Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 06.07.24 
Спорт
   >> Тенис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Това уникално недоразумение, Шарапованови  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 06:24



отново се прояви...
Няма такава калитарка при жените, просто няма! Кузнецова сама се би, онова сибирско плашило само стоеше и гледаше. Кой я набеди тази за тенисистика? Няма нито един елемент в играта който тя да налага като водещ в съвременния женски тенис. Да не говорим колко е нагла и какъв фалш има в нея. Интервюто взето от нея след мача отново го потвърди. Разбира се съдиите също помогнаха в някои тънки моменти... А, баща и Юри е поредния диктатор психопат в женския тенис. И Мискина и Кузнецова са по-добри от нея, но ето това е женската психика... Не си вярват, че могат да я бият, влияе им психологически и те правят грешка след грешка... Колкото до Кузнецова, то нямам думи просто. Да не си треньор в такива моменти, всичко на което си я учил и всичко за което сте говорили отива по дяволите заради вироглавие, глупост или аз не знам какво?! Няма психика -> няма голяма кариера. Изобщо като гледам руската школа, виждам една голяма разпиляност, много грешки, много психолигически сривове и пр. Някоя тениситка има някакво силно оръжие, но не е всестранно надарена и един удар е за сметка на друг. Например, бекхенда на Мискина е страхотен, но за сметка на форхенда. Шарапова има добър начален удар и сравнително добър бекхенд, но има слаб форхенд и никаква техника и изненада. Блъска и квичи като обезумяла и това е... Кузнецова, феноменален форхенд и слаб бекхенд. Много слаба психика, слабо сервиране. Дементиева пък няма какво да я коментирам... И това чудо на съвременния тенис игра два финала на турнирите от големия шлем?! Това само показва кризата на големите личности в съвременния женски тенис. Липсата на Хингис и белгийките + големия спад на сестрите Уилямс + една Девънпорт пред отказване и ето какво наблюдаваме... Вместо зрелищни и епични мачове каквито гледахме навремето между Селеш, Граф, Аранча Санчес, Сабатини трябва да гледаме жалкото подобие на мач между откровено мразещите се Кузнецова и Шарапова. Отврат!

C'mooon, Серина!



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапова [re: Diavolo Rossonero]  
Автор dma (irq)
Публикувано25.01.05 09:55



Честно казано, нямам абсолютно нищо против това момиче (освен пищенето), но наистина има невероятен шанс. То в играта шансът се провокира, но такова нещо просто рядко се вижда. Навремето мислех, че Моресмо е абсолютна щастливка, но сега си промених мнението. Моресмо, каквото и да е, поне има разнообразие в играта като не е на турнир от ГШ. Понякога дори се хващам да се кефя на ударите и - това в кръга на шегата де.

Та Шарапова, ако не бачка да разнообрази играта си още повече, само с блъскане, сервис и пищене, няма да издържи дълго. Сега гледам повторението на мача между нея и Кузнецова, ами .. сами са си виновни другите рускини, като се оставят да бъдат впечатлени. Кузнецова е по-добра в много от аспектите на играта и можеше да я отвее, ама е на.

Всичко хубаво, но Серена в момента ми е единствената надежда. Ако имаме още една година като предишната, ще взема да се отегчавам от женския тенис, а това не се е случвало никога досега. Просто миналата година беше ужасна.

Най-добрия мач досега, Молик срещу Винъс (не съм гледала Деши срещу Шнайдер*). Жалко че Винъс не и аткува пустия бекхенд, ами само и хранеше форхенда, но нищо.. Поне беше хубав мача, да не страдам прекалено много.

Боже, побурках се тотално, исках да кажа Дементиева и Шнайдер. Малко избързах с другия мач .
There's no place like 127.0.0.1

Редактирано от dma на 25.01.05 10:01.



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: Diavolo Rossonero]  
АвторCмeшko (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 13:49



Че има какво да учи за тениса има, обаче има нещо, което малко го имат - волята и желанието за победа. От водещите само Серена го има и донякъде Девънпорт (Енен не я броя, щото е контузена). Може Мискина е много по-добра (едва ли случайно УТА са я обявили за тенисистка на миналата година), обаче такива сривове може да ти направи (като Дементиеве и Кузнецова), че да се чудиш откъде е дошло. То и Стоичков имаше само един крак, ама беше най-добрия основно с хъса и желанието си. Затова Моресмо и Клистерс не са спечелили турнир от Големия шлем, нищо, че са били и номер 1 за 1-2 седмици и имат много по-завършена игра . От Моресмо например очаквах снощи , след като се готвеше 3 месеца само за този турнир да направи нещо . Обаче тя мача го беше загубила още в съблекалнята и направо разби прогнозата ми. Ще бъде интересно на полуфинала - Серена има мноооого да си връща и сигурно е адски амбицирана, Марийчето едва ли ще се стресне, че играе със Серена - абе ако не тенис, то поне желание ще гледаме (щото някога от много желание се прегаря)



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор vogelfrei (just a vogel...)
Публикувано25.01.05 14:58



Много верни неща си казал... Е, като изключим, че подкрепяш сестрите, които също пробиха по такъв ботски и измислен начин + диктатор баща, наглост и т.н.

