Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 02.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вместо самоубийство...нови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано16.05.06 21:51



абе айде сега,всеки си има своите слабости,така че дори джентълмени като Федерер могат да пробутват селски номера стил панаира левскиза мен явна показност на липсата на доверие в собствените сили

по-скоро трябваше да дадеш контра с "а тайм аута,който взе Надал на финала в Монте Карло?".Много искам Дяволо да коментира слуилото се в началото на третият сет на финала в княжеството



Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: Orelaz]  
Автор vogelfrei (кроноп)
Публикувано16.05.06 22:21



Логично погледнато Фед трябва да бие, защото той може да победи Надал само със своя арсенал от оръжия, докато Надал има по-голяма нужда съперникът му да греши. Това съм имал предвид. Но винаги, когато се появява не просто някой добър тенисист, а алтернатива на собствения ти стил на игра, е нормално за някакъв период да властва объркване - предимно психологическо, разбира се. Е шест мача мисля са достатъчно време за този "изпитателен срок".

Е какви други умения му трябват като владее всичко?! Това мислене не мога да разбера - всичко може да се каже като съвет към Роже, но не и да научи някакви нови тактики на игра - просто трябва отделни компоненти, КОИТО ТОЙ ВЛАДЕЕ, да ги ползва повече - и така още повече да обогати собствения си стил. Абсолютно точно, както стана и срещу Хюит или Банди - да работиш целенасочено срещу алтернативата ти, за да станеш изобщо по-завършен. Но това не са неща, които Роже трябва тепърва да учи или нещо такова, каквото искаш да кажеш.

Ами за конкуренцията сме говорили предостатъчно много преди да се появиш тук - факт е, че като изключим Фед, никога досега първите 150-200 не са били толкова равностойни; факт е, че играта е пределено професионализирана и се впрягат какви ли не усилия за оптимизирането на резултатите - точка. И личности има, а това, че изреждаш примерно 1/10 от общия им брой или пък това, че Роже знае как да побеждава всеки от тях, не значи ни най-малко, че конкуренция няма.

пп кога сме се обзалагали, че не си спомням?

Vuistina Voskrese!
Da si ziv i zdr. i samo shtastie


Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: vogelfrei]  
Автор Orelaz (4,5NTRPRating)
Публикувано17.05.06 13:30



Както и да е, явно не разбираш въобще какво имам пред вид. Затова предлагам да структурираме дискусията в няколко твърдения които да са кратки и ясни, без да се отклоняваме в безсмисленно многословие. Поне ще се разбере кой как вижда нещата сега и евентуално да изкажем предположения.
И така според мен нещата в момента стоят по следният начин:
1. РФ до настоящият момент не е изцяло завършен като игарч на клей, има какво да научи и добави в играта си като удари и тактика на тази настилка.
2. Загубите на РФ срещу РН се дължат предимно на спомената слабост и РФ не показа през последните 6-7 месеца подобрение на играта си клей (не я разви).
С твое позволение Аз виждам твоето мнение по следният начин:
1. Роджър (не го наричай Роже защото той самият мрази да го наричат така) владее всичко в тениса и не му е необходимо да научи или използва нещо ново. Могат да му се дават всякакви съвети но не и да го учат на нещо.
2. Поради някакви причини (известни само на теб) е настъпило объркване в играта на РФ за някакъв период срещу Надал, което ще свърши окончателно и безвъзвратно след намирането на самоработещ алгоритъм в непрекъснато развиващата се игра на РФ.
3.Последно един въпрос: Кокво по-точно е поява на "алтернатива на собствения ти стил на игра"??? Доста често използваш това безумно словосъчетание което нищо не значи! Всеки един , дори и ти с ракета в ръка подмотавайки се по корта си алтернатива на собствения стил на игра на Роджър.

use WillsonProStaff 5.0 HyperCarbon 98in2, string Luxilon AluPower26/25kg

Редактирано от Orelaz на 17.05.06 13:58.



Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: vogelfrei]  
Автор Orelaz (4,5NTRPRating)
Публикувано17.05.06 13:47



А и това умозаключение направо ме разби: РФ трябва да победи със собствените си оръжия РН който пък има нужда от повече грешки от своя страна за да победи. Дай някакво равитие на първата част на тази велика мисъл.
Естествено, че няма да вземе твойте или на Хюит умения.
На бас наистина не сме се хващали, объркал съм те с Диаволо, за което се извинявам!

use WillsonProStaff 5.0 HyperCarbon 98in2, string Luxilon AluPower26/25kg


Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: Orelaz]  
Автор vogelfrei (оргиинален)
Публикувано17.05.06 14:50



1. Не, няма какво да добави, защото той е завършен играч по принцип, а това, че не разбираш като ти се каже нещо по 20 пъти си е твой проблем. Въпросът е да използва оптималното от дадени компоненти за сметка на други, на които Надал може да се противопостави.
2. Отново - няма какво да подобрява, като е достатъчно голяма. Просто има разлика между потенциал и реализиране на потенциала на корта.
3. Причините за известни на всички и ги писах в предишната си тема, чети внимателно и ако има какво да противопоставиш, тогава пиши.
4. Ами не, нито аз, нито ти, нито Хюит, Родик или който и да е, освен Надал към момента може да вземе мач на Федерер, освен ако той не е в ужасяваща форма и не подарява купища точки от НЕПРЕДИЗВИКАНИ грешки. Защото ако РОЖЕ играе собствената си игра срещу всички изброени, те просто нямат оръжията срещу тази игра - имат някакъв талант, но той не е ефикасен срещу схемата на игра на Острието. Зомбайо е този, който има конкретен механизъм как да оспорва стратегията на Федерер и е единствен към момента в това отношение. И като не разбираш словосъчетанията ми, проблемът си е образователен, но разбира се изцяло твой.
5. За другото - ами това са двете философии за играта - хиляди пъти съм казвал, че Фед зависи изцяло от себе си и му стига да играе своето, за да няма алтернатива, докато Рафа трябва да чака чуждите грешки и да се мъчи да ги предизвика - това е.

Нея сигурно не сте я слушали, защото просто няма къде...

Редактирано от vogelfrei на 17.05.06 14:52.



Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: vogelfrei]  
Автор Orelaz (4,5NTRPRating)
Публикувано17.05.06 14:53



Е днес имам малко повече време, ще ти поясня и за конкуренцията. Конкуренция има в съвременният теннис, има я абсолютно навсякъде. Може да се каже, че и участниците във форума сме в някаква конкуренция!
Спорът бе дали Роджър е срещнал подобаващ отпор от плеяда класни играчи при налагането на лидерството си, или не? Това което коментираш са по скоро някакви литературни забежки към които имаш склонност. Прегледай финалите на големите турнири от последните 4 г. в които Роджър не е участвал и помисли върху нивото.

use WillsonProStaff 5.0 HyperCarbon 98in2, string Luxilon AluPower26/25kg


Тема Re: Вместо самоубийство..нови [re: vogelfrei]  
Автор Orelaz (4,5NTRPRating)
Публикувано17.05.06 15:19



1.Как тогава ще коментираш изказването на Роуч, че РФ трябва да подобри някои елементи от играта си а именно "тежестта на 2-рия си сервиз и някои други компоненти над които те усилено?!? работят"??
2.Един въпрос: посети този сайт и ми дай отговор защо единият успява а другият не?
http://www.atptennis.com/en/players/headtohead/head2head.asp?player1=Nadal%2C+Rafael&player2=Verdasco%2C+Fernando&playernum2=V306
ПП. мисля и да го бодна тоя въпрос по нагоре
use WillsonProStaff 5.0 HyperCarbon 98in2, string Luxilon AluPower26/25kg<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Orelaz на 17.05.06 15:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от Orelaz на 17.05.06 15:31.



