Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 29.09.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема **Клубна Анкета - Сезон 06**нови  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано03.12.06 19:01



Ето, че затворихме нов сезон в тениса. Аудиторията на клуба се увеличи, появиха се много нови имена и в мъжкия и женския тур, като вторият мина през големи катаклизми и обрати, докато излъчи най-достойната номер едно. Само Федерер продължи да мачка.

Първо вижте какво са казали уважаемите колеги за миналия сезон: .

Ето една примерна прогноза за отминалия сезон:

В отговор на:

7. Какво очаквате за новата година?
Очаквам Рафаел Надал да оглави световната ранглиста! Очаквам Томаш Бердих да се утвърди в Топ 10 и очаквам поне една престижна титла за Гаске.
Очаквам и по-силно присъствие на Хюит и Сафин. Мисля, че това ще е и последен шанс за Родик да вземе Уимбълдън, така че ще е любопитно и там...


.

Нищо лично, бате...

И така, пишете с какво ще запомните отминалия сезон и какво очаквате от новия. Няма нужда да ползваме същите категории като миналата година, но все пак ето някои посоки за размисъл:

1. Кои бяха най-големите звезди през тази година? Не просто като точки и класиране, но кои ви направиха най-голямо впечатление? Кои бяха разочаровнията и изгрелите звезди, от кого очаквахте повече или по-малко?

2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?

3. Как гравитираха симпатиите ви през тази година? Кои ви станаха повече или по-малко любими, как се отнасяте към новите звезди в тениса? По какъв начин даден мач или турнир повлия на пристрастията ви?

4. Какво очаквате от следващата година? Какво мислите за новите правила? Ще има ли повече конкуренция? Кой ще завърши като номер едно и т.н.?

...София-окръг и Пазарджик.

Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор donCarlos ()
Публикувано03.12.06 20:37



1. Кои бяха най-големите звезди през тази година? Не просто като точки и класиране, но кои ви направиха най-голямо впечатление? Кои бяха разочаровнията и изгрелите звезди, от кого очаквахте повече или по-малко?

Мисля че Роджър Федерер направи най-силния сезон в кариерата си, успя да удържи на напрежението под което го постави Надал, и се доказа като безспорен номер 1 в света. Хареса ми и представянето на Томаш Бердих, Вердаско, и Ришар Гаске. При жените годината според мен принадлежи на Жустин Енен-Арден - тя достигна всички финали в шлемовете, спечели във Франция и взе шампионата на WTA. Мария Шарапова също игра страхотно и заслава похвали. Иначе аз лично съм много щастлив от титлата в Монреал на Ана Иванович която по принцип много харесвам.
Най голямото разочерование за мен пре годината беше безкрайнослабата игра на Карлос Моя. След финала в Ченай, много се надявах че той си възвръща формата и очаквах много от него, но като изключим някой отделни отблясъци (победата над Надал в Маями и титлата в Буенос Айрес), Моя беше безличен, уморен и безкрайно демотивиран или поне така изглеждаше по време на повечето си мачове. Очаквах Сафин на когото също симпатизирам, да се събуди и да покаже какво може, но и той като Карлос редуваше моменти пикове с редица глупави загуби. Не мога да подмина и Рафа Надал, за когото годината според мен трудно би могла да се определи като успешна особено в сравнение с миналия сезон.


2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?

Мачът на годината за мен беше 5 сетовият трилър между Надал и Федерер на финала в Рим. Турнирът който ми направи най-силно впечетление тази година беше мастерсът в Маями, както и US Open в женската му част.


3. Как гравитираха симпатиите ви през тази година? Кои ви станаха повече или по-малко любими, как се отнасяте към новите звезди в тениса? По какъв начин даден мач или турнир повлия на пристрастията ви?

Симпатиите ми не са се променили много. Уваженито ми към Федерер се покачи особено след сезона на клей, Бердих също ми хареса повече от миналата година, както и Мария Шарапова.


4. Какво очаквате от следващата година? Какво мислите за новите правила? Ще има ли повече конкуренция? Кой ще завърши като номер едно и т.н.?

Надявам се през новият сезон Моя да се събуди и да напомни за играча който беше и който може да бъде. Същото важи и за Марат Сафин. Стискам палци и за Ана Иванович - да продължава в същтия дух и да върви само напред.
Иначе съм готов да се обзаложа че Роджър Федерер ще завърши и 2007 като водач, ако няма контузии, а и смятам, че Надал вече няма да е такова страшилище за него както до сега в директните мачове.



Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано03.12.06 21:02



1. Кои бяха най-големите звезди през тази година? Не просто като точки и класиране, но кои ви направиха най-голямо впечатление? Кои бяха разочаровнията и изгрелите звезди, от кого очаквахте повече или по-малко?

Един е Цар Лъв - Роджър Федерер ! Чупи рекорди един след друг, налага все по-тотална доминация и да е жив и здрав и без контузии - ще изумява все така. При жените Мария Шарапова, Жустин Енен-Арден и Амели Моресмо бяха класа над другите. За мен сериозно разочарование е Хюит, Сафин също може повече, както и Банди. Като пробив определям Южни, макар че той не е от вчера в тениса, страхотна игра на ЮЕС-а, Бердих, но там трябва още психика, както и Мъри, и Джокович - двамата са бъдещи звезди, плюс невероятния финал на сезона от страна на Фернандо Гонзалес

2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?

За Федерер - Надал в Рим е ясно, но аз ще запомня и Турсунов - Родик за Купа Дейвис. Почти инфаркт ми докара и Хаас - Давиденко на ЮЕС-а, благодарение на този мач напрактика спечелих първата си титла от ТЕНИСМАНИЯ. Няма да забравя удара между краката на Федерер срещу Хенман пак на Откритото в САЩ, а също и невероятните хващания на Родж на финала на Ролан Гарос, когато Надал сервираше за мача и направиха уникална точка като гонене до дупка при 30:40, с която Фед изравни за 5:5 в четвъртия сет.

3. Как гравитираха симпатиите ви през тази година? Кои ви станаха повече или по-малко любими, как се отнасяте към новите звезди в тениса? По какъв начин даден мач или турнир повлия на пристрастията ви?

За симпатии опрделено вече съм поддръжник на Новак Джокович - след Мастърса в Мадрид и мачовете му срещу Гонзалес и Мъри - особено срещу чилиеца ме беше страшно яд, че съм познал резултата - в течение на мача ужасно много исках Новак да бие, бори се като лъв и не се поддаде на провокациите на чилийските цигани от трибуните след загубения първи сет и накрая ми стана страшно мъчно за него и пропуснатата му победа. Надал все повече не ми харесва с държанието си преди изпълнение на сервис и умишленото бавене на играта - на Мастърса в Шанхай единия главен съдия най-после му даде time violation - браво за което.

4. Какво очаквате от следващата година? Какво мислите за новите правила? Ще има ли повече конкуренция? Кой ще завърши като номер едно и т.н.?

Аз лично съм скептично настроен към "груповата фаза" в турнирите, но да видим - може пък да излезне риба изпод този камък. Фед мачка, дано все така е без контузии, а при жените ще става пак въргал за номер едно - Енен, Моресмо и Шарапова са приблизително равностойни, тук и Клайстерс може да се бърка.

FORZA rossoneri


Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор Henman (лиричен)
Публикувано03.12.06 21:24



1. Кои бяха най-големите звезди през тази година? Не просто като точки и класиране, но кои ви направиха най-голямо впечатление? Кои бяха разочаровнията и изгрелите звезди, от кого очаквахте повече или по-малко?

Разбира се над всички беше Федерер, определено най-успешната му година, а иначе много добро впечатление ми направи Родик след като започна да работи с Конърс играта му много напредна, аз лично съм оптимист за неговото бъдеще и очаквам догодина да вземе един от ГШ, в негово лице виждам човека, можещ да се противопостави на Фед, въпреки дванайсете загуби. Двубоя в Шанхай го доказа. А иначе трябва да спомена огромното развитие на Гонзо, Монфис имаше също добри изяви в началото на годината, от него обаче очаквах повече, Мъри направи невероятно представяне през лятото. Много ме разочароваха Сафин и Гаске, първият, заради много слабите си игри през тази година, сега обаче изглежда, че си връща формата, а вторият за мен е най-добрият млад тенисист и е способен на много повече от титла в Нотингам. От Любо също очаквах повече, той като че ли дръпна малко назад тази година в сравнение с предишната, все още очаквам първата му голяма титла.

2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?
Мач на годината за мен е Фед-Род на Ю Ес опъна, също така Фед-Надал в Рим и Хенман-Хюит на Куийнс. Естествено, че разиграване номер едно е удара между краката на Федерер срещу моя човек.

3. Как гравитираха симпатиите ви през тази година? Кои ви станаха повече или по-малко любими, как се отнасяте към новите звезди в тениса? По какъв начин даден мач или турнир повлия на пристрастията ви?

Трябва да кажа, че Надал много ми падна в очите, заради циганските номера, които използва. Нещо много почна да ме кефи Марио Анчич ще го следя с интерес през 2007.

