Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 26.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко инфо за Сесил Каратанчеванови  
Автор Hingis (минаващ)
Публикувано29.11.03 14:43



Останах с убеждението, че малко от вас познават името Сесил Каратанчева, а за мен тя е единствената българска тенисистка способвна да продължи традицията започната от систри Малееви. Следя кариерата (ако можем да я наречем така) от около 3 години и предполагам и вие ще се убедите, че тя определено има потенциал:

ноември'00 /до 12год/ победителка на двойки в Eddie Her USA,ITF
декември'00/до 12год/ 5 място на Jr.Orange Bowl, USA
юли'01 /до 12год/ победителка на Европейското първенство
август'01 /до 14год/ 1/8 финал на Jugsten Cup
декември'01/до 14год/ победителка на Jr.Orange Bowl,USA
август'02 ITF 1/4-финалистка на сингъл и на двойки на Fisher Jr.Open AUT
септември'02 ITF 1/4-финалистка на сингъл и двойки на Leciva Open CHZ
септември'03 WTA 2-ри кръг на квалиф. в Sofia- 25 000$
септември'03 WTA победител - Volos,Greece 10 000$ /след квалификации/
октомври'03 WTA финалистка - Carcavelos,Portugal 10 000$ /след квалификации/-турнир от 12 до 19 октомври
октомври'03 WTA победител - Carcavelos,Portugal 10 000$ /след квалификации/-турнир от 19 до 26 октомври

И мисля миналата година спечели или стигна финала на републиканското първенство.
Така че момичето само с четири турнира през тази година в WTA e на 524 място, а Пиронкова с 12 турнира тази година е на 345 място, Мария Пенкова с 16 турнира тази година е на 484, Антоанета Панджерова с 11 турнира на 659 и т.н. можете да си направите изводите за потенциала на това момиче. И още нещо, все пак нейния баща и е треньор, а пък знаете до какви успехи водят тези семейни отношения в тениса!



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: Hingis]  
Авторnope (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 15:58



bashta i ne i e trenior , toi e bivsh grebets , koito obicha da se dyrji prostashki , Julia Berberian kaza che tia ima po goliam talant ot neinite dyshteri ..shte vidim...az ne viarvam che tia shte ima karierata na sestri maleevi



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: Hingis]  
Автор Hewitt (tarsi lubovta)
Публикувано30.11.03 10:52



Zdarsti razbrah 4e se interesuva6 ot tennis i po spezialno ot Sesil Karatan4eva!!!
Az tenisist i treniram profesionalno ot niakolko godini i mnogo dorbre poznavam Sisi
i naistina tia e goliamata nadejda na BG pri jenite!!!!!!!!!!!!!Tova e fakt!!!!!!!!!!!!!!
Az treniram v CSKA Sisi sa6to trenira6e tam predi da se premesti v Amerika pri Bolitieri!!!!!!!!!!!!!Az treniram pri neinia Trenior, no tova ne e ba6ta i!!!!!Ba6ta i ,i e samo menijar!!!!!!!!!!!
Ti igare6 li tennis!!!!!!!!!???????????????????????
Ako iska6 moje6 da mi pi6e6 na hewitt@mail.bg
4ao , do novi sre6ti!!!

We are the schampions


Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: nope]  
Автор Hingis (минаващ)
Публикувано02.12.03 00:12



В едно интервю с баща и ,което пазя вкъщи пише:
"Това означава, че от ранна възраст вие съзнателно сте я подготвяли да стане шампионка по тенис?"
и отговора
" Да.Сам съм се грижил за Сесил и съм инвестирал в нея. Още като малка я заведох на корта. И досега съм неин треньор и менисжър. Не давам на никого да се бърка в техниките и."
В сайта и също пише, че баща и е треньор за това и аз така съм писала. Не съм виждала момичето да тренира , за да знам със сигурност.
А що се отнася до другите млади тенисистки, естествено много се надявам Пиронкова и Евтимова да влязат поне в първите 50, а за мъжете като изключим Лукаев и Енев, ще заложа на Кънев и Кушев, но бъдещето ще покаже. Все пак всеки си има любимци!



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: Hewitt]  
Авторbabolat (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 20:59



Istinata e che i Sesil i Tzvetana shte imat neveroiatno budeshte

Lichno az simpatiziram poveche na Pironkova zashtoto po mi haresva nachina po koito igrae i vuobshte otnoshenieto i kum igrata na korta. Tq vleze nqkude direktno 520-ta minalata godina v ranklistata, a Sesil vleze tazi godina nqkude na 640-to taka che mila Hingis ne si prava *da si pravim izvodite*.
Sigyren sum che i nikoi ot vas tuk ne znae che predi dve sedmici Ceceto igra v 2ri krug na 25000 turnir v Franciq sreshu #109 v sveta i sled tri chasa bitka zagubi s 4-6 6-4 5-7. A za Fed Cup tazi godina ima pobeda v dva seta nad #110 togava!!

