Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 14.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови  
Автор advokat_sv (непознат)
Публикувано04.09.08 11:37



Не ви ли писна, от мерзавците, управляващи Кроношпан? Колко време трябва да мине, за да скокнем и да ги принудим, да си спрат отвратителната пушилка, която се стеле над цели квартали във Велико Търново? Сутрин и вечер, през нощта, в пек и студ.....НЕ ВИ ЛИ ПИСНА?
Хайде, заедно да ги осъдим!!!
Новият Граждански процесуален кодекс предвижда разглеждането на колективни искове. Ищци могат да бъдат неограничен брой граждани, или обществена организация за защита на увредените. Исковете са три, като може и да се комбинират:
- Иск за преустановяване на нарушението;
- Иск за поправяне на последиците от нарушението;
- Иск за обезщетение за причинените вреди.

Ще следя темата един месец, от днес. Нещо, като социологическо проучване. Заявявайте намерения, моля! Градивни и полезни. Нужни са колективни усилия! Стига сте дишали на пресекулки! Търсете си правата, накарайте алчните негодници да си платят!!! Искам да разберете, че дори и от Кроношпан утре да спрат със синия пушек и да забълват чист алпийски въздух от комините си, нарушението им ги прави отговорни, за времето, през което сме го търпяли!



Тема Re: Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови [re: advokat_sv]  
Автор ДPaka ()
Публикувано04.09.08 15:35



Не е в моя квартал и нямам информация,но съм готова да помогна с каквото е нужно,защото виждам сутрин какво виси над ниските зони.
Разчитайте на подкрепата ми.



Тема Re: Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови [re: advokat_sv]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано04.09.08 15:58



Кроношпан не е ли завод за ПДЧ плоскости в Бургас??



Тема Re: Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови [re: kremenskata]  
Автор vetroklin (новак)
Публикувано06.09.08 21:50



Твърдо съм ЗА.
Пиши ме първи във списъка.Изкарват ме от нерви просто тези.
Това което се случва в града ни е просто недопостумо.Твърдо съм за да ги осъдим.подкрепям напълно и се записвам първи и с главни букви в списъка с обвинители.



Тема Re: Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови [re: kremenskata]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано17.10.08 12:59



Кроношпан е замърсител в Бургас, но не само. Мърси и в Търново, а предстои да мърси и в Хасково:





Тема Re: Хайде да осъдим Кроношпан !!!нови [re: advokat_sv]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано17.10.08 13:30



Със семейството ми в момента се местим в този район и за жалост чак след като платихме първия наем и някои други разходи, разбрахме за "прекрасната" история с Кроношпан. Вчера и днес районът е леко замъглен, въздухът се вижда. В иск за обезщетение за претърпени вреди все още няма как да участваме (защото не сме живели досега тук), но за всичко останало имате пълната ми подкрепа!

След пускането на тази тема от Кроношпан са обявили за пореден път, че вече ще сложат филтър (до 10 дни след 11 септември, ако добре си спомням). Мернах подобно обещание и през 2006 г., правили са такива и в Бургас. Промяна обаче няма. И няма и да има, ако обществеността (т.е. ние) не направи нещо, по обясними причини:

Доколкото разбрах, в момента Кроношпан плаща в Търново две глоби с общ месечен размер около 2600 лв - жалка сума в сравнение с цената на филтъра, слагането на който (по техни твърдения) струва 4 милиона евро. Ясно че няма да се бръкнат за 8 млн. лева, докато плащат глоба от 2600 лв на месец. Тази глоба сигурно е по-малка даже от експлоатационните разходи по филтъра, така че и да го сложат, ще го държат изключен колкото могат повече. Подобен проблем имаше в района на Ст. Загора (може все още да има) с един от тецовете Марица-Изток - глобата им беше по-ниска от цената за работа на сероочистващата инсталация и в града се чуваше, че по тази тривиална причина инсталацията се държи изключена.

Затова вероятно ще продължим да слушаме обещания, но реално нищо няма да се промени. Освен ако не бъдат осъдени по граждански искове за много повече пари, или не бъдат силно завишени екоглобите. Другият вариант, за който се сещам, са силни протести, стигащи до гражданско неподчинение (блокиране на пътя пред фабриката например).

В кв. "Бузлуджа" има много майки с малки деца - картина, която за жалост не е често срещана днес в България. Срамота е да бъде запрашаван и вмирисяван такъв квартал. Нещо трябва да направим. Аз съм готов да участвам, каквото и да е то.



Тема Re: Хайде присъединете и меннови [re: Anon]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано17.10.08 14:50



Абе аз се чудя откъде мирише така на дърводелска работилница, мъглите също ги видях. Идея нямам какво да направим, но съм за и подкрепям всеки, който има такава! За жалост само чрез този клуб няма да постигнем особени резултати, че се броим на пръсти, но все пак е нещо.



Тема Re: Хайде присъединете и меннови [re: kremenskata]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано17.10.08 17:31



Качих се на баирчето над старческия дом преди няколко дни и видях бълващия дим комин, един от тия двата (в центъра на картата) трябва да беше:



Да, само чрез този клуб няма да стане, трябва да се говори с хората в района. Четох за внесена подписка на 140 души, трябва да видим кой я е организирал.

---
П.С. Можете да намалите мащаба, за да се ориентирате по-лесно къде е това на картата.

Редактирано от Anon на 17.10.08 17:41.



Тема Re: Хайде присъединете и меннови [re: Anon]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано20.10.08 10:46



То хората не само от района ами в целия град трябва да се размърдат, но при всички случаи колкото повече, толкова по-добре. Лошото е че глобите които им налагат са в стотици пъти по-ниски от цената на филтъра, който трябва да поставят. Ясно е че им е изгодно да го глобяват по веднъж два пъти в годината





Тема Re: Хайде присъединете и меннови [re: kremenskata]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано21.10.08 13:37



Мдааа,кофти работа.
Законодателството е такова ,че естествено е да се правят на луди







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.