Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 21.05.24 
Градове
   >> Велико Търново
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Няколко общи въпроса за вашия град  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано08.10.08 00:00



Понеже имам нещо предвид, бих искал да попитам живеещите във Велико Търново няколко неща:

1. Как се движат наемите в града на двустайни добре обзаведени апартаменти.

2. Как е заплащането на труда? От колко лева до колко лева и за какви професии.

3. Лесно ли се намира работа.

4. Що за фирма е Престиж 96? Количество персонал? Отношение към персонала? Заплащане...

Представете си, че съм нов в града. Какво ще ме посъветвате.
Лятото правих обиколка на страната с автомобил и меко казано останах очарован от вашия град.



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано08.10.08 12:17



Здрасти!
Ми...
1. Наемите варират много от 70 лв на легло до 250-300 на апартамент. Разликата идва от там, че в стария град има много стаички, които се дават под наем, но нямат самостоятелна баня и тоалетна.

2. Заплащането не е на ниво, ако го сравним с цените. Напоследък като че ли все повече чувам за добри заплати, дано е така.

3. Работа има, стига да ти се работи. И безработни има...

4. Престиж е фирма, която произвежда ФаФли Фкусни

и бисквити, но нямам идея за персонала и т.н.

Хубав ни е града, заповядай пак!
А ти от къде си?



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано08.10.08 13:58



Ми,тя Кремето ти е обяснила глеам

,ама айде и аз да кажа някоя дума
1.Да,така е
2.Заплащането е кофти,стига да не си някой хептен тесен специалист, но и тогава трябва да случиш на човека,дето търси точно теби разбира се да можеш да се спазариш, като си избий от главата лафа за коректния работодател
3.Ами зависи от работата , ама аз съм на мнение,че не е чак толкова лесно.Ако отвориш регионалния всекидневник, ще видиш че пет колони са пълни с обяви за готвачи,сервитьори и тук-там заварчици и т.нар.консултанти, ама то е щото има много ресторанти и много магазини и най-вече защото в тези области се дават заплати от по 250-350лв, а се очаква да работиш на смени или по 10-12 часа,естествено в събота и неделя също
4.Ми,да фафлички праят,доста добри,персонал - не знам, но 200-300 човека може и да имат. За отношението нищо не мога да кажа, чувала съм ,че ги осигурават на реални заплати и също така съм чувала,че има много яка дисциплина. Заплащане...предполагам различно за различните длъжности, работниците взимат 300-400, но административният персонал...не знам.
Ако си нов в града...Питай по кой въпрос точно да те посъветваме де
иначе наслади се на разходката и дето се вика
WELCOME AGAIN



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: ДPaka]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано08.10.08 16:01



Ето за административния персонал

на Престиж-а
като си избий от главата лафа за коректния работодател хехе
Апропо много готин ден е днес, като че ли не е било лято, след тези валежи тялото ожида за всеки слънчев лъч. Много обичам ей това време, прошарената гора, едно тихо, едно красиво, Търновото с хълмовете и накъдето и да погледнеш виждаш природата /за разлика от равнината/...
Айдееее оспамих темата



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано08.10.08 21:42



Бате, ако става дума за теб, не си заслужава. Това за работата. Колкото до размера на наемите, абсолютно същата работа е като в Пловдив.

Значи, накратко, ако мислиш да бачкаш като наемник, не си заслужава, но ако мислиш нещо частно... хм... има някакви възможности за пробив, защото си видял как се действа в по-големи градове.



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано08.10.08 22:00



Ако става дума за мен, не си заслужава?


Това дали трябва да ме ласкае? Прозвуча така, всякаш съм херцог пловдивски. Но благодаря все пак..

Събирам се информацийка ей така просто. Кой знае. Може пък да имам нещо предвид.



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: kremenskata]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано08.10.08 22:02



по т.4 - знам какво произвеждат. Просто исках малко повече информация - ей така, за себе си





Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: ДPaka]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано08.10.08 22:05



Не съм нов в града


Просто лятото направих една голяма обиколка на страната и В.Търново беше една от спирките. Допадна ми като атмосфера. Освен това наскоро трих сол на Престиж 96 и не знам как, но реших да събера малко информация за града. Животът на човек толкова може да се промени, колкото и той самия на очаква
Като се сетя какво още искам да ви питам - ще го направя!



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано09.10.08 03:25



Ами... лично мнение

, напоследък като че ли по-често ходя до Пловдив, отколкото до родното Търново, та сравнявам . За заплатите, вървят приблизително с около 100 лв по-ниско от Пловдив.
Някак незнам как ще ти се стори ;-) А и си мисля, че на втората седмица, ще ти се стори тясно

Всъщност, не ти знам професията, та ако си в строителството или хотелиерството имаш шанс да намериш нещо прилично. За администрацията, малко съм скептичен, като си знам чорбаджиите. Дори и да има нещо добро, то ще е някак по изключение...

И все пак, не ти казвам "недей пробва" , но не очаквай много
.
Нека да го кажа по друг начин - Търново е на нивото на СЗ, Русе, Плевен, а не на нивото на Пловдив, Варна и Бургас, и може да ти се стори скучно



Тема Re: Няколко общи въпроса за вашия граднови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано09.10.08 10:17



Чувала съм че нивото като база и т.н. е доста по-ниско от това на Лачита, дори си нямат собствена сграда а се помещават в печатницата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.