Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 29.09.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема US Open (тема за коментари)нови  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано28.08.05 06:20



И така първо вашите първоначални очаквания и прогнози.

1) Кой ще спечели турнира
2) Кой искате да спечели и кой не
3) Кои ще са изненадите и кои разочарованията
4) Докъде ще стигнат българките

= = =

Моите очаквания са много големи. Очаквам един велик турнир с поне 2, 3 супер драми и класически сблъсъци. По принцип US Open винаги се е славил със своя драматизъм и супер качествен тенис, а настилката (хард) дава почти еднакви шансове на всички тенисисти и точно тук е плюсът на този турнир и първият за годината (Откритото първенство на Австралия). При мъжете очаквам супер сблъсъци на 1/4 финалите между Сафин - Хюит и Агаси - Надал. Роже Федерер наглед има лек път до 1/2 финала (но го чака тежък мач с възвръщащия формата си Фереро), но на 1/4 финал може да се срещне с Давиденко и тук защо да не стане някоя бомба... :) В другия поток както отбелязх вече Андре ще има шанс да си върне за загубата от Надал, но мен лично това нещо много ме съмнява, така че ако няма изненади, то очаквам супер 1/2 финал между Родик и Надал в който фаворит е левичаря от Майорка. :) При жените очаквам 1/4 финали между Шарапова - Кузнецова и Серина Уилямс - Клайстерс (1/8 финал Винъс - Серина?! :) ) в единия поток и Енен-Арден - Моресмо и Дементиева - Девънпорт в другия (по-слабия) поток. С една дума ни очакват страхотни 1/4 финали и знаменити (надявам се) 1/2 финали.
И в заключение някой беше казал, че Ролан Гарос е най-трудния, Уимбълдън най-престижния, Мелбърн най-драматичния, а US Open най-скъпия. :) Е, аз бих добавил и един от най-качествените в техническо отношение турнири.

Кои са моите фаворити? Ами той е един и се казва Рафаел Надал.
При жените залагам за Серинка Но каквото и да си говорим с най-големи шансове е Ким Клайстерс. Жалко, че Серинка е в потока на Кими, но тя е доказвала, че на турнирите от Големия шлем е най-великата!

Ще стискам палци за Надал, Хюит и Сафин при мъжете и Серина Уилямс при жените. Разбира се ще бъда доволен и ако Клайстерс спечели своята първа победа в турнирите от шлема, защото го заслужава!
В никакъв случай не искам победи за Федерер и Шарапова (но това и в сънищата няма как да стане).

Според мен е крайно време Ришар Гаске да разгърне потенциала си и да стигне далеч в турнир от шлема, така че защо да не станем свидетели на 1/4 финал между него и Анди? Или пък 1/2 финал с Надал, защо не? :) Освен на него залагам още и на Тайлър Дент (поне да достигне до 1/8 финал), Томас Бердих, Роби Джинепри и Иван Любичич за един вид приятни изненади пък да видим. За мен разочарования ще са Родик (защото няма да стигне финала) и Федерер, защото ще претърпи загуба и ще остане само с 1 турнир от шлема през тази година. Нищо чудно и Сафин да изгърми още в първите кръгове, особено ако коляното все още го измъчва. При жените очаквам Вайдишова да изригне (крайно време е), но съм сигурен в едно, че измислената номер 1 Шарапова (апропо от понеделник отново Линдзи ще е на върха) ще се издъни и всичко ще е ок. :)

Маги стига трети кръг, а Сесил втори.

Вие сте!

ливърпул - ЦСКА 0-1! Това го можем само ние!

Редактирано от Diavolo Rossonero на 28.08.05 06:24.



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор Ferrero (OMC!!!)
Публикувано28.08.05 09:10



От 8 части успяха да пласират:

- Фереро в една с Федерер, също както и на Уимбълдън, в ничия друга осмина нямаше да ме притеснява, даже и в тази на Надал. Дано му е ясно, че трябва да извади онзи хъс от преди 2 г., за да мине 4-ти кръг на ГШ тая година.

- Гаудио в една с Агаси (ама разбира се), по-близо просто технически нямаше как. Е...пътят за Шанхай все пак минава през Агаси, Гастон.....?

Не очаквам и не се надявам на нов "класически" сблъсък между Фед и Хюит.
В общи линии, добре, че Рафа е там, за да предодврати и евентуален "класически" сблъсък между Федерер и Родик. Сафин чувам не изглежда добре, което е неприятно, така че може още във 2-ри кръг да гризне дръвцето, то и в първи може.

1/4 финали:
Федерер - Налбандян
Хрбати - Ниеминен
Пуерта - Гаске
Гаудио (ако Агаси реши, да се раздели със състезателната си кариера преди този мач) - Надал

шампиони:
изненада.......Федерер и Клайстерс.
на Ким вече и е време да печели.

Що Сесил само втори, дяволе? да не играе с Ким?
айде, повече вяра в младия талант, дано пак ни изненада като на РГ!

Редактирано от Ferrero на 28.08.05 09:16.



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано28.08.05 11:53



Признавам,че още не съм направил пълен преглед на схемата,но от беглите си впечетления ще напиша и съвсем началните ми прогнози.