Razbira se Sesil sushto e neveroiatna!!! I dopuskam che moje bi shte stane po-dobra ot Pironkova. Rezultatite koito ima do sega sa izumitelni za 14god. momiche ;)
Pak shte vi kaja neshto koeto moje bi ne znaete!... Tazi sedmica tq igrae v Changsha, Kitai na $50000 tyrnir... veche mina kvalifikaciite, a dnes bi v osnovnata shema #228 v sveta 6-1 6-1
more info on www.wtaworld.com

Edinstvenoto koeto mojem nie da pravim sega e da stiskame palci za tezi dve momicheta! Good luck Tzvetana & Sesil!!!



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: Hingis]  
Авторbabolat (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 21:11



Hingis, osven tova si propusnala nai-golemite uspehi na Sesil tazi godina

U18 Winner Dutch Open
U18 Winner German Open

tezi tyrniri sa suotvetno ot 2 i 1 kategoria na ITF i bqha nqkude May-June



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: babolat]  
АвторHingis (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 17:15



Ta nali za tova si pishem tuk da obmenqme info - ne razbiram , zashto reagirate sqkash sum vi zasegnala. Az shte si napravq truda da namerq stari postingi kydeto sum pitala dali nqkoi se interesuva ot mladite toku shto navlizashti bulgarski tenisisti. Pove4eto znaeha Pironkova, no tova go otdavam na fakta 4e tq beshe v otbora na Fed Cup,a za Sesil pove4eto ne bqja 4uvali. I tozi posting go napisah za horata, koito iskat da znaqt, no ne im se rovi.
Shto se otnasq koi kak e vlqzal v ranklistata, nqma kakvo da obsujdam moje da e vlqzla sus 100 mesta po-napred, no az dadoh tazgodishnata statistika i rezultata e qven. Az pak povtarqm, 4e mi se iska i dvete i vuobshte vsi4ki bulgarski mladi tenisisti da probiqt v top100, no moq favoritka si e Sesil. Tova oba4e ne ozna4ava, 4e koito i da e drug da pokaje dobri rezultati nqma da se radvam za nego.
I posledno tove beshe info za horata koito ne znaqt koq e Sesil!



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: Hingis]  
Авторxeoпc (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 20:22



ми да, аз много благодаря на всички, които са писали в тази тема, защото си признавам, че съвсем нищичко не знам за младите бг таланти. освен да им пожелая много успехи, няма какво друго
всъщност как се казват тези номер 109 и 110, които тази сесил е победила, нямат ли си имена? сигурно поне тях сме чували, първата стотица повечето имена се знаят...
ама да не стане работата като с тодор енев, дето както неведнъж съм се чудила, обаче никой не ми отговори, беше толкова добър при 18-годишните, заедно с родик, даже някъде бях чела, че разни специалисти го оприличавали на макенроу, и какво стана после - никакъв го няма та ако някой знае нещо за причините, поради които тошко не успя да пробие при мъжете, моля ще ми бъде интересно да науча.



Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: xeoпc]  
Авторbabolat (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 22:31



Toku shto nauchih che Sesil dneska e padnala ot Jie Zheng (#94 v sveta) 7-6(2) 3-6 2-6

heops, tezi 109 i 110 ne gi e pobedila za sujalenie vse oshte Sesil:
*sreshu #109 (Marta Marrero - chetvurtfinalistka ot Roland Garros 2000, pomnq che pobedi Sachez-Vicario s 6-1 6-0 na Roland Garros 2001) Pironkova zagubi predi dve sedmici s 4-6 6-4 5-7
*Pironkova pobedi tazi godina za Fed Cup #110 Tzipora Obziler s 6-3 7-6(4)

izobshto tezi dva macha na Pironkova i Karatancheva prez poslednite dve sedmici sa izklyuchitelno pokazatelni za silata na dvete! Te vse pak sa suotvetno 16 i 14-godishni i takuva 3 setovi zagubi ot Top tennisistki pone za men obeshtavat mnogo! Da ne govorim che za da igraesh sreshto elita ti trqbva da stignesh do nego... a qvno te veche sa pochti tam





Тема Re: Малко инфо за Сесил Каратанчеванови [re: babolat]  
Авторxeoпc (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 20:03



много хубаво звучи всичко, дано да имат още успехи
благодаря за информацията, марта мареро я знам, тази китайка #94 не я знам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.