4. Какво очаквате от следващата година? Какво мислите за новите правила? Ще има ли повече конкуренция? Кой ще завърши като номер едно и т.н.?

И аз съм малко скептично настроен към новете правила, пък ще видим. Очакавам Хюит и Сафин да си върнат формата и да увеличат конкуренцията на Федерер, а то е ясно, че последният ще завърши пак като номер едно.

Редактирано от Henman на 03.12.06 21:26.



Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: alessandron]  
Автор vogelfrei (София-окръг...)
Публикувано03.12.06 21:31



В отговор на:

Надал все повече не ми харесва с държанието си преди изпълнение на сервис и умишленото бавене на играта - на Мастърса в Шанхай единия главен съдия най-после му даде time violation - браво за което.




Всъщност това наказание му беше дадено още срещу Хюит на РГ. Тогава Мангаля запецна, направи двойна грешка и Лейтън взе сета. :)))) А че само заради това Надал е анти-тенисист - мисля, спорът е излишен.

...София-окръг и Пазарджик.

Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор f_torres (Profesor)
Публикувано03.12.06 22:40



1. Кои бяха най-големите звезди през тази година?
Шарапова мачкаше наред


Енен и тя игра добре, ама да загубиш 3 финала на турнири от ГШ е много много гадно.

2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?

Шарапова с/у Вашингтон - РГ, където Маша успя да спаси няколко мачбола и направи пълен обрат. А и тези гълъби как кацнаха на клея точно при сървиз и мачбол за Вашингтон никога няма да го забравя.

БОЖИ знак!!!!

4. Какво очаквате от следващата година?

Очаквам нова тила, а може и повече от ГШ за Шарапова. Очаквам Моресмо да се свлече в ранглистата.

При мъжете очаквам Гаске, Надал и Мъри да разгърнат потенциала си и да бият отново и отново световният номер едно. Очаквам Фед да се ожени за Мирослава, да се откаже от тениса и да се отдаде на фермерство. След като горепосочените таланти се разправят с него.




Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор Hingis (ентусиаст)
Публикувано03.12.06 23:13



1. Кои бяха най-големите звезди през тази година? Не просто като точки и класиране, но кои ви направиха най-голямо впечатление? Кои бяха разочаровнията и изгрелите звезди, от кого очаквахте повече или по-малко?

Най-големите звезди за тази година, не се различават от тези през изминалата година - Федерер и Шарапова. И докато първия не поставя под съмнение спортните си качества нито за секунда, то Маша изпитва колебания в играта си, но поддържа звездния си имидж чрез добре балансирани медийни изяви.
Както винаги при мъжете конкуренцията беше жестока, така че не мога да определя като разочароващо представянето на някой тенисист, но все пак след миналогодишното си пробуждане очаквах повече от Сафин. Налбандиян като един типичен представител на Латинска Америка, след огромния си успех в края на миналие сезон, се беше отдал на разпивки и нещо проспа голяма част от 2006г. От друга страна Блейк беше над всички след US open-a и се утвърди като величина, с която големите /разбирай Фед и Рафа/ през 2007 ще трябва да се съобразяват. Бердих и Алмагро са другите двама, които ме впечатлиха този сезон, очаквам някой от тях да спре Надал догодина на РГ.
Пре жените този сезон имаше голяма радост- завръщането на Мартина Хингис. По-голяма награда за феновете на женския тенис не можеше да се очаква. За 1 година Мартина успя да достигне до номер 7 в ранглиста и да победи почти всички тенисистки от топ 10. Много добро предтавяне през сезона направиха Чекветадзе, Вайдишова и Иванович. Иначе съм разочарована, че Моресмо не завърши като номер едно, според мен тя заслужава наградата за тенисистка на годината.

2. Кой е мачът на годината? Ами разиграването на годината? Турнирът на годината? Кои мачове са ви се запечатали в съзнанието и т.н.? С какво ще запомните генерално годината (може да не е само мач, ами събитие например)?
Мачовете на годината разбира се са финалите в Рим. Мъжкият заради пет сетовата драма между Фед и Рафа, женският заради спечелената от Хингис първа титла след отсъствието и от корта. Не мога да подмина и едно друго събитие - Бенефиса на Магдалена в София. От една страна приключването на една ера в тениса и от друга страна - присъствах на първия /надявам се не последния/ мач на живо на Хингис.
Съвсем забравих, по-голямо събитие от отказа на Агаси надали имаше!!!

