Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 18.06.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Цветана Пиронкова...нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.02.07 19:30



Знаете ли, покрай дискусиите ни за фигурата на Серена се загледах в телата и на останалите тенесистки. Не е трудно да се намери общ знаменател между тях - всички са много силни с много мощна физика.

Днес ми попадна снимка на Цвети Пиронкова, която ми изглежда сравнително слабичка в сравнение с топ-тенесистките. Мисля си, че ако за мен, един абсолютен аматьор в тениса ми е ясно какво й липсва на Пиронкова, нейните треньори не го ли виждат? Аз ако съм й треньор, 6 месеца няма да я пусна да излезе от фитнес залата. Иначе техникат й ми изглежда наред, така че това, което й липсва е повече физика.

Какво мислите по въпроса?



Тема За сравнение...нови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 16:28










Тема Бате,нови [re: mizrahi]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано12.02.07 18:22



недей, моля те, да продължаваш с тези глупости и сравнения със снимки - имаше една тема на Дяволо за Рафа Надал и какво му предстояло - погледни там какво съм писал, а и не само аз. Фитнесът е важен, но подобно трупане на мускулатура за тенисист е пълна глупост - я ми кажи, колко контузии има Серина до този момент? Физика на перфектен тенисист има Федерер, мускулатурата на тенисистите трябва да е качество, не количество. Май не си чел как бащата на Пиронкова я е тренирал като по-малка - с яко тичане и раницата на гърба с камъните в нея. Изобщо няма нужда от подобни изсилки и "талия от 61 цантиметра" - тениса е маратон, не спинт - ти да си видял маратонец с бицепс над 40 сантима?

РАЗМАЗВАНЕЕЕ



Тема Re: Бате,нови [re: alessandron]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 19:32



Е, физическата подготовка е важна. Серена има 8 титли от Големия шлем а Пиронкова - нито една.



Тема Re: Бате,нови [re: mizrahi]  
Автор Henman (оптимист)
Публикувано12.02.07 19:35



Не е само заради физиката за жалост.

САМО ЦСКА


Тема Re: Бате,нови [re: Henman]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.02.07 19:48



Съгласен съм...

Тук ще си позволя да допълня предишното си писание - ясно е, че alessandron не харесва мускулести тенесисти/и тук и в темата за Рафа Надал/. Сигурно причината е в естетическите му възприятия. Аз пък не харесвам хърбалети, но да оставим личният вкус на страна и да поговорим за факти - в мъжкия тенис може би Роджър Федерер да е с перфектната мускулатура /той съвсем не е слаб или мършав/, но в женския тенис е повече от очевадно, че всички сериозни тенесистки са доста мускулести и мощни. Дори Шарапова каза в интервю преди АО, че е сложила доста мускули в сравнение с предишната година и отчита това като плюс... Да изброявам ли останалите - Клайстерс, Петрова, Кузнецова, Моресмо, Дементиева,... Жустин е по скоро изключение, за да потвърди правилото.

Съгласен съм - физиката не е всичко, но без нея не може. Докато Цветана Пиронкова изглежда като комар и разчита само на бързината си, "чудовищата" ще я мачкат както си искат.



Тема Re: Бате,нови [re: mizrahi]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано12.02.07 21:22



Не, на мен естетическото ми възприятие за фигура (за мъжка говоря) е като фигурата на Надал, аз самият от 7 години спортувам и се стремя да имам хем достатъчно мускулатура за моя ръст (в момента 1.90 на 90 килограма), хем да съм пъргав и издържлив - даже това е по-важно в моето виждане. А Серена 8 титли от Шлема има не само заради физиката си - Пиронкова и да е с нейната физика, едва ли ще има толкова (дали изобщо ще има?), но големия шампион е комплекс от качества. Физиката е важна, но крайности са излишни - това е моята теза. Ти ми изброи "чудовищата" в женския тенис - и Клайстерс, и Енен имаха куп лоши контузии, Серена и тя, сестра и не остана по-назад, а затова спомага физиката - пак повтарям, по-важно е качеството и издържливостта на мускула в тениса, не прекомерната сила и маса. А Пиронкова е най-малкото "комар" - позагледай краката й и ще разбереш за какво говоря. Цвети просто трябва да направи следващата крачка и да заработи със спецалист-чужденец - това е, ако иска да се развива.

РАЗМАЗВАНЕЕЕ



Тема Re: Цветана Пиронкова...нови [re: mizrahi]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано12.02.07 23:42



Всъщност, ако я видиш наживо да застане насреща ти ще си промениш мнението коренно. Метър и 80 по спомени, бая широки рамена, ходи като Гонзо(футболния), общо взето доста... мъжка физика има. Естествено, сравнявам я с останалите момичета, които през живота си я са спортували, гонейки рейса, я не, ама все пак си изглежда окей физически. Ама не съм виждал друга женска тенесистка, де(в смисъл от тея дето по телевизията ги зяпаме), ако застана пред Моресмо примерно, Цецито може да ми изглежда като перце




001. You don't fear death, and won't give into torture.

Тема Re: Цветана Пиронкова...нови [re: пeтльo]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано13.02.07 00:18



Ей тая Моресмо...няма начин някой да не се намери да я спомене щом става върпос за мъжественост/неженственост и т.н.



Тя е спортист, при това един от най-добрите, лесбийка е и е ячка в сравнение с едно средностатистическо момиче, не е особено женствена, но пък е чаровна и компенсира със скромност, феърплей и възпитание на корта и извън него - някога да сте я чули да пищи, скимти, сумти, дере, да сте я видели да хвърля ракета или да прави жестове срещу опонентката?!

Може да не се вписва в традиционните представи за жена, но е изключително позитивна и приятна и това няма как да бъде изиграно пред камерите, ако някой реши случайно да твърди, че позира....

Как пък никой досега не видя поне едно от тези неща...ами само "вижте колко е мъжсетвена, колко е едра, набита, яка, грозна, полу жена...."

А пък Серенка си е Ячка, Миленски, и това е просто очевидно, и с тия огромни цици как играе така за мен остава мистерия. И въпреки, че е доста едра, се движеше 1 млн, пъти по-добре от Марчето на АО тая година?!



PRIDE

Тема Re: Цветана Пиронкова...нови [re: mauer]  
Автор heops (Beholder)
Публикувано13.02.07 08:44



всеки, който се интересува от тениса като игра повече отколкото от тениса като визия, шоу бизнес и т.н. оценява по достойнство моресмо като тенисистка, донт уори. на мен много ми харесва техниката й, радва ме, че играе сервиз воле отвреме навреме (най-готиния стил) и поведението й на корта е много възпитано, наистина е позитивна. но пък има хора, които се интересуват и от други неща и те си имат право на мнение - на амели едва ли й пука, предполагам, че отдавна е минала през това


а за големите цици - мога да те уверя, че не пречат при спортуването, освен това радват мъжката част във фитнеса и я подтикват към по-добри спортни постижения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.