Най-вече си прав в носталгията по старите времена - тогава имаше сблъсъци, имаше силни жени, които градяха игра, които имаха собствен стил и винаги радваха публиката. Не блъскаха, нямаше истории за допинг, не бяха роботи. Изобщо техническото развитие на спорта много здраво посегна върху елемента "мисъл", върху личното отношение към тази игра. Сега всичко е бизнес + фейк. Питай един средностатистически бг треньор по тенис как действа и той ще ти отговори: "Ами значи търся млади деца, които имат интерес към спорта и казвам на родителите им: "Ей сега, за две-три години, ще направя от него машина и после ще печелите пари от него"". Какво остава за световното, глобално развитие на тениса тогава...?!

Тия неща са малко оффтопик, ама понеже ги постави, та затова. ;)) Иначе Шарапова се вижда колко е изкуствена, вижда се колко е наддала (как ли?), как я мажат и после вземе, че изведнъж тръгне да бие и т.н. - никакъв талант да води играта, докато Кузнецова в един момент спря да играе, само ънфорси и така.

You don't wanna go there
Let me lead you by the hand...


Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: Cмeшko]  
Автор vogelfrei (just a vogel...)
Публикувано25.01.05 15:04



Тия воли и т.н. НИЩО не значат, докато няма с какво да ги защитиш - една Селеш имаше воля за победа, защото такъв й беше характера. Но само писъци и самонадъхвания е смешно - добре се вижда, че такива като Хюит и Шарапова така показват само страх. Като толкова иска някой да е номер 1, да го доказва и да предявява лидерство в играта - а добре се видя, че Кузнецова загуби мача, не че Шарапова го спечели. А Мыскина за мен си остава най-добрата и моята лична любимка, защото е единствената, заедно с Енен-Арден и Винъс (не Серина), която има поглед върху играта, която знае какво и как да удари и т.н. Обаче явно й липсва мотивация (или просто онова, което наричаме "форма"), откакто спечели РГ. Много работеше върху успеха и накрая не успя да го удържи. :((

You don't wanna go there
Let me lead you by the hand...


Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: vogelfrei]  
АвторCмeшko (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 17:04



Ми тя Селеш си беше най-добрата преди да я наръгат в гърба и биеше всички наред. Хюит също беше преди контузията номер 1. И по-добре страх, отколкото бездушие . Че Кузнецова сама го загуби е ясно, ама срещу колко състезателки щеше да го загуби така ?
За Мискина и аз казах същото - най-изградената е, обаче с такива сривове, че ... .



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 19:29



ее, сестрите пробиха и с невероятен талант, освен всичко друго... Да, блъскат топката, но го правят по такъв начин, че не оставят ниаккъв шанс на съперника. Значи, Серина в най-добрите и години беше нещо като Майк Тайсън в най-добрите му години... Такава сила, таква хирургическа точност в ударите си, това не може да се отрече, беше истинско явление в световния тенис. Такова нещо обаче не виждам в руската школа... Не са чак толкова впечатлявщи, не са толкова агресивни и търсещи атаката и победата.



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: Diavolo Rossonero]  
АвторФeдepep (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 21:22



Много хубаво обобщаващо мнение. :) И мен ме дразни страшно много...
Иначе така като чета си описал перфектно, Хюит...



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: vogelfrei]  
АвторФeдepep (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 21:30



Абсолютно точно си го казал! В съвременния тенис се произвеждат все повече роботи и машини за пари, особено в женският такъв. Аз съм играл тенис, а племенницата ми в момента тренира и има големи планове и мечти, но да видим... И знаеш ли какво, седим и си говорим с нея и по едно време стана въпрос за играта на мрежата. Ами знаеш ли какво ми заяви тя? ''Треньора ми каза, че излизането на мрежата е слабост, това е губеща и неефективна тактика'' ?!?!
Еми общо взето е това... С една дума, женския тенис в момента е поставен в една рамка, в един шаблон! Залага се изключитено и само на игра от основната линия, много тичане и блсъкане по топката. С една дума, триумф на грубата сила. То поне и това да ставаше красиво и с финес, но не би...



Тема Re: Това уникално недоразумение, Шарапованови [re: Фeдepep]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано25.01.05 22:01



мдам, Такава е реалността... :(
И най-тревожното е, че тази тенденция се наблюдава и при мъжете, защото при жените догмите са били винаги много силни, а именно мрежата е забранена зона. Ех, спомняш ли си Яна Новотна (последната при жените, играеща сервиз-воле) и какви епични мачове водеше срещу Граф... :)
А на мен тази игра винаги ми е била най-любимата...
п.с. Жалко, че Пат Рафтър се отказа толкова рано, беше истинска наслада да го наблюдаваш. В момента няма толкова техничен тенисист като него. :(( Е, може би като изключим твоя любимец, но дори и той предпочита да играе от задно поле. ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.