Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 28.04.24 
Градове
   >> Велико Търново
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Градоустройствен план  
АвторMnenie (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 14:04



Имаме ли градоустройствен план?



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Mnenie]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано22.08.07 14:54



Аз лично дълбоко се съмнявам





Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Mnenie]  
АвторMnenie (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 14:48



Доста съм изненадан от липсата на мнения по въпроса и мисля , че това ни е най-голямата вина . В Стара Загора се строят 4 нови квартала . Като чух това замалко да припадна , ние си съсипваме града от строежи , а Стара Загора , която със сигурност има по-малко строежи са си тарикати и си правят нови кварталчета . Никога няма да разбера защо за глупости се сипят сума мнения и некадърни изказвания , а за нещо сериозно , което касае бъдещето на града ни и всички нас , стоим и гледаме като жираф в автобус. " Който търси намира " са казали старите хора , а ние само се оплакваме , че било мръсно , пълно било с бетон навсякаде , не останали градинки и зелени пространства . Решението го има , а ние нищо не правим - глупав ли е болярина или пък вапрос на манталитет?



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Mnenie]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 19:14



Откъде ги измисли тези 4 нови квартала в СтЗ? Редовно минавам от там и няма нищо такова. Има едно място "Атюрен" ,където се строят 5-6 къщички. В Сравнение с "Велико Търново Хилс" тоя Атюрен прилича на селска поляна. В СтЗ наистина не се строи много, дори ми се струва, че на площ градът им е по-малък от нашия.



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: aз]  
Автор Alykard (непознат )
Публикувано25.08.07 12:21



олеле майко стара загора по-малка от вт вие наред ли сте ве ,стар загора е 3*ВТ НАЙ МАЛКО ИМА МНОГО ПОВЕЧЕ СТРОЕЖИ ОТ ВАС ,ЯВНО НЕ СТЕ ЧВАЛИ ЗА BUSSINES PARK STARA ZAGORA ,ZA 4TE MALLA ,OSVEN ATUREN IMA MIN 10 JILI6TI KOMPLEKSA V STROEJ ,IMA PO GOLQMA INFRASTRUKTURA I POVE4E HORA PO ULICITE OT VELIKO TURNOVO



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Alykard]  
Авторвиaджo ep (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:26





олеле майко стара загора по-малка от вт вие наред ли сте ве ,стар загора е 3*ВТ НАЙ МАЛКО ИМА МНОГО ПОВЕЧЕ СТРОЕЖИ ОТ ВАС ,ЯВНО НЕ СТЕ ЧВАЛИ ЗА BUSSINES PARK STARA ZAGORA ,ZA 4TE MALLA ,OSVEN ATUREN IMA MIN 10 JILI6TI KOMPLEKSA V STROEJ ,IMA PO GOLQMA INFRASTRUKTURA I POVE4E HORA PO ULICITE OT VELIKO TURNOVO


О това е ясно. Явно момчетата по-горе не са излизали от нашия град и за това така приказват. Само новият кв. Атюрен в Стара Загора е с над 400 нови сгради. Отделно се строят поне о6те 7,8 нови квартала на Стара Загора. По-напред са от нас това е ясно. Все пак са 3 пъти по-голям град по население и площ.



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: виaджo ep]  
АвторMnenie (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 16:53



400 жилищни сгради?!?!? това се казва изказване . Ако съберем сградите които се строят в СтЗ и ВТ ще получим почти едно и също число , проблема е , че там са в нови квартали а тук по полянките и малкото зелени площи които ни останаха. 4 мола в стара загора ще има когато човек стъпи на слънцето . в търново имаме почти 2 ( 2рия не е завършен ) и повече не ни трябват .



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Mnenie]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (ЗНАЕЩ И МОЖЕЩ)
Публикувано27.08.07 20:33



Да, в Стара Загора се строят около 6,7 квартала от затворен тип и да в квартал Атюрен се строят стотици нови сгради, вероятно колкото е казал горният потребител.

В Стара Загора се строят и 3 мола, а 4-ти е на план и пред строеж.

Мога да дам линк за всичко, което твърдя. Ако се съмняваш в нещо само кажи и ти давам линк.



Поздрави на Търново - най-якия град отвъд Балкана!




Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Meчът нa Bepeя™]  
АвторMnenie (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 20:50



човече 400 блока са люлин и младост взети заедно барабар с дружба 2 . стара загора я познавам добре и миналата седмица ходихи минах специално в Атюрен и ги преброх 29 нови сгради от които някои бяха магазинчета и гаражи. но всичко 29 . не мога да си представя тия 4 мола какво ще ги правите . 170 хиляди сте ок , ама имате цигани , които мисля , че няма да са чести посетители на моловете ви. ние по последни данни сме 105 хиляди ( неофициално ) и даже и със един мол се оправяме. нямам си на идея какво ще го правите това подземно метро като съм минавал целия ви град за 25 мин ( Aтюрен - Зора ) ако искаш пробвай и ти гарантирам , че за мах 35 ще го изминеш . а относно градоустройствения план според мен кварталите от затворен тип са абсолютна простотия - след години около около тях ще почне строителство и свързването на улиците е направо ужасия .



Тема Re: Градоустройствен планнови [re: Mnenie]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (ЗНАЕЩ И МОЖЕЩ)
Публикувано27.08.07 20:53



Нека линковете говорят вместо мен.

Жилищен квартал "Атюрен" е първият по своя мащаб
и характеристики проект от напълно нов тип в Стара Загора.


Основни параметри:

• Терен 146,280 дка;
• 64 070 кв.м. жилищна РЗП;
• 348 единици
• 980 - 1 000 жители;











Редактирано от Meчът нa Bepeя™ на 27.08.07 20:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.