Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.09.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ФЕНОМЕНАЛЕН МАЧ  
Автор shevchenkoМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 16:12



В момента един от най-великите мачове,които съм гледал през живота си влезе в пети сет.За съжеление трябва да ставам отвкъщи и няма да мога да изгледам десертта



Моля,някой по-подробно да поразкаже за петият сет

Като се върна ще се впусна в анализи за този велик,невероятен двубой !



Тема Re: ФЕНОМЕНАЛЕН МАЧнови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (el topo)
Публикувано22.01.07 17:01



Забелязал ли си, че в 4ти кръг на АО всяка година има по един култов мач. ;)

Само че този беше по-велик и от Йо-Йо - Агаси, и от Фед - Хаас. Иначе няма какво толкоз да се разказва - Мъри имаше брекбол в самото начало, наркомана само връщаше, нашият човек първи сбърка и оттам - все така... След като започна да се бие сам, Мъри съвсем се изнерви и мачът свърши с втория пробив. Жалко.



Тема Re: ФЕНОМЕНАЛЕН МАЧнови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано22.01.07 17:11



По принцип си прав, но тениса е и игра на грешки. А някои грешки са предизвикани, друго са следствие на умора или по-слаба психика и т.н. и т.н. Това също е част от играта, а там Рафа е дяволски добър. И сега недей да изкарваш, че Рафа само е връщал, а Мъри е правил някакви нечовешки уинъри, защото хем беше така хем не. Май забравяш за уникалните форхенди на Надал и за няколкото фантастични разминавания на мрежата. Просто това е играта на Надал и това умее, ти очакваш да почне да бие в стил Федерер ли?
И двамата заслужават само похвали, това е.



Тема ВЕЛИКИ !!!нови [re: shevchenko]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано22.01.07 17:21



Ей тия двамата направо ми събраха очите - и докато Рафа вече го знаем какво може, то Мъри разкри потенциала си в пълния му блясък - малко физическа и психическа издържливост му трябват на шотландчето и ще стане машина. Дали обаче ще успее да ги придобие е друг въпрос - а иначе като техника направо няма равен на себе си - толкова много на брой стоп волета да направи успешни и то срещу Рафа...тц, тц, тц. А и двамата на няколко пъти направиха невероятни поредици от къси и контра къси, лобове и волета от упор на Мъри - просто такова гонене му хвърлиха - ИЗУМЕН СЪМ !!!

За петия сет - Рафа проби за 2:0, а след това Мъри изпусна 15:40 за рибрейк и напрактика всичко свърши

. Надал надделя заради по-добрата си физическа подготовка и за пореден път - "магарешкия си инат". Но начина, по който в третия сет, а и в отделни геймове Мъри го разхвърляше по корта с бомбени форхенди и особено бекхенди по едно време ме накара да си помисля, че може и да го позная този мач...не стана, но Мъри ще е играч, който може да оспорва владичеството на Фед и Рафа в световния тенис - има нужда от такива като него.

FORZA rossoneri

Тема Re: ФЕНОМЕНАЛЕН МАЧнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (el topo)
Публикувано22.01.07 17:25



Хехе, ако за теб форхендът по обратния диагонал (ЕДИНСТВЕНИЯТ !!!!!! удар, който му носеше уинъри), е съразмерим с неописуемите остроумия на Мъри, не знам вече... А разминавания на мрежа - помня едно в началото, когато се обърна и направи много хубав пасинг, иначе на мрежата Анди показа толкова много майсторство, че само заради него заслужаваше победата. Грешките във важните моменти бяха обикновено непредизвикани, недей сега да извърташ. А че Мъри е по-слаб физически и че е още неопитен - ми да, ама аз не приемам играч да побеждава само заради физиката си, за тая цел си има бодибилдинг, нека ходи там рафаелчо.

ти очакваш да почне да бие в стил Федерер ли?

Ами не, и точно затова ненавиждам Надал. Точно затова се чудя как хора, които уж разбират от тенис, могат да се радват как някъв културист си връща топчето и печели почти само с това. Особено фенове на Сампрас - че той Сампрас беше въплъщение на красотата, въображението, мисълта, атаката... А Рафа? Рафа е дефанзивен анти-играч, абсолютно вреден за ИГРАТА тенис. Иначе за ПРЕЖИВЯВАНЕТО тенис, признавам си, прави зашеметяващи обрати и разнообразява играта. Но самият начин, по който играе, е абсолютно отблъскващ, и предполагам ще го признаеш. Аз ти казах - предпочитам 6-2 6-0 6-3, но с игра като на Фед, отколкото някакви драми, в които бие състезател като Надал.



Тема Re: ФЕНОМЕНАЛЕН МАЧнови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 19:00



Всъщност спомняйки си за култов мач на АО'05 на фаза 1/8 финал в първият момент в съзнанието ми изникна срещата Надал - Хюит



За нея си спомних и по време на мача.Тогава Надал беше в сходна позиция като тази на Мъри днес,а Хюит в сходна като Надал също днес.И тогава по-опитният и считан за вторият най-добър за момента след Фед победи в 5 сета.Може би сега пред Анди предстои бляскава кариера каквато направи Надал през тези 2 години м/у тези два мача ...

Преди да се впусна в оценки искам да направя една прогноза.Фогела е казал,че Алмагро е бъдещ победител на РГ и даже се дразни като споделих мнението му едва ли не го засенчвам,аз сега казвам че един ден Мъри ще триумфира на свещената трева в Лондон ...

Много от нещата са написани от клубарите които са имали възможност да пишат непосредствено след мача,а оценките им са горе-долу сходни.Искам да изява възхищението си от превъзходната игра на Мъри на мрежата и от за пореден път проявеният шампионски характер на Рафа.Само искам да припомня,че Рафа спаси 10 (?!) брекпойнта от общо 14 спасени в най-ключовите моменти от мача.5 при моментът,в който Мъри беше в най-големият си подем - началото на четвъртият сет,когато реално можеше да си реши мача и още 5 при първите два сервиз гейма на Рафа в петият сет.Всъщност изгасих ТВ-то точно при 3-0 за Рафа в петият сет и искам да кажа,че когато видях крайният резултат почувствах едно облекчение,че съм видял реално последният обрат от многото в мача,който напрактика и го реши.Останалото след малко в темата на фогела.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.