая, е да гледаш победата му в неделя и да мислиш в коя миша дупка да се скриеш. КУР ЗА НАДАЛ!

He simply doesn't know what to do as a coach besides yelling "C'mon, play!", "Tufleci", etc.


Тема Re: Е ли възможна мисията за Надал?нови [re: Diavolo]  
Автор Hewitt (търси любовта )
Публикувано07.06.07 00:29



Diavolo , ами мерси но няма да се получи тука , сам ще трябва да се бориш с Педи и да защитавш Хюит! Аз се отказвам, тука съм похабил доста нерви , което е по-странното несъм се нервирал толкова даже когато съм си взимал изпитите за САЩ (TOEFL и SAT) , така че просто тука няма да се получи


( а ти си оставаш най-готиния в тоя клуб)

успех и не им давай да обиждат много Лейтън!

We are the champions


Тема Профил?нови [re: Hewitt]  
Автор Orelaz (4,5NTRP)
Публикувано07.06.07 00:33



Профил за Hewitt
Email hewitt@mail.bg Picture
Име Hewitt
Вид потребител търси любовта
Всичко мнения 364
Web страница http://www.lleytonhewitt.biz/
Занимание (професия) tennis
Хоби обичам да пребивам Пазарджишки селяни
Местонахождение Australia Adelaide
Биография Но не е важно колко силно удряш. Важно е колко удара можеш да понесеш. Колко удара можеш да понесеш и да продължиш нататък. Така се раждат победителите.
ICQ номер
Регистриран на 17.02.03 14:11

Колко селяни си пребил между изпитите по TOEFL и SAT?



Тема Re: Е ли възможна мисията за Надал?нови [re: Hewitt]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано07.06.07 00:33



Наричаш го Педи и после искаш уважение към Хюит? Ами няма да стане.

He simply doesn't know what to do as a coach besides yelling "C'mon, play!", "Tufleci", etc.



Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.