Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 03.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сезон 2006нови  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано04.01.06 22:27



И така битките на най-високо ниво по кортовете вече започнаха.Днес например на турнира в Доха станахме свидетели на два изключителни мача - Федерер - Санторо и Хаас - Хенман.Като начало на сезона ще е интересно всеки да сподели очакванията си за това,което ще се случи в света на тениса през 2006.

Ето и няколко основни неща в/у които можем да разсъждаваме пишейки в клуба

- кои ще завършат като номер едно в световната ранклиста в края на 2006
- как ще се представят вашите любимци през 2006
- кои турнири ще бъдат най-интересни през 2006
- как ще се представят Сесил Каратанчева и Цветана Пиронкова
- какво очаквате от завръщането на корта на Мартина Хингис
- ще спечелили най-накрая Рооже Федерер РГ
- ще продължат ли последните останали тенисисти от предишното велико поколение да се задържат в елита (Агаси и Хенман)
- Русия,Белгия или САЩ ще е основна сила в женският тенис? А може би Франция?
- кои тенисисти ще разочароват най-много своите фенове?

ето и някои коеф. на водещият световен букмейкър за 2006

Федерер да спечели и четирите титли от ГШ - 9.00
Колко титли от ГШ ще спечели Федерер през 2006
Нула 7.00
Една 5.00
Две 2.50
Три 2.875
И четирите 9.00

Кои дами ще спечелят поне една титла в турнирите от Големия Шлем през 2006 г.?

Ким Клийстерс 1.444
Жюстин Енен-Арден 1.571
Линдзи Дейвънпорт 1.833
Мария Шарапова 1.833
Винъс Уилямс 2.00
Серена Уилямс 2.10
Амели Моресмо 2.50
Hingis, Martina 3.00
Мери Пиърс 3.50


Кои мъже ще спечелят поне една титла от турнир от Големия Шлем през 2006 г.?

Рафаел Надал 1.666
Анди Родик 2.50
Лейтън Хюит 3.00
Андре Агаси 4.00
Давид Налбандян 5.00
Андрю Мърей 7.00 ?!?
Тим Хенман 8.00
Роби Джинепри 9.00
Гастон Гаудио 9.00
Джеймс Блейк 11.00
Иван Любичич 13.00
Грег Руседски 26.00



Тема бързи прогнозки:)нови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано08.01.06 04:40



1) Федерер и Клайстерс

2) При мъжете все още нямам любимец и едва ли ще имам някога. По-скоро имам доста на които симпатизирам. И все пак очаквам Хюит да бие Федерер във важен мач, а Надал да скъси до максимум дистанцията до Федерер, но с премерено участие в турнирите... Не трябва да се бърза. Вярно преди прогнозирах, че Надал ще изместо Федерер още през 2006 г. но контузията в колената на Рафа ме карат да преосмисля всичко това. Още не е узрял физически за такива подвизи. Федерер се утвърди чак на 22/23 г. а Надал още няма 20...
При жените не очаквам почти нищо от Серинка :( Като цяло женския тенис запада... Любопитно ми е само Вайдишова докъде ще стигне :)

3) US Open, евентуално Мелбърн, Маями, Индиън Уелс и Рим.

4) От Сесил очаквам само провали, но виж Пиронкова ще дръпне още в ранглистата. Тя работи, а не говори...

5) Единственото хубаво нещо в женския керван и нещо свежо и различно. Очаквам поне 1 турнира победа (но не в най-престижните турнири) и постоянно присъствие в челото. Примерно 1/4 финали, а защо не и 1/2 финали.

6) НЕ!

7) Не. Тази година Агаси ще се откаже. А Хенман може би след поредното отпадане от Уимби...

8) Белгия заради Клайстерс. Иначе рускините ще имат най-компактно представяне по турнирите, това е ясно.

9) уфф Не знам. Само можем да гадаем. Да не забравяме и факторът контузии...

10) И понеже няма въпрос за Купа Дейвис да кажа, че моите фаворити за успех през 2006 г. са Испания и САЩ :)

Grazie e Onore, Leoni!



Тема Re: Сезон 2006нови [re: shevchenko]  
Автор Hingis (член)
Публикувано08.01.06 15:33



1. Федерер и може би Ким, но си мисля, че тя пак ще изпусне половината сезон поради една или друга причина

2. Налбандиян ще трябва доста да се постарае, за да докаже че Мастърса не е бил просто щастлива случайност,а що се отнася до Хингис самото и завръщане е достатъчно

3. На мен лично винаги най-интересни са ми били Aus open и турнира в Маями

4. Ако в крайна сметка историята с допинга и се размине може би Сесил ще продължи в същия дух,къде победа, къде загуба. От Пиронкова очаквам повече, защото вече извъртя една година сред големите и е натрупала опит, а и дано вече е намерила спонсор

5. Ами само хубави работи очаквам

6. Ако спечели Австралия, ще спечели и РГ

7. Не мисля, отдавна Агаси трябваше да се откаже и да си гледа семейството и безнеса

8. Залагам на чехкините

9. Както винаги отговарям на този въпрос, моите никога не са ме разочаровали, така че...