3. Как гравитираха симпатиите ви през тази година? Кои ви станаха повече или по-малко любими, как се отнасяте към новите звезди в тениса? По какъв начин даден мач или турнир повлия на пристрастията ви?
Ами какво да кажа, след финалите на Рим и Ролан Гарос вече мразя Надал и в червата си. А след женския мастърс мисля, че изпитвам това и към Енен. Установих, че съм ужасно голяма фенка на руснаците и намерих своя нов любимец в лицето на Турсунов, който много напомня на Кафелников.

4. Какво очаквате от следващата година? Какво мислите за новите правила? Ще има ли повече конкуренция? Кой ще завърши като номер едно и т.н.?

Миналата година бях написала, че очаквам Федерер да спечели РГ - не стана, затова сега ще напиша че си мечтая на общата снимка на победителите на Ролан Гарос да са застанали един до друг двама швейцарци


Иначе от новите правила очаквам да стане по интересно, но дали ще е по-ефективно е отделен въпрос. Номер едно в края - Фед и Маша!

Левски - Европа 1:15!!!Нафтекс

Редактирано от Hingis на 03.12.06 23:17.



Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: Hingis]  
Автор shevchenkoМодератор (член)
Публикувано03.12.06 23:42



хмм я обясни това "Ами какво да кажа, след финалите на Рим и Ролан Гарос вече мразя Надал и в червата си"

всмисъл,защото не позовли на Фед да спечели,заради държанието си или ?

Аз след мача в Рим му се прекланям за шампионският харакетр,а знаеш че не ми е сред любимците ;)



Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: vogelfrei]  
Автор heops (Beholder)
Публикувано03.12.06 23:53



1. при мъжете - няма нужда да коментирам размазващото превъзходство на фед. иначе изключителен сезон за блейк, 5 спечелени турнира, финал в шанхай, може и да не е конкуренция на фед, но мачка рафа, където го види, ето това ми е най-гот:)) хаас в началото на годината много ми хареса с добрите си игри, после обаче някъде зачезна за съжаление. малко съм разочарована от гаске, защото си мислех, че ще направи пробив на някой от шлемовете...
при жените - най-добри през сезона бяха шарапова и моресмо. шарапова продължава да бъде много стабилна и след няколкото полуфинала от големия шлем през 2005, вместо да се срине както много други иначе талантливи рускини, тя направи един още по-добър сезон 2006, увенчан с титла от ю ес оупън. моресмо пък за тенисистка, от която всички винаги очакват да се дъни по големите мачове, се представи повече от отлично с двете си титли от шлема. въпреки малко разочароващия начин, по който взе мелбърн...сега обаче през 2007 ще й бъде доста трудно да защити тези постижения, и честно казано не вярвам, че може да бъде толкова постоянна колкото шарапова. а това би било жалко, защото за самия тенис стилът на моресмо е нещо много хубаво. енен също не трябва да я изпускаме, стигна четири финала от шлема, взе ролан гарос и финалния шампионат и като цяло е далеч по-стабилна психически от моресмо, което я поставя в по-добри позиции за 2007.

2. мач на годината - хмммм, от малкото, което успях да гледам хаас-федерер беше много добър и като качество и като емоция, после надал-федерер в рим, който предполагам, че всички ще споменат. от ю ес оупън ще запомня багдатис-агаси. от турнирите съм приятно изненадана от финалния мъжки мастърс, много силни мачове и сериозно отношение от страна на всички звезди, за разлика от предишната година.

за точки на годината ви предлагам да погледнете няколко линка с преобладаващото участие на фед (общо взето това поне лесно се намира из интернет пространството:))


това е от мача с хенман, не помня къде

от фед-банди на РГ

и малко хайлайтс от четвъртфинала на ЮЕс между фед и джейми

събития на годината според мен бяха отказването на агаси и завръщането на хингис.

в пристрастията ми не мисля, че е настъпила особена промяна, на багдатис не можах да му стана фенка, въпреки че много хора луднаха по него покрай мелбърн. за новите правила не се чувствам много компетентна да се изказвам. като номер 1 е ясно, че ще завърши роджър (пожелавам му здраве, друго не му трябва), при жените е трудно да се каже.



Тема Re: **Клубна Анкета - Сезон 06**нови [re: shevchenko]  
АвторHingis (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 00:28



Като цяло всеки сам си е виновен за загубита, така че аз не мисля, че Федерер е играл слабо или нещо, напротив Надал си спечели и двата мача, обаче държанието му, приказките му и самия факт че спечели......Физиономията която правеше при всяка спечелена точка, вдигнатия юмрук, викането, злобата ей затова го намразих. Той не се радваше, че е спечелил , а че е победил Фед въпреки че много добре да знае, че не е по-добър. В крайна сметка мога да се мразя който искам нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.