Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 01.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обзор на 1/8 финалите и очакванията ви за 1/4 финанови  
Автор shevchenko (непознат )
Публикувано24.01.05 20:28



Много съм разочарован от загубата на Винъс.Успях да гледам мача до 3-2 за Молик вторият сет и все си мислех,че ще намери начин да обърне мача,но уви...След тази загуба финалистката от горната част на схемата ще ми е супер противна.И Деши и Шнидер и Молик не са готови да направят някакво зрелище да не говорим за топпоставеният мутант,който е супер противен.Много жалко,че някоя от двете рускини ще трябва да напусне надпреварата още тази нощ,а и победителката да срещне Серена.Те трите остават единствените,от които можеш да изпиташ удоволствие докато им гледаш играта.Единственото хубаво е че преди началото на турнира написах,че Шнидер ще е приятната изненада и поне пзонах това.Дори и да загуби на 1/4 финалите Пати постигна достатъчно в този турнир,за да го считаме за успешно.Все пак се надявам на Молик и Шнидер да играят на 1/2 финалите.В долната част си мисля,че Серена ще победи Моресмо,а мача м/у двете рускини ще бъде абсолютното украшение на състезанието.Давам предпочитанията си на Кузнецова,но определено това ще е истински спектакъл.

При мъжете грозното пъпчиво,противно къдраво "къмонесто" австралийче се класира след като почти беше загубил шансове.Жалко за Рафано той тепърва ще псотига успехи.Родик се класира и очаквам да не допуска изненади срещу Давиденко,който продължава да прави чудеса от храброст.Мача на аржентинците не съм го гледал.Честно казано предпочитах Кория,но доколкото резултата говори последните 2 сета Давид направо го е смачкал.Предивиждам на 1/4 финалите нова петсетова драма с участието на гадният Хюит,но този път след края на мача да не чуваме "comeoooooooooon".За мача на Сафин съм резервиран.От една страна руснака играе по-силно и би било по-интересно,ако той е полуфиналист,а от друга Хробати е един от малкото побеждавали Федерер в последно време и ще имам по-големи надежди,че някой може да спре Фед,ако Хробати е в последните четери.Най-добре обаче Агаси да отъпа швейцареца.Все пак много по вероятно е това да не стане и предвиждам победа на Фед с ясното съзнание ,че ще стискам палци за Андре.
И накрая едно браво на организаторите на турнира,които подредиха всички 1/4 финали да се играят на един корт един след друг.От това по-добрас новина за феновете здрае му кажи.Очаквам с голямо нетърпение абсолютните украшения Кузнецова-Шарапова и Фед-Агаси.Приятно гледане на мачовете тази нощ на всички



Тема Re: Обзор на 1/8 финалите и очакванията ви за 1/4 финанови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 00:56



Жените:

Най-много ме е яд за отпадането на Мискина! Най-елегантната и талантлива тенисистика от руската школа. :( Яд ме е и за Дементиева, защото и към нея имам известни симпатии, но в това момиче има нещо което е тотално сбъркано, но не знам какво е... Или ще получи болки в стомаха, или топлинен удар, или де да знам и аз какво (това с пришките изби рибата)... Винаги печели или губи с ''родилни'' мъки. И още се чудя как може да същестува такова сервиране?! :О Просто е ужасно да се гледа, това нейното не е тенис, а мъчение...
Яд ме е и за Винъс естествено, но там отдавна съм претръпнал... Просто по-голямата сестра вече не е същата и едва ли някога ще си върне старата форма, в момента я превъзхождат почти всички, които са пред нея в ранглистата. Виж ако, Серинка отпадне от противната и яко тестостеронеста Амели ще го понеса тежко и едва ли ще има 6 кръг на играта... За Девънпост сме на едно мнение, а именно тя е бизон в действие :)))))
Наистина един 1/4 финал между Мискина и Дементиева би бил спектакъл, но не би... Все пак, Пати заслужава добри думи, заради това, че втора поредна година стига тази фаза, да видим дали отново ще играе 1/2 финал... Защо ли обаче се съмнявам в това... Натали показа много повече тенис, отколкото Шнидер срещу Дементиева. Това тяхното беше по-скоро анти-тенис.
Според мен, Молик ще бие Линдзи. Такава мощна игра от жена отдавна не бях гледал (визирам играта на австралийката срещу Винъс). В другия поток битката ще е мътна и кървава... :))) Кузнецова - Шарапова -> ще има истинска война от основната линия, чудя се дали грухтенето на Мария ще надхвърли 100-те децибела... :)))))))))))) Твърдо съм за Кузнецова! Надявам се изключително надценената, Шарапова да бъде разкрита.
Но едно е ясно, Серина ще ги сгази всичките.

