Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 18.05.24 
Градове
   >> Велико Търново
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема И пак за строителствотонови  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано16.08.07 15:11



Добре,кажете ми къде е логиката-
в България и в частност във Велико Търново населението доказано намалява - знаете - раждаемост,емиграция и т.н.т.
та искам да питам - кому тогава са нужни тези толкова много жилища


или човек има повече от едно жилище?
А ако е така- нали народът е беден, от къде пари?
Да обобщя - народът обеднява, застарява и намалява, а жилищата растат
егати случката



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: ДPaka]  
АвторCoco Bryce (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 15:44



Ех Драка... жилището/апартамента отдавна е изгубило основната си функция - място за живеене... то е вече финансов инструмент и по-точно бързоликвиден и с добра печалба актив. Служи за спекулативни сделки и инвестиции. Балон който се надува и носи печалби на първите влезли в схемата. Последните у които ще се окажат тези апартаменти ще го издухат накрая, защото цената им след насищането ще падне рязко. Особено след като банките извадят на пазара собствеността която са събрали от неизрядните си платци под формата на ипотека.



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: Coco Bryce]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано16.08.07 16:51



Това си е абсолютно така и се чудя на някои,дето набутват парите от старата бабина къща в подобен апартамент-цък,цък,цък


или въобще парите(от излишъка)като с тях могат да се направят толкова много по-добри неща



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: ДPaka]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано16.08.07 17:18



За апартаментите и аз се чудя... Че и продължава да се строи. Преди две седмици си идвах и се уплаших... ми то навсякъде цимент... да не казвам за 6 месеца колко неща са се появили.
Ще видим къде ще му излезе края. Ако тези хора смятат с наеми да си избият парите... А пък чужденци да купят апартамент... в Търново... странно ми е. Да беше къща разбирам. Но разни хора...


ТЖ

Тема Re: И пак за строителствотонови [re: Пp.Heдeв]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано16.08.07 17:33



Жалкото е,че аз лично няма да получа никакво чувство на овъзмезденост от това,че някой ще загуби пари,влагайки ги така глупаво, насърчавайки безумните строителни изблици, зощото природата и красотата, все едно ще са за винаги съсипани и това е необратимо.
ндаа





Тема Re: И пак за строителствотонови [re: ДPaka]  
Автор vetroklin (новак)
Публикувано17.08.07 09:51



Въпросът не засяга нито само Търново,нито само България.Снощи гледах по руската телевизия за същите проблеми и в Сочи.Където в Краснодарският район се строи яко.Явно това е повсеместно явление в източният блок.Проблемът ще се реши тогава когато забогатеем и имаме възможност да си купуваме къщи с големи дворове и по този начин ще стимулираме ниското строителство както е в америка.Но това ще стане след.........примерно 50 години.Търново не е отделен случаи.Дори Търново не е сред градовете в топ 10 по застрояване в България.Естественно застрояването с къщи изисква повече терени,това пък води до разширяване на града и поради географското положение на Търново,то пък е свързано с изсичане на гори.Този проблем е равностоен на проблема какво да правим с циганите в българия



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: vetroklin]  
Авторcoco bryce (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 10:21



"то пък е свързано с изсичане на гори.Този проблем е равностоен на проблема какво да правим с циганите в българия"


Прав си. И в двата случая става въпрос за така нареченото "жизнено пространство" и стигаме до стария въпрос - да сечем ли или не?
Лошото е, че дърветата носят прохлада, отделят кислород и носят естетическа наслада, нещо което не мога да кажа за споменатите по-горе



Тема Re: И пак за строителството [re: vetroklin]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано17.08.07 12:09



В Сочи ще има олимпиада,ако не си разбрал и за това там се жертва района, но аз лично не желая да сравнявам Търново нито с другите(доста грозни градове в България),нито с чужбина и това,че малоумието се шири и по други географски райони мен изобщо не ме топли
Аз искам това малоумие да спре в Търново -тук и сега, защото не носи нищо хубаво за града.
Последната идиотска идея е, след като върнаха(абсолютно недопустимо за мен) земята на бабите-идиотки,русенки с/у пионерския дом,да бъде изсечена и останалата част от паркчето,за поредната кооперация
каквото и да ми кажеш,не си в състояние да ме убедиш, че това което се случва с града е нормално...а колкото до къщи с дворове - можеше градът да си остане точно така+ някоя и друга ниска кооперация по крайните квартали,но мисля,че дискусията по въпроса е безмислена,което не ме спира да обезумявам от яд, гледайки огромното количество бетон,което се излива в/у града



Тема Re: И пак за строителството [re: ДPaka]  
Автордaлaвepa дa имa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 18:50



Това си е бизнес.
От 2002 до сега съм купил 9 апартамента. 3 продадох. Далаверата ми от тях е 70 000 лв. Имам още 6 които също ще продам скоро.
На 25 години съм. Започнах с един кредит от 50 000 лв който отдавна върнах.
Вие си ходете на работа...





Тема Re: И пак за строителствотонови [re: дaлaвepa дa имa]  
АвторБaлъkOFF (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:00



а коя банка ти даде така 50000

я сподели на 25 години безработен . Айде нема нужда да продължавам...
а сега по темата- Търново е пералня на пари, който е тръгнал да се мери със сивата икономика (тези които са теглили кредити и те да не останат назад без апартамент)- амин




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.