Тема Re: Вместо самоубийство...нови [re: Orelaz]  
Автор Diavolo Rossonero (невино дяволче)
Публикувано19.05.06 01:34



Чак сега имам време за отговор, май и Федра ако не се лъжа беше засегнала тази тема или някой друг някъде си, не помня точно. Абе фен на робота беше.
Та значи за прословутото ми непознаване на това, че Фед ще пропусне Рим, а Рафа Хамбург. Ами честно казано не съм гледал кой какво е заявил като програма, просто следвах елементарната логика. Ако бяхме една година по-рано щях да позная. Просто за мен Федерер допусна грешка, че се включи в Рим и в крайна сметка загуби 150 точки за ранглистата (ако не се лъже +350 за финал в Рим и -500 за отказът от Хамбург) само защото искаше да докаже сам на себе си, че може да бие Надал. Ами не успя въпреки двата мачбола. Сега чета тук, че следващият път щял да го бие и то точно на РГ. Пълен смех. Просто РФ никога няма да бие РН на клей, това е. И този път РФ беше близо до победата, защото даде 100% от себе си, а Рафа му беше оставил прекалено много инициативата, а и грешеше повече отколкото е характерно за него и стилът му. Щом Роджър не успя да го бие при 2 мачбола, при 4-1 и 40-15, при 5-3 в тайбрека, значи скоро няма да може да го направи... Това е адски сериозен психологически удар и това си личеше по лицето на Федерер след края на мача.
И сега пак за Рим и Хамбург. Какво по-логично нещо на този свят от това Федерер да пропусне Рим и нова среща с Надал, но да защити титлата си в Хамбург, където му върви, където му е първата голяма победа в АТП и където по традиция най-добрите на клей не участват, защото играят в Монте Карло и Рим. Та, не знам защо смтяш, че Федерер е постъпил тактическо умно, но догодина тази тактическа ''гениалност'' може да му изиграе много лоша шега, защото ще трябва да защитава общо 700 точки на най-тежките мастърс турнири на клей. Разбира се Надал ще има да защитава 1000 точки, но той е толкова уверен и модерен с играта си, особено за тази специфична настилка, че реално не виждам сила която да го спре в близките 2, 3 години.

п.с. Е, поне познах, че Надал няма да играе в Хамбург. А това че беше дал заявка си беше чиста проба прях в очите... Няма човек който да издържи на трите поредни Мастърса на клей + Ролан Гарос в края на май. Все пак дори и тореадора е човек...



Тема Re: Вместо самоубийство...нови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор vogelfrei (оргиинален)
Публикувано19.05.06 01:43



1. Фед не допусна грешка, защото успя да играе срещу Надал и да доразвие тактиката си срещу него. Това е изключително предимство и сам ще го видиш на РГ, няма какво сега да ти говоря. ;) В чисто точков аспект ми е много странно как изчисли, че Фед ще се провали при защитата си, а Надал няма, както и как Рафа ей така ще спечели в Мелбърн и ненамси още къде, а Фед - няма. Глупави са такива избързвания, иначе не забравяй, че Фед е #1 поне още 3 години, а Зомбаята изпада от елита до 2 ;)

2. Тъй ли, значи Федерер, който играе далече по-безгрешно в много други мачове и който при 100% ВИНАГИ печели, е показал най-доброто? Това просто не е така и го знаеш, а пък, че Рафа бил направил повече грешки -ъъъъъъъъ, ти сериозно ли? :О Колкото до инициативата, не знам ти какво очакваш от един мач зомбайо - ФЕД, може би Рафа да мачка, да атакува повече, така ли?? По съвсем различен начин се развиват мачовете им и вече съм писал за това

3. Точно, защото падна по такъв начин, Фед в следващия мач ще е напълно готов да го направи. Познавам психиката му отлично и знам какви са реакциите му в такива случаи. Иначе ти не коментира как при 2-7 загуби, последната от 2-0 сета и пробив изведнъж Роже почна да мачка Хюит? А случаят се повтаря. Просто е свойствено само на големия ШАМПИОН като ФЕДЕкспрес да се нахъсва още повече от такива серии и да ги прекратява веднъж завинаги.

Нея сигурно не сте я слушали, защото просто няма къде...

Редактирано от vogelfrei на 19.05.06 01:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.