първо с въпросите:
1/Дейвънпорт и Федерер
2/ Родик,Сесил,Винъс,гаске - искам ; Федерер,Надал,Хюит,Енен - не искам.
3/тук много се затруднявам и ще отговоря по-късно,но поне за женски разочарования залагам на Серена Уилямс и Морезмо
4/Маги ще отпадне още първи кръг,а Сесил има шансове да хвърли бомбата във вторият кръг.

Силно се надявам,че Сафин ще играе с пълният си потенциал,за да не гледаме възможно най-рутинно как в горната част се стига до 1/2 финал Хюит - Федерер и финал за швейцареца.В долната част се надявам най-сетне да станем свидетели на мач Родик - Надал на хард.Испанецът наистна е фаворит,но ако сервизът на Анди не го предаде...доста зор ще види Зомбайо ми се струва.Писал си,че Гаске и Родик можело да играят на 1/4 финал.Мен ми се стори,е евентуален техен мач ще има на осминафинал,но не съм сигурен и дано ти да си прав.Абе гаске няма да избухне и този турнир.Кофти жребий. :) Нищо сигурен съм,че той ще е една от големите звезди на двата финални мастерса в Европа.

При жените положението е сходно.Едната половина (долната) ми се струва твърде безинтересна.Там единствено на 1/2 финалите може да се стигне до класически мач м/у Енен Арден и Линдзи.В горната част ще е по-интересно.Вероятно както и в Мелбърн Шарапова и Кузнецова ще играят 1/4 финал и ми се струва,че това ще е последният мач на актуалната шампионка,стига Маша да е здрава,защото имаше напоследък доста проблеми с контузии.Това,че веднага сложи Серена на 1/4 финал ми харесва и в случай че случайно вземе да достигне до 1/8 финал със сестра си съм готов за едно басче? Ким е голямата фаворитка и ако не се бие сама,едва ли има някой който да я спре.Точно затова ми се струва,че поне до финала със сигурност ще стигне.Там обаче ще я чака кошмара Девънпорт,която е единствената тенесистка побеждавала Ким тази година в турнирите на шлема и аз лично предричам триумф за Линдзи,с който да завърши една блясква кариера. Въпреки това хич,ама хич няма да ми е мъчно ако не успее да стигне до победа в турнира и затова с който и да играе на финала:Серена (само от уважение към теб я слагам сред възможностите),Винъс,Шарапова,Клайстерс ще стискам палци за противничката и.

Като за начало толкоз.



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор vogelfrei (Traeger)
Публикувано28.08.05 13:27



Накратко сега, после ще коментирам по-обстойно:)

1) Кой ще спечели турнира - Фед и Ким

2) Кой искате да спечели и кой не - Фед!/ ясно е - тенис-идеотите и набедени таланти хюит и родик, също агаси и зомбайо - при жените не искам никоя от фаворитките, защото отдавна се възцари скука

3) Кои ще са изненадите и кои разочарованията - Мъри и Вайдишова/Надал и сестрите

4) Докъде ще стигнат българките - Маги първи, Сесил втори кръг


съдби и чували


Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Diavolo Rossonero]  
Авторsharapova (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 17:22



1.Turnira 6te bade spe4elen ot Sharapova
2.Iskam da go spe4eli Sesil a ne iskam da go pe4eli tapata Devanport
3.Iznenadata 6te bade Anna Ivanovich a razo4arovanieto 6te e Serena
4.Iasno e ot sega 4e do nikade
A sega za majete
1.Pove4e ot iasno e 4e ma6inata za tenis Federrer 6te spe4eli i tozi turnir
2.Iskam Andy Roddick da go spe4eli no kakto po4ti vinagi toi 6te se osere niakade po patia!
3.Vsi4ko tuk 6te bade normalno
4.Kakvi balgari v us open pri majete niama takiva



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: sharapova]  
Автор Hewitt (tarsi lubovta)
Публикувано28.08.05 19:33



ahahahhahahaahah

We are the champions


Тема Хмнови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор FC Bayern Munchen (Студент)
Публикувано29.08.05 19:06



На твое място не бих подценявал Родик. Първо досега има най - много турнирни победи на твърди кортове и второ играе пред родна публика. Аз го виждам поне на финал. Другия финалист е малко трудно да предскажа. Роже Фердерер прави супер поредица от спечелени мачове, но след Уимбълдън си даде голяма почивка, която ще се отрази на формата му. Очаквам добро представяне на ветерана Агаси, които тук винаги се представя на ниво. Мисля, че има голяма вероятност финала да е американски или поне американец да грабне титлата.



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Ferrero]  
Автор Ferrero (OMC!!!)
Публикувано29.08.05 22:28



Gaston





Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: Ferrero]  
Автор shevchenkoМодератор (Люпко Петрович)
Публикувано30.08.05 00:17



докато гледах мача на гаудио се сетих за предишният ти постинг и се сетих за кривият ***,на който всичко му е виновно. :)
Споко Фереро като бие Роджър ще ти се оправи настроението



Тема Re: US Open (тема за коментари)нови [re: shevchenko]  
Автор Ferrero (OMC!!!)
Публикувано30.08.05 00:56



далеч не всичко ми е виновно, нито на някои като гаудио дето решават точно на ГШ да не им пука много. и пак бих изгледала тоя мач още 20 пъти пред например хюит-родик. но както и да е.

Редактирано от Ferrero на 30.08.05 00:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.