Тема Re: Сезон 2006нови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (ВЗТУ)
Публикувано08.01.06 21:40



1. Фед и Ким

2. Фед - поне две титли от Шлема, поне 10 титли, първо място; Мискина - нула :(

3. ЮЕс Оупън отново, очаквам и ТМЦ да е по-равностойно тази година

4. Сесил ще се утвърди около 35-40 място, максимум 1/8финал на РГ и до 3.кръг на другите, Пиронкова ще се изкачи малко, но ще се превърне в поредната ботеса :)

5. нищо особено, макар че тя е богатство за тениса. нищо чудно да се откаже отново по някое време.

6. сигурен съм, че ще съсредоточи всички сили там и ще си направи подготовката спрямо него. Ако Надал не е в същата форма от миналата година, казвам ДА.

7. Хенман ще се откаже, за Агаси ще е поредната пълна година в тениса, но ще играе в не повече от 7-8 турнира.

8. Франция, Фед Къп е тяхна ;)

9. Надал би могъл покрай контузиите. Хюит запада, така че нищо чудно. Родик с тоя треньор.. Сестрите и рускините


Зелено, детско, но не е мейджър- що е то?

Тема Re: Сезон 2006нови [re: shevchenko]  
Автор safinator (Сафинатор-а)
Публикувано08.01.06 23:21



-Федерер и Шарапова
-Сафин ще стигне финал на РГ, както и 1/2 финал на УС Оупън. освен това ще отпадне в първи кръг на Уимбълдън (все пак тревата е за говеда, Сафин ненавижда тази настилка)
-Букурещ Оупън и Кремлин Къп
-първата - зле, втората - доста добре
-№1
-не, трети кръг и загуба от Агусти Кайери
-Агаси ще се откаже на УСОупън, както направи Пийт. Хенман вече не го броя за никъде
-Русия
-Федерер

Сафин - Федерер 5-7 6-4 5-7 7-6 9-7, Australian Open 2005, semi-final


Тема Re: Сезон 2006 [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано09.01.06 21:36



1.) Федерер,при жените нямям никаква идея с техните чести обрати...

2.) Най-големите ми очаквания за Анди са свързани със сезона на трева.При една добра подготовка,имайки напредвид вече споменатото,че Федерер ще хвърли всички усилия по това време за РГ,то си мисля,че е време да бъде спечелен Уимбълдън.Трябва задължително да се реваншира и с поне финал в откритото на САЩ след фиаското тази година....От Винъс незнам какво да очаквам,просто фаворитите в женският тенис се сменят супер бързо.

3.) Към РГ и Уимбълдън допълнително ще бъде свален фокуса на внимание,тъй като по това време ще протича Мондиал '06,така че отново ЮеС ОПън.Дано контузии не провалят Аус Опън и да видим почти всички звезди следващата седмица в Мелбърн.

4.) И двете трябва задължително да си намерят качествени треньори,иначе потенциалът им е огромен.

5.) Ами няма да спечели турнир от Шлема или първа категория,но към края на годината ще е около 10 място в ранглистата...

6.) Тази година шансовете му са по-големи в сравнение с миналите години.Вероятността е много голяма,но все пак на клей всичко е възможно...

7.) Мисля си,че Агаси и към краят на тази година отново ще е около топ 10 Отказът му от Аус Опън с мотива,че неможе да се подготви добре и че ще се пусне чак на турнира в Сан Хосе говорят,че не мисли да е боксова круша по турнирите и да пребира пари от рекламни договори,а все още вярва във възможностите си...Хенман ме изненада много с победата си над Гаске,но си мисля,че тази година няма да направи нищо запомнящо се (не че някога го е рпавил де...)

8.) както казах,толкова генерални прогнози свързани с женският тенис са си жива лотария...

9.) ХЮИТ!! Вече загуби от Колшрайбер,усещам че за феновете на Озито предстои една много тежка година...

екстра въпроса от Дяволо Росонеро за Купа Дейвис,ще кажа само,че ще стискам палци за САЩ и Франция.



Тема Re: Сезон 2006нови [re: safinator]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано09.01.06 21:39



хех,хем Федерер ще звърши 2006 като номер едно,хем най-много ще разочарова феновете си.То вярно,че за неговите фенове да си номер едно в ранглистата е най-малкото и имат съвсем други критерии за успех,ама чак пък толкоз....



Тема Re: Сезон 2006нови [re: shevchenko]  
Автор safinator (Сафинатор-а)
Публикувано09.01.06 22:07



ами да, ще завърши с малка преднина и в сравнение с тази година ще бележи регрес.това естествено не се харесва на феновете му и те ще бъдат много депресирани от случващото се - краят на Роджър вече ще се вижда

Сафин - Федерер 5-7 6-4 5-7 7-6 9-7, Australian Open 2005, semi-final


Тема Re: Сезон 2006нови [re: shevchenko]  
Автор safinator (Сафинатор-а)
Публикувано09.01.06 22:17



Ами Хюит покрай това детенце загуби много (не точки, а подготовка). Днес едвам-едвам със съдийска помощ обърна Спейдиа и го би в 3 сета

Сафин - Федерер 5-7 6-4 5-7 7-6 9-7, Australian Open 2005, semi-final



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.