Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 29.05.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови  
Автор vogelfrei (A fragment)
Публикувано12.09.05 02:07



Сори, пичове, лошият чичко Фед отново развали хубавата приказка, хахахаахаа

Дяволо, а ти копни онова за петсетовите драми и урагана "Катрина" и тука.

Коментар - след награждаването.



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: vogelfrei]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано12.09.05 02:19



Честито.
Федерер беше по-силен психически, не се изплаши, почти не трепна, игра перфектно както винаги и спечели.
Нали това искаше да чуеш? Не искам да сменям темата, ноти можеш ли да се обърнеш назад и да признаеш, че може би Хюит все пак е заслужавал да спечели през 2001, неща не ми се вярва..
Не е срамно да признаеш на по-силния, че е такъв - Федерер наистина е най-добрия тенисист в момента, но ти можеш ли да признаеш, че понякое време може би не е бил най-добрия.
Федерер наистина си заслужи титлата с последните два мача - излезе срещу едниствените двама тенисисти, които тактически си бяха построили играта по такъв начин, че можеш и да го бият, но той ги победи. Защото си вярваше, а те не..

Левски - ЦСКА 7:1
Това го можете само вие.


Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано12.09.05 02:26



заеби такъв галеник на съдбата нема.

ае честито,да се надяваме че последната голямата титла за Андре тепърва предстои



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано12.09.05 02:30



хех, Сигурно при сет на сет и 4-2 за Андре и 30-0 си се чудил на кой свят се намираш... Виждаш колко близо е победата и загубата, на няколко си точки. И Федерер отново спечели срещу тенисист без 1 сервис. Сори, но не можеш да биеш Федерер с 50% 1 сервис, а той да вкарва 80%
Бахти този робот уби всякакви илюзии и мечти на хората и никога няма да има толкова фенове колкото Андре. Иначе е лесно Федерер да се разиграе тогава когато Андре свърши бензина и едвам се движеше по корта... Изобщо не съм убеден в нищо, Роже си е напълно победим, но игра на 1/2 финала и финала срещу тенисисти, които имат психологически проблеми когато играят срещу него. Ти самия го каза, че този спорт е 90% психика.


ливърпул - ЦСКА 0-1! Това го можем само ние!

Редактирано от Diavolo Rossonero на 12.09.05 02:31.



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: shevchenko]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано12.09.05 02:34



Да не забравяме, че Андре има най-големи успехи в Мелбърн, дотолкова, че през 2003 заяви, че се чувства наполовина австралиец..Може би там ще е голямото му сбогуване..

Левски - ЦСКА 7:1
Това го можете само вие.

Редактирано от Maldini на 12.09.05 02:35.



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: Maldini]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано12.09.05 02:37



Не вярвам :( Сега бе момента...

ливърпул - ЦСКА 0-1! Това го можем само ние!


Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (A fragment)
Публикувано12.09.05 02:45



Така... Значи превъртете момента при 1-1 сета, 2-4 гейма и 0-30 и в следващите четири точки ще видите абсолютно пълния отговор на въпроса защо Фед е най-добрият в света. При 20000 пълни гърла, при цялото "приказно" стечение на обстоятелствата, след толкова изненадваща и удряща по тактиката на Роже игра, при факта, че Агаси правеше изключителни ретури, връщаше непрекъснато дълбоко и намираше всяка пролука.. - дори му загубих началото - при целия този факт, който говореше за загуба на Роже, той намери силите и мотивацията именно в несполуките дотогава, за да направи сам четири гениални точки и да обърне всичко... НИКОЙ друг няма да превърне неприятните обстоятелства в средство за измъкване и за намиране на формата. Повтарям - НИКОЙ... 95% ще се стреснат и няма да навлезнат в атмосферата на големия финал, нещо което Агаси нямаше как да не извърши с целия опит и амбиция. Останалите 4.нещо си% като Хюит ще изкарат на преден план спортната си злоба и това ще засили играта им, но те няма да имат нужния арсенал и самонаблюдение да извършат промяната... Единствен Фед при такъв развой ще се докаже като лидер, шампион и велик дух, надмогващ неприятното може би точно, защото всеки очаква той да се провали в такъв момент.

Самият мач - бих казал отлична и добре изпълнена стратегия на Агаси - максимален риск, използване на целия корт, игра плътно на бекхенда на съперника, дълбоки и добре насочени ретури, изобщо всичко, което един опитен и амбициран тенисист може да предложи. До края на първия сет, обаче, Фед спечели много евтини точки и с класическата си постройка "разгряване, след което пълноценно използване на грешките на съперника в сервис-гейма му и концентриране върху своите сервиси" взе своето. Към края Агаси усети, че Острието експлоатира сервиса по правата и успя отрано да влиза в корта, да води в разиграването и така спаси седем сетпойнта. Нататък - както всеки друг поне малко мислещ играч, Андре разбра, че трябва да се действа сега или никога, да се играе на ръба и да се атакува по-интензивно, да се използва корта по предназначение, да се форсира втория сервис - все неща, които показват крайна амбиция и риск - явно достатъчно да пречупят ритъма на Фед, който не се чувстваше комфортно на бекхенд, скова се, вариативността на сервиса изчезна, а и подари доста евтини точки при сервис на Агаси. Въпросът е, че това беше нетипично за Агаси, че той трябваше да поддържа едно несвойствено като инвентар от удари темпо, а Фед имаше достатъчно сили и увереност, за да натиска, докато ритъмът му отново надвие Дедо. Не успя в третия гейм, но след това се събра дотам, че да връща и пласира по ъглите всичко. Ами ето ви онова, което отличава Фед - може и да се пречупи ритъма му, да направи дълги серии от ънфорси, но накрая щом се събере, ударите му са неспасяеми и всякаква амбиция увяхва пред тях. Хайде някой да говори за дефанзивния Федерер, за неемоционалния Федерер и прочие пълни глупости. След такова възвръщане на формата мисля няма какво да се добави оттам нататък.

ВИВА ФЕД!



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: Maldini]  
Автор vogelfrei (A fragment)
Публикувано12.09.05 02:46



Мерси, съгласен съм с теб.



Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано12.09.05 02:48



Не съм сигурна, може би в Щатите напрежението, натиска от страна на медиите и публиката на всука цена да победи е по-голямо, докато в Австралия се отпуска повече, а и публиката хем го обича, хем не го натоварва психически, а и малко по-бавните кортове повече му прилягат. Това за натиска - при Хюит е обратното - от край време се представя много по-добре в Ню Йорк, не само заради настилката, но и заради това, че не го притискат толкова.

Левски - ЦСКА 7:1
Това го можете само вие.


Тема Re: Онлайн съм до 03:26 и приемам честиткинови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (A fragment)
Публикувано12.09.05 02:51



уф, като гледам що за коментари пишете, направо на сутринта ще ви отговарям, дано узреете, ае лека :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.