Мъжете:

И ти гледам се присъедини към армадата анти-фенове на Хюит, странно ми е всички това, честно. Но всеки с мнението си...
Мисля обаче, че сляпата ви омраза към него ви заслепява и не виждате какви качества притежава... Гони всичко и стига почти всичко, не се предава или поне много рядко (заради последните мачове срещу Роже), гори в играта. Има невероятен форхенд, един от най-добрите лобове в историята на тениса и пр. и пр. Уимбълдън и US Open не се печелят случайно... Но след това контузиите го унищожиха. Знам, че Родик ти е любимец, но ще ме прощаваш ама Хюит е много по-добър тенисист от Анди и мисля на 1/2 финала ще го докаже отново. Конкретно за мача между Хюит и Рафа Надал се изказах вече. Най-добрият мач на турнира досега. Това 18 г. момче (с победа над Федерер и Родик) го чака блестящо бъдеще. Още не е дорасъл обаче за да бие един добре играещ (но не върха на възможностите си), Хюит на голям форум. Все още...
Имах предчувствието, че Налбандян ще препъне Гилермо, но така и не се престраших да го играя, жалко... :/ Силите му обаче ще стигнат до тук. Няма как да бие Лейтън, оставете всякакви надежди и блянове.
Сафин ще смачка противния словак, Марат е моя голям фаворит в този поток. Крайно време е Федерер да загуби и ще го стори!! Все пак не е робот и той може и трябва да загуби, ще е добре за мъжкия тенис. Честно казано ако Роже спечели отново, то по-добре да се пренасочим изцяло към женския тенис... Това ще убие играта.
Давай, Андре!!!
1/2 финалите са ясни -> Сафин - Агаси/Федерер (мозъка казва, Роже/сърцето, Андре да видим кое ще надделее). Финалист в тази част не схемата обаче ще е Марат. Петер Лундгрен го е тренирал здраво... Това е същия, дяволски талантлив Марат, но много по-сигурен и мъдър. Опасна комбинация и ако влезе в сила отива на финала. :)) Там битката срещу Хюит ще е титанична, защото Анди Родик няма шанс.

Приятно гледане и на теб!

Редактирано от Diavolo Rossonero на 25.01.05 01:02.



Тема Шарапова и Серена на 1/2 финалнови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор shevchenko (непознат )
Публикувано25.01.05 06:26



Урааааааа - ще гледаме едрите бутове на Серена срещу щеките на Шарапова на 1/2 финалите.Абсолютен финал преди финала.За двата 1/4 финала - еми можем да искаме много повече.Все едно гледахме световно първенство по непредизвикани грешки.При рускините поне имаше интрига,а Моресмо дори и малка такава не успя да създаде.Добре,че Серена накрая се "опита" да я уцели,че да направи малко шоу на корта каквото липсваше.Малко съм пристрастен,ама най-добрия женски мач в турнира до този момент си остава на Молик и В.Уилямс.

Дано при мъжете да е много по-интересно,в което не се съмнявам.Идва и по-добрият коментатор.

Дяволе ще ме накараш да викам за Хюит срещу Налбандян,за да може Родик да има шансове да покаже,че не е по-слаб от австралиецаИ все пак,ако не друго колкото и минимални да са шансовете на Родик срещу Федерер определено са по-големи от тези на Хюит срещу Роже така,че има причина и ти да подкрепиш Родик в долната част на схемата



Тема Re: Обзор на 1/8 финалите и очакванията ви за 1/4 финанови [re: shevchenko]  
АвторCмeшko (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 14:07



За двата женски четвъртфинала всичко е ясно. Обаче Марат ме изуми. Като си спомня с какво "садистично" удоволствие играеше 5 сетови мачове миналата година тук и как много леко си създаваше проблеми, които много трудно решаваше съм учуден. Пък като си спомня и скорошния му мач с белгийчето - не може от 16 възможности за пробив да не спечелиш ни една(чак 17-та ако не бъркам с 1-2), при положение, че не сервира Йохансон . Моята прогноза за измъчена 5-сетова победа бе разбита в часта и за сетовете . За Андрейчо - ами вече не е оня Андре, пък и срещу Федерер... . Довечера чакам мача на Молик срещу Девънпорт - според мен от него ще е финалистката в тази част на схемата и ако някой може да спре Линдзи е именно Молик . От миналата година още е в много добра форма (когато имаше 2 тежки сблъсъка с Шарапова - 1:1)+ фактора публика ще направят мача оспорван.



