Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 08.06.24 
Градове
   >> Велико Търново
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: И пак за строителствотонови [re: ДPaka]  
Автор vetroklin (новак)
Публикувано17.08.07 22:30



няма нужда да ми обесняваш кои е спечелил олимпиада знам го много добре.това беше просто пример.Ти взе апартаментче,маика ти има и детето ти взе другите да си гледат работата.Много си краина и се опитваш да държиш тон които не ми допада. Предизвикваш ме да ти кажа неща които не искам,но ако продължаваш да говориш глупости и фантасмагории за спиране на развитието на търново ще ти ги кажа.Ако за теб различните строежи означават презастрояване,за други това е развитие на града.така,че няма нужда да налагаш мнението си.мога да ти кажа къде има зеленина и дървета.Все пак никои не задържа никого,никъде.Аз лично съм засадил повече от 20 дръвчета.ти колко си засадила?



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: vetroklin]  
АвторOFF (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 08:54



ветроклинчо, ти дишането на прахоляк и постоянния шум от къртене за "развитие" ли го смяташ? Драка-та иска да ти каже че не се строи по проект, а на парче. А за инфраструктУрата не е бутнато нищо- просто защото от нея няма печалба. И като си толкова отворен със това "развитие", ако ми спреш на мястото където аз си спирам колата, ще има разправия

. Движението и паркирането вече се мери с това в софия.
p.s. няма ли кой да глобява камионите когато излизат със кални и прашни гуми от строежа ?!?



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: OFF]  
Автор vetroklin (новак)
Публикувано18.08.07 09:55



Аз съм откърмен с шум и прахоляк.Ще ви сложа една снимка на пишмана когато аз доидох да живея на пишмана.Ще видите ,че съществува само моят блок ,всичко друго е поляни.Исакам всички блокове които ги нямаше когато доидох да живея на чист въздух да бъдат съборени и аз да си живея пак на полянка.За периода 1980-1990 на пишмана построиха повече от 60 блока.За периода 1990-2007 има около 10 нови на пишмана.Сами сметнета кога е ставало презастрояване.Не на парче,ами на калъп ставаше презастрояването.Искам си полянките,дръвчетата,кърлежите и кучетата дето обитаваха баира.Всички да се изнасят от пишмана и да им се съборят блоковете.А ако ви покажа още снимки ще видите,че болницата беше построена извън града.Всички блокове след болницата също трябва да изчезнат,а които живее в тях да отива там откъдето е дошъл.Аз също ще отда там откъдето съм дошъл стига комунистите да ми върнат къщата на Самоводската чершия дето ми я взеха и ми дадоха панелка на пишмана.

Редактирано от vetroklin на 18.08.07 09:56.



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: OFF]  
Авторxoп (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 14:59



Ходете у гората кат нещете блокове



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: ДPaka]  
АвторTarnovec (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 22:33



Porednata detska ploshtadka prisvoena ot poredniia moshennik.
Stava dyma za ploshtadkata do mehana "Tihiia kat".Predi nachaloto na yl."Gyrko"
Ot dnes e zagradena i shte se zastroiava s poredniia grozen blok-hotel,koito e nezakonen v tazi chast na grada.Pak prodajnite obshtinari i dalaveradjiite v IPK Sofiia sa se nagyshili.Sasipaha go tozi grad za sajalenie.



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: Tarnovec]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 19:45



Наистина прекаляват, но новите лихви ще поуспокоят нещата. Не съм против строителството, но ако се прави с мисъл и е красиво. Особено в Търново.
В крайна сметка много стари къщи трябва да се подменят.

Проблема е масовата психоза, която обхвана (не само) българите в изминалите години - всеки мисли да се презапасява. Допълнително релокациите си оказват влиянието. От селото към града, от града към столицата или морето. Защо цялата добре платена работа е в София?

Та в крайна сметка ще спрат - има прекалено много жилища, а няма кой да ги купува. Американската вълна ще засегне и нас. Вижда се че заплатите растат много бавно. Лошото е, че тази вълна не се използва както трябва - да се пооправи инфраструктурата.



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: Peter]  
Авторlogitech (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:46



Според мен всичко идва от манталитета на шепата паричкоимащи, защото няма нищо лошо градът да расте, да се строи, да има инвестиции, магазини, жилища, улици и да усещаш, че живееш в град , който върви напред. Това е готино. Но този, който до вчера е правил само салами или е ликвидирал предприятия или е наливал бира зад бара, но поради една или друга причина се е оказал с пълна кесия да тръгне и да се изпъчи с гордото име ИНВЕСТИТОР- това вече е смехория. А смехорията е подсолена от алчните архитекти, които са способни да проектират сгради, които дори художник на декори на треторазреден sci-fi трилър не би могъл да омеси. И така много пари - с желание за бърза и сигурна, забележете сигурна печалба, защото онова старо изречение, че българинът го е страх да не настине или да не се мине, съчетано с простодушната алчност на архитекти и проектанти, чието въображение стига само до там как да се подмажат на великия инвеститор, плюс чиновническото угодие с леко рекетьорско-рушветчийски привкус дават тази неповторима атмосфера. Е в такива случаи който може го може, а както знаете количествените натрупвания правят все по-голяма купата, за съжаление тя не е от сено или безценни камъчета, уважението към Нета не ми дава да кажа от какво е......
И така ще бъде още дълго време, докато тези същите паричкоимащи инвестират- яко мощно ураганно безцеремонно, докато държавата им дава светли примери, като Балчик, Иракли, Варвара....но ние всички знаем държавата, това са те...



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: logitech]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:37



Koga 6te bade otkrivaneto na Sky Siti Centar znae li nqkoi?



Тема Re: И пак за строителствотонови [re: XXL]  
Авторhah (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 14:04



Bul. Vasil Levski 1




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.