Тема Re: Обзор на 1/8 финалите и очакванията ви за 1/4 финанови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор vogelfrei (just a vogel...)
Публикувано25.01.05 15:13



Това със сляпята омраза е много неточно: МРАЗЯ Хюит откакто победи Сампрас на един Куинс, тогава беше на 18-19, сега ще стане на 24. Отдавна съм разбрал какво представлява, но все едно... Сляпо е да се смята, че мъжкият тенис може да загуби от хегемонията на един, слепи са аналогиите с Питмахер във Ф1 и т.н. "Най-добрите лобове" - хах, на Бил Тилдън са по-добри принципно, да знаеш. Ония неща за горене в играта и т.н. пък са приказки наизуст - понеже вика и се пени, аре да го наречем "воля за победа...". Иначе Анди е също ограничен тенисист, който обаче знае как да използва активите си - сервиса си и агресивните удари от основната линия. Такова познание за себе си калитаринът НИКОГА няма да продобие.

Но както казваш - всеки с мнението си.

You don't wanna go there
Let me lead you by the hand...


Тема Re: Обзор на 1/8 финалите и очакванията ви за 1/4 фина [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 19:19



чакай малко... ;) Мислиш ли, че мен не ме е дразнил когато биеше Сампрас... Особено онази смазваща победа на US Open, много тежко го понесох, но спокич Пийт бе далеч от най-добрата си форма тогава, има го и в това в световния спорт. Не може винаги да се печели, най-големите падат и най-лошо, такава е орисията просто. Правя аналогия и с футбола... От толкова много финали и победи няма начин да няма и големи разочарования, иначе не би бил човек, а робот (нещо в което се превръща Роже).
п.с. Виж сега, понеже стана на въпрос и в една друга тема.. Не съм някакъв запален фен на Лейтън като "Хюит" и "Малдини" просто ми е симпатичен и толкоз, нищо повече. Намесвам се обаче, защото всички го плюят, а никой не се сети да каже поне една хубава дума за него... В момента в мъжкия тенис аз нямам любимец и никога повече няма да имам... В сърцето ми има място само за един и така ще бъде до живот. А именно, Пистъл Пийт.



Тема Re: Шарапова и Серена на 1/2 финалнови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 19:32



Дано, Серина бие!!! Крайно време е. Направо нямам търпение за този мач, иска ми се вече да е свършил, така силно желая победата на Серина, че не знам просто... :( По-добра е и ще я бие, сигурен съм! Само да си играе играта и да прави колкото се може по-малко грешки.



Тема Дядо Агаси се изложи..нови [re: shevchenko]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 19:43



Но и Фед беше перфектен при сервирането си.. Толкова много асове не си спомням да е правил някога... ок, Фед игра своята игра, но Агаси беше далеч от неговата. Направи много грешки, първия му сервиз беше трагичен, бореше се за всяка своя топка и така... Никаква съпротива, направо безлично представяне за неговите стандарти. Трябваше да се откаже, докато бе не върха, жалко е да го гледаш в подобно срамно положение. хех Каква аномалия се получи между този мач и предишния му срещу Йохансон? Тогава беше перфектен при подаването си, а сега по-несигурен и от Дементиева... Ето какво нещо е психологията в този спорт... Агаси излезе като обречен в този мач, просто не си вярваше, презастраховаше се във всяка една топка, искаше да бъде максималко ефективен, но се получи точно обратното...
мда, Така като гледам, големия проблем е, че никой не си вярва, че може да бие Федерер и последния без особени усилия печели мачовете си.
По принцип не се получи качествен мач, защото и Фед допусна доста грешки за нговите стандарти (може доста повече), но срещу този Агаси това което направи бе повече от достатъчно.



Тема Думите на Андренови [re: Diavolo Rossonero]  
АвторФeдepep (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 21:14



Дяволе, пак се опитваш хитро и ловко да омаловажиш победата на Роже... ;) Явно доста силно ревнуваш твоя любимец, който поне се отказа на върха на кариерата си, като голям шампион, а не като алчния Агаси. Да, за това си прав. Иначе, Андре игра слабо, защото Фед игра прекалено силно и безгрешно, просто не му даде шанс да разгърне играта си. :p

Ето и думите на Агаси относно непрекъснатите сравнения между Роже и Пийт.

"Роже може да бъде сравняван с Пийт по различни поводи. Играл съм и с двамата по времето, когато съм бил убеден, че са най-добри в света. И двамата имат феноменален арсенал от оръжия на корта, удоволствие е да ги гледаш. Докато играеш срещу тях, на практика получаваш най-доброто място в къщата... И двамата имат способността да ме карат да се чувствам като зрител.

Това го казва, Андре...



Тема обаче...нови [re: Фeдepep]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 21:52



забравяш едно много важно нещо...

Пийт побеждаваше (естествено и губеше), Андре в неговите най-силни години, докато Федерер побеждава сянката на Агаси... Замислял ли си се над тези неща... Да напомня ли на колко години е Андре?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.